Vakantie-fotowedstrijd Kleurig avontuur -w Actie Zonnebloem rw 1 Oud papier Moerkapelle 25 Jaar j midgetgolfvereniging De Trekvogels Jeugd- en kinderdisco's in Het Zuidhonk Zomeravondconcert in de Nederlands Hervormde Kerk Oud papier De Nesseviiet Tijdens een avontuurlijke tocht door onze Boutique vol schitterende bloemen en planten, kunt u ook genieten van zeldzame Koi-karpers en Steuren. Boutique des Fleurs j 18e jaargang nummei 674 Tel 0i»nSWe9 1a ^r®°~632289y>J' ^venhui? Aantal wethouders Noordelijke Dwarsweg 94A, 2761 GD Zevenhuizen telefoon 0180-631593 KUll 10 juli 1996 Moerkapelle- Vrijdagmiddag 5 en za terdag 6 juli kan er weer papier wor den gebracht in de containers naast de kerk van de Gereformeerde Ge meente. Zaterdag van 9.00-12.00 uur is de containerdienst aanwezig. De laatste container is voor karton. Na 12.00 uur kan er geen papier meer worden gebracht. In augustus is er geen inzameling. De opbrengst in juni was 12.260 kilogram. Boskoop- In verband met het jubi leum van de midgetgolfvereniging De Trekvogels uit Boskoop worden er op 13 en 14 juli twee open dagen georganiseerd, ledereen kan dan gra tis kennis maken met de rnidgetgoif- sport. De Trekvogels zijn te vinden aan de Azalealaan in Boskoop-Oost, tegenover de Tuinbouwschool. Ope ningstijden: beide dagen 10.00-18.00 uur. Voor informatie: 0172-213228/ 213476/214183. i Waddinxveen- Vrijdagavond 12 juli organiseert de Stichting WijkwerkDe Zuidpias in wijkgebouw Het Zuid- honk een disco voor de jeugd van 11 toten met 16 jaar. De avond begint om 19.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 2,50 inclusief een con sumptiebon. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdagavond 13 juli. Deze disco vangt aan om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De kosten bedragen 2,50 inclusief een consumptiebon en een lot voor de loterij. Moerkapelle- De Christelijke Ge lengde Zangvereniging "Sursum Corda" te Moerkapelle organiseert op donderdag 11 juli een zomera- vondconcert. Dit is voor het eerst dat dit koor, dat in 1997 zijn 65-jarig Jestaan viert, een dergelijk concert geeft. Het wordt een concert met oor - en samenzang, maar het geluid van het nieuwe orgel in de kerk zal '"et ontbreken. De toegang is gratis. 11 de uitgang is er een collecte, waar van de opbrengst bestemd is voor de chting "De Hoop" te Dordrecht, VOor hulp san verslaafden 1 Oud Verlaat - Op 12 en 13 juli houdt christelijke basisschool De Nesse- 'e een oud papier-inzameling. De cl'ner staat bij De Vierkap en is 19°rm "d °P vrijdag van 12.00 tot uur en op zaterdag van 9.00 tot Dan UUr'Het 's de bedoeling dat het 'er zover mogelijk achterin de on amer wordt gestapeld en als de sep, r":r "es'ot;en vo' is, kan er Papier worden achter gelaten. Wethouder Brouwer voor het laatst achter bestuursla Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Tijdens de raadsvergadering van 2 juli nam de heer Brouwer afscheid als wethouder van ruimtelijke ordening, milieu en cultuur van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle. In die functie was hij nauw betrokken bij de ontwikkeling van de Structuurvisie. De heer Brouwer blijft wel aan als raadslid voor het CDA. Vanwege het feit dat de heer Brouwer zijn functie bij de ge meente Zoetermeer verwis selde voor een positie bij de gemeen te Ter Aar, viel het (parttime) wet houderschap niet meer met zijn nieu we functie te combineren. Met wee moed moest hij daarom noodge dwongen de bestuurlijke politiek ver laten. Met een bezwaard hart, omdat hij zeer nauw betrokken was bij de ontwikkeling van de leefomgeving van Zevenhuizen-Moerkapelle. Als eerst verantwoordelijke voor de Structuurvisie heeft hij niet alleen ideeën ontwikkeld met betrekking tot de toekomst van zijn gemeente, maar ook hoe die vorm gegeven zou den moeten worden. "We Icwamen los van ons eiland-denken en kozen voor een eigen identiteit, ontleend aan onze sterke punten", zoals hij in zijn afscheidsrede zei. Namens de Raad memoreerde de heer Duursma dat met de heer Brou wer een kundig en eerlijk lid van het dagelijks bestuur verloren is gegaan. Volgens de fractievoorzitter van Ge meentebelangen was Brouwer altijd een man van het compromis en nooit iemand van de confrontatie. Burge meester Schoots vond dat het de heer Brouwer siert dat hij als raads lid aanbleef, maar dat de stap van bestuurder naar controleur in alle gevallen niet eenvoudig is. Verder zei de heer Schoots dat voor wat betreft Wethouder Brouwer (rechs) zit voor het laatst achter de bestuurstafel. het wethouderschap van de heer Brouwer de datum van 22 januari 1991 wellicht de belangrijkste is ge weest. Hij doelde op het eerste over leg met de minister van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu (VROM) over de Vinex-lokatie Achtkamp. Werd met de gemeentelij ke herindeling tussen Zevenhuizen en Moerkapelle beoogd te komen tot een sterke agrarische gemeente om verstedelijking in het Groene Hart tegen te gaan, het belangrijkste on derwerp op de agenda van de minis ter bleek echter te komen tot een grenswijziging tussen Rotterdam en Zevenhuizen-Moerkapelle om zo doende woningbouw in het Groene Hart mogelijk te maken (5000 tot 7000 woningen). Het door de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle over te dragen gebied heette in het vervolg alleen geen Groene Hart meer maar RotterdamZo werkt dat kennelijk bij grenscorrecties. Als eerste verant woordelijke is door wethouder Brou wer in dat bestuurlijke proces veel tiid gestoken in de zin van overleg, het installeren van werkgroepen, het leiden van stuurgroepen, het ontwer pen van concept-notities en concept overeenkomsten. Of dat wel bestede tijd is geweest, weten we volgens de heer Schoots op dit moment niet. Het was echter wel absoluut noodzake lijk. Ook memoreerde de heer Schoots dat wethouder Brouwer in het dagelijkse college-werk een sta tus aparte had Hij had als enige wet houder een eigen kamer en hij was als enige van het college nagenoeg dag en nacht bereikbaar Hij was na melijk in het bezit van een semafoon Onder het uitspreken van zijn grote dank aan de heer Brouwer voor zijn vele verdiensten aan de plaatselijke samenleving overhandigde burge meester Schoots aan de scheidende wethouder een tweetal cadeaus, waarbij ook het thuisfront niet verge ten werd. "Want", zo stelde de heer Schoots, "ik realiseer me dat een po liticus zonder de steun van dat front niets is. In woord, gebaar en aanwe zigheid steunde mevrouw Brouwer haar man altijd ten volle". De vacature van de heer Brouwer wordt voorshands niet opgevuld. In de raadsvergadering van vorige week dinsdag werd een motie van de WD om het aantal wethouderszetels definitief terug te brengen tot twee verworpen. Wel wordt de vakantie periode gebruikt om tot gemeen poli tiek overleg te komen om te bezien oi het college van Burgemeester en Wethouders inderdaad met één lid gereduceerd kan worden en zo ja wat dan de taakverdeling tussen de leden van het college zal moeten zijn Openingstijden: ma-do: 09.00-18.00 uur, vr: 09.00-21.00 uur za: 09.00-17.00 uur J.-S s» Aangesloten bij Benthuizen- Maandagavond 1 juli gin gen 28 dames en heren op pad, om in Benthuizen Zonnebloeni-ioten te ver kopen. Het resultaat was prachtig, ze hebben met z'n allen 800 loten ver kocht. Een ieder die loten gekocht heeft, en die ziet: hier voor ingezet heeft wordt har te! ik bedankt. Wie de loten-verkoop gemist heeft en alsnog loten wil kopen, kan bellen met Aria van Dam 079- 3310252. Een lot kost 2,50. Men heeft dan twee kansen. De trekking vindt plaats op 25 november. De prijswinnaars krijgen automatisch bericht thuis. SHOWROOMMODELLEN GOUDA JQUBERTSTRAAT 34 - 0182-525077 70 KEUKENS-EN 15 BADKAMEROPSTELLINGEN UIT VOORRAAD LEVERBAAR DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND m Wie maakt de leukste of mooiste vakantiefoto? Hart van Holland organiseert ook dit a jaar een vakantie-fotowedstrijd. Deelnemende foto's moeten voor 14 september bij m de redaktie binnen zijn. Wie zijn foto terug wil, dient eer voldoende gefrankeerde m retourenvelop mee te zenden.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1