Gemeentelijke oorkonde voor Tiny Ribbens 25 jaar bewoner van De Zevenster Zevenhuizen- Moerkapelle wil geen tariefsver hoging voor Sport7 irt van Holland, iedere week in 26. brievenbussen Afscheid van een veelzijdige Waddinxveense Zomerkaarten j Koppelklaveijassen in De Boog Klaveijassen voor senioren Vakantie-fotowedstrijd Een terugblik op de afgelopen 15 jaar 18e jaargang nummer 675 17 juli 1996 Snelheidscontrole Snelheidscontrole Diefstal fiets - Zevenhuizen- Vrijdag 19 juli is de i laatste zomerkaartavond bij Vogel- j vereniging Zang en Kleur. De avond begint om 20.15 uur, men kan zowel jokeren als klaverjassen. In de pauze is er een verloting. Aangezien het de laatste avond is heeft de bar commis sie iets leuks in petto. Na de vakantie start de wintercompetitie vanaf 27 september. Waddinxveen-Op vrijdag 19 juli is er koppelklaverjassen in De Boog, C. Huygenslaan 2. Aanvang 20.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt f 8,- per koppel. Het eerste kopje koffie krijgt men gratis. Waddinxveen - Tijdens de vakantie maanden is er geen klaverjassen voor senioren in het Anne Frankcen- trum. In september begint het sei zoen weer. Zowel beginners als de doorgewinterde kaarters zijn dan weer van harte welkom. Informatie: Stichting 1 Waddinxveens Welzijns werk, telefoon 0182-631932. Aanstaande vrijdag begint ook voor de basisscholen de zomervakantie, j Veel mensen zullen gelijk al het ko mende weekend naar hun vakantie bestemming vertrekken. De redaktie van het Hart- van Holland wil haar lezers nog eens wijzen op de-vakan tie-fotowedstrijd: Wie maakt de leuk ste of mooiste vakantiefoto? Hart van Heiland organiseert ook dit jaar een vakantie-fotowedstrijd. Deelne mende foto's moeten voor 14 sep tember bij de redaktie binnen zijn. Wie zijn foto terug wil, dient een vol doende gefrankeerde, aan zichzelf geadresseerde, retourenvelop mee te zenden. Benthuizen-Óp 9 jufj werd er tussen 8.15-9 1 uur een snelheidscontrole gehouden op de Heerewegh. Er wa ren 110 passanten, waarvan ér 33 te hard reden. Deze bestuurders kun nen een bekeuring tegemoet zien. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 81 Kilometer per uur, terwijl de maxi mum snelheid ter plaatse 50 kilome ter per uur bedraagt. Hazerswoude-Rijndijk- Op 9 juli werd een snelheidscontrole gehouden op de Rijndijk tussen 10.35-11.50 uur. r waren 1250 passanten, waarvan er -5 te hard reden. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 81 kilometer Per uur, terwijl aldaar 50 kilometer is toegestaan. 'huizen- Op 9 juli werd tussen io.00-16.15 uur een blauwe meisjes- •ets ontvreemd, die onafgesloten smnd m de tuin van een woning aan 1hirpsstraat. Uit het ingestelde buurtonderzoek blijkt, dat om- I reeks die tijd twee jongens zich 'dacht hebben gedragen nabij de "Omng. Mogelijk dat iemand iets weft zien gebeuren. De politie stelt °P prijs als dit gemeld wordt, telefoon 071-5810101 Door Karin van Lanaeraad Zevenhuizen - De heer C. Zweere (96) woont al sinds 1971 in het zorgcentrum De Zevenster in Zevenhuizen. Op 9 juli werd dit 25-jarig jubileum te midden van kinderen, kleinkinderen en achterklein kinderen feestelijk gevierd. Uit handen van de directrice, mevrouw Staal, ontving de heer Zweere een dasspeld met de Zevenster. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle stelt geen prijs op de doorgifte van Sport7 indien daarvoor het abonnementsgeld voor het cen traal antennesysteem moet worden verhoogd. Sport7 stelt aan de doorgifte de voorwaarde dat elke abonnee een bedrag van f2,35 per maand dient te betalen. Door NV Casema wordt thans gesteld dat de mening van de abonnees over deze tariefsverhoging een zwaar wegende rol dient te spelen. Zij gaan dan ook een kijkers- onderzoek houden. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft aan NV Casema bericht dat de doorgifte van Sport7 geen enkele consequentie mag hebben voor de tarieven van het standaardpakket. Een tariefsverhoging is voor de gemeente onbe spreekbaar. Waddinxveen - Maandag 15 juli heeft burgemeester C.M. van der Linden de gemeentelijke oorkon de uitgereikt aan mevrouw J.G. Ribbens. Zij kreeg deze onder scheiding uitgereikt als blijk van waardering voor haar vele verdiensten als vrijwilligster en ter gelegenheid van haar af scheid van de gemeente Waddinx veen. In de afgelopen 15jaar heeft Tiny Ribbens zich op velerlei terreinen ingezet als vrijwilligster, waaronder bij de Werkgroep Waddinxveen van Amnesty International, de bazarcommissie van de Gerefor meerde Kerk, het CDA-vrouwenbe- raad en sinds de oprichting bij de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen. Het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen heeft de vele verdiensten gedurende al die jaren willen bekronen met deze gemeentelijke onderscheiding. In gesprek met Tiny Ribbens vertelt zij al snel'vol vuur over haar betrok kenheid voor en met het vrijwilligers werk waarbij zij zo actief is geweest. Al heel snel na haar vestiging in Wad dinxveen sloot zij zich aan bij de werkgroep van Amnesty Internatio nal. Vanuit een sterk rechtvaardig heidsgevoel wilde .zij actief worden en helpen. "Ik was al lid van Amnesty International en verontwaardigd over al het onrecht dat mensen wordt aangedaan. En dan ga ik niet alleen thuis denken, maar daadwer kelijk iets doen." Als één van de hoog tepunten van haar werk voor de werkgroep noemt zij haar activitei ten binnen het scholenwerk. Door actieve benadering van alle basis scholen en het voortgezet onderwijs Tiny Ribbens (tweede van rechts) wordt toegesproken zijn er vele zinvolle contacten gelegd die het voor de werkgroep van Am nesty International mogelijk maakt kinderen ai jong vertrouwd te maken met deze mensenrechtenorganisa tie. Natuurlijk waren er ook vele gro te manifestaties waarop Tiny Rib bens met veel plezier terug kijkt. "Het is belangrijk dat mensenrechten steeds weer onder de aandacht wor den gebracht. Jammer genoeg stopt dit werk nooit, maar gelukkig helpen de activiteiten wel." Ook is Tiny jaren lang politiek actief geweest binnen het CDA Vrouwenbe- raad. Zij zegt hierover: "Je kunt thuis wel overal tegen zijn, maar volgens mij moet je dan met de juiste argu menten op het gemeentehuis zijn." Zij beschouwt dit werk als heel zin vol. "Veel vrouwen zijn heel kritisch. Met de juiste argumenten kun je dan binnen de politiek écht invloed uitoe fenen." Vanuit het CDA vrouwenberaad is Tiny vanaf de oprichting betrokken geweest bij de Stichting Vrouwen raad Waddinxveen.. Zij heeft zich in tensief bezig gehouden met de jaar lijkse organisatie van de viering van de Internationale Vrouwendag, het organiseren van thema-avonden en belangrijke emancipatoire ontwikke lingen. "Je rolt zo van het één in het ander. Er is altijd génoeg te doen." oor burgemeenster C.M. van der Linden. Nog onbesproken zijn hier haar acti viteiten bij de bazarcommissie van de Gereformeerde Kerk. Zij is 15 jaar betrokken geweest bij de organisatie van de jaarlijkse rommelmarkt. "En dan ben ik waarschijnlijk ook nog wel iets vergeten." Over de toekomst kan Tiny Ribbens kort zijn. "Ik ga eerst verhuizen en een beetje uitrusten. En daarna kan ik eenvoudig weg niet zitten toekijken naar de maatschappelijke ontwikke lingen. Dus ik pak ongetwijfeld wel weer iets op, we zien het wel." En met deze woorden neemt Waddinxveen afscheid van Tiny Ribbens.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1