Kindervakantiefeest op 29 en 30 augustus Het missiedenken van Tiny Staal Evenementen ladder kapelle ♦venhuizen- Kerkdiensten Activiteiten Agenda om bij te blijven... 8-24 juli kiezersregistratie van Bosniërs in Nederland voor Bosnische verkiezingen Hart van Holland/17 juli 1996 pagina 5 Missie HarI van Holland wenst haar lezers een prettige vakantie! Zondag 21 juli Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Informatielijnen: Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Al 25 jaar leidt zij het zorgcentrum in Zevenhuizen. In die tijd heeft zij zich dusdanig met het tehuis vereenzelvigd, dat ze het is gaan koesteren. Het is als het ware een stuk van haar persoonlijkheid geworden. We hebben het over Tiny Staal, de directrice van "De Zevenster". Het zorgcentrum De Zevenster is een stuk van de persoonlijkheid van Tiny Staal geworden. Haar carrière begon ze op kantoor. Eigenlijk door toeval kwam ze daarna in de thuiszorg terecht. Van daaruit stroomde ze door naar een verpleeghuis voor dementerende oude ren. Eerst was ze daar twee maanden op proef. Op eigen verzoek werd die proef tijd met één maand verlengd, omdat ze voor zichzelf niet wist of ze dat (zware) werk wel zou kunnen volhouden. En toch lag het werk op zich haar uitste kend. Werk ook dat ze steeds leuker begon te vinden. Dus werd het tijdelijk dienstverband na die derde maand omgezet in een vaste aanstelling. In het verpleeghuis bracht ze het tot waarne mend directrice. Toen in 1971 in Zeven huizen het bejaardentehuis "De Ze venster" in gebruik kon worden geno men, zocht het stichtingsbestuur een directrice. Onder de sollicitanten be vond zich Tiny Staal. Ondanks haar jon ge leeftijd werd zij toch voor die functie aangenomen. En gezegd mag worden dat niemand daar ooit spijt van heeft gehad. Voor haar was het overigens een hele omschakeling. Had ze in het ver pleeghuis uitsluitend te maken met de mente ouderen, in het bejaardentehuis zaten mensen die weliswaar op leeftijd waren, maar verder in wezen niet zo veel mankeerden. En daarbij kwam dan ook nog dat ze de eerste verantwoorde lijke was voor de goede gang van zaken. Het kwam nu vooral aan op haar leiding gevende kwaliteiten. Vooral op het ge bied van visie, het aansturen van men sen en communicatie. Zaken die niet zonder meer aan een ieder gegeven zijn. Eer vak apart, waar Tiny Staal aanleg voor bleek te hebben. Het hebben van visie helpt medewer kers te motiveren en prestaties te ver beteren. Samen doelen bereiken. Doe len die gebaseerd zijn op een duidelijke Zevenhuizen- 18 juli Gouda Kaas- en ambachtenmarkt 10.00 - 12.00 uur; 22 juli Torenmuziek Gouda met medewer king van Brian Swager, aanvang 20.15 uur; 23 juli Waddinxveen drie dagen Kinderactiviteiten "Avontuur in Wel- zijnsland" 10.30 - 15.00 uur in en rond het gebouw 'Kreater'; 1-31 juli Gouda Tentoonstelling Binnenstebuiten/inte rieurs in de Gasthuiskapel. Meer informatie: Reisburo De Zwaluw VVV-informatiepost Zevenhuizen, tele foon 0180-632131. rTT koppeling tussen externe ontwikkelin gen en de kwaliteiten binnen. Om die verbindingen te leggen, heeft de organi satie een ordenend beginsel nodig waar mensen zichzelf en de organisatie in kunnen herkennen. Een ordenend beginsel dat zegt: "dit zijn wij, hier staan we voor en dat willen we". Zo'n beginsel is de "missie van de organisa tie". Alleen een missie-formuléring is overigens niet voldoende. In de organi satie moet van hoog tot laag een "ge voel van missie" ontstaan. Het besef dat men met iets zinnigs bezig is, waar men de schouders onder wil zetten en dat bovendien aansluit bij de persoon lijke waarden en overtuigingen. En die missie wist Tiny Staal als geen ander uit te dragen. Zij kende de externe ontwik kelingen. Bijvoorbeeld het feit dat Ne derland straks veel meer ouderen kent dan nu. Dat zou kunnen betekenen dat de toelatingscriteria wel eens aange scherpt zouden kunnen worden, in die zin dat men niet zomaar zonder meer in een zorgcentrum kan worden opgeno men. En zo geschiedde. Haar gevoel zei haar dan ook daar tijdig op te anticipe ren. Dat "vooruitlopen op" heeft onder Monique en Joop al vijf jaar een fantastisch paar. Nog vele gelukkige jaren: pa en ma Lieve Mitchell h.g. met je 2e verjaardag op 22 juli van opa en oma verschoor xxxx verloren: gouden hangertje met naam: Stephanie. Fam. Gorissen, telefoon (0180)633581 Hoera mijn Beppie 18 jaar. Gefeliciteerd! liefs mam Bagagewagen met deksel 100x140 cm 250,- 0182-615733 2 leren 2-zits bankjes bruin ƒ400,-; olielamp elektrisch hang ƒ100.- 079-5931813 Fiat Uno 45 ie 1992 3-drs 87.000 km wit vr. pr. ƒ9250,- i.z.g.st. 079-5933347 t.k. boeken voor 2e leerjaar MEAO richting d.s. 0182-613043 meer geresulteerd in een uitbreiding van de beschikbare ruimte van het cen trum. Er kwamen multi-functionele ruimtes, een grotere recreatiezaal en niet te vergeten de aanleunwoningen. Ook is er een hecht samenwerkingsver band met het verpleeghuis "De Riet- hoek" in Gouda, waardoor er 15 ver- pleegunits in "De Zevenster" kunnen worden gerealiseerd. De tendens die nu reeds heel duidelijk zichtbaar is, is dat er een verschuiving inde doelgroep van het zorgcentrum optreedt. De cate gorie van mensen die nu in een ver pleeghuis aanwezig zijn, zal straks meer en meer in een zorgcentrum te vinden zijn. In een verpleeghuis wor den dan nog uitsluitend mensen opge nomen die zogenaamde technische zorg behoeven (beademing, hartbewa- king en dergelijke). Voor het verple gend personeel houdt zo'n verschui ving uiteraard een enorme taakverzwa ring in. Een verzwaring die de mede werkers van "De Zevenster" niet uit de weg gaan, omdat zij de missie van Tiny Staal (houdt de oudere mens zoveel mogelijk in zijn eigen woonomgeving) zonder meer onderschrijven. gevraagd baby commode wit, in goede staat 0182-617000 Mazda 323 GLXi 7-;92 rood, nw. banden, uitl., voorruit grijs kenteken 0172-587255 Raymond alweer 14 jaar. van harte gefeliciteerd - the family Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds W. Radstake, Rotterdam; 19.00 uur ds G.J v Beek. Oud Verlaat 10.00 Uur ds T.D. v. Soest, Rotterdam. Geref. kerk 9.30 uur dra H.H. Muns, Den Haag; 18.30 uur ds J.W. vd Lin den, Zoetermeer. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur da R. Thie- me-Tiesing. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur drs J.W. van Estrik. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zaterdag 20 juli: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhui zen, telefoon 0180-631783. Zondag 21 juli: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-5212500. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Zevenhuizen- Op 29 en 30 augustus wordt voor alweer de 13e keer een feest voor de kinderen en de jeugd van Ze venhuizen georganiseerd. De Jeugd- centrale van de Gereformeerde kerk en de Hervormde kerk organiseert name lijk het Kindervakantiefeest. Het thema voor dit jaar luidt: "Kom in de kring". Het kindervakantiefeest op deze twee dagen bestaat uit een dag- en avond programma. Het dagprogramma is be doeld voor alle kinderen van Zevenhui zen die na de zomervakantie in de groe pen 2 tot en met 8 van de basisschool zitten. Beide dagen worden in en rond de Hervormde kerk gehouden, begin nen om 9.45 uur en eindigen om onge veer 15.15 uur. Op donderdag vragen we de kinderen zelf een paar boterham men mee te nemen, op vrijdag wordt voor alle kinderen voor een heerlijk portie patat gezorgd. Het programma ziet er als volgt uit: zingen, naar verha len luisteren, knutselen, spelletjes doen, teveel eigenlijk om op te noemen. Een paar dingen worden alvast ver klapt: op donderdag en vrijdag zullen de clowns Timmie en Tommie op be zoek komen. En op donderdag komt burgemeester Schoots kijken hoe het allemaal gaat. Voor de tweede maal wordt er ook een avondprogramma georganiseerd. Voor deze avonden wordt de Zevenhui- Op grond van de vredesakkoorden van Dayton is de organisatie van de verkie zingen in handen van de Voorlopige Verkiezings Commissie (Provisial Elec tion Commission) in Sarajewo. Deze staat onder toezicht van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE). Nederland verleent ten zense jeugd uitgenodigd die na de zo mervakantie in groep 8 van de basis school of de brugklas of klas 2 tot en met 4 van het voortgezet onderwijs zit. De avonden vinden plaats in en rond het Hervormd Centrum. Beide avonden beginnen om 20.00 uur (het Hervormd Centrum is al om 19.30 uur open om iets te drinken en te kletsen) en eindigen om ongeveer 22.00 uur. Op donderdag avond wordt er een spannend spel door het dorp gespeeld en op vrijdag avond staat er een heerlijke barbecue te wachten. Verder zingen en nadenken over een paar gedeelten uit de Bijbel. Hiermee is nog niet alles gezegd. Het Kindervakantiefeest begint op donder dag 29 augustus maar iedereen wordt uitgenodigd om op woensdagavond 28 augustus mee te lopen met een optocht door Zevenhuizen. Met deze feesttocht wil de organisatie aan alle grote en klei ne mensen van Zevenhuizen duidelijk maken dat het Kindervakantiefeest gaat beginnen. De optocht begin om 19.00 uur, start vanaf het plein voor de Hervormde kerk en eindigt om 20.00 uur. Het is een feestoptocht dus het zou heel erg leuk zijn als iedereen verkleed komt en toeters, ratels, trommels, bel- ien of wat ook maar herrie maakt mee neemt. De feesttocht wordt aange voerd door de clowns Timmie en Tom mie. De formulieren en folders zullen tevens ter verdere distributie aan diverse be langenorganisaties gestuurd worden. Hiervoor zijn contacten gelegd met onder meer de Vereniging van Neder landse Gemeenten en met de Vereni ging Vluchtelingenwerk Nederland. "Cv "Otg Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 631144; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare hanwerken 30 juli, 13 aug. Vanaf 27 augustus elke dinsdag 14.00-16.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag 14.00 uür in De Zevenster (zomerstop in juli en augustus) wel26 aug.; Soosmiddag: zomerstop, le soos 28 aug.; Fietsen: lxper 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur: 19 juli, 2,16 en 30 aug., 13„ept.; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag9.30,10.30enll.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen, nu in buitenbad, elke donderdag 9 00,10.00 en 13.30 uur; Meer bewegen voor ouderen start 5 sept. Vogelvereniging Zang en Kleur: (alle evenementen in het clubgebouw aan de Zuidplasweg nabij de stoplichten). Zomerkaarten: 19 juli. Aanvang 20.15 uur. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos. Op 14 september zullen in de Republiek Bosnië-Herzegowina voor het eerst sinds de beëindiging van de oorlog democratische verkiezingen worden gehouden. In princi pe zullen ook de ruim 400.000 Bosniërs die hun land ontvlucht zijn in deze verkiezingen hun stem mogen uitbrengen, waaronder eveneens naar schatting ruim 24.000 naar Nederland uitgeweken Bosniërs. Personen van 18 jaar of ouder uit deze groep worden uitgenodigd zich voor woensdag 24 juli 1996 als kiezer te laten registreren. Het stemmen zelf kan naar keuze schriftelijk per post, dan wel persoon lijk (op eigen gelegenheid) in Bosnië-Herzegowina gebeuren. Stembiljetten voor schriftelijk uit te brengen stemmen zullen in de week van 19 tot 25 augustus persoonlijk aan alle geregistreerde kiesgerechtigden worden toegezonden. De inge vulde stembiljetten moeten uiterlijk 1 september 1996 zijn ingezonden aan het briefstembureau in Den Haag. Er worden in Bosnië-herzegowina verkiezingen op nationaal niveau, op het niveau van de beide entitei ten (Federatie en Republica) en op lo kaal niveau (gemeenten en kantons) gehouden. In principe kunnen alle kies gerechtigden deelnemen aan de verkie zingen op alle drie de niveaus. Indien men persoonlijk in Bosnië-Her zegowina gaat stemmen, kan dit naar keuze in de gemeente van herkomst (waar men volgens de gegevens van 1991 woonachtig was) of in de gemeen te waar men overweegt zich, na even tuele terugkeer, te vestigen. Voor hen die schriftelijk hun stem uitbrengen is er geen keuzemogelijkheid. Zij krijgen automatisch de stembiljetten toege stuurd die behoren bij respectievelijk de gemeente, het kanton en de entiteit, waar zij volgens de gegevens van 1991 woonachtig waren. Om zoveel mogelijk potentiële kiesge rechtigden in staat te stellen zich te registreren, is gekozen voor registratie middels eenvoudige en kopieerbare formulieren. Men zal elkaar daardoor ook onderling kunnen informeren en voorzien van (kopieën van) registratie formulieren. Naast persoonlijke- c.q. identiteitsgegevens zal gevraagd wor den het huidige verblijfsadres op te geven en aan te geven hoe (per post of in persoon) en eventueel waar (per soonlijkin gemeente van herkomst of in andere Bosnische gemeente) men zijn of haar stem wil uitbrengen. De gege vens worden vertrouwelijk behandeld. Een ieder die zich registreert ontvangt bericht over zijn of haar acceptatie als kiesgerechtigde. Het is nadrukkelijk niet zo dat deelna me aan de verkiezingen van invloed zal zijn op de verblijfsstatus van betrokke nen n Nederland, of geïnterpreteerd zal worden als een aanmelding voor terug keer op termijn. Degenen die ervoor kiezen om naar bosnië-Herzegowina te reizen om daar persoonlijk hun stem uit te brengen behouden, conform af spreken daarover van Staatssecretaris van Justitie Schmitz met de Tweede Kamer, het recht op terugkeer naar Nederland zonder gevolgen voor hun verblijfsstatus. behoeve van de registratie van in Ne derland verblijvende Bosniërs prakti sche ondersteuning. Inmiddels is een werkgroep ingesteld, waarin vertegen woordigers van de Ministeries van Bui tenlandse Zaken, van Binnenlandse Zaken en van Justitie, van de gemeente Den Haag, van de OVSE en van de Inter nationale Organisatie voor Migratie (10M) zitting hebben. Alle procedures die verband houden met deze verkie zingen staan, in overeenstemming met de afspraken van Dayton, onder voort durend toezicht van de OVSE. De organisatie van de verkiezingen is in Nederland, op verzoek van het Ministe rie van Buitenlandse Zaken, in handen van de gemeente Den Haag. Aldaar is een coördinatiecentrum voor de Bosni sche verkiezingen ingericht. Dit cen trum coördineert de informatiever strekking en stelt daartoe ook een tele fonische informatielijn in, verzamelt en verwerkt de registratieformulieren, controleert de gegevens aan de hand van de voorlopige kieslijst van de OVSE (gebaseerd op de volkstelling van 1991) en verstuurt stembiljetten. De beslissing over toelating van Bosniërs als kiesgerechtigde ligt bij de OVSE. De informatie die via bemiddeling van de Nederlandse autoriteiten wordt ver spreid beperkt zich tot algemene infor matie over procedures. De deelnemers aan de verkiezingen blijven zelf verant woordelijk voor de informatieverstrek king over hun kandidaatslijsten, verkie zingsprogramma's en dergelijke. Registratieformulieren en informatie folders in meerdere talen, vervaardigd door de OVSE zijn verkrijgbaar bij de gemeente en voorts op te vragen bij de Postbus 51 Infolijn 06 - 80 51 (0,44 per min die dagelijks van 9.00 -17.00 uur bereikbaar is en de telefonische infor matielijn van de gemeente Den Haag (070 - 353 31 00), die vanaf maandag 8 juli, vanaf 13.30 uur, eveneens dagelijks tijdens kantooruren bereikbaar is. Een aantal uren per dag is voor beide lijnen een tolk beschikbaar, die Bosniërs tele fonisch te woord kan staan in hun eigen taal.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 5