Op naar Atlanta, op naar dochter Ingrid Vakantie-fotowedstrijd Duivensport BROUWER DE KONING MÏÏTl orgëmsQI (arl van Tilburg op Dutch Open Open Dagen succesvol voor De Trekvogels Ferry van Hal en Max Backer van Radius naar Rentokil/ZVH :M j UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/17 juli 1996 pagina 9 Buitenlandse interesse Zenuwachtig De eerste wedstrijd NOG STEEDS GROTE KEUZE EN KWALITEIT IN PERKPLANTEN, GERANIUMS enz. jy Pnnr Gerard Verheiien Zevenhuizen De ouders van Ingrid Visser zijn beretrots. Hun dochter naar Amerika. De volleybalster, uitkomend voor eredivisionist WC uit Vught, heeft zich het afgelo pen jaar definitief in het Nederlands damesteam gespeeld, waarmee ze verze kerd was van een ticket naar Atlanta. Voor de heer en mevrouw Visser was de keus niet moeilijk. Ook zij maak ten de oversteek naar het Amerikaanse continent, terwijl familie vandaar hier de plantjes verzorgt. Mevrouw Visser typeert haar dochter als iemand die zeer serieus en volwassen met haar sport bezig is. Ondanks haar jonge leef tijd (ze is 19 jaar) weet ze precies wat ze wil en dat is eigenlijk al jaren zo. Niet alleen op sportgebied, maar ook op school. Tussen de vele trainingsuren door heeft ze in de avonduren vijf Havo certificaten weten te behalen. Met 34 uur trainen per week was het niet moge lijk een full-time studie te doen. Op sociaal gebied heeft ze zich dan ook veel moeten ontzeggen. Vakantie was er vrijwel niet bij en geen tijd om uit te gaan. Watlngrids sporttalent betreft: de ap pel valt niet ver van de boom. Haar moeder (van origine een Amerikaanse) was ook goed in sport. Zij had een goe de hand-oog combinatie, iets wat Ingrid heeft geërfd. Op de vraag hoe Ingrid destijds bij het volleybal terecht is ge komen, zegt mevrouw Visser lachend: Dat is heel makkelijk in Zevenhuizen. Op de lagere school kreeg ze, omdat ze zo snel was, het advies op atletiek te gaan. Verspringen, hardlopen en dat soort dingen. Maar ze was 7 jaar en m'n man en ik hadden weinig zin om elke week een paar keer naar Gouda of Rot terdam te gaan. Toen was er hier een open dag voor de volleybal. Ingrid is ar naar toe gegaan. En ze vond het leuk. De ouders van Ingrid Visser zijn vaak zenuwachtiger dan hun succesvolle dochter De leerschool bij Rentokil-Zvh heeft bij Ingrid Visser z'n uitwerking niet gemist. Mede door toedoen van deze club is zij een topper geworden. Een topper voor wie nu reeds een enorme buitenlandse belangstelling bestaat. Ze staan voor in de rij. Zeker achttien topclubs toonden al interesse, waarbij clubs uit Japan, Duitsland, Italië, België en Amerika. Haar contract bij WC Vught liep per 1 juli af. Maar in haar hart wil Ingrid ei genlijk liever in Nederland blijven. Daarom ook heeft ze zich vooralsnog bij geen enkele buitenlandse gegadigde contractueel vastgelegd. Ondanks het feit dat ze daar qua leeftijd veel geld kan verdienen. Véél geld. Ze wacht nu ei genlijk even af wat er hier in Nederland gaat gebeuren. Wat de plannen zijn van de bondscoach en van TVN (Top Vol leybal Nederland). Die hebben ook be paalde ideeën voor de jonkies, die ze uiteraard het liefst in Nederland hou den. Nu is wel zo dat TVN al veel voor het aanstormend talent doet. TVN zorgt ervoor dat de meisjes genoeg geld hebben, zodat ze kunnen studeren en daarbij niet behoeven te werken. Dat vinden ze belangrijk, omdat de combi natie werk-topsport in de tegenwoordi ge tijd een onmogelijkheid is. Boven dien is de buitenlandse concurrentie moordend. En omdat topprestaties maar van relatief beperkte duur zijn en verhoudingsgewijs veel van het Wie maakt de leukste of mooiste vakantiefoto? Hart van Holland organiseert ook dit u (?are^n vaka.n'ie-fotowedstrijdDeelnemende foto's moeten voor 14 september bij u ae redaktie binnen zijn. Wie zijn foto terug wil, dient een voldoende gefrankeerde ^retourenvelop mee te zenden. rtnVannUioen' Voor Postduivenvereni- JMormvliegers waren er dit Dp iw w.eer twee concoursen. h„,,;n ,0™e duiven kwamen uit Ram- loct b m kilometer, en werden ge- Hnb?m uur'De eerste duif' van w- X ga'Werd geklokt om 14.24 uur en miSutee«nsïflheidvan 1431 meter per ste »i kilometer per uur. De laat- uuj e Pmjsduif arriveerde om 15.00 C^Nnh 1' *4u'zin§a. 2. C. Zweere, 3. Versrhn 4'J' van Leeuwen, 5. E.P. 11 Joh°st'(i van Kranenburg, Ruiiri R jer§- 12. J.S. Heykoop, 14. Hoevibiv C'van de Graaf, 22. J. Koole tifo uMiltenburg, 34. B. Penaal 4fi ?6«r' Breedilk. 43. N. Kop en Anti ^ey van de Haak. 48. Ton Edfc|",0 //)ye,55. Joh. Breedijk, 56. C.P. gene en de" Hert°g' 77GJon" De 634 jonge duiven werden gelost om 14.10 uur in St. Ghislain, 186 kilometer. Dat Ben Koole deze week zijn duiven in goede vorm gebracht had bleek. De eerste duif klokte hij m 46.17 uur, met een snelheid van 1457 meter per mi nuut, 87 kilometer per uur, waarna hij ook nog de helft van zijn overige inge zette duiven in de prijzen klokte. De laatste 158e, prijsduif werd geklokt om 16.46 uur. Uitslag: 1. Ben Koole, 2. D.C. den Her tog, 3. Joh. Stofberg, 4. G. Brands en Zn., 6. G. Jongenelen, 8. C. van de Graaf, C. Nobel, 10. Jeffrey van de Haak, 13. Gebr. Breedijk, 15. Marco Flier, 16. B. Hertog, 20. Tonen Ank Looye, 22. N. Koppenaal, 23. C. Zweere, 26. Ruud Brands, 33. Joh. Wiltenburg, 34. J. van Leeuwen, 37. E.P. Verschoor, 45. C.P. Edeling, 46. P.D. van Kranenburg, 52. M. Jongenelen, 63. Joh. Breedijk, 77. M. van Rijk, 125. J.S. Hey koop. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking, ry, Gespecialiseerd in thuisopbaring. •»g- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-5011230 b.g.g. 5012238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. lichaam vragen, is de gedachte om in korte tijd veel geld te verdienen niet zo vreemd. Alhoewel bij Ingrid Visser zelf het idee van halen wat je halen kunt niet zozeer leeft. Zij wil gewoon speleh met een team om zich heen. Begint de familie Visser al aardig ze nuwachtig te worden zo tegen het be gin van de Olympische Spelen? Me vrouw Visser schatert het uit. "Ja en de meisjes ook. Afgelopen weekend werd er tussen de meisjes flink gebeld. Ellis Leverink belde zondag zelfs twee keer. Zij wordt straks 20. Dus ook een van de jonkies. Toen ik vroeg waarom ze bel de, zei Ingrid dat ze het niet wist. Mis schien een beetje zenuwachtig, ze wil de gewoon een beetje kletsen. Wij zijn natuurlijk ook zenuwachtig. Maar In grid zegt wel eens dat wij zenuwachti ger zijn dan zijzelf is. Ingrid krijgt meestal vlak voor de wedstrij d vlinders in d'r buik. Maar als ze in het veld staat en ze heeft de eerste bal geslagen valt alles van haar schouders, terwijl wij dan beginnen te bibberen als rietjes". De eerste wedstrijd die het Nederlands damesteam in Atlanta speelt, is aan staande zaterdag om 16.00 uur Neder landse tijd. De tegenstander is dan Chi- Hoera, (o)ma wordt 19 juli 83 jaar! Gefeliciteerd Greet, Randy, Yvpnne, Gertjan Oma Jansen alsnog gefeliciteerd met uw verjaardag. Kusjes van Jesse en Davey h.g. met het halen van je koksdiploma en je baan. Groetjes van Opa en Oma B. doei!! Natasja is geslaagd. Van harte! Jan Jannie Dave en Danielle Kamerplanten - snijbloemen - speelzand - tuinaarde 4 zakken ƒ10,- tuingereedschap - tuinnetten en ALLES VOOR DE GROENTETUIN: o.a. 4 soorten sla, kool, prei, andijvie en bonenplanten KWEKERIJ YCHRYSANTENSTEK \l I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Op het circuit van Assen werd de vijfde wedstrijd voor het Dutch Open Cham pionship verreden. Voor Karl van Tilburg was dit een spe ciaal weekend want hij reed niet alleen met de SS400 mee maar ook met de SS600. De deelname aan de SS600 had Karl te danken aan Paul Hoogenboom, die tijdens de trainingen voor de TT van Assen was gevallen en daarbij een en kelbreuk had opgelopen. Hierdoor kreeg Karl de kans om voor het eerst op een 600 te stappen. Karl: "Het is wel even wennen hoor zo'n 600, doordat je veel harder op een bocht aan komt, moet je harder remmen, waardoor er een zwaardere druk op je armen komt. Aan het einde van de trainingen had ik het gevoel dat mijn armen twee maal zo lang waren geworden!". Met een tijd van 1.35.7 trainde Karl zich op een 56e plaats, wat een 14e startpo sitie in de SS600 B betekende. In de SS400 reed Karl voor het eerst met zijn reserve-blok. Het vermogensver- lies van 3 pk ten opzichte van zijn vori ge blok was helaas merkbaar. Met een tijd van 1.37.2 kwalificeerde hij zich op de 12e plaats in de SS400 A. Om 11.00 uur startte Karl vanaf de der de startrij voor de wedstrijd van de SS600 B. Na een redelijke start kwam hij op een 12e plek door. De daarop volgen de ronden pakte hij elke ronde één plaats terug en belandde hierdoor in de zesde ronde op de 7e positie, deze hield hij vast tot de finish. Karl: "Voor een eerste keer ben ik best tevreden; in de wedstrijd heb ik weer mijn tijd verbe terd. Misschien had het sneller gekund, maar er blijft toch in je achterhoofd hangen dat het een geleende motorfiets is". Om 15.30 uur moest Karl de wedstrijd voor de SS400 rijden. Vanaf de derde startrij had hij een zeer snelle start en pakte zo de 5e plaats. Helaas kwam het probleem van het vermogensverlies naar voren en zakte Karl in de volgende ronden terug naar een 13e plaats. Door twee valpartijen voor hem eindigde Karl op de 11e plek. Hiermee behaalde hij 5 punten voor het kampioenschap en klom in de tussenstand op naar de 9e plaats. De volgende wedstrijd wordt op 25 au gustus verreden op het circuit van Zandvoort. Boskoop- In het kader van het 25-jarig bestaan organiseerde midgetgolfclub De Trekvogels op 13 en 14 juli twee open dagen om de recreanten gratis te laten kennismaken met het midgetgolf als een vorm van ontspannende (en soms inspannende) recreatie. Met een kleine 200 recreanten was er volop bedrijvigheid op de baan en zelfs wat miezerregen op zondagmiddag kon de pret niet drukken. De grootste problemen lagen op het venster, de salto, de heuvel, het net, de zig-zag en de koker. Er werd daar nog wel eens een zes of zeven geslagen. Het grootste probleem lag toch in het vin den van het juiste tempo, wat per baan wel wat verschilt. Soms werd zelfs zo hard geslagen dat de bal in de nabij gelegen sloot terecht kwam. Maar met uitleg van de leden, dat er juist rustig geslagen moest worden om een zo goed mogelijk resultaat te krijgen, wilde het nog wel eens beter lukken. Voor de recreanten heeft De Trekvo gels een kleine competitie in het leven geroepen. Wanneer de score zo goed is, dat men bij de top vijf zit bij de dames, heren, jongens of meisjes, krijgt men een vermelding op het bord. Aan het eind van het seizoen kan worden uitge maakt wie er als beste uit de bus komt De animo is er wel, want de mensen komen nog eens terug om te proberen hun vorige score te verbeteren. En wan neer wordt opgelet hoe de leden de hindernis nemen, kan dat wel eens goed uitpakken. Voor de jeugdige deelnemers was er ook iets te halen, want zij kregen een sticker',of button met een midgetgolf- tekst. Al met al kan De Trekvogels terugzien op een geslaagd weekend waarin een flink aantal recreanten kennis heeft kunnen maken met de midgetgolfsport als recreatiesport. Zevenhuizen Ferry van Hal (26) en Max Backer (19) zullen komend seizoen de gelederen van Rentokil versterken. Bei de spelers zijn afkomstig van het Goudse Euromail/Radius. Daarnaast werd Guillermo Boogers (35) aangetrokken als assistent-trainer. De Tilburgerwas vorig seizoen coach van de dames van TDK/Brevok uit Breda. Gymnastiekleraar Ferry van Hal is passer/loper. Hij speelde voorheen bij Delta (Delft) en Alcom/Capelle. Student Max Backer is eveneens passer/loper en geldt als het grootste Goudse talent. Volgens manager Arend van der Knaap passen beide nieuwkomers prima bij de nu twaalf man tellende seiectie van de Zevenhuizenaren. Van der Knaap: "Hun komst zorgt voor meer concurrentie. We hebben een brede groep nodig om een loodzwaar seizoen met competitie, beker en Europa Cup te kunnen overbrug gen." Minder te spreken was de manager over de Europa Cup-loting, die in Luxemburg werd verricht. De FIVB ging volledig voorbij aan de wens van Rentokil om het plaatsingstoernooi in Zevenhuizen te mogen organiseren. In plaats daarvan wacht Rentokil een heuse wereldreis. Op 29 november worden de Zevenhuizenaren verwacht in het Siberische Soergoet, waar Rentokil zal aantreden tegen gastheer Nizjnevartosk (Rus), Olimpia Ljubjana (Slov) en de win naar van Ardaf Cluj (Roem)-Ólimpik Tirana (Alb). Brecht Rodenburg gaat Rentokil verlaten. De international, die inmiddels is afgereisd naar de Spelen in Atlanta, heeft een éénjarig contract getekend bij het Belgische Roeselare. "Ik wil m'n vleugels uitslaan na twaalf seizoenen bij Rentokil", vertelde Rodenburg. Het contract werd meteen verbroken vanwege de grote verdiensten van de speler. Max Backer (foto: rentokil-zvh

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9