Een gouden behangetje voor een sociaal bewogen vrouw Svenhüizcn-Mocrkapelle Kerkdiensten Activiteiten Agenda F amilieberichten Rode Kruis Moerkapelle ontvangt gift van Pelgrimshoeve Dit jaar organiseert ze voor de vijftigste keer de Anjeractie Foto's in het HART om bij te blijven. Johannes ("Jo") Rosbergen M /o oo. Hart van Holland/24 juli 1996 pagina 11 Nooit ziek Vijftigste keer Zondag 28 juli Medische weekenddienst Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Woordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a 7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Giften Werkwijze Goederen Rode Kruis Door Gerard Verheiien Moerkapelle-In september wordt ze 80 jaar. De helft van die tijd is ze actief geweest voor de plaatselijke gymvereniging Tarzan. Daarnaast coördineert ze nog steeds een vijftal collectes. Een vrouw die voor de samenleving goud waard is. We hebben het over mevrouw Bakker, ereburgeres van Moerkapel le en beter bekend als tante Gon. Vooral door haar werkzaamheden als lerares handwerken kent ze veel mensen. Nog regelmatig komt ze oud-leerlingen tegen, die ze feilloos herkent uit lang vervlogen tij den. Haar visuele geheugen is wat dat betreft nog in perfecte staat. Andersom gaat er ook steeds een blijk van herken ning uit in haar richting. De lerares van wie ze de eerste beginselen van het handwerken hebben geleerd. Ondanks het feit dat de tand des tijds aan haar knaagt, ziet ze er voor haar 80 jaren nog uit als een bescheiden jonge den. "Ik heb er helemaal geen erg in dat ik al zo oud ben, maar goed 80 is 80.", zegt ze in alle oprechtheid. In al die jaren heeft ze een schitterende staat van dienst opgebouwd. Zo coör dineert ze nog steeds een vijftal collec tes, te weten die van de Nederlandse Hartstichting, de Kankerbestrijding, de Anjeractie, het Astmafonds en de Ge handicapten, organiseert ze Tafeltje Dekje, jureert ze in de turnkring Gouda, zit ze in plattelandsvrouwenbond en grimeert ze voor het toneel. Menigeen vraagt zich wel eens af waar ze al die energie vandaan haalt. Uit het tap-dan- sen dat ze actief beoefent? Nee, het is gedrevenheid! Het begaan zijn met het lot van de medemens! De wil om voor die doelgroepen iets te doen. Die wil om het maatschappelijk belang te willen dienen, die geeft energie, een schier onuitputtelijke energie. Door al die activiteiten heeft ze uiter aard geen tijd om ziekte zijn. Daarom fs ze dat ook nooit. En als ze dan al een keer in de lappenmand is, komt dat door haar zuinigheid. Iets over de balk gooien, komt in haar vocabulaire niet voor. Daarvoor heeft ze mindere tijden meegemaakt. Maar soms is dat haar toch ook fataal. Zo sneed ze tijdens het lijmen van een gebroken bordje eens de pees van haar duim door. Op een "commandotoon" tegen de dokter: "U maakt hem weer goed hoor! Ik wil geen stijve duim". De dokter: "We zullen je eerst even een spuitje geven. Daar slaap je lekker van". En zo zat ze dan zes weken lang in een roesje in het gips. Laatst nog was ze haar haaknaald aan het afschuren. Tot haar grote verwon dering bleef deze zo maar in haar hand hangen. Eruit wilde die niet meer. Ook is ze allergisch voor gebroken polsen. Zo fietste ze eens over een hobbel. Haar fietsmandje vloog van de twee- wieler af en tante Gon volgde zonder pardon. Resultaat: een versplinterde pols. Bepaald ongelegen kwam dat wel, want de volgende dag zou ze naar Pa rijs. Met haar arm in een omslagdoek gehuld, stapte ze, ondanks een helse pijn, toch op de bus richting Franse hoofdstad. Daar leefde ze op verdoven de middelen met als gevolg veel slapen en gapen. Geen wonder dat de creatie van Alexandre Gustave Eiffel in een waas aan haar voorbij trok. Mevrouw Bakker, beter bekend als tante Gon, blijft ondanks haar hoge leeftijd actief Vanaf de oprichting van de Anjercollec te is ze erbij geweest en heeft ze geen enkele keer verstek laten gaan. Sterker nog: ze stimuleert de mensen om haar heen om zich voor het Anjerfonds in te zetten. Dit jaar organiseert ze in haar woonplaats voor de vijftigste keer de collecte voor het Anjerfonds Zuid-Hol land. Voor de vijftigste keer een hoge opbrengst binnenhalen voor de cul tuur en het natuurbehoud van "haar" provincie. Voor Gon Bakker daarom: Chapeau-bas! Petje af voor zoveel inzet, energie en trouw. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur de heer P. de Graaf, Moerkapelle; 19.00 uur de heer T.J. Korten, Klaaswaal. Oud Verlaat 10.00 uur de heer H. Bakker, Katwijk. Geref. kerk 9.30 uur dra T.C.M. Boe- kenstijn-Dronkert, Haarlem; 18.30 uur geen dienst. Moerkapelle Herv. Gem. 9.00 uur ds A. Beider, Nieuwe Tonge; 18.30 uur ds J. Geene, Katwijk. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zaterdag 27 juli: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, telefoon 010- 5214085. Zondag 28 juli: dokter C.W. Onderwa ter, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, telefoon 0180-631204. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 631144; Kotue-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare hanwerken 30 juli, 13 aug. Vanaf 27 ^gustus elke dinsdag 14.00-16.00 uur. Spelmicidag; elke maandag 14.00 uur in De Zevenster (zomerstop in juli en ugustüs) wel 26 aug.Soosmiddag: zomerstop, le soos 28 aug.Fietsen: lx per 9®n verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur: 2,16 en 30 7w Sept gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30,10.30 en 11.00 uur; 10 nnönJe1n0 'n zwembad De Koommolen, nu in buitenbad, elke donderdag 9.00, vu en 13.30 uur; Meer bewegen voor ouderen start 5 sept. Moerkapelle: Viagra 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons betekend ee geven wij u kennis van het onverwachte heengaan van mijn man, onze vader en opa °P de leeftijd van 75 jaar. A. Rosbergen-van der Linden Jannie en Jan Betty en Fred Hans en Jannie Elly en Piet Wim en Blny klein- en achterkleinkinderen 23 juli 1996 1 raskamp 15 - 2761 TT Zevenhuizen Mijn man, onze vader en opa is opgebaard in het rouwcentrum, wolstraat 18 te Zevenhuizen, waar gelegenheid is tot condoleren en afscheid nemen donderdag 25 juli van 19.30 tot 20.30 uur. j'J n:matieplechtigheid zal worden gehouden vrijdag 26 juli om 0 uur in crematorium "Schollevaar", Burgemeester Schalijlaan 2 te Capelle aan den IJssel. 'e P'eeHtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Door Gerard Verheijen Moerkapelle - Uit handen van Jaap van der Tas en Loek van Houdt ont ving de afdeling Moerkapelle van het Rode Kruis vorige week vrijdag een cheque ter waarde van f 1000,-. De gulle gever was de stichting Pel grimshoeve, een uit vrijwilligers be staande charitatieve instelling uit Zoetermeer. De stichting Pelgrimshoeve werd als stichting opgericht op 28 juni 1988, maar de organisatie op zich bestaat al sinds 1982. Het begon in dat jaar allemaal met een bazar in de Pelgrimskerk in de Stationsstraat in Zoetermeer. De kerk had een opknap beurt nodig en daarvoor ontbrak op dat moment het nodige geld. Het idee van de verkoop van vrijwillig afgestane voorwerpen en goederen bleek een on gekend succes. Het geld voor de restau ratie kwam er vrij snel. En omdat het zo'n succes was ging men door. Ook het terrein rondom de kerk kon nog wel een opfrisser gebruiken. Ook het geld daar voor kwam binnen de kortste keren op tafel. Toen dat project weer achter de rug was, vond men het eigenlijk zonde om er mee op te houden. De "snuffel- markt" kreeg een permanent karakter met als doel een financiële bijdrage te leveren aan instellingen met een maat schappelijk karakter. In 1985 verhuisde de bazar van de Pelgrimskerk naar een boerderij, die de toepasselijke naam kreeg van Pelgrimshoeve. In 1988 werd een stichting van die naam opgericht. In 1995 werd door de stichting ruim f 270.000,- verdeeld, een bedrag dat ten goede kwam aan ontwikkelingshulp projecten in de derde wereld en in Oost Europa, aan sociale hulpverlening, aan zaken van kerkelijke en evangelische aard, aan zorg voor de jeugd, ouderen en zieken, aan het behoud van cultu reel/historische waarden en milieu en aan plaatselijk kerkelijk werk (gemeen teopbouw en diaconie voor de gerefor meerde kerk). Per project wordt tussen de f 500,- en f 5000,- geschonken. Een uitzondering hierop vormde de Neder landse staat. Die hield aan dit vrijwilli gerswerk het meeste over. De grootste gift in de vorm van omzetbelasting be droeg meer dan f 60.000,-. Iets waar de vrijwilligers zich overigens mateloos aan ergeren. Kort samengevat is de werkwijze van De f1000,-cheque voor het Rode Kruis, afdeling Moerkapelle. Van links naar rechts: Henk Leeflang en An van der Helm van het Rode Kruis en Loek van Houdt en Jaap van der Tas van de Pelgrimshoeve. Op de voorgrond Bas van Houdt. de Pelgrimshoeve als volgt: ze koopt niets, ze verkoopt alles. Van de winst worden tal van projecten (mede) gefi nancierd. Alle soorten van goederen die door derden vrijwillig worden afge staan, worden desgewenst (na af spraak) afgehaald. Bij binnenkomst worden ze gesorteerd en geprijsd. Het marktprincipe bepaalt uiteindelijk de prijs. Bij de snuffelmarkt zijn in totaal meer dan 160 vrijwilligers werkzaam, die ook in de besteding van de op brengst van de te verkopen goederen een stem hebben. Tal van projecten zijn door hen aangedragen. Al deze vrij willigers zijn per maand ongeveer 1600 uur actief. Doordat aan De Pelgrimshoeve een gro te diversiteit aan goederen binnen krijgt, is het verkooppakket ook erg gevarieerd. En daarbij zijn de prijzen laag. De hoeve kent een kledingafde- ling, een boekenafdeling, een meubelaf deling en een afdeling voor de doe-het- zelver. Ook zijn er huishoudelijke arti kelen te koop, veel speelgoed, grammo foonplaten, tassen, schoenen en curio sa. De Pelgrimshoeve ligt aan de Rokke- veenseweg Zuid in Zoetermeer, naast het wegrestaurant bij station Zoeter- meer-Oost. De boerderij heeft een maandelijkse verkoopdag. Voor déze maand is dat zaterdag 27 juli. De boer derij is dan geopend vanaf 09.00 uur. Naast deze maandelijkse verkoopdag is de hoeve elke maand drie dinsdagavon den open. Tijdens de vakantie echter zijn er op 30 juli, 6 en 13 augustus géén verkoopavonden. De hoeve is telefo nisch bereikbaar onder nummer 079-- 3610933 bij geen gehoor 079-3164227. Het Rode Kruis is dan een van die instel lingen, die dit keer een gift van de Pel grimshoeve ontving. An van der Helm en Henk Leeflang van de afdeling Moer kapelle kregen een cheque ter waarde van f 1000,- aangeboden. Van dit bedrag is reeds een kleuren TV aangeschaft. Deze zal voor opleidingsdoeleinden worden gebruikt.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11