Jazztiek swingt het seizoen uit sport in dc regio BROUWER DE KONING T.üaXS. heeft plannen voor eigen accomodatie Kanoërs varen elfstedentocht! Duivensport =:=±::==:=J QRGEN^W^ Hengelsport Internationale toppers op Hollandse rolski-bodem UITVAARTVERZORGING NOG STEEDS GROTE KEUZE EN KWALITEIT IN PERKPLANTEN, GERANIUMS enz. Ouderencompetitie Zomercompetitie Onderlinge wedstrijd Nederlandse Ski Vereniging organiseert Worldcup rollerski Hart van Holland/24 juli 1996 pagina 9 Haalbaarheidsonderzoek Kamerplanten - snijbloemen - speelzand - tuinaarde 4 zakken ƒ10,- tuingereedschap - tuinnetten en ALLES VOOR DE GROENTETUIN: o.a. 4 soorten sla, kool, prei, andijvie en bonenplanten ■- KWEKERIJ I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zevenhuizen/Moerkapelle- Ondanks de goede voornemens, leverde de vijf de wedstrijd op de Rotte een teleurstel lend resultaat op. Er werd totaal slechts 4520 gram vis gevangen. Afgelo pen dinsdag 16 juli wisten slechts twee van de zeven deelnemers vis te vangen, A.J. Stubbe werd eerste met 3800 gram en tweede werd C. Gravesteijnmet 720 gram. Tussenstand na 5 wedstrijden: 1. A.J. Stubbe met 17.120 gram; 2. J. Boer- op met 13.170 gram; 3. J. Nomen met 12.000 gram; 4. D. Bazen met 11.400 gram; 5. J. Klomp met 9.060 gram. De acht deelnemers aan de zesde com petitiewedstrijd wisten op 20 juli het beste resultaat te noteren van de tot nu toe gehouden wedstrijden in deze com petitie. Er werd in de Rotte bij de Molen viergang totaal 32.570 gram vis gevan gen. A. Hordijk troefde deze maal ale concurrenten af. Met een vangst van 7770 gram werd hij eerste, de tweede plaats was voor J. Wiersma met 5750 gram, derde werd A. Metselaar met 3990 gram. Tussenstand na zes wedstrij den: 1. A. van Erk met 21.200 gram; 2. J. Wiersma met 14.970 gram; 3. A. Hordijk met 14.880 gram; 4. A.J. Stubbe met 14.730 gram; 5. J. Kok met 9.660 gram. De volgende wedstrijd is op 3 augustus, vertrek om 6.00 uur vanaf parkeer plaats Hotel Vos. De traditionele bootjeswedstrijd wordt dit jaar gehouden op 27 juli. Deelne mers worden verzocht om "per koppel" opgave te doen bij de heer A. van Erk, telefoon 079-5932788. Verzamelen om 6.00 uur bij parkeerplaats ter hoogte van de jachthaven, c.q. botenverhuur- bedrijf Van Vliet. Bergschenhoek- Op zaterdag 31 augus tus en zondag 1 september organiseert de Nederlandse Ski Vereniging op het nationale rollerskiparcours in Berg schenhoek een Worldcup rollerski. Ruim 130 deelnemers uit 15 verschil lende landen zullen dat weekeinde aan de start verschijnen. Rolskiën is ont staan als trainingsvorm voor heet lang laufen, maar is inmiddels uitgegroeid tot een volwaardige sport, waarbij snel heden over de 40 kilometer per uur worden bereikt. Nederland speelt in deze discipline op internationaal ni veau een belangrijke rol. Tijdens de Wereldkampioenschappen in Flen (SWE) in september vorig jaar behaal de de Nederlandse selectie maar liefst vier medailles, waaronder drie keer zil ver en een keer brons. Favoriet bij de heren is onder andere Gijsbregt Brou wer (Rotterdam). Bij de jongens junio ren en jeugd zijn dit Alewijn Brouwer (Rotterdam) en Jurran Verboort (Zoe- termeer). Bij de meisjes junioren en jeugd zijn met name Sandra Hauwert (Amstelveen) en Elsbeth Straub (Rot terdam) de kanshebbers. Niemand minder dan Erica Terpstra zal op zon dag de prijsuitreiking verzorgen. Programma zaterdag 31 augustus: Pro loog (6 kilometer) 10.00 uur masters, jongens jeugd; 10.45 uur dames, meis jes jeugd, meisjes junioren; 11.30 uur jongens junioren; 12.15 uur heren. Achtervolging 14.30 uur masters, jon gens jeugd (16 kilometer); 15.30 uur dames, meisjes jeugd, meisjes junioren (16 kilometer); 16.30 uur jongens junio ren (16 kilometer); 17.30 uur heen (24 kilometer). Zondag 1 september: Teamrace 9.00 uur masters, jongens jeugd (24 kilometer); 10.00 uur dames, meisjes jeugd, meis jes junioren (24 kilometer); 11.00 uur jongens junioren (24 kilometer); 12.00 uur heren (32 kilometer); 14.00 uur prijsuitreiking door Erica Terpstra. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. g-en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-5011230 b.g.g. 5012238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Door Gerard Verheijen Zevenhuizen - Op leuke wijze heeft de Jazztiek-groep van de gymnastiekvereniging O.S.S. vorige week in de gymzaal in de Dorpsstraat te Zevenhuizen het seizoen afgesloten Jazztiek is een combinatie van dansen, gymnastiek en spel in één les. Onder leiding van leidster Jacqueline Zwijnenburg demonstreerden de drie- tot vijfjarigen tijdens de laatste les voor hun oma's, opa's, ouders en vele andere belangstellenden hun beste kunnen. Op de maten van swingende muziek bogen de kleintjes zich in alle bochten. Zo ook de begeleiders van de kinderen, die er net zoveel plezier in beleefden. Voor hen herleefden oude tijden, toen ze als tiener op de dansvloer stonden. De afsluiting van het seizoen was tevens de laatste les van juf Jacqueline bij de jeugdgroepen van O.S.S. In het nieuwe seizoen (vanaf woensdag 4 september) zal Emmy de Graaft de jazztiek-lessen voor de allerkleinsten voortzetten. de grote verspreiding van accomodatie is er nu ook heel weinig contact tussen de leden onderling en tussen leden en bestuur. Door alles in één accomodafie onder te brengen hopen wij ook dat de betrokkenheid bij de vereniging groter wordt." Om een voorziening als deze te realise ren is er uiteraard geld nodig. T.O.O.S. wordt bijgestaan door een werkgroep binnen de KNGB die soortgelijke zaken eerder heeft georganiseerd. Hierdoor heeft de vereniging ook inzicht in de resultaten van onderhandelingen met vergelijkbare gemeenten in een soort gelijke situatie. Deze ervaring leert dan ook dat het redelijk is een bijdrage van uit de gemeente te verwachten. Buiten kijf staat het dat T.O.O.S. alleen al door haar ledental een belangrijke sociale en maatschappelijke voorziening is. Om de kwaliteit van de sport te waarborgen is er een accomodatie als deze nodig. Zij zijn dan ook inmiddels in onderhan deling met de gemeente over de finan ciële gevolgen van de plannen zoals zij er nu liggen. De sportzaal aan de Staringlaan staat bij de gemeente Waddinxveen op de nominatie om afgestoten te worden, onder andere door de sluiting van di verse basisscholen in de nabije omge ving. De zaal is toe aan een stevige opknapbeurt. Het bestuur van T.O.O.S. ziet terecht grote mogelijkheden voor deze sportzaal. Boskoop/Leeuwarden- De afgelopen week hebben een achttal leden van de Boskoopse kanovereniging 't Schouw tje de Friese Elfstedentocht gevaren. Het evenement dat eens in drie jaar wordt georganiseerd, trok dit jaar on geveer 250 kanovaarders naar de Frie se hoofdstad waar op maandag na het 'njen, /an het Friese volkslied werd trokken voor een trektocht langs de vc.il LI V-IVUWL-IIL Zevenhuizen-Voor de Postduivenvere- gtng De Stormvliegers waren er dit ekend weer twee concoursen, ue oude duiven hadden een fondvlucht ppnH °®es' kilometer, de langste inopif8^ cht van dit seizoen. De 103 holi j duiven werden, samen met rim TV™ Holland' Selost om 6-40 uur- kinw n 1Vr werd de eerste duif ge- ppha m Nobel, die een snelheid had fii d van 1138 meter per minuut, 68 d, w p„er uur' de laatste, 26e prijs- hpift teh'jom 19.15 uur waarmee de PrijzenTaten" ingezette duiven in de wen'afij/~DN°hel, 3-4. J. van Leeu- £n q D rïRuud Brands, 7. G. Jongene- van Kranenburg, 10. C. van elf steden over een afstand van meer dan 200 kilometer. In de volgende zes dagen werd gemiddeld 35 kilometer per dag afgelegd wat neerkomt op on geveer 6 uur peddelen. Het weer liet de sportievelingen niet in de steek en iedereen haalde dan ook afgelopen zaterdag de finish in Leeuwarden waar ze werden ingehaald door meereizende supporters. de Graaf, 13. Ton en Ank Looye, 18. M. van Rijk, 21. D.C. den Hertog. De 565 jonge duiven werden om 7.20 uur gelost in Peronne, 258 kilometer, en bij deze vlucht was het C. Zweere die de eerste kon klokken om 11.06 uur die een snelheid haalde van 1143,9 meter per minuut, 68 kilometer per uur. De laat ste, 141e prijsduif was om 12.03 uur thuis. Uitslag: 1-4. C. Zweere, 2. C. van de Graaf, 3-5-6. Joh. Stofberg, 7. G. Jonge- nelen, 8. Gebr. Breedijk, 11. B. Hertog, 13. D.C. den Hertog, 17. B. Koole, 27. M. van Rijk, 28. M. Jongenelen, 52. Ruud Brands, 59. P.D. van Kranenburg, 63. N. Koppenaal, 68. Marco Flier, 70. Ton en Ank Looye, 91. E.P. Verschoor, 96 C.P. Edeling, 99. Joh. Breedijk, 113. Joh. Wiltenburg. Waddinxveen - In de sportzaal aan de Staringlaan worden de plannen voor een eigen accomodatie voor de vereniging T.O.O.S. enthousiast verteld door Willem-Jan Kerkhoven, secretaris van de verenigingen Marco Kleiweg van de werkgroep accomodatie T.O.O.S. De plannen zijn gereed en het enthousias me binnen de vereniging is groot. Met ruim 1000 leden kan de mul tisportvereniging T.O.O.S. zich de grootste sportvereniging noemen binnen de gemeente Waddinx veen. De vereniging TOOS stelt zich ten doel om al haar leden onder gediplo meerde leiding, in een ontspannen sfeer, één of meerdere malen per week aan één van de vele facetten van hun sport mee te laten doen. Wat accomo datie betreft kijkt de vereniging na de 75 jaar van haar bestaan terug op eén rijke historie en ontwikkeling. In de eer ste tijd van haar bestaan werd gymnas tiek bedreven in enkele boerenschu ren. De huidige situatie is zo dat er door de vereniging diverse zalen verspreid over Waddinxveen gehuurd worden van de gemeente. Ondanks de bereid willige medewerking van de gemeente geeft dat toch elk jaar weer de nodige problemen. Door de grote diversiteit aan verschillende disciplines binnen de vereniging T.O.O.S. is er sprake van een continue verandering van de les uren. Bovendien is het binnen deze constructie niet eenvoudig om nieuwe materialen aan te schaffen. Een nieuw toestel bijvoorbeeld moet niet één keer worden aangeschaft, maar evenzoveel keer als het aantal zalen waarin die tak van sport beoefend wordt. Marco Klei weg: "Bovendien heeft gymnastiek nog steeds een oubollig imago. Er zijn intus sen zoveel ontwikkelingen geweest, zoals bijvoorbeeld het 'space-turnen', wat eigenlijk alleen mogelijk is in een ruimte zoals ons dat voor ogen staat. Dat zal ook het imago van turnen en gymnastiek veel goed doen binnen Waddinxveen." Met veel enthousiasme worden de te keningen toegelicht. Uitgangspunt is de bestaande sportzaal aan de Staring laan in een opgeknapte vorm en een nieuwe aanbouw. De bestaande sport zaal zal gebruikt gaan worden voor gymnastiek en jazzdansen. Hiervoor zal onder andere één van de wanden voorzien worden van spiegels. De aan bouw wordt een supermodere voorzie ning voor turnen. In de grote zaal zal een permanente opstelling staan met turntoestellen en speciale voorzienin gen zoals een 'valkuil'. Deze valkuil ga randeert een hoge mate van veiligheid tijdens het turnen en dit is met name een voorziening die de vereniging T.O.O.S. nu moet ontberen. Er zal te vens een "Toos-Soos" ondergebracht worden. Willem-Jan Kerkhoven: "Door Door Karin van Langeraad

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9