i Kinderen asielzoekerscentrum te gast in Anna's Hoeve Kledinginzameling SSTR Kindervakantie-activiteiten Kerkdiensten jVakantie- "j (fotowedstrijd j eurohome Dick Bruna school vierde einde schooljaar Politieberichten Hart van Holland/31 juli 1996 pagina 13 tondag 4 augustus VJ Zijde 36 0172-214550 Afscheid groepen 8 Musicals Ouderraad Laatste Schooldag Boskoop Waddinxveen/Ravenswaa- ij. De AanVullende Opvang-Regio Oost-Midden van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) organiseert deze zomer speciale vakantie weken voor kinderen uit asielzoekerscentra. Deze vakantieweken worden gehouden op het terrein van Pension Natuur- camping "Anna's Hoeve" in Ravenswaaij. Deze lokatie wordt gebruikt als opvangaccomodatie voor asielzoekers en maakt deel uit van de AanVullen de Opvang (AVO) van het COA. De vakantieweken zijn bedoeld voor asielzoe kerskinderen uit de AVO-lokaties in de regio Oost-Midden (Gelderland en Overijssel). Ook kinde ren uit Asielzoekerscentrum (AZC) in Waddinxveen nemen deel aan de va kantieweken. In totaal nemen 80 kinde ren deel aan deze weken. Asielzoekerskinderen worden tijdens hun verblijf in opvangcentra soms met hun ouders in één kamer gehuisvest. Het verblijf in een opvangaccomodatie duurt vaak langer dan een jaar. De AVO- Regio Oost-Midden wil daarom deze kinderen gedurende de zomermaan den iets speciaal aanbieden. Van 22 tot en met 27 juli was er de vakantieweek voor kinderen van 8 tot 10 jaar. Van 29 juli tot 3 augustus zijn kinderen van 12 tot 15 jaar te gast in Anna's Hoeve. Voor elke leeftijdsgroep (Fotografie Marja Scholten, Nijmegen is een aangepast activiteitenprogram ma gemaakt. Vrijwilligers van de AVO-lokaties en studenten van de Faculteit Drama van de Hogeschool voor Kunsten te Kam pen draaien het initiatiefrijke en crea tieve programma onder leiding van COA-medewerker Casper de Vries. Boskoop - De SSTR (Samen Strijden Tegen Reuma) houdt op woensdag 14 augustus in Boskoop een inzameling van gebruikte kleding, schoeisel en huishoudtextiel. De SSTR is een vereniging van en voor reuma-patiënten. In ons land wonen naar schatting 500.000 mensen, die lij den aan één of andere vorm van reuma, een ziekte die vrijwel altijd gepaard gaat met pijn. Medisch gezien valt er niet veel meer aan te doen dan het verstrekken van pijnstillers. Een medische en para-medische be handeling in een kuuroord echter, brengt in bijna alle gevallen verlichting van pijn, vermindering van medicijnge bruik en een beter functioneren in het dagelijks leven met zich mee. Helaas zijn er in Nederland (in tegenstelling tot het buitenland) nog te weinig zieken fondsen en particuliere ziektekosten verzekeringen, die een behandeling in een kuuroord in hun pakket hebben opgenomen. De SSTR heeft zich ten doel gesteld reuma-patiënten door middel van een financiële tegemoetko ming in de gelegenheid te stellen een kuuroord te bezoeken. De verkoop van de ingezamelde kleding stelt de SSTR daartoe in staat. Wie de reuma-patiënten wil helpen kan gebruik maken van de gele, milieu vriendelijke, plastic zak, die voorzien van de naam van de vereniging en dag van inzameling enkele dagen van te voren in de bus gedaan wordt. De zak ken moeten op woensdag 14 augustus voor 9.00 uur 's morgens buiten gezet worden. Waddinxveen- De afgelopen week zijn er in het gebouw van CKV 'Kreater' drie hagen lang kinderactiviteiten georgani- ^rddoor de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. Rond het thema 'Avon tuur in Welzijnsland' hebben zo'n 50 kinderen naar hartelust kunnen spelen, hük e'en en 'antaseren. De eerste dag nebben de kinderen een bezoek ge bracht aan Sprookjesland en de tweede hag stond er een wereldreis op het Programma, begeleid door een stewar dess. De derde dag hebben de kinderen samen met de Indiaan Mugisha span nende avonturen beleefd en een india nendorp gebouwd. laatste week van de schoolvakantie lien er opnieuw kinderactiviteiten yrden georganiseerd op dinsdag 27, Waddinxveen l«r Df" kerk vrite-9 30 uur ds D. Grut- f. «nrg; 16.30 uur leesdienst. I P a V'dmoejingskerk 9.30 uur ds ierdam°r;17'00UUrdsThdeKok' H«v. Immanuel 9.30 uur ds L.M. ?Ut' 0e8stgeest; 17.00 uur sow- a|enst ontm. kerk. Boskoop djz prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds ha hrostrom-Bruin. srauL' ^i1?'9-30 uur ds F. Moll, Bode- 2opt0n' uur ds 3-W. vd Linden, Dp c,rrïle®r> gez- dienst herv. kerk. «2,""' J H Delhaas, denhn keJk 930 uur mr Th.O. Vreug- herv Koudekerk; 18.30 uur zie ""«v. gem. genneru'kerk 93° uur ds J-v Mulli- noófddorp^81 18 30 UUr dS J' BoSch' ^eeT"' "BeUlel" 9 3() UUr °ick woensdag 28 en donderdag 29 augus tus. Het thema van deze activiteiten is 'circus'. De kinderen zullen met elkaar in drie dagen tijd een circus opbouwen. Zij kunnen onder andere circusacts in studeren, leren schminken, kostuums ontwerpen, decors bouwen. Voor ieder land is er een rol weggelegd in het cir cus. Op donderdagmiddag zullen de kinderen in een voorstelling laten zien wat zij zoal hebben geleerd. De activi teiten beginnen om 10.30 uur en duren tot circa 15.00 uur. Het kost 2,50 per dag en het is de bedoeling dat ieder kind een lunchpakketje meebrengt. De kinderen die hier aan mee willen doen kunnen zich nog aanmelden bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, Kerkstraat 13, telefoon 0182-631932. Ook mensen die belangstelling hebben om te helpen bij de activiteiten kunnen zich melden bij de stichting. I Wie maakt de leukste of mooiste I vakantiefoto? Hart van Holland or- ganiseert ook dit jaar een vakantie- fotowedstrijd. Deelnemende foto's I moeten voor 14 september bij de I redaktie binnen zijn. Wie zijn foto terug wil, dient een voldoende ge- i j frankeerde retourenvelop mee te I zenden. Waddinxveen- Op vrijdag 2 augustus is er koppelklaverjassen in de Boog in Waddinxveen. Aanvang 20.30 uur. Het inschrijfgeld is 8,= per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Waddinxveen- De Dick Bruna school met de lokaties Essengaarde, Sperwer- hoek en Zuidplashof heeft het afgelopen schooljaar met talrijke activiteiten afgesloten. Een bijzonder jaar voor de groepen 8, zij sluiten definitief hun basisschoolpe riode af. Alle groepen 8 hebben in de laatste schoolweek een musical opge voerd voor ouders, leerkrachten en overige belangstellenden. Ook hebben de groepen 8 een flitsend afscheidspro- gramma gehad met als klap op de vuur pijl een gezamenlijk diner waarin is te ruggekeken op 8 jaar basisschool en vooruitgeblikt naar het komende jaar op en andere school. Kinderen van groep 2 van de Sperwer- hoek hebben dinsdag 18 juni de musi cal "wie vaart er mee" voor ouders en belangstellenden opgevoerd. Woens dag 3 juli speelden de groepen 3 en 4 de musical "Jan Klaassen in speelgoed- land", voor zeer enthousiaste toe schouwers. 3 Juli hebben de kinderen van de groe pen 1 en 2, lokatie Essengaarde de mu sical "de juf is ziek" gespeeld. Gelukkig zijn de zeer jeugdige (4 tot en met 6 jaar) artsen en verpleegkundigen er uit eindelijk in geslaagd de juf weer gezond te krijgen. Dat was maar goed ook want de kinderen van groep 2 gingen dinsdag 16 juli nog naar het zwembad, ter afslui ting van hun "onderbouwjaren". Woensdagavond 10 juli heeft de ouder raad van de Dick Brunaschool een be- dankavond georganiseerd op de loka tie Essengaarde. Tijdens deze druk be zochte avond hebben ouders acte de présence gegeven met muziek en dans. De voorzitter van de ouderraad be dankte iedereen voor zijn of haar inzet in het afgelopen schooljaar en gaat ko mend schooljaar weer een beroep op ouders doen om allerlei leuke activitei ten voor de kinderen te organiseren. De groepen 1 tot en met 4 van de Sper- werhoek en de Zuidplashof hebben als afsluiting van het schooljaar een puz- zeltoclft gehouden. De twee jongste groepen moesten letten op allerlei rare voorvallen, de twee oudste groepen werkten met opdrachten. Tussendoor ook nog tijd voor wat drinken en iets lekkers. Groep 1 en 2 van de Essengaarde heb ben de laatste schooldag een indianen- feest gehouden en deze happening ui teraard in stijl met een heus "indianen- maal" afgesloten. De groepen 3 en 4 van de Essengaarde zijn op speurtocht ge weest, ook voor hen was er aan het eind een versnapering. De groepen 5, 6 en 7 van alle drie de vestigingen hebben een meerkamp op het hockeyveld gehouden. De leerlin gen hebben in groepjes van zes spelle tjes gedaan als zaklopen, skilopen en touwtrekken. Ook voor deze groepen is de laatste schooldag afgesloten met een gezamenlijke maaltijd. Daarna heeft iedereen afscheid van el kaar genomen, terugkijkend op een ge slaagd en veelbewogen tweede Dick Bruna schooljaar. Aanrijdingen: Boskoop- Op woensdag 17 juli omstreeks 12.15 uur vond er op de provinciale weg Den Ham een ket tingbotsing plaats. Een bezoeker van een adres aan de Den Ham, wilde een inrit inrijden, maar kon dit niet doen, omdat er tegenliggers aankwamen. In middels stopten achter deze auto twee personenauto's en een vrachtauto. Een daar weer achter rijdende vrachtauto had dit te laat in de gaten en reed tegen de voor hem stilstaande vrachtauto aan. Gevolg was dat er een vrachtauto en een personenauto total-loss en de overige voertuigen behoorlijk bescha digd zijn. Eveneens op woensdag 17 juli, maar dan omstreeks 17.10 uur, reed een bromfietser over de Compierekade. Hij gaf een fietser een lift, die zich door hem liet slepen. Gevolg laat zich raden. De fietser begon te slingeren en kwam met zijn hoofd op het wegdek terecht. De fietster, een 15-jarige inwoner uit Hazerswoude, is ter observatie overge bracht naar het ziekenhuis in Gouda. Racefietsen gevaarlijk? Afgelopen week zijn twee bestuurders van racefietsen betrokken bij ongeval len. Op vrijdag 19 juni, omstreeks 20.53 uur, reed een 17-jarige man op een race fiets over de Boskoopseweg. Hij wilde rechtsaf het Rijneveld-viaduct onder door rijden. Schatte de bocht verkeerd in en kwam tegen de zijkant van een auto tot stilstand en kwam ten val. Op zondag 28 juli, omstreeks 11.05 uur reed een groep racefietsers vanaf de Zijde de Hoogeveenseweg op. Een 36-jarige vrouw uit Pijnacker, die deel uitmaakte van de groep, raakte de con trole over haar stuur kwijt en kwam tegen een boom tot stilstand. Met ver moedelijk een gebroken sleutelbeen is de vrouw overgebracht naar het Lange- landziekenhuis te Zoetermeer. Bedrijfs-inbrakenHet boevengilde heeft afgelopen week toegeslagen in de gemeente Boskoop. Zo is er in de nacht van donderdag op vrijdag 19 juli inge broken bij een garagebedrijf aan de Goudse Rijweg. De daders hadden met een breekvoorwerp een deur verwij derd en hebben een aantal radiocasset- terecorders/cd-spelers, geld en waar- decheques ontvreemd. Een nacht later was een bedrijf aan de Baanwegsekade doelwit. Daar werd een loods betreden en had men de ruit van een kantoor ingegooid. Ontvreemd zijn geld en audioapparatuur. Zaterdagmiddag 20 juli heeft men ge poogd in te breken in een boomkweke rij aan het Rijneveld. Doordat het alarm afging zijn de daders waarschijnlijk ge stoord en is een diefstal voorkomen. Datzelfde weekend heeft het gilde in gebroken in een bedrijf aan de Plankier. Met grof geweld zijn een aantal garage deuren opengebroken en zijn er een steiger, een speciemixer, twee afzui- gers en gereedschappen ontvreemd. In de nacht van maandag op dinsdag 23 juli is er ingebroken in een bedrijf aan de Parklaan. Er was een raam open gebroken, waarna de daders geld ont vreemd hebben. In de nacht van woensdag op donder dag 25 juli is er ingebroken in een be drijf aan het Rijneveld, met een breek voorwerp. Alle laden van bureaus en kasten zijn onderzocht. Uit een kluis is een groot geldbedrag ontvreemd. In de nacht van vrijdag op zaterdag 27 juli is er ingebroken in een boomkweke rij aan de Biezen. De daders hebben in een kantoorpand ingebroken. De da ders hadden het ook in dit bedrijf op een kluis voorzien en zijn er diverse laden opengetrokken. De buit bestond ook dit keer uit geld. Man zet buurt op stelten In de nacht van vrijdag op zaterdag 20 juli had een inwoner van de Voorof- scheweg zijn 40-jarige verjaardag ge vierd. Met zijn radio hard aan, was hij in slaap gevallen. Aangezien dit de zesde keer was dat deze man de buurt op deze manier uit de slaap hield, is de politie binnengetreden en heeft de radio in beslag genomen. De man was hierdoor zo geïrriteerd dat hij een gedeelte van zin huisraad voor zijn woning in brand stak een schreeu wend de buurt zijn ongenoegen ken baar maakte. Tegen de man wordt pro ces-verbaal opgemaakt. Gestolen (brom)fietsen: Zaterdag 20 juli omstreeks 15.20 uur is er, terwijl de eigenaar even bij de pinautomaat aan de Snijdelwijklaan stond, een zwarte Mountainbike gestolen. Op donderdagavond 25 juli is er bij de Dijkzichtflat een paarse Peugeot snor- scooter ontvreemd. In de nacht van vrijdag op zaterdag 27 juli is er ingebroken in een schuur aan de Azalealaan. Uit deze schuur is een bruine herenfiets van het merk Loco motief gestolen. Zaterdag 27 juli werd vermoedelijk door een inwoner uit Boskoop gepoogd een fiets te stelen op de Mendelweg. Doordat de eigenaar van de fiets op een bons reageerde heeft de man het feit waarschijnlijk niet kunnen plegen. De man, die geen onbekende op dit gebied is, is terzake gehoord. Met drank achter het stuur Afgelopen week zijn er twee inwoners uit Boskoop bekeurd voor het rijden in een auto met teveel alcohol op. Zondag 21 juli werd een 22-jarige in woner bekeurd, die nogal slingerend over het Rijneveld reed. Zaterdag 27 juli werd tijdens een klei ne alcoholcontrole eveneens een 22- jarige inwoner op de Zijde van de weg gehaald. Man komt onder vallende muur Maandag 22 juli omstreeks 10.00 uur was een sloopbedrijf bezig met sloop werkzaamheden bij een huisje aan de Voorkade. Een 32-jarige inwoner uit Gouda, die voor dat sloopbedrijf aan het werk was, liep voor de voorgevel van het huis langs toen de gevel naar buiten viel. De gevel viel over de man heen. De man is met een gebroken bek ken opgenomen in het ziekenhuis in Gouda. Door de arbeidsinspectie wordt een nader onderzoek ingesteld. Kind achter gokautomaat: Dinsdag 23 juli werd in een snackbar een 13-jarige jongen achter een kansspelautomaat aangetroffen. Tegen de eigenaar van de snackbar wordt proces-verbaal ge maakt voor het aanwezig hebben van zo'n gokkast in een snackbar. Het is namelijk sinds 1 januari 1995 verboden om in een cafetaria/snackbar een kans spelautomaat te hebben staan. De poli tie gaat komende maanden extra aan dacht aan dit feit besteden daar er meerdere bedrijven in Boskoop zijn die vermoedelijk zonder vergunning een gokautomaat in hun zaak hebben staan. Koek voor oudere Boskopers: Don derdag 25 juli liepen twee mannen uit Den Haag, zonder vergunning, koek te venten op de Voorofscheweg. Onder het mom dat het voor de bakkersvak school was, verkochten ze de koeken om hun eigen zakte spekken. De koek is in beslag genomen en de mannen is proces-verbaal aangezegd. De koek is in overleg met de Officier van Justitie afge leverd bij de Mendelhof, zodat de inwo ners een koekje extra bij de koffie had den. Steekpartij: Vrijdagavond 26 juli is een 19-jarige inwoner uit Boskoop op de Koninginneweg met een mes bedreigd en bij zijn oog gestoken. Deze inwoner zou zich vervelend ten opzichte van een andere jonge Boskoper hebben gedra gen. Gevolg was dat de oudere broers van deze jonge Boskoper even het een en ander recht wilde zetten, waarbij van een mes gebruik is gemaakt. Naar de juiste toedracht en het wapengebruik wordt een onderzoek ingesteld. Schoorsteenvegers? Elk jaar gebeurt het weer, dan komen er vreemde individuen naar Boskoop, die beweren dat ze schoorsteenvegers zijn en zo met een smoesje bij de mensen binnen komen. Zo ook aan de Insteek. Daar hoorde de bewoonster geluiden in haar keuken. Toen ze verder ging kijken liepen er twee mannen bij haar woning, die beweerden schoorsteenveger te zijn en dat ze op zoek waren naar klan ten. Mocht men dit soort mensen aan de deur krijgen, schroom niet om de po litie te bellen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13