1 [evenhuizen-Moerkapelle Moerkapelle verwelkomt Mohini Voedselrestvermalers schadelijk voor het milieu en gebruik verboden Poppentheater André Verhagen in Zevenhuizen Groeneweg jeugd manifesteert zich op internationaal toernooi Duivensport Camping Zevenhuizen in een veelzijdige omgeving Foto's in het HART VAN HOLLAND Beperkte openingstijden bibliotheek Zevenhuizen Hart van Holland/31 juli 1996 pagina 7 fr-tj Miljoenenstad Mohini Welkom Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a 7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Hnnr Gerard Verheiien Moerkapelle - Wie vorige week de Grutto in Moerkapelle binnenreed, viel het op dat er iets bijzonders aan de hand was. De hele straat was versierd met vlaggetjes en boven de deur van nummer 22 hing een bord: 'Welkom". Een welkom voor het door Ton en Mieke Post geadopteer de meisje van 16 maanden uit India, dat haar originele naam 'Mohini' blijft behouden. Het duurde vijfeneenhalf jaar voordat Ton en Mieke een kind konden adopteren. Een proces dat begon met een cursus "hoe kij k j e er tegenaan, wat kan je ervan verwach ten". Verder kwam er een gezinsonder zoek door de kinderbescherming. Deze instantie verleende in beginsel toe stemming tot adoptie. Daarna moest het echtpaar Post naar de vergunning houder, in dit geval Wereldkinderen in Den Haag. Omdat vrienden goede erva ringen hadden met India en Wereldkin deren in dat land uitstekende contac ten had, werd een en ander op gang gezet. Normaliter wordt een geadop teerd kind vanuit het land van her komst op Schiphol afgeleverd. Maar omdat Ton en Mieke met eigen ogen wilden zien waar hun aanstaande kind vandaan komt, zijn ze naar Bombay afgereisd om het daar op te halen. Met name ook voor later ter voorlichting aan het kind zelf. Bombay telt net zoveel inwoners als heel Nederland, zo'n 15 miljoen. Het is volgens Ton en Mieke net een mieren nest. Het krioelt er van de mensen, die werken en werken om maar aan de kost te kunnen komen. Een stad ook die armoede als bindende factor heeft. En in die miljoenenstad staat huize Bal Anand. Een huis dat destijds gekocht is door mevrouw Sulu Kalro. Zij komt ge heel belangeloos op voor kinderen die te vondeling gelegd worden of door moeders ten einde raad worden aange boden. Mevrouw Sulu Kalro doet dit al ruim 30 jaarZij is het ook die bemiddelt Ton en Mieke Post met hun dochter Mohini. tussen Wereldkinderen en de adoptief ouders. In India hebben Ton en Mieke ook ken nis kunnen maken met de bureaucratie. Het gaat er allemaal niet zo snel. Vaak omdat de mensen uit India te punctueel zijn. Zij willen het te goed doen. Zo kregen ze bijvoorbeeld twee dagen voor vertrek naar Nederland het uit reisvisum voor hun dochtertje. Een dochtertje dat daar de naam van Mohi ni droeg. Dat zoveel wil zeggen als beto verend. Dat hebben Ton en Mieke zo willen houden. En het is inderdaad een betoverend "mensie", zoals Ton het uitdrukte. Wel een beetje teer nog. Zij weegt met 16 maanden oud ongeveer 6 kilogram en is 69 cm lang. De reden van het lichte gewicht is dat ze in huize Bal Anand uitsluitend buffelmelk en wat rijst en groenten te eten kreeg. Niet ongezond, maar het zet niet aan. Toen Ton en Mieke met hun Mohini dan eindelijk op Schiphol arriveerden, vie len ze van de ene verrassing in de ande re. Eerst op Schiphol zelf bij de pas poortcontrole werden ze geconfron teerd met een groot spandoek met daarop "Welkom". Een nichtje en een neefje hadden daarvoor gezorgd. En op het moment dat ze de Grutto in Moerka pelle opreden, was de verrassing com pleet. Daar werden ze een vlaggenzee gewaar, die uitdrukking gaf aan het meeleven van buren en kennissen. Want zij wisten als geen ander hoe Ton en Mieke naar hun kleine hadden ver langd. Daarom ook leefde iedereen mee en "ploften" de gelukskaarten de hele dag door in de brievenbus. Voor Ton en Mieke in tweeërlei opzicht een dag om nooit te vergeten. Sommige keukeninstallateurs bieden tegenwoordig zogeheten voedsel restvermalers aan. Deze elektrische apparaten, ook wel bekend als 'goot steenmolens', 'greenmachines' of 'food waste processors', worden onder de gootsteenopening gemonteerd. Daar vermalen zij snijafval en etensresten tot puree die vervolgens naar het riool wordt afgevoerd. 'Weg afval, weg nare luchtjes, weg ongemak van de groene Dak aldus een reclamefolder. Het ge bruik van een dergelijk apparaat is ech ter wettelijk verboden. Door het gebruik van de voedsel- restvermaler wordt het afvalprobleem verplaatst van het vuilnisvat naar de loiering, die hier niet op berekend is. li t a/Ya'Pr°bleem moet zo dicht moge- Ik bij de bron worden aangepakt. iaarom 's een aantal jaren geleden be- oten tot zoveel mogelijk scheiden van \Pre„r,s bungalowtent z.g.a.n. prijs n.o.t.k. daarbij gratis kampeerspullen: 0172-438500 na 18 uur aiiS'eJ a's'u'tt>. skihouders v. montage op _*sdrager merk mont blanc 0180-633118 wollen berber vloerbedekking izgst 7 mtr. lang 3.90 breed ƒ175,-0180-312889 «lÜfe Romeo" 's vrijdag jarig! Dat wordt •welen en smullen! Ook voor jou een zeer origineel kado! Nieuwsgierig? °ok een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 10! afvalstromen in een vroeg stadium: papier, groenten-/fruit-/tuinafval, glas, enz. Dit onder meer om het zo goed mogelijk te kunnen verwerken en be werken tot nieuwe produkten. Het g.f.t- afval wordt verwerkt tot compost die zijn nuttige toepassing vindt in groen voorzieningen en land- en tuinbouw. Door het aanbieden van voedsel restvermalers zet de verkoper de con sument aan tot overtreding van de wet. Een advies van het Hoogheemraad schap van Schieland aan mensen die een dergelijk apparaat al in huis heb ben is dan ook: Breng het terug en vraag uw geld terug. Toekomstige kopers van een nieuwe keuken wordt aangeraden niet in te gaan op verlokkelijke aanbie dingen om dit zogenaamde milieu vriendelijke apparaat aan te schaffen. var^h^?611" Ti)dens de tweede dag tieL" Zevenhuizense Kindervakan- PfinJ'°P ^idag 30 augustus, bezoek hater André Verha8en zoek brengen 7u--: zal een VonrH ,u,c,"ken aan Zevenhuizen, hii ?ii„e ee'nernende kinderen speelt bazeLmeu^e Programma "Hazen- Henn»; et verhaal gaat over baas Hp h oaas en zi'n baas' Hazen" bij ziin i wil 8raag °P visite gaan daarv 2,eke tante P'uis uaurvoor de en hij mag wagen van Hazenbaas meenemen. En dat is het begin van een spannend verhaal, met grote poppen gespeeld in een grote poppenkast, met mooie muziek en leuke liedjes. De voor stelling vult het vrijdagmiddagpro gramma van het Kindervakantiefeest, en wordt gegeven in de Hervormde Kerk. Alle kinderen die na de zomerva kantie in de groepen 2 tot en met 8 van de basisschool zitten op donderdag 29 en vrijdag 30 augustus van 9.45 -15.15 uur zijn van harte welkom. Succes met uw computer; uw typemachine sturen wij voor u naar 3e wereld. GG W'veen Lieve Ome Jan en tante Marina hartelijk dank voor het logeren. Samantha Amsterdam/Zevenhuizen- Op het vier dagen durende internationale toernooi om de Holland Cup in Amsterdam heeft de Groeneweg jeugd (tot 20 jaar) een meer dan uitstekende prestatie gele verd. Aan het toernooi nemen meer dan honderd teams uit maar liefst 28 landen deel. Groeneweg was ingedeeld in de hoogste categorie. De eerste dag moesten de jongens nog duidelijk wennen aan het hoge niveau. Tegen Team Virenze uit Italië hadden ze pech dat de bal op paal en lat beland de waardoor de eindstand 0-0 bleef. Later verloren ze met 3-1 van FV Del- kenheim (Duitsland). De tweede dag ging het een stuk beter. Allereerst werd gewonnen van het Spaanse E.F. Gerard Gatell met 2-1. Daarna werd ook het Amerikaanse Adirondack United met 2- 1 aan de zegekar gebonden. Door deze resultaten werden ze tweede in poule. In de achtste finale, op dag drie, werd na een prachtige wedstrijd met maar liefst 3-0 gewonnen van het Duitse Isen- stedter, waardoor een plaats bij de laat ste acht was bereikt. In die kwartfinale wachtte het team van JIB Amsterdam, dat al haar wedstrijden met groot verschil had gewonnen. JIB, de uiteindelijke toernooiwinnaar is een selectie van in Amsterdam voetballen de Surinamers, met spelers van onder andere Ajax, BlauwWit en DWS. Deze ploeg was ook voor Groeneweg een maatje te groot. Nadat Groeneweg bij een 1-0 achterstand de lat raakte, ging deze wedstrijd met slechts 2-0 verlo ren. Zo kon de Groeneweg jeugd met opge heven hoofd het toernooi verlaten. Een toernooi waar heel veel ervaring werd opgedaan en waar het elftal zichzelf overtrof. Zozeer zelfs dat de vereniging Groeneweg de toekomst met vertrou wen tegemoet kan zien, in de weten schap dat een jonge generatie voetbal lers zich heeft aangediend voor een mogelijke plaats in de hoofdmacht van deze vierdeklasser. Zevenhuizen- De Postduivenvereni ging De Stormvliegers had zaterdag de laatste vlucht van het Midfond-kam- pioenschap. De 196 duiven in concours werden om 7.10 uur gelost in Etampes, 435 kilome ter. De eerste duif van de vereniging landde bij Johan Heykoop om 13.09 uur, met ene snelheid van 1211 meter per minuut, 72 kilometer per uur. De laatste 49e prijsduif arriveerde om 13.43 uur. Uitslag: 1. J.S. Heykoop, 2. C. Nobel, 3. B. Hertog, 4. Ruud Brands, 5. J. van Leeu wen, 6. C. van de Graaf, 8. Joh. Stofberg, 9. Joh. Breedijk, 12. E.P. Verschoor, 13. C. Zweere, 22. C.P. Edeling, 23. J. Hoeve laken, 28. N. Koppenaal, 29. Joh. Wilten- burg, 37. P.D. van Kranenburg, 45. G. Jongenelen. Eindstand Midfond kampioenschap: 1. C. Nobel, 2. Ruud Brands, 3. C. Zweere. De 443 jonge duiven kwamen uit Peron- ne, 259 kilometer. Ze werden gelost om 13.15 uur en om 17.04 uur kon C. Nobel de eerste klokken die een snelheid had gehaald van 1128 meter per minuut, 66 kilometer per uur. De laatste, 111e prijsduif werd geklokt om 17.34 uur. Uitslag: 1. C. Nobel, 2. B. Hertog, 3-4-5. Joh. Stofberg, 6. G. Jongenelen, 7. C. van de Graaf, 11. Ton en Ank Looye, 13. Gebr. Breedijk, 18. M. Jongenelen, 19. B. Koole, 26. Ruud Brands, 33. Joh. Breedijk, 35. N. Koppenaal, 49. P.D. van Kranenburg, 51. M. van Rijk, 53. Joh. Wiltenburg, 54. C.P. Edeling, 64. G. Brands Zn., 79. J. van Leeuwen, 96. Marco Flier. Tussenstand jonge duiven kampioen schap: 1. C. Nobel, 2. Joh. Stofberg, 3. Gebr. Breedijk. Zevenhuizen - In de schoolvakantie blijft de bibliotheek Zevenhuizen open, alleen gelden tussen 22 juli en 2 septem ber beperkte openingstijden. Geduren de deze periode is de bibliotheek open op maandag- en donderdagavond van 19.00-21.00 uur. Helaas kan men geen extra boeken mee nemen, maar ze worden wel langer uit geleend. Vanaf 1 juli wordt de uitleen periode voor alle boeken zes weken. Een tip voor wie toch met wat extra boeken op vakantie wil: de bibliotheek verkoopt ook afgeschreven boeken. Zevenhuizen - Camping Zevenhui zen ligt aan de rand van het werkelijk prachtige recreatie- en natuurgebied Rottemeren. Het variërende landschap van polders en bossen in een waterrijk gebied, biedt de gasten van camping Zevenhuizen talloze mogelijkheden voor een actieve vakantie. Zo ligt bijvoorbeeld ongeveer vijf kilome ter ten zuiden van camping Zeven huizen het recreatiegebied Hoge Bergse Bos. Hier treft men onder andere een parcours voor moun tainbikes, een klimwand en een kunst-skibaan. Het nabijgelegen Lage Bergse Bos is een parkachtig recreatiebos speciaal bestemd voor wandelaars en natuurliefhebbers. Verder zijn er in het hele Rotteme- ren-gebied goede fietspaden aangelegd voor volop fietsplezier. Dat recreatiegebied Rottemeren jong en oud aanspreekt, blijkt wel uit het grote internationale publiek wat camping Zevenhuizen tot haar jaarlijks terugkerende gasten kan rekenen. Ook velen uit eigen land hebben hier allang hun stek gevonden. en ouder echtpaar uit Rotterdam vertoeft al sinds de oprichting in 1967 op camping Zevenhuizen. Daarvoor stonden zij vanaf 1965 al met een caravan langs de Rottemeren. Thuis in Rotterdam woont het echtpaar in een drukke straat met een tramlijn en zij komt dan ook puur voor de rust en de prachtige omgeving naar camping Zevenhuizen. Het echtpaar wil op de camping lekker op zichzelf zijn en is zeer gesteld op privacy. Zij houden zelf ook goed rekening met de andere cam- pinggasten door bijvoorbeeld de televi sie niet hard aan te zetten. Meneer: "Er is niets irritanter dan het geluid van de televisie van de buren te horen. Ik wil beslist niet dat mensen zich aan ons storen en houd ook mijn boeltje hier altijd netjes. Ik vind het belangrijk dat ook andere mensen rekening houden met elkaar, je bent hier immers alle- Bob en Claudia samen met twee deelneemsters van de survival-week. maal voor je plezier." Naast de caravan staat een door meneer zelf gebouwde molen die elk jaar wordt gereviseerd en geverfd. Behalve deze hobby neemt hij iedere donderdagochtend deel aan "beweging voor ouderen" in het naast liggende zwembad "De Koornmolen" en maakt hij nog iedere dag een fiets tochtje. Dat ook jongeren hier volop plezier kunnen beleven blijkt uit de survival- week die dit jaar werd georganiseerd. Onder deskundige leiding van de in structeurs Bob Wagner (24) en Claudia van Veen (19) beleefden jongens en meisjes in de leeftijd van 10 tot en met 14 jaar een onvergetelijke survival- week met camping Zevenhuizen als thuishaven. Er werd in de omgeving van alles ondernomen zoals mountain- biken, bergbeklimmen, kanoën, vlot- bouwen en een nacht oriëntatie-tocht, 's Avonds werd er op de camping sa men gekookt en afgewassen en dit alles is, met uitzondering van de eerste en laatste dag, vrij rustig verlopen. Vol gens Bob en Claudia is zo'n eerste dag nu eenmaal wat onwennig. De kinderen zijn dan ook wat rumoeriger. Gelukkig werd dit door de andere campinggas- ten niet als vervelend ervaren. Er was juist veel belangstelling voor het vrolij ke stel en ook de laatste avond waarop een barbecue werd georganiseerd is prettig verlopen. Dit jaar zijn er twee survival-weken ge organiseerd; de eerste groep werd op 20 juli ontvangen en de tweede groep is 27 juli aan een weekje avontuur begon nen. Het kamp is een groot succes wat volgens Bob te danken is aan het Rotte- meren-gebied dat ideaal is voor het organiseren van activiteiten, de goede sfeer op de camping en de prima voor zieningen zoals de wasgelegenheid met gratis douches. Volgend jaar hopen Bob en Claudia dan ook 6 tot zelfs 8 survival-weken te kunnen plannen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 7