cvenhuizen-Moerkapellc Veerdienst op Rottemeren maakt overtochtje voor 1500e bezoeker Jeugdweek Moerkapelle 'De vlasbewerking uit vroeger tijden' op Oogstfeest Zevenhuizen Kerkdiensten Duivensport Hengelsport Jolanda van Leeuwen 20 jaar bij Bac A m gratis kleintje plaatsen? vul de bon ie op pagina 8! Activiteiten Agenda om bij te blijven... Hart van Holland/7 augustus 1996 pagina 11 Zondag 11 augustus Medische weekenddienst Breien van vlasstaarten Ouderencompetitie Zomercompetitie Ringwedstrijd agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Hartelijk Zevenhuizen/Bleiswijk - Afgelopen vrijdag werden Huib en José Versluijs uit Waddinxveen, samen met hun zoontje Justin, tot hun grote verbazing flink in de bloemetjes gezet. Zij waren namelijk de 1500e betalende bezoeker van het pontje (kinderen tot en met 4 jaar mogen gratis mee) dat sinds 19 juli op het smalle gedeelte van de Rotteme ren tussen Bleiswijk en Zevenhui zen vaart. Behalve bloemen ontving het verraste stel ook nog- namens het Recreatieschap Rottemeren een 10-badenkaart voor zwembad "De Koornmolen" en van botenverhuur Van Vliet die het pontje exploiteert, ontvin gen zij een waardebon goed voor twee uurtjes zeilen of motoren. De veerdienst, die in twee weken tijd al flink wat (fietsende) re creanten in het natuurgebied Rottemeren, maar ook heel wat bezoe kers van het zwembad naar de over kant heeft gebracht, blijkt dan ook een groot succes. Het veertje biedt plaats aan maximaal 10 personen en ondanks het slechte weer van de afgelopen tijd is er veel belangstelling voor een over tochtje. Op een gemiddelde zondag worden er bijvoorbeeld al gauw zo'n 250 personen, waarvan ongeveer een derde deel het zwembad als bestem ming heeft, naar de overkant gebracht. Moerkapelle- Vanaf maandag 26 augus tus tot en met vrijdag 30 augustus wordt voor de kinderen van 6 tot en met 12 jaar in Moerkapelle door de jeugdra den van de Hervormde en Gerefor meerde Gemeenten in het dorpshuis "Op Moer" de jaarlijkse jeugdweek ge organiseerd. In deze week staat het thema: "Samen sta je sterk!" centraal. Dit thema wordt aan de hand van bijbelvertellingen uit gewerkt. Naast veel zingen, is er ook veel spel. Niet alles wordt verklapt maar de rat tenvanger van Moerkapelle en een ka- bouterspel maken deel uit van het pro gramma. Iedere dag zijn de kinderen van half negen tot kwart over twaalf welkom in het Dorpshuis. Uitgezonderd de vrij dag. Natuurlijk zijn ze dan ook welkom, maar niet tot kwart over twaalf maar tot half vier. Voor het eten wordt gezorgd. De organisatie rekent dan op vele moe ders die pannekoeken zullen bakken. Op deze vrijdag is nog een verrassing die de organisatie absoluut "geheim" wil houden. De toegang tot de jeugd week is gratis. Informatie over de ochtenden bij Slingerland telefoon 079-5932275. P. Huib en José Versluijs en hun zoontje Justin werden flink in de bloemetjes gezet. Aanleiding voor de start van deze veer dienst was de sluiting van zwembad Bleiswijk deze zomer. Er was altijd gro te belangstelling voor dit bad en om het teleurgestelde publiek een alternatief te bieden, is door het pontje een snelle re verbinding met Bleiswijk-Zevenhui- zen gerealiseerd. Vervolgens kunnen de zwemliefhebbers te voet of met de fiets (de fiets kan ook met het pontje mee) verder naar zwembad "De Koorn molen" in Zevenhuizen. Het pontje vaart iedere dag van 12.00 tot 17.00 uur om het half uur. Vader en zoon Van Vliet van botenverhuur Van Vliet varen het pontje bij afwisseling naar de overkant en hopen dit, vanaf deze eerste zomer, voortaan elk zomer seizoen te doen. Volgens hen past de veerdienst ook perfect bij het beeld van de Rottemeren. En inderdaad, een pon tje is iets puur Nederlands en komt uitstekend tot zijn recht in dit prachti ge natuurgebied. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur de heer J.A. v Lambalgen, Schiedam; 19.00 uurdsE. Bouman, Scheveningen. Oud Verlaat 10.00 uur de heer J. vd Knijff, Capelle a/d Ussel. Geref. kerk 9.30 uur de heer R. Wijk huizen, Waddinxveen; 18.30 uur geen dienst. Moerkapelle Herv. Gem. 8.45 uur drs J.W. v Estrik; 18.30 uur ds J.H.C. Olie, 's-Grevelduin- Capelle. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B Zippro. Zaterdag 10 augustus: dokter R.P Renssen lederhof 3. Bleiswijk, teie- oon 010-5214085 Zondag rugustus: dokter W.J. van j 'kgen iVieiewaai 20. Zevenhu i/en e'eioon .1180-631783. Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B v.i |Koo. .ii 079-5931488 119 -10-20.00 uur),- Mw. iuur). Moep. 179-5932702 13.30-14.30 Zevenhuizen - De vlascultuur en 'eigen gereid' linnen dateert al uit 1400 jaar voor Christus in Egypte. Door de Egyp- tenaren werd aan de Farao's linnen meegegeven naar de laatste rustplaats. Het slijm van het vlaszaad werd in de oude tijd in de geneeskunde gebruikt en de lijnolie, afkomstig van het vlas zaad, was samen met kalkwater een beproefd middel tegen brandwonden. Zo ver gaat men op het Oogstfeest op 7 september niet. Wel naar de wijze van de vlasbewerking zoals deze in het be gin van deze eeuw plaatsvond en eind jaren zestig afliep. Het linnen werd in de jaren zestig ver drongen door de kunstvezel. De pro- duktie was niet meer lonend. De laatste tijd komt het linnen weer terug in de mode. De heer Huisman uit 's-Gravendeel zal met z'n vrienden, de gebroeders Visser en de heer van der Linde op het Oogst feest demonstreren op welke wijze net vlas werd bewerkt. De vlasbewerking was heel lang zwaar handwerk en er waren heel wat handelingen nodig om uiteindelijk linnen te krijgen. Tot 1880 werd het zaaien door beroeps zaaiers met de hand gedaan. Ook het plukken was een vak apart. Half juli werd er geoogst en het vlas op schelven gezet. In augustus werd het vlas ont daan van de zaadbollen, het "repelen". Dit repelen wordt op de braderie gede monstreerd evenals "roten" en "zwin gelen". Ook het breien van vlasstaarten zal tij dens het Oogstfeest te zien zijn. De gemaakte vlasstaarten zijn dan tevens te koop. Zevenhuizen- De jonge duiven van Postduivenvereniging De Stormvlie- gers kwamen zaterdag uit Creil, 340 kilometer. De 433 duiven werden om 8.15 uur gelost en om 12.52 uur werd de eerste duif geklokt door Joh. Stofberg, die zijn duiven in goede vorm had, net ais C. Nobel en B. Hertog, zij pakten de helft van de 108 te verdienen prijzen. De snelheid van de eerste duif was 1214 meter per minuut, 73 kilometer per uur. De laatste duif arriveerde om 13.29 uur. Uitslag: 1-2-5-6-7. Joh. Stofberg, 3-4. C. Nobel, 8. B. Hertog, 14. G. Jongenelen, 20. C. Zweere, 22. P.D. van Kranenburg, 25. Gebr. Breedijk, 33. C. van der Graaf, 36. Ruud Brands, 39. Ton en Ank Looye, 40. M. Jongenelen, 47. B. Koole, 54. Joh. Wiltenburg, 64. Marco Flier, 73. C.P. Edeling, 75. Joh. Breedijk, 76. M. van Rijk, 77. Jeffrey van den Haak. De laatste oude duivenvlucht was een overnachtingsvlucht uit Bergerac, 855 kilometer. De 126 duiven werden vrij dagmiddag om 15.15 uur gelost en pre cies 24 uur later kwamen de eerste dui ven thuis bij C. van der Graaf en D.C. Brem. Uitslag: 1. C. van der Graaf, 2-3. D.C. Brem, 4. Joh. Stofberg, 6. Ton en Ank Looye, 10. J. Hoevelaken, 11. Joh. Breedijk, 13. M. van Rijk, 14. Joh. Wilten burg, 19. B. Hertog, 20. M. Jongenelen, 24. C. Nobel. Zevenhuizen/Moerkapelle- De zesde wedstrijd van deze competitie leverde een redelijk resultaat op, de acht deel nemers wisten in de Rotte totaal 14.440 gram vis te vangen. J. Klomp werd eerste met een vangst van 4700 gram, tweede werd D. Bazen met 3300 gram en de derde plaats was voor J. Nomen met 2470 gram. Tussenstand na 6 wedstrijden: 1. A.J. Stubbe met 18.720 gram; 2. J. Boerop met 15.240 gram; 3. D. Bazen met 14.700 gram; 4. J. Nomen met 14.470 gram; 5. J. Klomp met 13.760 gram. De volgende wedstrijd is op 13 augus tus. De zevende wedstrijd van deze compe titie is gehouden in de Amstel-Drecht te Vrouwenakker. De vangst was matig, door de acht deelnemers werd slechts 21.710 gram vis gevangen. A. van Erk werd eerste met een vangst van 4380 gram, tweede werd J. Wiersma met 4260 gram en derde werd A. Hor dijk met 3660 gram. Tussenstand na zeven wedstrijden: 1. A. van Erk met 25.580 gram; 2. J. Wiers ma met 19.230 gram; 3. A. Hordijk met 18.540 gram; 4. A.J. Stubbe met 14.730 gram; 5. D. Bazen met 11.570 gram. De volgende wedstrijd is op 17 augus tus. De Ringwedstrijd wordt gehouden op 7 september. Opgave voor deelneming kan geschieden bij A. Hordijk, telefoon 0180-320962. John Brenda h.g. met jullie huwelijk op 9 aug. pa ma marco rienke oma oma 26 t/m 30 aug. is in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle de jeugdweek! Hiep Hiep Hoera 10 augustus wordt onze Jordi 6 jaar! Gefeliciteerd papa mama en brent Oproep: kom 9 aug. Tonneke Boode feliciteren. Zij ziet dan Sarah. Alvast bedankt! Perry wij feliciteren jou en wensen je veel ongeschonden rijplezier. OOm Henk Tante Didi Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Meer dan de helft van haar leven bracht ze door bij haar eerste en enige werkgever Op vrijdag 2 augustus was het precies 20 jaar geleden dat ze bij de firma Bac. de mode- en schoenenspecialist van Zevenhuizen-MoerkapeÜe, kon beginnen als hulp jverkoopster De nu 36-jarige Jolanda van Leeuwen is in die tijd uitgegroeid tot wat haai 'iega s roemen een wandelen de lingerie-encyclopedie "en. Zevenhuizen ■here zaterdag, van 10 >0-15.00 uur wereldwinkel op het dorpsplein. ie Zevenster, maaltijdvoorziening: Re werkdag tijdig melden, tel. 631144: ue-inloop :tke morgen 10.00 uu .velfare inwerken 13 aug. Vanaf 27 4JVB0-US 'iUte dinsdag 14 °°-16 °0 uui 1 '•middag^ fke maandag 14.00 ua n De Zevenster (zomerstop in juli en ■gustu.s loosmiddag .omerstop ,oos 28 ig.; Fietsen, 'lx per 14 dagen i sent^r^ dorPshuis Swanla vrijdagmiddag' 13.30 uur: 16 en 30 aug., 13 Gymnastiek: gebouw ger. kerk nsdag - 10.30 en 00 uur; Zwem- mzw" nbadDeKoo;".molen,nu in buitenbad - kedonderdag9.00, lO.OOen uur. vieer bewegen voor ouderen start 5 :ep- Moerkapelle. ifjf/rr. m donderdag in dorpshuis Op Moer, 9 V— m 30 auQ Jeugdweek: ma. t/m vlo. 30- 30 uur: Soos. lur; vrijdag 8.30-15.30 uur. ls 16 jarig meisje begon ze destijds in de zaak in de Dorpsstraat in Zevenhuizen daar waar nu de itali aan is gevestigd. "Ik stapte gewoon die winkel binnen en vroeg of ik daar kon komen werken. Dat kon en dat is dan zo gebleven. Ja ik heb het altijd prima naar m'n zin gehad. Een leuke zaak om te werken met een uitste kende werksfeer". In die 20 jaar ontwikkelde ze een enorme belangstelling voor lingerie. Dat vond ze mooi. Elk modevakblad was voor haar. Ze ploos ze uit van A tot Z. Begin met Jolanda daarom niet over lingerie, want aan gespreksstof geen gebrek. Al die kennis kwam de bedrijfsleiding uiteraard goed van pas. Bij de inkoop van lingerie kon men de adviezen van Jolanda goed gebruiken. Zij zorgt steeds weer voor net iets anders, net iets aparter. Bij de bedrijfsleiding, haar collega's en de klanten staat Jolanda bekend als een hartelijk, prettig en innemend iemand. Iemand ook die zo langzamerhand bij de inven taris is gaan behoren en niet meer weg te denken is uit de Bac-organisatie Daarom wachtte haar op de twintigste werkverjaardag ook een leuke verrassing. Zo kreeg Jo- tanda ontbijt op bed. Vervolgens werd ze om 9.00 uur door Daco Bac met een 40 jaar oude BMW van huis gehaaid. Voor deze gelegenheid was de jongste telg van de familie Bac geideed in jacque Alleen de enorme bos bloemen had hii loor alle besognes in de zaak laten liggen Vers.chrikke ke pret daarom bij Jolanda's colle ga's. Maar halverwege daagde er kennelijk toch iets bij de "taxichauffeur lij had onderweg zo'n leeg gevoel gekregen. Toen hi dan mét bloemen bij huize Jolanda arriveerde, stond deze nog onder een verfrissende douche. Een har uu achterop de' geplande tijdschema siopte de BMW 'ooi Je versierde ingang van de Bac- vestiging in Zevend iizen, waar i lianda door haar colle ga's met veel prac v en praal werd verwelkomd. Zo ook desiant, want dn- sreégdiedagih Korting, hoe kan het anders, op de lingerie. Jolanda temidden van haar collega 's.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11