Mysterieuze graancirkel in Waddinxveens korenveld Lokale Agenda 21: actieprogram ma van gemeente en inwoners Tentweek 1996: Kom in de kring Israëlisch festival op 14 september ||P|jg^^n.Bo8k66p I erkdiensten Foto's in het HART VAN HOLLAND VW Boskoop Hart van Holland/7 augustus 1996 pagina 13 De Waddinxveense Lokale Agenda 21 ag 11 augustus Iedereen kan meedoen Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a 7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. 28 augustus -1 september in Zuidpias en Wingerd 12+tent Kindermarkt Themadienst Werkwijze Costing. ngem. "Bethel" 9.30 uur Dick eenis. Waddinxveen - Op 19 juli werd door de buurman van akkerbouwer Korstiaan Kroes een graancirkel in het korenveld van Kroes gevon den. De akkerbouwer was op dat moment zelf met vakan tie en toen hij op zijn vakantie-adres het bericht ontving, dacht hij in eerste instantie dat het om een grap ging. Bij thuiskomst constateer de hij echter dat het toch wel een vreemd ver schijnsel betreft. De cirkel heeft een doorsnede van 22 meter en de aren liggen allemaal in één richting. Het meest typisch vindt hij dat in het middenge deelte nog een cirkel graan over eind staat. Daarbinnen ligt weer een cirkeltje platgeslagen graan wat alle kanten opligt. Korstiaan Kroes en diens vrouw Pien blijven ondanks de myste rieuze zaak toch nuchter. In bui tenaardse wezens geloven zij niet, maar toch, je weet maar nooit. Vreemd genoeg werd hier vroeger nooit iets over gehoord volgens hen. Tegenwoordig worden wel vaker van dit soort cirkels waarge nomen. In Waddinxveen en omgeving is zoiets echter nog nooit gevonden. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - In juni 1992 vond in Rio de Janeiro de Wereldmilieuconferentie plaats. Zorgen om negatieve invloed van de bevolkingsgroei en de economi sche ontwikkeling op het milieu hadden nog nooit zoveel staatshoofden en regeringsleiders bijeen gebracht. Zorgen over de gaten in de ozonlaag, de stijging van de zeespiegel, over klimaatsveranderingen met onvoorspelbare gevolgen voor de landbouw, het dieren- en plantenleven, natuurrampen, het kappen van bossen, uitputting van grondstoffen en groeiende afvalbergen. Dat de mensheid daaraan schuldig is stond voor alle deelnemers vast en ook dat het zo niet door kan gaan. Maar over 'wat' we eraan kunnen doen en 'wie' dat gaat betalen was minder eenstemmigheid. Uiteindelijk werd overeenstem ming bereikt over een serie maatregelen, opgenomen in de zogenaamde "Agenda 21", het pro gramma dat in de 21-ste eeuw tot een duurzame ontwikkeling moet leiden. De basis filosofie is simpel. Iedereen draagt bij aan de huidige 'onduurzame' ontwikkeling en dus moet iedereen daarop worden aangesproken: regerin gen en burgers. Omdat burgers in gemeenten wonen, moeten alle gemeenten een eigen 'Lo kale Agenda 21' opstellen waarin staat wat de gemeente en de inwoners geza menlijk gaan doen om een duurzame ontwikkeling in de volgende eeuw te bereiken. Ruim een kwart van de Neder landse gemeenten heeft onder andere voor een opstelling van een Lokale Agenda 21 gekozen. Waddinxveen be hoort daartoe. hDkkr '^ing van wethouder J. Neele nebben in Waddinxveen inmiddels be sprekingen plaats gevonden. De onder werpen afval, landbouw en voedsel; verkeer en internationale samenwer- Wllg; bouwen, natuur en landschap en ixveen n i^erk 9-30 uur student C. oil Kampen; 17.00 uur ds D. Grut ter. Rgnsburg. yen OntmoeUngskerk 9.30 uur ds JJ in Pr Mrvzxvrt,.,;;!,. nnor iper, Noordwijk; 17.00 uur drJ. aa, Boskoop. He»" Immanuel 9.30 uur ds H.J. voors Den Haag; 17.00 uur sow- dien.' Bost Vrij? Her Mo POO: De Zw Ge ke' Cf: ds ontm. kerk. 'Op Prot. Geloofsgem: geen dienst. Sem. 9.30 uur kand. P. de Graaf, apelle; 18.30uurdsL.v. Nieuw- gez. dienst geref. kerk. 'k 9.30 uur ds J.H. Delhaas, ■rerdam. kerk 9.30 uur dr A.H.Bv. Breu- 18.30 uur zie herv. gem. ref. kerk 9.30 uur en 18 90 11111 tenslotte energie en andere onderwer pen zijn inmiddels onderwerp van ge sprek geweest. Diverse organisaties in Waddinxveen helpen hieraan mee, zo als de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking, het NIVON, de Wereldwinkel, de Stichting Vriendschapsband Wad- dinxveen-Pelhrimov, de Bond van Plat telandsvrouwen, de Stichting Gered Gereedschap, de werkgroep Natuur- en Milieu educatie, de Immanuëlkerkge- meente en de windmolencoöperatie De Windvogel. Omdat een Lokale Agenda 21 allen maar succesvol kan zijn als er een breed draagvlak in de gemeente is, hoopt het gemeentebestuur dat ook andere groeperingen en individuen zich alsnog aangesproken zullen voe len om hun ideeën te presenteren. Hal verwege september wordt een eerste concept besproken. Nu al zijn vele idee ën voor milieu en internationale sa menwerking verzameld. Bijvoorbeeld over afval (het oprichten van een kring loopwinkel voor tweedehands goede ren en kleding) of over verkeer (meer fietspaden en fietsstallingen, minder vrachtauto's in de bebouwde kom). Maar ook over het duurzaam bouwen van huizen en kantoren, over natuur en landschap, energiebesparing en noem maar op. Alle ideeën zijn welkom, zo wel kleine praktische suggesties als veelomvattende projecten. De afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu van de gemeente verza melt de ideeën, die uiteindelijk aan het College van B W aan de gemeente raad worden aangeboden als 'Wad dinxveense Agenda 21'. Waddinxveen- Öp vrijdag 9 augustus is er koppelklaverjassen in De Boog, C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen. Aan vang 20.30 uur. Het inschrijfgeld is 8,= per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Boskoop- De VW heeft in de voorver koop onder andere: Movie World, Euro pa's unieke Movie- en entertainment- park in Bottrop Kirchhellen in Duits land; West Side Story vanaf 15 tot en met 22 en 25 tot en met 30 december, 2 tot en met 5 en 7 tot en met 11 januari 1997 in het Nederlands Congresge bouw in de PWA zaal in Den Haag; Na tionale Taptoe Breda 1996 van 22 au gustus tot en met 31 augustus; Taptoe Ahoy in Rotterdam op zaterdag 5 okto ber; Er zijn nog een aantal kaarten voor de Grand Prix, Francorchamps in Spa in België op zondag 25 augustus; Dog troep met "Dynamo Mundi" in Carré, Amsterdam van 1 augustus tot en met 1 september; Circus Herman Renz op het Parkeerterrein van de Rai in Amster dam van donderdag 8 augustus tot en met woensdag 21 augustus; Backstree- tboys op 10 december in de Martinihal in Groningen; Open Air Rave '96 in Pyd- na, Kastellaun, Hunsrück in Duitsland op 17 augustus. Voor informatie: VW Boskoop 0172- 214644 of -Zevenhuizen 0180-632131. i i ii. _1_V. in i ii4r«r«/-iion (iaIz iiu Waddinxveen- In de laatste week van de zomervakantie organiseert de Cen trale Hervormde Gemeente van Wad dinxveen de jaarlijkse tentweek. Het thema is: Kom in de kring. Voor de kinderen van 4-11 jaar en voor de jonge ren van 12-16 jaar zijn er gedurende deze week veel activiteiten. De tenten staan op twee plaatsen: in de Zuidpias aan de Kuyperhoeve en op het Wingerdveld. Op woensdag 28 augus tus gaat de tentweek van start. Tot en met vrijdag is erin beide tenten een programma voor de kinderen van 4-11 jaar. Elke morgen van 10.00 tot 12.00 uur wordt er een verhaal uit de Bijbel verteld, gezongen, geknutseld en is er poppenkast, 's Middags zijn de kinde ren van 14.00-16.00 uur welkom in de tent. Er is een sportmiddag en een mid dag die "Dorus op Dwaaleiland" heet. Ook staat poppenspeler Jeroen van den Berg op het programma. De tent voor de jongeren van 12-16 jaar in de Wingerd heeft evenals de andere tenten een programma Van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Ook 's avonds is er vele te doen. Er is een voetbalwedstrijd, bloemschikken of een hengeltje uitgooien. Ook wordt geluisterd naar de band Radical Choice en er is theaterspektakel. Dé bezoekers gaan aan de slag met textielverf en T- shirts en er is bingo. Op zaterdagavond 31 augustus is er de grote finale met onder andere een barbecue. Elke mor gen is er vrije toegang om spelletjes te doen (computerspelletjes, tafeltennis, en tafelvoetbal) en veel meer. Op zaterdag zijn er nog drie activitei ten. Van 9.30-11.30 uur is er in de zuid- plas een kindermarkt, waar kinderen spullen kunnen kopen en verkopen. Vanaf 13.00 uur is er in de Wingerd een open volleybaltoernooi, waaraan ie dereen met een team kan meedoen. Opgeven voor beide activiteiten kan bij de tent. 's Avonds om 20.00 uur is er in de Zuidpias een openluchtzangavond met veel samenzang. Zondagmorgen 1 september zijn er ter afsluiting twee themadiensten: één in de tent in de Zuidpias en één in de Bethelkerk. Aanvang 9.30 uur. Na af loop is er gelegenheid tot het drinken van koffie, thee en fris. Reeuwijk - De stichting Chaverim Israël organiseert op zaterdag 14 september een groots opgezet Israëlisch festival in verenigingsgebouw De Brug aan de Dunantlaan 1 in Reeuwijk. Tijdens dit evenement worden de verschillende facetten van Israël naar voren ge bracht. Het festival is onder meer opgezet ten behoeve van diverse projecten in Is raël, zoals: *Het Joods Nationaal Fonds, dat diverse projecten onder steunt, zoals het ontginnen van woes tijngebieden, het aanplanten van bos sen etcetera, maar ook financieel-eco- nomische projecten beheert; *Het Jaffa Project, dat zich belast met de opvang van kinderen in Israël, ongeacht ras, geloof of nationaliteit. Specifiek om kansarme kinderen van de straat en uit de criminaliteit te houden en ze gedu rende de opvang extra maaltijden en opleiding te verstrekken; *Stichting AMCHA, een organisatie die zich bezig houdt met het verlenen van psycho sociale hulp aan holocaust- en andere traumaslachtoffers. Deze organisatie heeft reeds diverse opvangcentra in Israël gesticht, maar de vraag naar hulp blijft stijgen. In Israël bestaat veel behoefte aan hulp verlening door bovengenoemde orga nisaties. Vandaar dat de Stichting Cha verim Israël deze doelen probeert te ondersteunen met de opbrengsten van het festival. Het festival start op 14 september om 10.00 uur en zal tot 's avonds laat door gaan. Er wordt Israëlische muziek ge draaid, de hele dag door zal dansgroep 'Hora Tsi'Vonim' diverse optredens verzorgen en om 16.00 uur zal ook Lee Towers een bijdrage leveren om het festival te doen slagen. Ook zijn er di verse stands te bezoeken met allerlei informatie over Israël en er zijn Israëli sche hapjes én drankjes die men kan proeven. Iedereen kan gratis deelne men aan een quiz in drie leeftijdscate gorieën en er is een loterij georgani seerd met als hoofdprijs een vliegreis naar Israël. De toegang tot het festival is gratis. Er is voldoende parkeergelegenheid en ook is er kinderopvang aanwezig. Iedereen is van harte welkom. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Op 11 augustus bestaat Kinderdagverblijf Kwiebus één jaar. Het bestuur van de Stichting kan tevre den terugkijken op een goed eerste jaar. "De aanloopperiode was wat moei zaam, maar door een goed beleid is het ons gelukt het kinderdagverblijf goed op poten te krijgen" aldus Margo Vree burg van het bestuur van Kwiebus. Met zes vaste personeelsleden en onge veer vijftig kinderen is er dagelijks spra ke van een drukke en gezellige activi teit. Van deze plaatsen zijn er een aan tal bedrijfsplaatsen. Bedrijfsgerichte kinderopvang is kinderopvang die op zakelijke basis wordt overeengekomen met werkgevers die deze faciliteit wil len aanbieden aan werknemers. In steeds meer CAO's worden er secun daire arbeidsvoorwaarden opgeno men met betrekking tot kinderopvang, waardoor het voor steeds meer ouders mogelijk wordt om werk te combineren met de opvoeding van verzorging van een kind. Margo Vreeburg benadrukt dat bedrijfsplaatsingen de toekomst is voor kinderdagverblijven. "Deze ma nier van kinderopvang is zowel voor werkgevers als werknemers een goede oplossing en fiscaal aantrekkelijk." Kinderdagverblijf Kwiebus heeft een verticale groep. Dit houdt in dat kinde ren van 8 weken tot 4 jaar samen in één groep verblijven. Het voordeel is dat kinderen bekend raken met alle leid sters en alle kinderen en ook dat broer tjes en/of zusjes bij elkaar in de groep verblijven. Voor de baby's en de peu ters is er wel een aparte slaapruimte beschikbaar. Kwiebus is gevestigd aai de Mercuriusweg nummer 4 in Wad dinxveen. Achter het pand is een ruim buitenspeelplaats. Deze is recentelij nog geheel opgeknapt en voorzien var aantrekkelijk buitenspeelgoed. "Me goed weer zijn we dan ook altijd buitei te vinden". Ook binnen is de ruimt uiteraard geheel kindvriendelijk ingi richt. Met gezellige speelhoeken en t feitjes voor het eten en eventueel knu selen is het kinderdagverblijf een waa kinderparadijs. Kinderdagverblijf Kwiebus is het geht ie jaar op werkdagen geopend van 7.3 tot 18.00 uur, met uitzondering va feestdagen. Voor informatie of aanme den kan men contact opnemen mt Yvonne Bot, de hoofdleidster van Kwie bus. Het telefoonnummer is 0182- 630585.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13