nieuws Indiase bedelkinderen met opzet verminkt vecht tegen (Je kmrk^lavernij Vecht mee Recreatientten Zoetermeer '77 Onderzoek toegankelijkheid aanvullende ziektekostenverzeke ringen Steven Curtis Chapman op Mark- taktie '96 Staatsbosbeheer onderscheiden met Europees Diploma Weerribben 'n Zonnige bak... L# Lekker de boer op... 06-300.660 Hart van Holland/14 augustus 1996 pagina 11 Verminking van kinderen meer op. rhi](llligh£ Advies: geef geen geld De bendeleden Wat kunnen wij doen? Onrust onder ouderen neemt toe Meldingsactie Uitsluiting Onderzoek ChildRight Worldwide voert actie tegen kinderverminking in India en roept Nederlandse toeristen op om misvormde kinderbedelaars geen geld meer te geven. Honderdvierentwintig Nobelprijswinnaars roepen de Indiase regering op maatregelen te nemen tegen deze gruwelijke vorm van kinderslavernij. In India worden elk jaar duizenden kin deren met opzet verminkt door georga niseerde bendes. Daarna worden de kinderen door diezelfde bendes ge dwongen elke dag vijftien tot zestien uur te bedelen en het geld aan hen af te geven. Als baby of kleuter worden de kinderen ontvoerd, of onder valse be loften gekocht van hun straatarme ouders, waarna ze door hun 'eige naren' verminkt worden. Verminkte kinderen zien er zielig uit en roepen medelijden op. Met name westerse toeristen zijn hier voor gevoelig en geven veel geld aan deze misvormde kinderen. Het toerisme is dan ook een van de belangrijkste oorzaken van de groei van deze gruwelijke praktijk. vaak meer dan vijftien uur per dag. Ze bedelen vooral op plekken waar veel toeristen komen: overdag bij hotels, souvenirwinkels en toeristische attrac ties, en 's avonds bij de duurdere res taurants en nachtclubs. En de hele op brengst moeten ze elke nacht afgeven, in ruil voor misschien een handvol rijst. Het verminken van kinderen ge beurt op verschillende, vreselijke manieren. Soms wordt goedkoop gif (zoals bleekwater) in de been gewrichten gespoten. Er ontstaat dan een pijnlijke infectie. Tegen de tijd dat het kind naar een arts wordt gebracht is het been al gaan rotten en kan de arts niet anders meer doen dan het been amputeren. Het amputeren van ledematen wordt ook vaak door de bendeleiders zelf ge daan met behulp van een hakbijl. Het komt ook voor dat ze de been- of heup botten net zo vaak breken als nodig is om het kind voor de rest van zijn leven kreupel en misvormd te maken. Zodra de wonden geheeld zijn wordt het kreupele kind de straat op gestuurd om te bedelen. Kinderen die dat niet willen, worden net zo lang mishandeld totdat ze toch de straat op gaan om te bedelen. De kinderen worden gedwon gen hun uiterste best te doen om zoveel mogelijk geld op te halen. De kinderen bedelen dan ook zeven dagen per week, DOSSIER KINDERSLAVERNIJ Duizenden kinderen in India worden zwaar verminkt en gedwongen te bedelen bij westerse touristen, want misvormde bedelaartjes brengen gruwelijke lot moeten ondergaan, is er nog nooit een dader gearresteerd! ChildRight Worldwide is een initiatief van 124 Nobelprijswinnaars dat over de hele wereld campagne voert tegen de uitbuiting van kinderen. Op aanra den van lokale hulporganisaties roep ChildRight Nederlandse toe risten die naar India en Bangla desh gaan op om misvormde kinderbedelaars geen geld meer te geven. Dit geld gaat toch alleen maar naar de daders toe. Alleen door deze gruwelijke praktijken niet meer winstgevend te maken, kunnen we proberen om duizen den nieuwe kinderen dit lot te besparen. Sponsor ChildRight voor een tientje per maand en maak daarbij zelf elke dag kans op de grote geldprijzen in de Nationale Sponsor Loterij. 1 De bendes die deze kinderen uitbuiten zijn goed georganiseerd. Deze vorm van kinderslavernij brengt veel geld op, en de bendeleiders hebben contact met tussenhandelaren die in het hele land op zoek gaan naar geschikte nieu we kinderen. Intussen zeggen de ben deleiders naar buiten toe dat zij 'wel doeners' zijn, die 'zorgen' voor invalide kinderen, en eten, drinken en onderdak geven aan kinderen die hulp nodig heb ben. De bendeleden hoeven niet bang te zijn voor de lokale overheid. Hoewel het om tienduizenden kinderen gaat die dit ChildRight is met lokale hulpor ganisaties in India en Bangladesh in overleg om een opvangcen trum voor deze kinderen op te zetten, zodat als ze bevrijd zijn uit deze gruwelijke praktijken, ze er gens terecht kunnen. Hiervoor is geld nodig. Als u helpt het lot van deze kin deren te verbeteren, vergroot u ook uw eigen kans op een beter lot. ChildRight is namelijk het goede doel geworden van de Nationale Sponsor Loterij. Als u ChildRight steunt met een tientje per maand, maakt u zelf elke dag kans op vijfentwintigduizend gulden, elke week op maar liefst een ton, en elk jaar op het miljoen van de Sponsor Loterij. Men kan zich telefonisch opgeven via 06- 300.666.9 als sponsor van ChildRight. Dankzij uw hulp ziet het leven van deze kinderen er straks heel anders uit. En uw eigen leven misschien ook. Want wie goed doet, goed ontmoet. Zoetermeer- Toerfietsvereniging Zoe termeer '77 organiseert op de woens dagavond en donderdagochtend zoge naamde recreatieritten. Deze ritten zijn voor die mensen welke desnoods op een gewone fiets de omge ving van Zoetermeer willen verkennen. Deze ritten vinden plaats onder bege leiding. Op de woensdagavond wordt gereden in drie snelheidsgroepen. Van circa 17,20 en 23 kilometer per uur. Op de donderdagochtend wordt gereden met een snelheid van circa 20 kilometer per uur. Naast het gezellig met elkaar mooie fietstochten maken wordt ook het tem po aangepast voor als iemand proble men heeft. Naast deze wekelijkse tochten bestaat voor de recreant ook de mogelijkheid mee te doen aan de toertochten welke de Toerafdeling organiseert. Voor 1996 waren het er twaalf. Deelname aan deze toertochten kan zowel individueel of in groepsverband. Deze groep houdt een gemiddelde snelheid aan van circa 20 kilometer per uur. De kosten voor de recreatieritten voor niet-leden bedraagt 2,= per keer. Voor de toertochten is dit afhankelijk van de afstand. Start is bij het Clubgebouw van de Toer- vereniging Zoetermeer '77, Buytenpar- klaan 2b. Starttijden voor de woensdag avond 19.00 uur en voor de donderdag ochtend 10.00 uur. Informatie en/of aanmeldingen Inke Turfboer, telefoon 079-331.77.26 of bij Jan Edelenbos, telefoon 331.34.48. Pa van Harte gefeliciteerd met het zien van Abraham Bas van Vliet ziet vandaag 14 augus tus ABRAHAM van Harte gefeliciteerd Ben en Lia Koole Dick en Joke Nieuw! Bijna 50 jarige beer in een waterbed. Zou de beerin nu ook nog zwemles krijgen? 19 augustus wordt juffrouw Ineke 50 jaar, van Harte gefeliciteerd Marijke, Irene, Diana en Birgit De Unie KBO (Unie van Katholieke Bonden van Ouderen) -met ruim 234.000 leden de grootste ouderenorganisatie in Nederland- constateert onder haar leden een toenemende onrust over de toegankelijkheid van de aanvullende ziektekostenver zekering. Steeds meer voorzieningen (tandheelkundige zorg, fysiotherapie) ver dwijnen uit het basispakket. Het basispakket kent een acceptatieplicht. Voor het aanvullend pakket geldt dit echter niet. Er komen bij de Unie KBO signalen bin nen dat ouderen niet, of slechts onder zeer strikte aanvullende voorwaarden, worden toegelaten tot een aanvullende verzekering. De Unie KBO wil in 1996 onderzoeken of, hoe en in welke mate dit voorkomt. De,Unie KBO zal vanaf heden haar lan delijke Gezondheidstelefoon beschik baar stellen voor een meldingsactie toegankelijkheid aanvullende ziekte kostenverzekeringen'. Juderen worden opgeroepen hun pro blemen met aanvullende ziektekosten verzekeringen te melden. De Unie KBO brengt daarna deze problemen in kaart om ze vervolgens aan de minister van volksgezondheid aan te bieden. Eengroot aantal noodzakelijke ver strekkingen voor ouderen, chronisch zieken en mensen met een handicap is egenwoordig opgenomen in het aan vullend pakket. Er bestaat een gerede ans dat in de naaste toekomst nog meer verstrekkingen uit het basispak- t worden overgeheveld. Zorgverze keraars kunnen zodoende met elkaar concurreren, waarbij zij de neiging hebben om de grote(re) risico's uit te sluiten of te beperken. Doel van het onderzoek is na te gaan of, hoe en in welke mate zorgverzekeraars de toegankelijkheid van de aanvullen de verzekeringen voor ouderen beper ken. Beperkingen kunnen bijvoorbeeld zijn: het stellen van maximum leeftijds grenzen, het stellen van leeftijdsafhan- kelijke voorwaarden, zoals een ver plichte keuring en/of een hogere pre mie. De resultaten van het onderzoek zullen begin 1997 worden gepresen teerd. Ouderen die negatieve ervaringen heb ben met de aanvullende ziektekosten verzekeringen kunnen daarvoor bellen naar: de Gezondheidstelefoon. Bereik baar op werkdagen van 9.30 -12.30 uur onder nummer 06-8212183 (22 cent per minuut). Voor meer informatie: Arno Heltzel, hoofd PR en Voorlichting van de Unie KBO 073-6123475 (werk) of 0416- 278638 (privé). Mesit koelkast 300,= Gaskookplaat 200,= 0182-612650 Kooiker pups ingeënt ontw. 0180-632974 Achthoekige eetkamertafel 4 stoelen donker eiken 150,= 0180-632300 ervaren straatmaker voor ophalen van ong. 100m2 inrit 0182-613213 L0der toestel bruin donker eiken 0182-616045 Toyota Starlet Bj.'87 88000km kl.wit prima auto 0172-211640 Heren- en damesfiets 0182-612073 Surfplank geheel compleet in goede staat 200,= 0182-631966 Tweelingwagen Quinny tandem de luxe met 1 voetenzak 200,= 0182-615450 Ford Sierra 1.8 Bj.juli 1987 0172-587235 Kadett Station 1,2S 3-D, '85, trekh., nwe schokbr., 3000,= nette staat 0182-632180 Zwitserland Vignet 1996 25,= 0172-617734 Gouda - De Amerikaanse zanger Steven Curtis Chapman zal op vrijdag 23 au gustus een exclusief concert geven tij dens de Marktaktie '96 op de Grote Markt in Gouda. Tijdens dit straatfesti val zal 'Signs of Life', de nieuwe CD van Steven Curtis Chapman in wereldpre mière gaan. De toegang van dit festival is gratis. Naast Chapman zullen op de Marktaktie ook Perry &The Poor Boys, M.I.C., Sixpence None The Richer en Grits optreden. Steven Curtis Chapman is één van de meest populaire artiesten in de heden daagse gospelmuziek. Hij heeft drie Grammy Awards, drie gouden platen en 28 Dove Awards op zijn naam staan. Bovendien kwamen 22 singles van hem op een eerste plaats terecht in de Ame rikaanse gospelhitlijsten. In Nederland brak Steven Curtis Chapman voor het eerst goed door na zijn optreden tij dens de EO-Jongerendag in 1995. Marktaktie '96 vindt dit jaar voor de derde keer plaats. De organisator, Bij belshop Samma in Gouda wil door dit evenement iedereen uit Gouda en om geving de mogelij kheid bieden gratis en anoniem te horen wat gospelmuziek te bieden heeft. Het festival begint om 10.00 uur en biedt naast de muziek ook een kinder programma, een info- en snuffelmarkt en een lunchconcert. De Raad van Europa heeft in het Comi té van Ministers besloten om het na tuurgebied De Weerribben van Staats bosbeheer in Noordwest Overijssel het Europees Diploma voor Natuurge bieden toe te kennen. De Weerribben is een 3600 hectare groot laagveenmoeras, waarvan het landschap zich kenmerkt door een gro te afwisseling van water, rietlanden, trilvenen, blauwgraslanden en moe rasbossen. Zeldzame soorten als de Grote Vuurvlinder, de Zilveren Maan, de Purper Reiger, de Snor en de Grote Karekiet hebben in dit gebied hun ver blijfplaats. Op 20 augustus zal Dr Ferdinando Alba nese, Director of Environment and Lo cal Authorities, het Diploma overhan digen aan Mr Maarten Brabers, direc teur van Staatsbosbeheer. Het Euro pees Diploma voor Natuurgebieden is een erkenning voor de kwaliteit van het gevoerde beheer en de internationale waarde van het gebied. Het is de twee de maal dat Staatsbosbeheer de eer te Een stinkende GFT-contai- ner waar honderden vlieg jes uitkomen bij opening, is voor iedereen een groot angst visioen. En voor sommige mensen zelfs een reden om de GFT-container 's zomers niet te gebruiken. Toch hoeft de GFT- bak geen bron van ongedierte te zijn ais u maar op een paar din getjes let. Leg onderin de bak een krant of gebruik een speciale papie ren zak: doe eerst een laagje grof, droog GFT-afval in de container (b.v. takjes of snijbloemen); laat het GFT-afval eerst drogen of uitlekken in een lekbakje in de keuken voordat u het in de container doet: stamp het GFT-afval niet aan: houd het luchtig; Iaat de container niet in de zon staan; wissel zo mogelijk het keuken afval af met een laagje droog tuinafval; een vel krantenpa pier helpt ook; bied de container bij elke ïn- zamelronde aan; maak de container regelmatig schoon met groene zeep of soda; nooit met chloor of bleek; houd de deksel van de contai ner gesloten; wilt u de con tainer hermetisch afsluiten, breng dan isolatietape of een rubberen afdichtring aan. Als u deze tips in acht neemt, kunt u de hele zomer zonder ergernis gebruikmaken van uw GFT-container. Meer weten? Bel voor gratis brochure 079-3449449. GROENTE-, FRUIT- EN TUINAFVAL APART EEN BETER MILIEU BEGINT Bil JEZELF beurt valt om een Europees Diploma voor Natuurgebieden in ontvangst te mogen nemen. De Weerribben vormen thans samen met De Boschplaat op Terschelling de twee enige natuurgebieden in ons land waaraan het Diploma is toegekend. Sinds 1965 zijn door de Raad van Euro pa in totaal 45 gebieden in 17 lidstaten met een Diploma onderscheiden. Staatsbosbeheer is verheugd over de internationale erkenning van de kwali teit van het beheer dat in De Weerrib ben gevoerd wordt. Het gebied is opengesteld voor water recreatie met kano's en fluisterboten en voor fietsers en wandelaars. Jaar lijks bezoeken rond de 750.000 mensen het gebied, waaronder veel buitenland se vogel- en natuurliefhebbers. Aan de rand van het gebied bij het dorpje Os- senzijl heeft Staatsbosbeheer een Na- tuuractiviteitencentrum, waar kano's, fietsen en fluisterboten te huur zijn en waar men een tentoonstelling over het gebied kan bezoeken. n e subtropische zomers van afgelopen jaren heb ben veel mensen ertoe verleid om de vakantie in Neder land door te brengen. Maar zoals we wel hebben gemerkt, schijnt niet elke dag de zon. Gelukkig zijn er talloze dingen te doen die zeker geen strandweer vereisen. Zo kunt u bijvoorbeeld een bio logische boer bezoeken. Deze vooruitstrevende manier van landbouw krijgt steeds meer aanhangers. Op de bedrijven kunt u met eigen ogen aanschou wen hoe het eraan toegaat. Gaat u naar een iandbouwbedrijf. dan ziet u hoe groenten en fruit wor den gekweekt zonder gebruik te maken van kunstmest en bestrij dingsmiddelen. Ook kunt u naar een veeteeltbedrijf waar de die ren nog echt de ruimte hebben; vaak wordt er op deze boerderij en ook nog kaas gemaakt. Meer informatie is verkrijgbaar bij de Stichting Biologica: 030-2300713. Wilt u alles te weten komen over een milieuvriendelijke, gezonde levensstijl, bezoek dan De Kleine Aarde in Boxtel. Tuinen, kassen, zonne-energie, een kringloop huis, biologisch restaurant, ener giebesparing; alles is er geba seerd op hetzelfde principe: leven zonder de aarde uit te buiten. De Kleine Aarde. Klaverblad 1Boxtel. 0411-684921. EEN BETER MILIEU C - BEGINT BIJ JEZELF

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11