Waddinxveen-Boskoop Brand bij Houtvezelbedrijf Van Tol B.V. Kerkdiensten Flora present tijdens Planta- rium Vakantiekaar- ten wedstrijd Verkoop afge schreven audio-Cd's in bibliotheek Docent(e) Engels voor senioren gezocht Ledenwerfactie Hockeyclub Waddinxveen Geslaagde actie van stichting leidt tot renovatie en behoud Rosarium Voorlezen in bibliotheek What's in the Name bij Vakan tie Bijbel Klub Mini-instuif WV Boskoop Hart van Holland/21 augustus 1996 pagina 11 Asbest Brandbestrijding/sloop grote loods bondag 25 augustus Boskoop- In de nacht van maandag 12 op dinsdag 13 augustus is er brand uitgebroken bij het Houtvezelbedrijf Van Tol B.V. aan de Toegangseweg 50. De brand is begonnen in de twee op het bedrijfsterrein aanwezige loodsen. De brandweer was snel ter plaatse en heeft onmiddellijk een onderzoek ge start naar de eventuele aanwezigheid van giftige stoffen. Vastgesteld werd dat ér geen giftige stoffen waren vrijge komen. Vervolgens heeft de politie de omwonenden door middel van een ge luidswagen geadviseerd ramen geslo ten te houden in verband met een grote rookontwikkeling. Dinsdagochtend heeft er veelvuldig overleg plaatsgehad tussen burge meester en wethouders en diverse des kundigen, waarbij twee aspecten cen traal hebben gestaan. Even na het uitbreken van de brand is de Milieudienst Midden-Holland ge waarschuwd, die ter plaatse is geko men. Gezien de dakbedekking en de leeftijd van de kleine loods werd het vermoeden van asbest uitgesproken. Daar de kleine loods volledig is afge brand en er een vrij sterke wind stond, zou de asbest zich verspreid kunnen hebben over de omgeving van het be drijf. Om vast te stellen of er inderdaad as best was vrijgekomen, heeft het college onmiddellijk het bedrijf A.S. Environ mental Services de opdracht gegeven een asbestonderzoek te starten. Door hen werd vrij snel daarna vastgesteld dat het inderdaad om asbest ging. Om de verspreiding van de asbest in de omgeving te bepalen, hebben zij ver volgens een asbestverspreidingson- derzoek uitgevoerd. Daarbij werd vast gesteld dat het asbest in vier omliggen de kwekerspercelen terechtgekomen was. Na overleg met de milieudienst heeft het college bepaald dat het asbest di rect uit de percelen zou moeten wor den verwijderd. Er is contact gelegd met de verzekeraar van de heer Van Tol, die duidelijk maakte dat het verwij deren van asbest uit betreffende perce len in principe een zaak is van de be trokken eigenaren. Zij diénen een be drijf opdracht te geven en moeten de kosten trachten te verhalen op de ver zekeraar. Omdat er echter ook asbest verwijderd zou moeten worden van het bedrijf van de heer Van Tol zelf, was de verzekeraar bereid de omliggende per celen mee te laten nemen. Het opruimen zou dan echter niet aan vangen voor donderdag 15 augustus. Vanuit milieu- en gezondheidsoverwe gingen stond het college op het stand punt dat niet zolang gewacht kon wor den met opruimen, dat zou dinsdag direct moeten beginnen. Toen de ver zekeraar aangaf dat dat zeker niet het geval zou zijn, heeft het college het bureau IMK (Industriële Multiservice Kroon) zelf opdracht gegeven met het opruimen van het asbest te beginnen. Nadat de betreffende eigenaren per brief over de stand van zaken waren geïnformeerd, is IMK dinsdagavond begonnen met het opruimen van het asbest. Zij zullen het eerste deel van het oprui men woensdagmiddag beëindigen. Maandag zal er nog een na-inspectie worden uitgevoerd. Na inspectie door een medewerker van bouw- en woningtoezicht van de ge meente is geconstateerd dat de staal constructie van de grote loods ernstig was aangetast. Hierdoor zou het onver antwoord zijn de loods te betreden en is besloten dat niemand de loods mocht binnengaan. In het achterste gedeelte van de loods is echter een grote hoeveelheid hout mot opgeslagen; op sommige plaatsen tot 7 meter hoog. Het houtmot ver brand niet op "normale" wijze, maar blijft smeulen. Dit veroorzaakt een rook- en stankontwikkeling waar bewo ners last van kunnen ondervinden. Vanwege het instortingsgevaar is het echter niet mogelijk om via de voorin gang van de loods bij het smeulende houtmot te komen. Maar, de enige ma nier om het houtmot te doven is het uit elkaar te halen en af te blussen. Na overleg met deskundigen heeft het college twee doelstellingen met betrek king tot het smeulende houtmot be paald: de brand moet op een veilige manier gedoofd worden en de overlast moet zoveel mogelijk worden beperkt. De enige optie om het vuur snel en verantwoord te bestrijden is het de monteren van de loods. Inmiddels heeft er overleg plaatsge vonden tussen het college, de brand weer, de heer Van Tol en enkele van zijn adviseurs. In gezamenlijkheid is beslo ten daadwerkelijk tot sloop van de loods over te gaan. Na de sloop zal het houtmot uit elkaar worden gehaald en afgeblust. Hoe lang deze werkzaamheden in beslag zullen nemen is nog niet met zekerheid te zeggen. kleint Waddinxveen i kerk vr*jg- 9.30 uur leesdienst; 30 uur ds B. Gratz, Alblasserdam. cjerefOntmoetingskerk 9.30 uur ds Zoutman, Bodegraven; 17.00 uur s G. Cazemier, Amersfoort, nerv. Immanuel 9.30 uur ds JA.A. v ouwelingen; 17.00 uur sow-dienst °ntm. kerk. Boskoop J'rijz. Prot. Geloofsgem: geen dienst. d5 8e«n. 9.30 uur ds D.C. v Wijnen, ennekom; 18.30 uur ds M. de Boer, ru Wvgez' dienst geref. kerk. Stek 9.30 uur dr J. Haitsma. laar 9 30 u,ur ds J H Lange" rr. 0 uur Zle herv- gem. hTm ,~f kerk9 3° en 17.00 uuruur rl Jtf J- Oosting. Uirktengejn. "Bethel" 9.30 uur Dick van Steenis. Boskoop/Rijnsburg- Voor de eerste keer zal Bloemenveiling Flora te Rijns burg deelnemen aan Plantarium, de tentoonstelling van boomkwekerijpro ducten, die van 22 tot en met 25 augus tus plaats vindt in Boskoop. Dagelijks zijn een kwekerscontactman en een bemiddelaar in de Florastand aanwezig om vragen van geïnteresseerde bezoe kers te beantwoorden. De stand wordt ingericht door de bekende bloemenar- rangeur Wim Siemerink. Reden voor Bloemenveiling Flora om van de partij te zijn in Boskoop is het feit, dat boomkwekerijproducten steeds belangrijker worden in het snij bloemenpakket. Dat heeft alles te ma ken met het feit, dat veel snijheesters worden gebruikt als bladproducten in boeketten en bloemstukken. Ook wor den veel boomkwekerijproducten (bij voorbeeld hypericum en ilex verticila- ta) als snijbloem gekweekt. Daarnaast is er een groeiende belangstelling voor boomkwekerijproducten op pot. Kort om, de bloemenveiling kan het nodige betekenen in de afzet van boomkwe kers en daarom geeft Bloemenveiling Flora acte de présence tijdens Planta- De vakantie kaartenwedstrijd is ge- I wonnen door: fam. Henneman-Foppes, Kerkweg- Wes! 1t> in Waddinxveen en door. Fam. Niemans, Zuidplaslaan 12 in Waddinxveen De prijzen, 2x 2knat- t«l voor het fantastische zomer avonden feest m liet Archeon te Al}>- hen A;d Rjju op vrijdag 23 augustus kunnen voor vrudag a s. afgehaald worden bij: Drukkerij Elgersma. Dorpsstraat la te Zevenhuizen. Boskoop- Op woensdag 14 augustus start in de openbare bibliotheek aan de Babsloot de eerste grote verkoop van Cd's. Uit de hele Cd-collectie zijn 350 Cd's beschikbaar voor de verkoop, va riërend van klassiek en country tot po pulair en nederlandstalig. Ale Cd's kos ten 7,50 per stuk en 2 stuks voor 12,50. Ook voor afgeschreven boeken kan men in de bibliotheek terecht, 1,50 per stuk en 8 stuks voor 10,=. Waddinxveen- De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert in het komende seizoen wederom een groot aantal cursussen voor senioren in het Anne Frank centrum aan het Jan van Bijnenpad 1. In dit cursusaanbod zit onder andere Engels voor beginners en voor gevor derden. Voor net nieuwe seizoen is de stichting voor de groep gevorderden op zoek naar een docent(e) Engels. De lessen hebben als kenmerken dat de groepen klein zijn, dat het tempo is aangepast aan de leeftijden van de deelnemers en dat de lessen betaal baar zijn. Om deze redenen kan er geen geldelijke beloning tegenover staan, gemaakte kosten worden uiteraard ver goed. In het seizoen worden 20 lessen van anderhalf uur aangeboden. Deze lessen vinden uitsluitend overdag plaats. In het afgelopen seizoen vonden zij plaats op donderdagmorgen. Geïnteresseerden kunnen tijdens kan tooruren contact opnemen met me vrouw G. van Dort, telefoon 0182- 631932. Waddinxveen- In een. groot aantal ge zinnen in Nederland wordt een sport beoefend. Daarnaast is er een aantal gezinnen, waarvan de leden nog zoe kende zijn een voor haar of hem ge schikte sport. Om dat zoeken te vergemakkelijken wil de Hockeyclub Waddinxveen, afgekort HCW, zich in de regio profileren, met de bedoeling mensen geïnteresseerd te krijgen voor de hockeysport. De hock- eysport is technisch-dynamisch en snel, maar vooral ook een sport, die men op wat voor niveau dan ook, veel plezier kan verschaffen. Hierbij valt dan onder andere te denken aan: spor ten in de openlucht met bijna nooit afgekeurde velden (kunstgras), licha melijk contact wordt direct bestraft, het gezellige half uurtje met de tegen standers na de wedstrijd, de trainings avonden, herhaaldelijk terugkerende feestavonden in het clubhuis, en de sociale contacten. Iedereen is uitgenodigd voor de open dag, die gehouden wordt op 12 septem ber en begint om 19.00 uur. Men wordt ontvangen met een kopje koffie en vervolgens uitgebreid geïnfor meerd over het wel en wee van HCW. Ook zal er een woordje worden gespro ken over de organisatie van de club, de rechten en de plichten. Tevens is aanwezig een van de speel sters/spelers van het Nederlandse Da- mes- of Heren-Hockeyteam dat zich tij dens de Olympische Spelen in Atlanta in de medailles heeft gespeeld. Zij of hij zal over deze verrichtingen een boeiend verhaal doen. Er bestaat de gelegenheid tot het stellen van vragen. Na dit nieuws zal tot slot het eerste dames- of herenteam van HCW een de- monstratiewedstrijd spelen, zodat ie dereen met eigen ogen kan zien wat de hockeysport in de praktijk inhoudt. Boskoop - Het Rosarium aan de Park laan is één van de mooiste plekjes van Boskoop. Veel inwoners van deze ge meente zijn dan ook zeer gehecht aan het Rosarium; men kan er heerlijk wan delen of zomaar even rustig zitten, maar ook voor bijvoorbeeld het maken van bruidsreportages is het Rosarium een bijzonder populaire locatie. Toch was er vorig jaar bij de gemeente we gens financiële reden sprake van slui tingen leek het doek te gaan vallen voor deze prachtige, sinds 1932 bestaande tuin wat het oudste Rosarium van Ne derland is. Vanaf dat moment was er voor een aantal inwoners van Boskoop reden ge noeg om actie te ondernemen voor het behoud van dit Rosarium. Medio mei 1995 startte deze groep met een hand tekeningen-actie, wat binnen één week maar liefst driedui zend handtekeningen opleverde. Later ver enigde deze groep vrijwilligers zich in de Stichting Renovatie en Behoud Rosarium omdat verdere actie noodzakelijk bleek te zijn. In februari 1996 werd er begonnen met onder andere het verzamelen van ondertekening van de overeenkomst sponsors. Verder door burgemeester Spros werd er een huis-aan- huis collecte gehou den en een sponsorloop georgani seerd. In totaal moest er f 100.000, bijeengebracht worden om de drin gend noodzakelijke renovatie van het Rosarium te kunnen bekostigen. Dank zij vele sponsors binnen en buiten Bos koop, de inwoners van de gemeente, de enorme inzet van de vrijwilligers en uiteraard hoofdsponsor Rabobank Boskoop, werd het bedrag uiteindelijk gerealiseerd. Hierdoor kon de renova tie onlangs worden gestart en deze zal inhouden dat er één en ander zal wor den omgelegd, gedraineerd, er zullen nieuwe grasmatten komen, de rozen zullen opnieuw worden ingepoot e.d. Als dankbetuiging voor de sponsors die 2500,voor het behoud van het Rosarium hebben geschonken, zal bij de entree van het Rosarium een spon sorbord worden geplaatst. Naambord- Boskoop- In september beginnen de voorlees-en knutselmiddagen in biblio theek Boskoop weer. Op woensdag 11 september van 14.30 tot 15.30 uur wordt er voorgelezen aan kinderen van 4 tot 8 jaar. Het thema is 'vliegen'. Deel name is gratis. Boskoop- Op woensdagavond 28 au gustus is ervoor jongeren vanaf 12 jaar een muzikaal programma georgani seerd met medewerking van de van televisie bekende Gert van der Vijver en zijn band What's in the Name. Het repertoire is zeer afwisselend:ballads, up tempo, jazz, close harmony en soul wordt allemaal teruggevonden in de muziek alsmede de bewegingskunst pantomime: een kunst die het onzicht bare zichtbaar maakt en spreekt zon der daarbij woorden te gebruiken. Met een zeer afwisselend programma ho pen zij een duidelijke indruk te geven wat 'the Name" inhoudt, what s in the Name bestaat uit Judith van Essen: keyboard en zang, Wia van der Vijver: zang, Gert van der Vijver: mime en zang. Aanvang is om 20.30 uur in de witte tent op het speelveld achter de flats aan de Mendelweg. Boskoop- De volleybalvereniging AGON organiseert op zaterdag 14 sep tember een mini-instuif. Alle kinderen, tussen de 6 en 12 jaar, die kennis willen maken met de volleybal- sport zijn van harte welkom. De kinde ren maken kennis met de eerste begin selen van de sport en de instuif wordt afgesloten met een toernooitje waarbij enkele prijzen te winnen zijn. Daarna met alle kinderen pannenkoeken eten. De mini-instuif is van 10.00 tot 14.00 uur in de sporthal aan de Puttelaan. De hal is open vanaf 9.45 uur. Inlichtingen: Marga Disseldorp, tele foon 0172-216895 of Carolien Kamps 0172-210396. Boskoop- De WV Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Movie World, Europa's unieke Movie- en Entertainmentpark in Bottrop Kir- chhellen in Duitsland; West Side Story vanaf 15 tot en met 22 en 25 tot en met 30 december, 2 tot en met 5 en 7 tot en met 11 januari 1997 in het Nederlands congresgebouw in de PWA zaal in Den Haag; Taptoe Ahoy in Rotterdam op zaterdag 5 oktober; Dogtroep met "Dy namo Mundi" in Carré, Amsterdam van 1 augustus tot en met 1 september; Backstreetboys op 10 december in de Martinihal in Groningen; Ruth Jacott op 20 januari 1997 in de Rai in Amsterdam. Voor informatie: WV Boskoop 0172- 214644 en WV Zevenhuizen 0180- 632131. Openingstijden: maandagmiddag van 13.30 - 16.30 uur; dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 -12.00 uur en van 13.30 - 16.30 uur; zaterdag van 10.00 - 14.00 uur; zondag en maandagochtend geslo ten. jes op de banken zullen herinneren aan diegenen die 2000,voor het Rosa rium over hadden. Omstreeks juli 1997 zal het Rosarium gereed zijn. Op donderdagmiddag 15 augustus jl. werd een feestelijke bijeenkomst in het Rosarium gehouden. De gemeente heeft zich namelijk bereid verklaard om na de renovatie het onderhoud van het rosarium voor tenminste tien jaar voor haar rekening te nemen. Tijdens deze bijeenkomst werd door burge meester Spros namens de gemeente Boskoop de overeenkomst onderte kend voor dit toekomstig onderhoud. Zo zal het Rosarium dus ook in de toe komst behouden blijven, dit tot grote vreugde van vele Boskopers. Gevonden: Perzische poes ondergebracht bij Mevr. Hengel Waddinxveen, telefoon 0182- 614925

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11