Hengelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle 19e Avondfietsvierdaagse Rommelmarkt spullen gevraagd Babymassage: goed en gezond voor u en uw kind Duivensport Evangelisatie- dienst Jeroen Piket geeft Simultaan Zorg, opvang en morele steun blijven nodig voor met name de jongeren in de krijgsmacht Open Vrijwilligersdag World Cancer Research Fund nieuws Damnacht Hazers- woude-Dorp Hart van Holland/21 augustus 1996 pagina 13 Ouderencompetitie Zomercompetitie Ringwedstrijd Actuele problematiek Collectanten gevraagd Zevenhuizen/Moerkapelle- De zevende wedstrijd van deze competitie is ge houden in de Bleiswijkse Zoom, de vangst was slecht, de zeven deelne mers wisten slechts 5930 gram vis te vangen. A.J. Stubbe werd eerste met een vangst van 1450 gram, tweede werd D. Bazen met 1260 gram, J. Klomp werd derde met 1070 gram. Tussenstand na 7 wedstrijden: 1. A.J. Stubbe met 20.170 gram; 2. D. Bazen met 15.960 gram; 3. J. Boerop met 15.940 gram; 4. J. Nomen met 14.870 gram; 5. J. Klomp. De volgende wedstrijd is op 27 augus tus. De achtste wedstrijd van de zomercom petitie leverde een zeer goed resultaat op, de tien deelnemers wisten totaal 40.140 gram vis te vangen. Door de afwezigheid wegens vakantie van A. van Erk, is de koppositie overge nomen door de heer A. Hordijk die met een vangst van 9970 gram eerste werd, J. Kok werd tweede met 5750 gram, derde werd A. Metselaar met 5480 gram. De vierde plaats was voor A. Vis met 4620 gram en J. Wiersma werd vijf de met 4350 gram. Tussenstand na 8 wedstrijden: 1. A. Hordijk met 28.510 gram; 2. A. van Erk met 25.580 gram; 3. J. Wiersma met 23.580 gram; 4. A.J. Stubbe met 16.570 gram; 5. J. Kok met 15.410 gram. De volgende wedstrijd is op 31 augus tus. De Ringwedstrijd wordt gehouden op 7 September. Opgaaf voor deelneming kan geschieden bij A. Hordijk, telefoon 0180-320962. Zevenhulzen-Tijdens de braderie op 7 september wordt er op het kerk plein van de Hervormde Kerk weer een rommelmarkt gehouden. Voor deze rommelmarkt zijn nog te weinig spullen. Diegenen die nog spullen hebben, kunnen dit inleveren op za terdag 31 augustus tussen 9.00 en 12.00 uur in het Hervormde Centrum aan de Dorpsstraat achter het post kantoor. De opbrengst van de rom melmarkt is voor het onderhoud van de kerk. De rommelmarkt begint om 9.30 uur en duurt tot 16.00 uur. De kerk is ook die hele dag open voor bezichtiging. Voor meer informatie over het kerk gebouw of de rommelmarkt: fam. Schotte, telefoon 0180-631436. Gouda-Stichting De Vierstroom, de or ganisatie voor kruiswerk en maat schappelijke dienstverlening in Mid den-Holland, organiseert in Gouda en «addinxveen de cursus 'Babymassa- n,' ,e cursus bestaat uit vijf weke lijkse bijeenkomsten van twee uur en is bedoeld voor ouders van baby's van ongeveer twee tot negen maanden oud. Tijdens de cursus leert men de baby te masseren. Daarnaast leert men hoe het Kindje het beste op te kunnen pakken, zodat het zich geborgen voelt. Ook ordt er uitgebreid stilgestaan bij het emp° waarin de baby leeft. Dit is na melijk niet gelijk aan het tempo waarin j enK zelf leeft. Verder wordt er aan- acht besteed aan wat men het beste an doen als de baby veel huilt, slecht apt of veel last heeft van darm- ra"Tipjes T°t slot is er ook gelegen er voor het uitwisselen van ervarin gen Kortom: in de cursus 'Babymassa- ge leert men de lichaamstaal van de °aby te verstaan. Bij voldoende belangstelling start de h rsu® Babymassage' op 13 septem- rin Waddinxveen en op 29 oktober in ^ouda, beide van 9.00 tot 11.00 uur. i °k !n verschillende andere plaatsen net werkgebied wordt de cursus ge- ganiseerd. De kosten bedragen w. voor leden van Vereniging De fstroom en 369,= voor niet-leden. opn rJ?e?r informatie en/of aanmeldin- 0182-594500rStr°Om Zorgl'in' telefoon Jongensfiets met dicht achterwiel50,= 7-11 jaar 0172-213311 Plaatradiator 175x60 en 110x60 50,= per stuk 0172-212647 Vierpitsgasstel bruin50,= 0172-216949 2-Delig voordeur met glas 209x87 vm 75,= 0182-616182 Autostoeftje 0-4 jaar 60,= draadloze babyfoon (nieuw) "50,= 0182-611057 Sparta Brommer oud model, KTV, spelend voor knutsel 0182-611496 (na 18.00 uur) Zevenhuizen- Het Protestants Interker kelijk Thuisfront (het PIT) is al bijna 50 jaar actief voor de bevordering van het geestelijke welzijn van alle mensen in de krijgsmacht. Het PIT stuurt blijken van medeleven aan de uitgezonden militairen en geeft financiële onder steuning aan de zorginstellingen ten behoeve van de zorg en opvang van de jongeren in de krijgsmacht. Het Protes tants Interkerkelijk Thuisfront is voor zijn activiteiten afhankelijk van de steun van de steun van de kerken en van vele begunstigers en wil ook na mens iedereen daar zijn, waar duizen den mensen zorg, opvang en morele ondersteuning nodig hebben. Het werk van het PIT blijft actueel door de uitzendingen in VN- en NAVO-ver- band, door een bezuiniging van ruim 10 miljoen op de geestelijke zorg in de krijgsmacht en door de grote instroom van jonge vrijwilligers die extra zorg en opvang nodig hebben. Zevenhuizen- De Postduivenvereni ging de Stormvliegers had weer twee concoursen dit weekend. De 247 jonge duiven kwamen uit Etampes, 428 kilo meter en werden om 7.45 uur gelost. Om 13.16 uur werd de eerste duif ge klokt door Joh. Stofberg die zijn jonge duiven de laatste weken in grote vorm heeft. De snelheid was 1294 meter per minuut, 77 kilometer per uur. De laat ste duif werd om 14.09 geklokt. Uitslag: 1-2-3-4. Joh. Stofberg, 5. C. No bel, 6. Ton en Ank Looye, 7. C. Zweere, 8. C. van de Graaf, 10. M. Jongenelen, 13. G. Jongenelen, 24. Joh. Wiltenburg, 25. P.D. van Kranenburg, 28. B. Hertog, 35. Gebr. Breedijk, 57. C.P. Edeling, 58. B. Koole. Ook het laatste kampioenschap van dit jaar, de natoer, ging van start. De 682 duiven, jonge en oude samen, gingen naar Strombeek, 124 kilometer. Ze wer den om 10.00 uur gelost, en om 11.29 uur arriveerde de eerste duif bij C. Zweere, direct gevolgd door J.S. Hey- koop die de helft van zijn ingezette duiven in de prijzen zag vliegen, met 7 duiven bij de eerste 9 prijzen. De snelheid was 1395 meter per mi nuut, 83 kilometer per uur. De laatste, 171e prijsduif arriveerde om 11.54 uur. Uitslag: 1. C. Zweere, 2-3-4-6-7-8-9. J.S. Heykoop,5. D.C. Brem, 10. C. Nobel, 13. Ton en Ank Looye, 14. B. Hertog, 21. Joh. Stofberg, 22. E.P. Verschoor, 25. G. Jongenelen, 36. Joh. Wiltenburg, 39. Ruud Brands, 41. Marco Flier, 43. Me vrouw Brem, 44. C. van de Graaf, 46. M. Verwaal, 48. Joh. Breedijk, 57. P.D. van Kranenburg, 64. C.P. Edeling, 66. M. Jongenelen, 76. Gebr. Breedijk, 80. J. Hoevelaken, 87. B. Koole, 94. J. van Leeuwen, 104. Jeffrey van de Haak, 116. G. Brands, 119. N. Koppenaal. Vanaf 23 augustus zijn ze man en vrouw. Ja Walt dan ben je echt een gebonden man B Kinderwagen merk Koelstra in prima staat pnotk 0172-589293 Isabel, Sandra en Nicole bedankt Oma Ben en Mieke gefeliciteerd met de komst van "Sir Henry" Op vrijdag 23 augustus vindt in het clubhuis van de Hazerswoudse boy s de damnacht van damvereniging Sa men Sterk plaats. Dit toernooi wordt georganiseerd ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan van de vereniging. Oud Verlaat- Op zondagmiddag 25 au gustus zal er een evangelisatiedienst gehouden worden in Oud Verlaat. De dienst, die voor jong en oud is, zal beginnen om 16.00 uur en vindt plaats op het grasveld naast de kerk. Onder begeleiding van een combo zal er veel gezongen en geluisterd worden. Iedereen is van harte uitgenodigd. Defensie werft jongeren vanaf zestien jaar met enkele jaren voortgezet onder wijs. Jongens en meisjes. Voor velen van hen is dit -zonder stigmatiseren- en kans van school te gaan of het ouderlijk huis te kunnen verlaten. Veel jongeren nemen dan ook al een portie problema tiek mee bij indiensttreding. Daarnaast zijn er de puberteits- en adolescentie- perikelen die voor de betrokkenen soms zwaar wegen. De problemen wor den vaak nog vergroot door het gebrek aan privacy in de dienst, en door de massacultuur van de krijgsmacht. Zorg en opvang blijven noodzakelijk. In de eerste week van september col lecteert het PIT ook in onze woonplaats voor de bekostiging van de zorg, op vang en morele ondersteuning. Indien men in één of meer straten kan collecte ren, kan voor aanmelding of informatie bellen: mevrouw D. Blom, telefoon 0180-633260 of mevrouw L. Kortlever, telefoon 0180-632253. Zoetermeer- De T oervereniging Zoeter- meer '77 is er organisatorisch klaar voor om weer honderden deelnemers uit Zoetermeer en directe omgeving te verwelkomen aan de start van de Avondfietsvierdaagse, die gehouden wordt van maandag 26 tot en met don derdag 29 augustus. Gestart kan wor den tussen 18.30 en 19.00 uur. Het start schot bij het clubgebouw zal gelost worden door mevrouw Nicole Moer land van de Stichting Floravontuur, bij wiens activiteiten dit evenement is on dergebracht. Nieuw is dit jaar dat er gestart kan worden op twee plaatsen: - het Clubgebouw aan de Buytenpar- klaan in park Noord-West (wijk 17) voor 15, 25 en 40 kilometer; - Profile Kinkel aan de Groenblauwlaan in Rokkeveen (wijk 18) alleen voor 15 kilometer. Kaar ten voor deelname kunnen in de voor verkoop verkregen worden bij: Brand Rijwielhandel (w.c. Vijverhoek); Dok man T weewielers (w.c. Stadshart); Van Dijk Tweewielers, Schinkelweg en Vaartdreef; Profile Kinkel Tweewielers, Groenblauwlaan; Postkantoor de Win kel (w.c. Buytenwegh); Tweewielercen- trum Zoetermeer (w.c. Meerzicht en w.c. de Leyens); Verfhandel Verlaan, Vlamingstraat en de VW, Stadshart. Ons gezonde verstand vertelt ons dat het eten van groente en fruit niet ver keerd is. Dat klopt. Inmiddels is zelfs het onweerlegbare wetenschappelijke bewijs geleverd dat de kans op kanker met minstens één derde is te verminde ren door dagelijks gezond voedsel te eten, zoals groente en fruit. Punt is evenwel dat wij Nederlanders gemid deld te weinig gezond voedsel eten. Ons land telt dan ook hogere percenta ges kankerpatiënten dan bijna overal elders in de wereld. Daar kunnen we gelukkig zelf iets aan doen. Vaak zijn we van goede wil, maar blijkt ons leefpatroon zodanig dat het eten van fruit er bij inschiet. Herkent u dat? Geen nood. Het World Cancer Research Fund (WCRF) stelt kosteloos een bro chure ter beschikking om dit patroon te helpen doorbreken. Met simpele en praktisch uitvoerbare tips. Die hulp blijkt voor velen net die ene belangrijke stap naar een gezonder leven. Gezonde voeding en voedingsgewoon ten kunnen de kans op kanker dus aan zienlijk verminderen. Een voedselpak ket dat rijkis aan fruit en groenten blijkt daartoe één van de belangrijkste facto- Regio- Op 7 september wordt overal in het land een Open Vrijwilligersdag ge houden. Deze dag staat in het teken van het werven van nieuwe vrijwilligers en heeft als motto: 'Neem een ander mee'. Er doen ruim 700 lokale organisaties mee op 450 plekken. Zij maken dat be kend met raambiljetten, spandoeken en berichten in de lokale pers. 15% Van de Nederlandse bevolking is vrijwilliger. Toch zijn er nog veel vaca tures, waarom wervingsacties nodig zijn. Deze actie is een vervolg op 'Leuk om mee te doen' een serie wervingste levisieprogramma's bij de AVRO no vember/december 1995. De formule van 7 september is anders: het accent ligt op de relatie van mens tot mens. Vrijwilligers wordt gevraagd deze dag iemand uit eigen kennissenkring mee te brengen en in contact te brengen met het vrijwilligerswerk. Behalve voor lichtingsbijeenkomsten zijn er evene menten en markten. Ter ere van deze dag wordt een vrijwil- ligers-promotiekrant uitgegeven waar in, naast een redactioneel gedeelte, de deelnemende organisaties worden ver meld. Het gaat om vrijwilligerswerk in de verpleegzorg, de thuishulp, bij voor- Op zaterdag 17 en 24 augustus kan men ook deelnemerskaarten kopen bij een kraampje op het promenadeplein in het Stadshart, in w.c. Rokkeveen en in de Dorpsstraat. Deelname kost: - vier gul den per persoon in de voorverkoop; - vijf gulden per persoon bij de start; - tien gulden per gezin met kinderen tot twaalf jaar (niet in de voorverkoop). De kosten zijn inclusief verzekering, herinnering (bij inschrijving per gezin alleen voor de kinderen) en loterij waarvoor het startbewijs als lot dient, dat voor de start op de laatste avond dient ingeleverd te worden. Het is mogelijk om als groep (b.v. vere niging/bedrijf) deel te nemen, waarmee voor de grootste groep een prijs te winnen valt; deelnemerskaarten hier voor uitsluitend via de voorverkoop. De loterij wordt op de slotavond 29 augustus in het clubgebouw aan de Buytenparklaan gehouden. Als hoofd prijs wordt een dames- of herenfiets verloot, die beschikbaar is gesteld door de gezamenlijke Zoetermeerse rij wielzaken. Ook is er een grabbelton voor kinderen. De band "Brink Square" zal de slotavond opluisteren met mu ziek uit de zestiger jaren. ren. Die opmerkelijke conclusie is ge rechtvaardigd op basis van vele inter nationale wetenschappelijke onder zoeken. Daarvan zijn er vele (mede) gefinancierd door het World Cancer Research Fund. Het World Cancer Research Fund be veelt op grond van dat onderzoek plus de adviezen van gerespecteerde voe dingsdeskundigen tenminste vijf por ties fruit of groente per dag aan. Die hoeveelheid voorziet het lichaam van belangrijke vitamines, mineralen en vezels voor een goede gezondheid. Een portie betekent bijvoorbeeld een ba naan, sinaasappel of een gemiddelde portie groenten zoals broccoli, wortel tjes of paprika. Daarin zitten goede voe dingsstoffen die kanker helpen voorko men. Het WCRF stelt aan belangstellenden kosteloos een brochure beschikbaar. Daarin staat hoe en waarom juiste voe ding de kans op kanker kan verminde ren. In deze brochure staan ook diverse tips en recepten. Belangstelling? Schrijf dan een briefje aan het WCRF, Parkweg 2, 2585 JA Den Haag. zieningen voor gehandicapten, derde wereld groepen, natuurgroepen, mu sea, in buurthuizen, speeltuinen en spel-o-theken en nog vele anderen. Ondanks de grote deelname aan deze actie van 'zorgorganisaties, zijn vrij willigers niet zozeer in zorgactiviteiten ingeschakeld, maar dragen zij bij aan kwaliteitsverbetering van het leven van mensen die zorg behoeven, door extra aandacht te bieden en door re creatieve en vormings-activiteiten. Vrijwilligerswerk is in het algemeen belangrijk omdat het de kwaliteit van de samenleving verbetert. Mensen worden uit hun isolement gehaald, overbelaste thuisverzorgers krijgen een middag in de week vrij, het vereni gingsleven is ondenkbaar zonder vrij willigers en goede-doelen-verenigin- gen drijven op vrijwilligers-inzet. De officiële opening vindt plaats op 6 september in Verpleeghuis Hogewey te Weesp om 14.00 uur. Informatie over lokale adressen kan men vinden in de Vrijwilligerskrant, het landelijke coördinatieadres is 035- 6910173. Moerkapelle- Op zaterdag 31 augustus wordt in Dorpshuis "Op Moer" in Moer kapelle van 13.00 tot 17.00 uur een schaaksimultaan georganiseerd ter ge legenheid van het 20-jarig jubileum van de Schaakvereniging Moerkapelle Bij vorige lustrums was het bestuur van de schaakvereniging Moerkapelle erin geslaagd om prominenten als Jan Tim man, Hans Böhm en John van der Wiel naar Moerkapelle te lokken. Bij het twintig-jarig jubileum moest deze traditie voortgezet worden. Dankzij financiële hulp van de Rabo bank en de firma GlassStone uit Moer kapelle en door de persoonlijke inzet van voorzitter Arie Hoogduijn, is het gelukt om een simultaan te organiseren met viervoudig nationaal kampioen Jeroen Piket. Voor deze schaaksimultaan zijn de le den van Schaakvereniging Moerkapelle uitgenodigd. Tevens zijn er uitnodigin gen gestuurd naar bevriende schaak verenigingen in de regio. Voor liefhebbers zijn echter nog enkele plaatsen vrijgehouden. Men dient zich daartoe van te voren op te geven. Aanmelden kan bij Ben van Geffen, tele foon 079-5932238.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13