Ronde van Nederland CH Rottekade af gesloten voor asfaltering Tentdagen in Benthuizen Kinder- vakantiefeest Weer veel bekende renners in de Ronde van Nederland A makelaardij o.g. NVM Denemarken VOLKSWAGEN AMST regio- Voor de Ronde van Nederland, die dit jaar van dinsdag 27 augustus tot en met zaterdag 31 augustus wordt ver reden, over een totale afstand van 890 kilometer, bestaat grote belangstelling van de zijde van de ploegen en renners. De route voert dit jaar weer door een groot deel van Nederland en telt naast vier puur vlakke etappes een individue le tijdrit over 20 kilometer en een flinke rit over de Zuid-Limburgse heuvels, met zelfs een klein uitstapje over Duits land. De Ronde van Nederland ontwikkelde zich de laatste jaren tot een steeds internationalere Ronde en dit jaar werd het rennersveld uiteindelijk samenge steld uit drie Nederlandse, vijf Italiaan se, twee Belgische, twee Amerikaanse, één Duitse en één ploeg uit Monaco. Tenslotte is er nog de Nederlandse Es- poirs-selectie, die zich voorbereid op de Wereldkampioenschappen in Luga no. Vele van de gecontracteerde ploe gen waren ook present in de Tour de France. Voor de wielersupporters is de Ronde van Nederland dus een perfecte gele genheid al die Tourvedetten van nabij aan het werk te zien. Niet minder dan h ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar MAKELAAR, Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 Zevenhuizen/Rotterdam- In de week van maandag 26 tot en met vrijdag 30 augustus zullen delen van de Rotte- sade worden afgesloten. In het kader m? §root onc'erhoud wordt de Rot tekade namelijk van een nieuwe laag asfalt voorzien. I Het werk zal twee aaneengesloten dagen duren. Op de eerste dag wordt het gedeelte tussen jachthaven De rendragt en de Middelweg gedaan, e daarna zal het gedeelte tus sen Middelweg en Vlietkade (Oud verlaat) worden geasfalteerd. ijdens de werkzaamheden wordt de v',e8 afgesloten voor alle verkeer. De atsluiting duurt van 's morgens 7.00 tot s middags 16.00 uur. Op welke dagen het werk daad werke- Jk zal plaatsvinden, is mede afhan kelijk van de weersgesteldheid, f-xacte informatie hierover kunt u Krijgen bij de heer C. Bergen van het ecreatieschap Rottemeren, tele foon 010-5112166. 18e jaargang nummer 680 21 augustus 1996 Benthuizen- Dit jaar worden in Bent huizen voor het eerst twee tentdagen georganiseerd voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. In de tent aan de Appelgaarde kunnen kinderen gaan knutselen, spelletjes doen, luisteren, zingen en nog veel meer. Op donderdag 29 augustus van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur en vrijdag dezelfde tijden. De toegang is gratis maar er zal wel een fooienpot staan om de onkosten te drukken. Voor de jongeren vanaf 12 jaar wordt er donderdagavond een speciale avond gehouden van 20.00 tot 22.00 uur, de tent is open vanaf 19.30 uur. Voor deze avond is eveneens de toe gang gratis, consumpties zijn ver krijgbaar tegen betaling. Vaders, moeders, opa's en oma's en verdere belangstellenden die willen komen kijken, luisteren of helpen zijn van harte welkom. Dit is een evangelisatie project van de Hervormde Kerk, voor inlichtin gen kan men bellen 079-3313817. Zevenhuizen- Donderdag 29 en vrij dag 30 augustus is het Kindervakan- tiefeest. Het feest wordt dit jaar inge luid met een feesttocht, op woens dagavond 28 augustus van 19.00 tot 20.00 uur, het plein voor de Hervorm de Kerk is vertrek- en eindpunt. Het is leuk als iedereen verkleed komt en spullen meeneemt die veel herrie maken. De clowns Timmie en Tommie zijn alle dagen aanwezig. Het Kindervakantiefeest begint hei de dagen om 9.45 uur en duurt tot ongeveer 15.15 uur. Donderdag zelf brood meenemen, vrijdag wordt er met zijn allen patat gegeten. Alle kinderen die na de vakantie in de groepen 2 tot en met 8 zitten van de basisschool, zijn van harte uitgeno digd. Sharon en Dennis van Oye naar Europese kampioenschappen Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Het komend week-end nemen Sharon en Dennis van Oye deel aan de Europese kampioen schappen waterskiën in Denemarken. De dochter en zoon van een bekende fysiotherapeut uit Zevenhuizen ho pen daar hoge ogen te gooien. Sharon (17) beoefent haar sport al van af haar vierde jaar, Dennis (20) doet dat al sinds zijn vijfde. Volgens hun zeggen werden ze destijds gewoon achter een bootje gezet. Dat sloeg toen kennelijk zodanig aan dat ze er een (dure) sport aan overgehouden hebben. Vanaf hun zevende skiën ze nu in wedstrijdver band bij de watersportvereniging Briel- le WSV-nautica. Door de vele training- sarbeid hebben ze weten te bereiken wat ze nu zijn. Toppers van Nederland. Die trainingsarbeid werd mede moge lijk gemaakt door de school waar ze op zitten. Op het Thorbecke-lyceum in Rotterdam kunnen ze hun studie name lijk goed combineren met hun sport. Dennis zit in het laatste jaar van het vwo, Sharon zit in vijf havo. Om uitgezonden te kunnen worden naar de Europese kampioenschappen in Vallenbaek in Denemarken moeten de deelnemers aan een door de Neder landse Waterskiëbond gestelde limiet voldoen. Sharon, Europees jeugdkam pioen, en Dennis, Nederlands kam pioen slalom, voldeden daar ruim schoots aan. Is de Nederlandse concur rentie klein, de Europese is bijzonder groot. Het doel van Sharon en Dennis is om bij de eerste twaalf te eindigen. Althans dat is de verwachting. Euro pees kampioen vinden ze vooralsnog onrealistisch. Zelfs is het uitermate moeilijk om tot de top vijf door te drin gen. Want tot de deelnemers behoren professionals die tevens tot de wereld top behoren. In totaal kunnen er vier medailles gewonnen worden. Eén op het onderdeel slalom, één op het on derdeel springen en één op het onder deel figuren. De vierde medaille is voor degene, die op de drie onderdelen teza men (het algemeen klassement) het hoogst eindigt. Voor zowel Sharon als Dennis heeft het onderdeel figuren ver uit de voorkeur. Van nature trekt ze dat het meeste. Hetgeen overigens niet wil zeggen dat ze op de ande re twee echt minder zijn. Bij de heren gaan de eer ste twaalf per onderdeel over naar de finale. Bij de dames zijn dat de eerste acht. Volgend jaar komt daar verandering in. Dan gaan respectievelijk de eerste acht en de eerste vier over naar de eind strijd. acht etappe overwinningen werden dit jaar door hen in de Tour behaald. wedstrijd-en reclamekaravaan voorbij zien komen in de eigen regio. In totaal zullen 120 renners inde Ronde van Nederland van start gaan, namelijk vijftien ploegen van acht renners. Men kan vele bekende renners en de gehele Om ongeveer 12.20 uur zal de karavaan in Wad- dinxveen rijden ter hoog te van het Gouweaqua duct richting hefbrug, dan via de Henegouwer- weg naar Boskoop, Den Ham, onder het viaduct in Boskoop door, over de Zijde richting Hazers- woude, via de Hooge- veenseweg langs Bent huizen naar Kruisweg. Vanaf daar rijden ze naar Bleiswijk, over de Moer- kapelse zijde naar Moer- kapelle, Noordeinde op, onder viaduct A12 door en de Swanlaweg op, Bur gemeester Klinkhamer- weg richting Nieuwer- kerk. In Zevenhuizen zul len ze naar verwachting ongeveer om 12.55 uur zijn. Dan rijden de ren ners door naar Rotter dam en via een heleboel andere plaatsen uiteinde lijk naar Haarlem. De eerste etappe, op 27 augustus gaat van Gouda naar Haarlem, 167 kilome ter. Deze route zal de renners onder andere door Waddinxveen, Boskoop, Hazerswoude, (langs Benthuizen), Kruisweg, Moerkapelle en Zeven huizen voeren.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1