[evenhuizen-Moerkapelle Ingrid Visser ove Jaarlijkse viswedstrijd Receptie ter ere van Atlanta-gangers BROUWER DE KONING Activiteiten Agenda Kerkdiensten UITVAARTVERZORGING om bij te blijven... Hart van Holland/21 augustus 1996 pagina 9 Holland Heineken Huis Over naar normaal Ingrid blijft Bedankt KAMERPLANTEN 3 grote begonia's ƒ12,50 Petje af jasje uit agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zondag 25 augustus Medische weekenddienst Door Cierard Verheiien Zevenhuizen- Ingrid Visser, geboren en getogen in Zevenhuizen, vertrok vorige maand als basisspeelster van het Ne derlands volleybalteam naar Atlanta. Voor het eerst nam de pas 19-jarige deel aan de Olympische Spelen. Een ervaring die haar nog lang zal heugen. Allereerst die eerste entree in die afge laden sporthal met zo'n 14.000 toe schouwers. Al die mensen die voor je klappen. Met daar dan tussen je eigen ouders. Dat geeft toch een bepaald ge voel. Indrukwekkend gewoon. Dat ben je thuis niet gewend. Dat was voor In grid dan ook het mooiste moment van de Olympische Spelen. Ook het contact met de andere Nederlandse sporters was voor haar bijzonder belangrijk. Over de organisatie in het Olympisch dorp niets dan goeds. Via de nieuwsme dia werden bij de goede gang van zaken vaak kanttekeningen gezet. Ingrid zelf heeft daar weinig van gemerkt. Ingrid: "Het is natuurlijk een heel groot evene ment. En ieder maakt zo z'n fouten. Er doen zich dan altijd dingen voor waar van je zegt: dat kan eigenlijk niet. Dat we in een bus zaten, die te laat voor de wedstrijd aankwam. Dat zijn van die kleine dingen die gewoon gebeuren. Zoals ook hier en daar werd gesugge reerd, zouden de bedden voor de vol leyballers aan de kleine kant geweest zijn. Met klem ontkent de 1.90 meter lange Ingrid dat. Dé ontmoetingsplaats voor de Neder landse sporters en hun familieleden was het Holland Heineken Huis. Ingrid: "Ja daar was het zéker gezellig". Voor Ingrid bleef het bezoek aan het H.H.H. overigens beperkt tot een keer of twee. Uiteraard was ze er tijdens de huldiging van haar manlijke collega's om 's nachts half twee bij. Alles wat Neder land was, sloot het verblijf in Amerika toen feestend af. Toen de droom over was, moest door de meesten weer overgeschakeld wor den op het gebruikelijke patroon van alle dag. Voor Ingrid betekende dat een bezoek aan haar oma in Amerika, die ze in vijf jaar al niet meer gezien had. Na terugkomst in Nederland even bijko men van alle vermoeienissen met tus sendoor een receptie, aangeboden door het gemeentebestuur van Zeven- huizen-Moerkapelle. Op dit moment is Ingrid al weer volop in training voor de komende Grand Prixe, die eind van deze maand in het Verre Oosten wordt georganiseerd. Een soort na-toernooi van Atlanta. De beste acht teams van de wereld ontmoeten elkaar dan voor het eerst in Djakarta om via Hongkong, Ha waï en Peking nog de kruisfinales (voor de beste vier) in Sjang Hai af te werken. Daarna begint dan de competitie. Van de WC-Vught-trainer krijgt ze dan nog wel een paar weken vrij. Het is bijna zeker dat Ingrid dit jaar behouden blijft voor het Nederlandse volleybal. Ze heeft uit het buitenland nogal veel aanbiedingen gehad. Toeval- lig belde vorige week nog iemand uit Amerika of ze niet in Japan wilde komen spelen. Ingrid:"Ik had al zo'n beetje be sloten dat ik in Nederland zou blijven bij WC. Dat aanbod heb ik dus afgesla gen. Toen hij vroeg of ik het volgend jaar dan nog interesse had, heb ik ja gezegd". Overigens was dat al het der de team uit het land van rijzende zon dat Ingrid graag zou willen inlijven. Ook uit Duitsland informeerden twee teams bij haar, uit Amerika een stuk of tien en uit België ook nog een paar. Kortom genoeg om een keus uit te maken. Maar voorlopig dus nog WC-Vught. Boven dien ziet ze zich nog niet zo in haar Ingrid Visser eentje in het buitenland zitten. "Ik ben nog jong en ik kan altijd nog wel naar het buitenland. Te meer daar je top zo'n beetje rond je 25-ste ligt". Om de top te bereiken, is voor Ingrid bepaald niet gemakkelijk geweest. Daarom wil ze nog een ieder bedanken die daar aan heeft meegewerkt. Haar oude trainers en niet in de laatste plaats haar ouders. Als deze mensen haar niet steëds weer hadden gestimu leerd dan was ze er waarschijnlijk al lang mee gestopt. "Ik heb wel eens een periode gehad waarin ik het niet meer zag zitten. Een mentale dip zeg maar. Steeds weer in die zaal gaan staan, zes uur per dag. En dat zes keer per week. In het week-end een keertje vrij. Dan denk je: nou er is wel meer in het leven. Waarom doe ik het eigenlijk en waar voor. Sporters die de Olympische Spe len hebben meegemaakt, weten waar voor ze werken. Maar ik had nog nooit zo iets meegemaakt. Nu ik in Atlanta ben geweest, weet ik waarvoor ik het doe. Atlanta is toch een extra stimulans geweest om door te zetten". Wat dat betreft ondervindt ze ook veel steun aan Arjen Boonstoppel, de trainer van jong-Oranje. Hij is weliswaar haar trai ner niet meer, maar dat neemt niet weg dat hij haar zo af en toe nog wel eens helpt in het mentale deel. Als volgend doel heeft Ingrid zich de Spelen in Syd ney in 2000 gesteld. Tot zo lang blijft ze in ieder geval voor het volleybal behou den. Zevenhuizen- Wederom is dit jaar de viswedstrijd gehouden tussen de vis sers van Hotel Vos Zevenhuizen en de vissers van de camping. In 1995 kon wegens omstandigheden de wedstrijd met doorgaan, maar dit jaar werd er al vroeg met de voorbereidingen begon nen. Er werden twee ontmoetingen ge houden. De eerste werd door Hotel Vos georganiseerd in de Oude Rijn bij bode graven. De loting bepaalde de plekken wedstrÖd duurde van 7.00 tot 40 uurHet resultaat van de beste vijf uitsl S WaS doorslag§evend v00r de Uitslag van de eerste wedstrijd: Hotel Vos: 1. P. van Leeuwen/C. Buiten huis jr. met 6.900 gram, 2. C. van Pelt/M. Huisman met 4.500 gram, 3. H. Hofste- r1"- fan de Berg met 3.100 gram, 4. L. hmidt/F. den Toom met 2.900 gram, 5. F. Lhske/G. Ravenstein met 1.300 gram, 6. tsaas/C. Swagemakers met 1.100 7-^m' R. Chaudron/J. Stassen met Pram' 8- K. Swagemakers/J. van de Velde met 500 gram Zevenhuizen: 1. P. van Wis- i u; n Ru'venkamp met 9.400 gram, 2. ^Wellmg/A. Kriek met 5.300 gram, 3. R. ™hite/J. de Korte met 2.500 gram, 4. T. itelaar/C. Snelderwaard met 1.500 1 ann' van de Holst/A. de Niet met gram, 6. Pvan de Holst/F. van de "^rmetl.200 gram, 7. W. de Korte/J. Groeneweg met 500 gram. De tweede wedstrijd gaf echter een ge heel ander beeld. Deze return werd ge houden in de Rottemeren ter hoogte van de camping. Uitslag van de tweede wedstrijd: Hotel Vos: 1. C. van Pelt/R. Huisman met 7.100 gram, 2. C. Galenkamp/P. van de Berg met 6.700 gram, 3. F. Diske/G. Ravenstein met 5.800 gram, 4. K. Swage makers/J. van de Velde met 5.600 gram, 5. L. Smidt/F. den Toom met 4.200 gram, 6. W. Baas/C. Swagemakers met 2.100 gram, 7. P. van Leeuwen/C. Buitenhuis jr. met 1.200 gram. Camping Zevenhuizen: 1. J. Welling/A. Kriek met 21.200 gram, 2. F. van de Meer/, van de Holst met 18.500 gram, 3. R. White/G. Nieland met 15.700 gram, 4. R. Ruivenkamp/A. Jansen met 14.400 gram, 5. R. Kipp/P. van Wissen met 8.200 gram, 6. C. Snelderwaard/T. Bui telaar met 8.000 gram, 7. R. van de Holst/A. de Niet met 7.000 gram, 8. A. Parlevliet/D. Parleviiet met 2.500 gram. Aangezien ook bij deze wedstrijd de vijf beste koppels telden, gaf dit de volgen de einduitslag: De camping ving met de eerste wed strijd 20.100 gram en met de tweede wedstrijd 78.000 gram. Totaal gevan gen 98.100 gram. Hotel Vos ving met de eerste wedstrijd 18.700 gram en met de tweede wed strijd 29.400 gram. Totaal gevangen 48.100 gram. Het uiteindelijke verschil kwam dus op vijftig kilogram in het voordeel van Camping Zevenhuizen. Inmiddels heeft Hotel Vos revanche gezocht en gevon den in de vorm van een biljartwedstrijd die werd gewonnen, met klein verschil, door Hotel Vos. De vissers van Hotel Vos en Camping Zevenhuizen danken bij deze de diverse sponsors voor de goede verzorging. Vele soorten perkplanten en Erica winterbloei Prei, boeren- en winterbloemkool, 4 soorten sla, andijvie. Aardbeiplanten N.A.K. gekeurd in soorten Meststoffen, tuinaarde 4 zakken ƒ10,- KWEKE GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Door Gerard Verheiien Zevenhuizen- Vorige week dinsdagavond bood het gemeentebestuur van j Zevenhuizen-Moerkapel- le de volleyballers Ingrid Visser en Brecht Roden burg ter ere van hun top prestaties tijdens de Olympische Spelen in At lanta een receptie aan. Omdat Rob Grabert op dat moment in Italië ver bleef, kon hij aan de uit nodiging van Burgemees ter en Wethouders helaas geen gehoor geven. Wethouder Zijderhand van Sportzaken heette als eerste de topsporters welkom. Hij me moreerde dat wij ons gelukkig kunnen prijzen dat sport in onze samenleving een vooraanstaande rol vervult. Vol gens hem is dat een goede zaak, omdat de huidige maatschappij veel van een ieder vergt. Een en ander toespitsend op Zevenhuizen stelde hij dat met name de volleybalsport zich in de afge lopen jaren in onze gemeente een pro minente plaats had weten te verwer ven. Hij doelde daarbij op de prestaties Rentokil-Zevenhuizen. Daar hebben Brecht Rodenburg en Ingrid Visser de basis gelegd voor wat ze nu hebben gepresteerd. Brecht goud, Ingrid Vis ser een eervolle vijfde plaats. Ook on derstreepte hij dat het voor het behoud van het topniveau zaak is dat het be lang van de sport onder de jeugd wordt uitgedragen. Ingrid en Brecht zijn vol gens hem wat dit betreft een enorme stimulans geweest. "Door de Nederlandse sporters zijn tij dens de Olympische Spelen in Atlanta prestaties geleverd waarvoor je je petje afneemt of je jas uitdoet, zoals wij wel eens plegen te zeggen". Zo begon bur gemeester Schoots zijn speecn. En de daad bij het woord voegend zette hij eerst een petje op om het vervolgens weer (razend)snel af te zetten, waarna hij zien ontdeed van zijn colbert. Niet zonder trots toonde hij zijn Olympisch overhemd, dat hij in 1992 in het Holland House in Barcelona had gekocht. Daar in Spanje was hij toen, samen met z'n vrouw, de gast van het NOC-NSF. Schoots: "Het zijn momenten die je je hele leven niet meer vergeet. Nu waren wij slechts supporter. Jullie, Ingrid en Brecht, deelnemer! Hoewel de inmid dels historische woorden van Baron de Coubertin dat deelname aan de Olym- Ingrid Visser en Brecht Rodenburg ontvangen respectie velijk van wethouder Zijderhand en Burgemeester Schoots een wandbord met inscriptie pische Spelen belangrijker is dan het winnen mij op zich wel aanspreken, moet het jullie toch een onvoorstelbaar goed gevoel geven zo'n enorme presta tie te hebben geleverd. Jullie behoren tot de echte wereldtop. En als ik mij ooit aanmatig spreekbuis van onze plaatse lijke samenleving te zijn dan is het wel op dit moment: wij allen zijn zeer trots op Ingrid als geboren en getogen Ze- venhuizense en Brecht als sportief ge togen inwoner van Zevenhuizen". In grid, jullie vijfde plaats op de wereld ranglijst is een uitstekende uitgangspo sitie voor de volgende spelen in Sydney in het jaar 2000. Als jullie en jijzelf in het bijzonder de huidige progressie kun nen voortzetten dan zijn medailles ze ker haalbaar. Wij hopen van harte, en we gaan daar toch ook wel van uit, dat jij er dan ook weer bij bent". En zich wendend tot Brecht Rodenburg: "Brecht jouw weg naar de top was zeker geen gemakkelijke. Dat je er toch geko men bent, is een prestatie op zich. Je laatste tegenslag in Eindhoven tegen Italië staat me nog op het netvlies ge schreven. Ook daar kwam je bovenop en hoe! En hoe belangrijk jouw wed strijd in Atlanta in de finale tegen dat zelfde Italië ook was, bij mij heb je de meeste indruk gemaakt in de wedstrijd tegen Bulgarije. Toen stond je daar op een uiterst belangrijk moment als een rots in de branding. Geweldig!". Als blijk van waardering kregen de beide ambassadeurs voor sportief Zevenhui- zen-Moerkapelle ter herinnering aan hun deelname aan de Olympische Spe len 1996 naast een receptie een ge- - meentelijk wandbord met inscriptie aangeboden. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-5011230 h.g.g. 5012238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. y9d Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken vanaf 27 augustus elke dinsdag 14.00-16.00 uur. ANBO: Spelmiddagelke maandag 14.00 uur in De Zevenster (zomerstop in juli en augustus); Soosmiddag: zomerstop, le soos 28 aug.; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur: 16 en 30 aug., 13 sept.; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.30 en 11.00 uur; Zwem men: in zwembad De Koornmolen, nu in buitenbad, elke donderdag 9.00,10.00 en 13.30 uur; Meer bewegen voor ouderen start 5 sept. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos. 26 t/m 30 aug.: Jeugdweek: ma. t/m do. 8.30-12.15 uur; vrijdag 8.30-15.30 uur. Oud Verlaat .De Vierkap: 27 augustus SOOS -J Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds E.J.N. Kro nenburg, H.I. Ambacht; 19.00 uur ds G.J. van Beek. Oud Verlaat 19.00 uur ds G.J. v Beek. Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur drs R.H. Stutvoet, Berkel. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur da. R.Thieme-Tiesing Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur drs J.W. van Estrik; 18.30 uur dr P.H. van Harten, Ridderkerk. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zaterdag 24 augustus: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moer kapelle, telefoon 079-5931687. Zondag 25 augustus: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, telefoon 010-5215241. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur).

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9