TOOS Gym start weer met alle lessen Cursus Tekenen en Schilderen Start damsei- zoen Excelsior Buurtfeest in de oudste wijk van Boskoop Muziekvereniging concordia start seizoen Winkeliers over "winkelen op zondag" bij RTW-radio Koppelklaver- jassen en bingo in De Boog Speelbieb open Vluchtelingenwerk in asielzoe kerscentrum zoekt vrijwilligers Sjoelen Computerspelle tjes in "The Teenage Place" VW Boskoop Waddinxveen-Boskoop eurohome \VON; N Kerkdiensten Hart van Holland/28 augustus 1996 pagina 13 Zijde 36 0172-214550 in Boskoop Nieuwscafé over winkelen op zondag in Waddinxveen Laatste nieuws over drugsvangst in Waddinxveen En er is meer Zondag 1 september Waddinxveen- Volgende week maan dag start de Waddinxveense Gymnas tiekvereniging TOOS weer met al haar gymnastiek-, jazz-, aerobic-, turn-, spring- en trimlessen. Vanaf maandag 2 september kan ieder een (vanaf 1 jaar) weer terecht bij TOOS voor één of meer uurtjes ont spanning per week. Helemaal fit en goed uitgerust staat de gediplomeerde TOOS-leiding weer te popelen om aan een nieuw seizoen te gaan beginnen. Zo is er voor elke leeftijd (van 1 tot en met 65 jaar) wel wat bijGekozen kan er worden uit een van de 56 lesuren die er worden gegeven. Zo biedt TOOS: gym nastiek voor jongens, meisjes, dames en heren; trimmen voor dames en he ren; aerobic, steps en B.B.B. voor da mes en heren; jazz voor meisjes, dames en ook heren; en voor de allerkleinsten onder ons is er ouder- en peutergym, jazztiek en kleutergymnastiek. In het nieuwe seizoen, wordt een ge heel nieuw lesrooster aangehouden. In het nieuwe seizoen worden alleen nog lessen gegeven in de volgende zalen; de Duikelaar in de Zuidpias, de Staringlaan in de Vondelwijk en de J. Postlaan in de componistenbuurt. Op zaterdag 7 september zal het sei zoen bij TOOS worden geopend met een instuif voor leden en niet leden. Een hoogtepunt zal de dansmarathon door Waddinxveen zijn van de sporthal "De Dreef" naar de gymnastiekzaal aan de Staringlaan. Ook zullen er diverse spel letjes zijn en wordt er een disco gehou den. Alle activiteiten zullen in en rond de gymnastiekzaal aan de Staringlaan zijn, wat het nieuwe honk van TOOS moet worden. Wie vragen heeft over alle lessen bij TOOS of een uitgebreid nieuw lesroos ter wil hebben, kan bellen: telefoon 0182-613839 of 630965. Boskoop- In september starten in het Praathuis aan de Bosweg in Boskoop de cursussen tekenen/schilderen door beeldend kunstenaar Marina Broere. De cursussen worden op maandag- en dinsdagavond gegeven. Het zijn blokken van 12 avonden van 19.30 tot 22.00 uur. Er wordt afwisselend vrij en naar op dracht gewerkt in een techniek die de cursist zelf kiest. Veel gebruikte tech nieken zijn aquarel, tekenen met pastel, schilderen met acrylverf, maar ook te kenen met potlood, contékrijt of oos- tindische inkt behoort tot de mogelijk heden. De begeleiding is individueel, zodat deze cursus geschikt is voor zowel be ginners als gevorderden. Aan het eind van iedere avond wordt een nabespre kingvan het gemaakte werk gehouden. Voor inlichtingen en aanmeldingen: Marina Broere, telefoon 071-3619166 (na 17.00 uur), of 0252-526753. Aanmel den voor 2 september. Waddinxveen- Op donderdag, 29 au gustus start de Waddinxveense dam vereniging Excelsior het damseizoen 1996-1997. Om 19.45 uur zullen de dam mers hun onderlinge krachten gaan meten in het clublokaal "De Boog" aan de C. Hygenslaan te Waddinxveen. Naast de onderlinge competitie zal Ex celsior ook weer deelnemen in de hoofdklasse clubcompetitie van de Dambond Midden Holland. In deze klas se moet het damteam het kampioen schap van de Dambond verdedigen. Ier gelegenheid van het 90-jarig jubi leum van de vereniging en het behaald kampioenschap is er een receptie ge pland op donderdag 10 oktober in het speelgebouw. Aansluitend zal er een sneldamtournooi voor clubteams (viertallen) van de Dambond Midden Holland worden gehouden. In het ko mend seizoen zullen bestuur en leden op zoek moeten naar een andere speel- gelegenheid, omdat "De Boog" na dit seizoen niet meer voor dit soort activi teiten in gebruik zal zijn. Liefhebbers van en/of geïnteresseerden in het dam spel zijn van harte welkom geheel vrij blijvend een speelavond bij te wonen. He leden zijn te allen tijde bereid de nodige informatie omtrent het damspel en de damvereniging te verstrekken, eventueel kan telefonisch informatie worden ingewonnen bij P. Swart (voor zitter), telefoon 0182-614712. Hartelijk flank voor de goede wensen, bloemen en kuit bij mijn thuiskonst uit het zieken huis. C. Stuurman Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag Isabelle Oskam familie Appel peter en Silvia Reigwijn gefeliciteerd met jullie verjaardag - Ben en Lia Koole Michel en Raymond hebben een broertje, Stefan. hij is zaterdag 24 aug. geboren. Rene en Ingrid Kreder Boskoop- Op zaterdag 31 augustus wordt het jaarlijkse buurtfeest van de Voorkade, Ridderbuurt en Nieuwstraat gehouden. Om 15.00 uur wordt er geo pend met een heuse kindervrijmarkt met live muziek. De barbecue wordt om 16.00 uur aangestoken en ook de bar gaat dan open. De topper van het feest wordt gevormd door een live band. Voor de kinderen is er schminken, blik- gooien, sponswerpen, spijkermeppen en een kleurwedstrijd. Het geheel zal plaatsvinden op de par keerplaats bij de speeltuintjes in de Nieuwstraat te Boskoop. Waddinxveen- Na zes weken van vakan tie starten het slagwerkensemble, de harmonie, de bigband en de leerlingen van Muziekvereniging Concordia Wad dinxveen op maandag 2 september met het nieuwe seizoen. Het slagwerken semble start hun eerste repetitie op maandagavond 2 september van 20.30 tot 22.15 uur onder leiding van Jan Al- blas. De bigband op dinsdagavond 3 september van 20.00 tot 21.00 uur on der leiding van Pieter Boer. De harmo nie begint op donderdag 5 september van 19.30 tot 22.00 uur onder leiding van Pieter Boer. De lessen voor de leer lingen starten op woensdag 4 septem ber. Deze lessen worden voornamelijk op de woensdagmiddag en -avond ge geven door Inge te Linteloo. Vanaf don derdag 5 september start Concordia met de cursus Algemene Muziekleer (A.M.V.) bestemd voor kinderen vanaf 7 jaar. De AMV-1 xursus (voor de jonge kinderen) wordt gegeven van 16.30 tot 17.20 uur. De AMV-2 cursus (een ver snelde cursus voor de oudere kinde ren) wordt gegeven van 1.20 tot 18.10 uur. Deze cursus staat onder leiding van Pieter Boer. De repetities en lessen worden gehouden in het clubgebouw de Hoge Noot aan de Jan Willem Friso- weg 1 te Waddinxveen. Informatie over de verschillende groepen en eventueel muzieklessen is te verkrijgen bij: de heer B. van Rutten, telefoon 0182- 614481 of de heer W. Faaij, telefoon 0182-618150. Over de AMV cursus bij: mevrouw J. Bouman, telefoon 0182- 619569 of de heer J. Romijn, telefoon 0182-616297. Waddinxveen- Elke vrijdagavond van 21.00 tot 23.00 uur verzorgen diverse medewerkers van RTW-radio het nieuws- en actualiteitenprogramma Nieuwscafé. In het Nieuwscafé wordt wekelijks aandacht besteed aan actue le gebeurtenissen en ontwikkelingen in de regio Waddinxveen. Aanstaande vrijdagavond 30 augustus is Jan Mulder, voorzitter van de Passa ge winkeliersvereniging te gast bij Nieuwscafé. Hij zal het standpunt van de winkeliers toelichten met betrek kingtot de op handen zijnde besluitvor ming over "winkelen op zondag" in Waddinxveen. Iedereen kan reageren door tijdens de uitzending te bellen naar de RTW-studio, telefoon 0182- 610379. De voorlichter van de regiopolitie Gel derland-Zuid zal de RTW-luisteraars over de laatste stand van zaken infor meren met betrekking tot de onder schepping van 1200 kilogram hasjvori ge week maandag in Waddinxveen. Verder zal Nieuwscafé aandacht beste den aan: - het komende oogstfeest van Zevenhuizen/Moerkapelle; - een unieke expositie in het maritiem museum Rot terdam; - en nog veel meer. Belangstellenden welkom Ook belangstellenden die een Nieuws café radio-uitzending eens van dichtbij willen meemaken zijn aanstaande vrij dagavond 30 augustus van 21 tot 23 uur welkom in de RTW-studio aan de Sta ringlaan 37 in Waddinxveen. Waddinxveen- Op vrijdag 30 augustus is er voor de laatste keer dit zomersei zoen koppelklaverjassen in De Boog, C. Huygenslaan in Waddinxveen. Aan vang 20.30 uur. Het inschrijfgeld is 8,= per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Door omstandigheden kan de ge plande bingo-avond in september niet doorgaan. De eerste bingo-avond zal zijn op vrijdag 4 oktober. Bianca van Horte gefeliciteerd met je 21ste verjaardag Oma en Daisy Waddinxveen- Op woensdag 4 septem ber is het weer zover. Dan opent de "Speelbieb" weer haar deuren voor haar leden. Ieder woensdag van 13.30 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 11.30 uur wordt er speelgoed uitge leend. Er is speelgoed voor kinderen tot en met 12 jaar. Voor kinderen met een handicap is er ook speciaal mate riaal aanwezig. Voor meer informatie: Stichting Waddinxveens Welzijns; werk, Essengaarde 3, Waddinxveen (In de Dick Brunaschool), telefoon 0182-631932. De Speelbieb draait met een groep vrijwilligers. Wegens het succes van de Speelbieb is er dringend behoefte aan uitbreiding van die groep. Mensen die het leuk vinden om speelgoed uit te lenen, daarbij advies te geven aan ouders en kinderen of Waddinxveen- In het asielzoekerscen trum is een groep vrijwilligers van Vluchtelingenwerk actief. Momenteel is Vluchtelingenwerk weer hard op zoek naar versterking van het team met gemotiveerde vrijwilligers, die zich be zig willen houden met juridische hulp verlening aan de bewoners van het AZC. Aan de rand van Waddinxveen is in oktober vorig jaar een asielzoekerscen trum geopend. Hier verblijven tussen de 500 en 600 mensen van tientallen verschillende nationaliteiten, waarvan de meesten nog in afwachting zijn van een definitieve beslissing op hun asiel verzoek. Het lange wachten tijdens de asielprocedure brengt voor de bewo ners van het AZC vaak allerlei vragen en onzekerheden met zich mee. Ze ont vangen bijvoorbeeld ingewikkelde brieven van hun advocaat of overheids instanties die bij de asielprocedure betrokken zijn. De medewerkers van Vluchtelingenwerk zijn er om dergelij ke brieven uit te leggen of om vragen over de asielprocedure te beant woorden. De vrijwilligers fungeren daarbij als een intermediair tussen de asielzoeker en de vele instanties waar hij mee te maken kan krijgen. Omdat de vrijwillige medewerkers re gelmatig elders betaald werk vinden, blijft Vluchtelingenwerk steeds hard op zoek naar nieuwe medewerkers die zich minimaal één dag in de week in willen zetten. Een juridische achter grond is voor dit werk niet noodzake lijk, maar wel moet men het leuk vinden zich in juridische problemen teverdie- pen. Tijdens een intensieve scholing van vijf dagen wordt de nodige basis kennis verschaft. Door met een ervaren medewerker mee te draaien met het spreekuur wordt ervaring opgedaan en kan men uiteindelijk zelfstandig spreekuur draaien. Verder wordt veel gebruik gemaakt van up-to-date docu mentatie van de landelijke organisatie van Vluchtelingenwerk. Een betaalde coördinator zorgt dat het team als zo danig draaiende blijft en onderhoudt de contacten met andere instanties binnen het asielzoekerscentrum. Naast een beschikbaarheid van mini maal één dag in de week en een interes se in juridische aangelegenheden, wordt van vrijwilligers een betrokken heid bij vluchtelingenproblematiek verwacht. Een redelijke beheersing van het Engels is onontbeerlijk. Nauwkeu rig kunnen werken wordt zeer op prijs gesteld. Vluchtelingenwerk biedt scho- lings- en trainingsmogelijkheden, reis kostenvergoeding en boeiend, zinvol en afwisselend werk in een gemoti veerd team. De eerstvolgende begin nersscholing zal op 3 oktober van start gaan. In verband hiermee worden men sen die geïnteresseerd zijn verzocht zo snel mogelijk contact op te nemen met de coördinator, Inge Dekker, telefoon 0182-641658 (maandag, woensdag en vrijdag). Een kort briefje schrijven kan ook: Vluchtelingenwerk AZC-Waddinx- veen, Zuidelijke Rondweg 225, 2742 HZ Waddinxveen. Waddinxveen- Dick Dros (kampioen 1994/1995) van de Waddinxveense sjoelers heeft de eerste ronde van de Waddinxveens clubavond gewonnen, hij scoorde 1433 punten. De tweede plaats was voor Kees Kui pers 1411, 3. Jan Kersbergen 1396, 4. André van Gemeren 1355, 5. Teuny van Leeuwen 1338, 6. Dirk Jan van Drunen 1337, 7. Pascal van Gils 1333, 8. Frans Bouwmeester 1331,9. Teus Visser 1325 en 10. Guus van Renesse 1294 punten. Klasse B: 1. Henk van Beek 1267, 2. Erwin Pleus 1263, 3. Bas Koppenaal 1262, 4. Cor Faay 1249 en 5. Mien van Renesse 1237 punten. Klasse C: 1. Sjaan Faay 1161, 2. Jan van Beek 1160, 3. Marius Kersbergen 1153, 4. Jan Olie 1127 en 5. Otto Supusepa 1097 punten. Klasse D: 1. G. Loef 1052, 2. Ceron van Beek 1022, 3. Jeanette Kersbergen en 4. Ben de Ouden 986 punten. Klasse E: 1. Rinus Taktor 967 en 2. Si mon Supusepa 838 punten. Waddinxveen- Op woensdag 11 sep tember wordt "The Teenage Place" voor één middag omgedoopt in de "Computer Game Place". In buurtcen trum De Boog staan die dag van 15.00 tot 22.00 uur een zestal spelcomputers (Super Nintendo, sega) en één CD-1 spe ler klaar waarop de bezoekers gratis kunnen spelen. Natuurlijk is er ook ge legenheid voor andere activiteiten zo als tafeltennissen en biljarten. Op woensdag 25 september en 2 okto ber wordt er in "The Teenage Place" de workshop "House Production" georga niseerd. Het is de bedoeling dat de deel nemers in twee bijeenkomsten van drie uur en eigen housenummer gaan ma ken. De kosten voor de workshop be dragen slechts 10,= voor de gehele workshop. Men kan zich voor 19 sep tember bij een van de medewerkers van "The Teenage Place" opgeven. Ook op deze avonden kunnen tieners te recht in "The Teenage Place" voor de gebruikelijke activiteiten. "The Teenage Place" is elke dinsdag, woensdag en donderdag geopend van 15.00 tot 18.00 uur en op woensdag zelfs tot 22.00 uur. graag meedenken over het te voeren beleid kunnen zich aanmelden of infor matie krijgen bij de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk. Sil, we zitten met smart op je te wachten. Het uitgaanscomite moet hereenigt worden. Bobike fietsst. voorop ideaal op het frame gemont. dus heel stabiel! 50.- 0180-633993 Boskoop- De VW heeft in de voorver koop onder andere: Movie World, Europa's unieke Movie- en Entertainmentpark in Bottrop Kir- chhellen in Duitsland; Extra Concert René Froger in de Rijnhal in Arnhem op 17 oktober; Michael Jackson in Praag op zaterdag 7 september, opstappen in Utrecht of Arnhem. Inclusief: concert, busreis, overnachting, ontbijt, T-shirt, stadstour, etc.; André Hazes, live bege leid door de First Showband, op 17 november in Chalet fontaine in Kaats heuvel; Total Touch: funk/dance/euro r&b op 14 september; Nevermore Iced Earth: psyco drama support op 19 September; Punkbritpophiprock: feestnacht met DJ's Peter Alex op 20 September, allemaal in Drieluik in Zaan dam; Dubliners op 10 oktober in Slagha ren en 12 oktober in Bergen op Zoom; Romeo and Juliet op 20 september in Slot Loevestein in Poederoijen, op 21 en 22 september in het Muiderslot in Muiden. Voor informatie: VW Boskoop 0172- 214644 of VW Zevenhuizen 0180- 632131. De openingstijden zijn: maandagmid dagvan 13.30-16.30 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 - 12.00 uur en van 13.30 - 16.30 uur, zaterdag van 10.00 - 14.00 uur. Zondag en maandagochtend gesloten. Bedankt voor het thuisbrengen van Sir Henry, de peetouders van Sir Henry Gezocht: Interieurverzorgster in Moerkapelle info. 0180-631866 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds E. Heres, Spakenburg; 14.30 uur ds. M. Tel, Bergschenhoek Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers; 17.00 uur ds H.C. van Itterzon, Gouda. Herv. Immanuel 9.30 uur ds F. Bos, Waddinxveen; 17.00 uur sow-dienst ontm. kerk. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds J.A. Broström-Bruin. Herv. gem. 9.30 uur ds. W.L. van der Geer; 18.30 uur ds R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur mw. drs E.A. v Halsema, Bleiswijk; 18.30 uur ds J.H. Langelaar. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds M.J. Oos- ting; 17.00 uur ds. N. Ribbers, Gorin- chem. Christengem. "Bethel" 9.30 uur sa menkomst.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13