Papier inzameling Wekelijkse sport-instuif weer van start Prijzen op het Plantarium lerhalings- lessen EHBO VEERMAN MAKELAARDIJ De Kleine Trompetter pakt uit Onze Excuses KEUKENS HAIF.GELD ZONDAG GEOPEND nwmmmmmw Kun je nog zin gen, zing dan mee I SEPTEMBER I Aan- en verkoop onroerende zaken Taxaties Hypotheken Onteigeningszaken Verhuur Keuringen op Plantarium '96 Kraamkamer van Europa 18e jaargang nummer 681 28 augustus 1996 van Zevenhuizen- Op donderdagmiddag 5 september 12.00 uur organiseert de Christelijke basisschool 'De Een- dragt' in samenwerking met Wereld winkel en Milieuvereniging een in zamelingsactie voor oud papier. Dit kan tot vrijdag 6 september 13.00 uur. Het papier (bij elkaar gebonden of in dozen) kan naar de papiercontainer op het schoolplein van de Chris telijke basisschool 'De Eendragt' worden gebracht. ledereen wordt vriendelijk verzocht alles goed op te stapelen en lege do zen plat te maken. Volgende container op 7 en 8 novem ber. Waddinxveen/Boskoop- Op maan dag 9 september gaat, voor het twin tigste jaar alweer, de 'sport-instuif' in de Waddinxveens sporthal De Dreef tegenover het BeFair-veld van start. Vanaf 18.00 uur tot even na 19.00 uur is iedereen die ouder is dan 18 jaar en op een ontspannen wijze een uurtje wil badmintonnen, bas ketballen, tafeltennissen, volleybal len, zaalvoetballen of een beetje aan conditietraining wil doen, van harte welkom. In 1977 nam Hans van de Water het initiatief om in Waddinxveen recrea tieve sportavonden te organiseren. Dit heeft hij 20 jaar volgehouden. Met Dick Vink was hij de grote stimu lator die deze sportieve en gezellige uurtjes begeleidde. Hans heeft zijn activiteiten meer en meer richting Gouda verlegd, doch Dick Vink zal, met medewerking van Piet Wesse- ling, het trimgebeuren continueren. Men hoeft geen lid te worden, doch iedereen die vier gulden Op de bank in de zaal neerlegt kan met de activi teiten mee doen. Voor meer informa tie: Piet Wesseling, telefoon 0182- 616773. Benthuizen- Woensdagavond is een uitgelezen zangavond. Het kinder koor 'de Benthuizer Zangertjes' re peteren van 18.45 tot 19.30 uur. Het Koor 'Immanuel' repeteert van 20.00 tot 22.00 uur. Beiden koren kunnen veel enthousiaste leden gebruiken. De eerste repetitieavond in de Her vormde kerk begint op 4 september. Motto Plantarium '96 "Specialisten voor professionals" Door Karin van Lanaeraad Boskoop-Onder grote publieke blang- stelling werd het Plantarium '96 woens dagavond 21 augustus door Minster J. J. van Aartsen van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij geopend. In zijn ope ningstoespraak liet de Minister zich optimistisch uit over de toekomst van de Neder landse boomkwekerij. Hij heeft in deze toespraak toegezegd de ongewenste wildgroei van de prijzen voor planten en bomen aan de orde te stellen bij zijn Europeese collega's. De voorzitter van de Vakbeurs voor de Boomkwekerij, de heer J. van den Bos was erg tevre den over de exportgroei, ondank de de zware winter. Het aantal deelnemers aan de vakbeurs is dit jaar opnieuw gegroeid tot een recordhoogte van 238 deelnemers, waaronder ook 15 buiten landse bedrijven. Er zijn 20.822 bezoe kers naar het Plantarium '96 geweest, 3400 meer dan vorig jaar. Op Plantarium '96 is traditiegetrouw een keuring van nieuwigheden uitge voerd. Deze is verricht door de Konink lijke Vereniging voor Boskoopse Cultu ren. De planten worden ter keuring aan geboden door deelnemers en ook door enkele bedrijven die niet met een stand op het Plantarium aanwezig zijn. De standkeuring is verricht door de vaste keuringscommissie. Deze keu ring heeft 11 genomi neerden opgeleverd, die elk een certifi caat hebben ontvangen. De Vaste Keu ringscommissie let speciaal op die fa cetten: de kwaliteit van de tentoonge stelde produkten, de kweekprestatie en de totale presentatie. De prijs voor de de beste stand van de vakbeurs ging dit jaar naar G.P. van Tol uit Reeuwijk. J Minister J.J van Aartsen ontvangt van voorzitter J. van den Bos een Japanse esdoorn. Na het besproeien van de esdoorn verandert het cadeau van de Minister in een volwassen esdoorn. De internatiale vakbeurs is in Boskoop te zien geweest van 22 tot en met 25 augustus. Er waren volop mogelijkhe den om ideeën op te doen voor de beplanting van de tuin, balkon of het terras. De aanwezige kwekers zorgen voor informatie over het gehele assor timent boom kwekerijprodukten. Het Plantarium '96 stond in het teken van het uitgangsmateriaal voor de boomkwekerij. Nederland wordt wel de Europeese kraamkamer van de boomkwekerij genoemd. Dat heeft een duidelijke reden. Het uitgangsmateri aal dat door de Nederlandse specialis ten op dit gebied wordt geleverd, heeft over de hele wereld een uitstekende naam. De hoge kwaliteit, het brede as- Op vrijdagavond 23 augustus werd voor het eerst tijdens de Plantarium- 'deelnemersborrel' in de centrale stand van Bloemenveiling de prijs uit gereikt voor de 'Beste Kweker'. Henk Gerbers, manager Produktmanage- ment bij Bloemenveiling Holland en voorzitter van de jury, reikte deze prijs uit aan de gebroeders G. &T. Rijkaart, die in de stand vertegenwoordigd wa ren met diverse soorten Pierisplanten. Volgens de jury had deze stand de meeste commerciële waarde, door de goed verzorgde bedrijfspresentatie en de duidelijke produktpresentatie. De gebroeders Rijkaart richten zich op de consument en durven te specialiseren in één produkt. Daarnaast hebben zij veel aandacht voor vernieuwing, zowel in het produkt als in hun bedrijfsvoe ring. Van de Kimenade Export (rozen in pot) ontving de tweede prijs, terwijl Ronald Moerings (waterplant) de der de prijs in handen kreeg. Simon Hoogeveen van de firma S.A.J. Hoogeveen BV, was dit jaar één van de elf genomineerden voor de Rabotrofee. Dit is de prijs voor de beste stand op Plantarium. Deze kweker heeft klim planten van prima kwaliteit op een fraaie wijze gepresenteerd. Clematis, Lonicera en Parthenocissus'. Dit was de motivatie van de Vaste Keurings Commissie (VKC) uit Aalsmeer die de standbeoordelingen heeft uitgevoerd. Hoogeveen had ook een opvallende noviteit in zijn stand; Clematissen in rieten manden. regio- Voor iedereen die een EHBO- 'liploma heeft gehaald is het nodig om herhalingslessen te blijven vol gen. Dit om het EHBO-diploma gel dig te houden. Vanaf 23 september starten er weer van deze herhalings cursussen. Voor opgeven of inlichtingen: A. van de Helm, tele foon 079-5933099. Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefoon: 0180-631866 Telefax; 0180-633178 Zevenhuizen- Honderd jaar De Kleine Trompetter, volgend jaar viert de Ze- venhuizense muziekvereniging hun eeuwfeest. Dit zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Het jaar zal vol zitten met verrassingen voor jong en oud. De eerste verrassing is een kalender voor het jaar 1997 met foto's van de Muziekvereniging door de eeuw heen. En de tweede verrassing is een echte rode muziekwijn. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan is er een speciale wijn op de markt gebracht met het ei gen etiket van De Kleine Trompetter. Deze zal vanaf de braderie te koop zijn bij de Albert Heijn en misschien te zijner tijd elders in het dorp. Zoals u waarschijnlijk heeft kunnen ontdekken, is er in de SKR puzzel van vorige week een ernstige fout gemaakt. De uitslag van de puzzel was een niet bestaand woord, waardoor de oplos sing niet klopt. Ondanks deze fout zal er toch een prijsuitreiking plaatsvinden. Wij van het team van het Hart van Hol land bieden u bij deze onze excuses aan. sortiment en het snel kunnen inspelen op de wensen van de markt vormen daarvoor de basis. Aan de leverancier van uitgangsmateriaal worden terecht hoge eisen gesteld. Het is van het groot ste belang dat de kwekers kwalitatief hoogwaardig materiaal krijgen aange leverd, waarop zij met vertrouwen op kunnen voortbouwen. GROOT AANTAL Hans Verkerk Keukens heeft vandaag t/m zondag een spectaculaire halfgeldactie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans een echte Kroon keuken voor de helft van de door de leveran cier aanbevolen adviesprijs! Kom nu snel echt geld ver dienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Wij garanderen u de beste keu ken en het beste ontwerp voor de beste prijs!! jl GOUDA JOUBERTSTRAAT 34 - 0182-525077 70 KEUKEN- EN 15 BADKAMEROPSTELLINGEN

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1