"Dat gaat naar Den Bosch toe" Parkeren in de Groenswaard III Jeugdactiviteiten tijdens laatste vakantieweek Concordia start A.M.V. "Stoere Maatjes" organiseert modeshow en extra Kerkdiensten (VaHrtinxveen-Boskoop Bingo in de Boog start in oktober Oriëntatiecursus christelijk geloof Fietstocht 55-plussers Hooge Burch opent nieuw activiteiten centrum in Waddinxveen Zondag 8 september Hart van Holland/4 september 1996 Klaas de Vriesschool Klassewerk Informatieavond buurtbewoners Landelijke open vrijwilligersdag Waddinxveen- Door omstandigheden kan de geplande bingo-avond in "De Boog" in september niet doorgaan. De eerste bingo-avond van het nieuwe sei zoen zal zijn op vrijdag 4 oktober. Dan is iedereen weer van harte welkom in het buurtcentrum aan d'e C. Huygen- slaan 2 in Waddinxveen. Boskoop - Enkele leden van de Her vormde-, Chr. Gereformeerde-en Gere formeerde kerk in Boskoop organise ren een oriëntatiecursus christelijk ge loof, waarin de basis van het christen dom zal worden gehandeld. Een bepaalde vooropleiding is niet ver eist. De cursus vindt plaats in het Praat huis aan de Bosweg in Boskoop op vier donderdagavonden: 17 en 31 oktober en 14 en 28 november. De kosten bedra gen f15,- inclusief koffie. Voor meer in formatie kan men bellen: Gerrit Ooms, 0172-215312 of René van Eek, 0172- 210995. Joyce Vermeulen is op 10 september 10 jaar. Gefeliciteerd pap, mam, Roy en Face Hoera! Oma van den Dol wordt 70 jaar. Gefeliciteerd door de (klein)kinderen Hoera. Stéphan wordt 5 september 8 jaar. Kusjes van papa, mama en Sabrine xxx Zevenhuizen 7 september Unicef-verkoop op het oogstfeest. Ook grabbelton. 40-jarig bruidspaar. Bedankt! Het was heerlijk, vooral de fruitsalade! prima dames- en herenfiets tr. remmen versn. ƒ225,-en ƒ175,-0180-632396 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds G. Zomer, Nijkerk; 14.30 uur ds M. Tel, Bergschenhoek. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds A.A. v Houwelingen; 17.00 uur ds G. Rang, Nieuw-Vennep. Herv. Immanuel 9.30 uur ds P.A.C. Bongers; 17.00 uur sow-dienst ontm. kerk. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur rooms katholieke parochie, dienst ziekenzondag. Herv. gem. 9.30 uur ds. J. Kattenberg, Leiden; 18.30 uur ds J. Westrik, Dub beldam. De Stek 9.30 uur ds J.A. v Hooijdonk. Geref. kerk 9.30 uur mevr. L.J. Ko- ning-Polet, Gouda; 18.30 uur mevr. drs J. Kolkman, Berkel en Rodenrijs. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds M.J. Oosting. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Dick van Steenis. pagina 13 Bfior_Karin van Langeraad addinxveen - De scholen zijn begon- nen en al snel wordt het wat kouder. Het is tijd om de wintergarderobe aan te schaffen. Kinderkledingzaak 'Stoe re Maatjes' aan de Groensvoorde 16 presenteert op originele wijze de nieuwe wintercollectie. Op vier ach tereenvolgende dinsdagavonden worden één of twee merken nader nelicht. Er wordt geshowd door kleine mannequins en dressmen en er wordt wat meer verteld aan de hand van toto- en/of filmmateriaal. rste van de thema-avonden is in middels voorbij. Belangstellenden zijn tt°g in de gelegenheid om de volgende one thema-avonden bij te wonen. 10 september over het merk 'More Waddinxveen- Op dinsdag 10 septem ber organiseert het Seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk al weer de zesde fietstocht van dit seizoen. Deze tocht van circa 43 km gaat deze keer naar de Meye (richting Bodegraven). Bij goed weer vertrekt men om 10.00 uur vanaf het Anne Frank-centrum. Ongeveer halverwege de route wordt een rustpauze ingelast bij café 'Meye- zicht'. Zowel voor het vertrekt als na afloop van de tocht is er gelegenheid een kopje koffie of thee te drinken in het Anne Frank-centrum. De kosten voor deelname zijn 2.50 per persoon (inclu sief drie consumpties). Alle enthou siaste fietsers vanaf 55 jaar en ouder zijn van harte welkom. Het is niet nodig om van te voren in te schrijven. Mocht het weer zodanig zijn dat men twijfelt of de tocht doorgaat, dan kan men contract opnemen met het kantoor van de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk, afdeling Senioren, telefoon (0182)-615555 (b.g.g. (0182)- 631932. Als het weer het toelaat wordt in okto ber het fietsseizoen afgesloten met een tocht naar Koudekerk a/d Rijn via Ha- zerswoude. Waddinxveen- De Victor Activiteiten Commissie organiseert op zaterdag 21 september een excursie per bus naar Den Bosch en Uden voor parochianen en andere belangstellenden. Een rond leiding in de basiliek St. Jan en een bezoek aan het museum voor religieu ze kunst in Uden maken deel uit van de excursie. Na het bezoek aan het museum zal de terugreis naar Waddinxveen worden aanvaard. Aankomst op het parkeerter rein Groensvoorde tussen 17.00 en 18.00 uur. De doelstelling van deze dag is onder andere om gelden voor de Stichting tot Instandhouding van de St. Victorkerk te verwerven. De excursie -inclusief de bijdrage voor het fonds tot instandhou ding van de St. Victorkerk- en inclusief de entree van de kerk en het museum kost 60.- per persoon. Opgave en inlichtingen voor deze ex cursie bij het parochiesecretariaat: te lefoon 0182-612452 of bij Wil Water- reus-de Vries, Peuleijen 10. Waddinxveen- Hooge Burch is een in stelling voor de zorg voor mensen met een verstandelijke handicap. Hooge Burch heeft vestigingen in Bodegraven en Waddinxveen en een hoofdvestiging in Zwammerdam. Sociowoning 'de Kniek' aan de Zuidplaslaan en dagcen trum 'de Staring' aan de Staringlaan zijn al in Waddinxveen gevestigd. Op korte termijn zullen plannen worden gereali seerd om in -Waddinxveen nieuwe woonsituaties te creëren. Met de aankoop van de voormalige Klaas de Vriesschool aan de Staring laan is Hooge Burch gestart met de voorbereiding van de inrichting van een nieuw activiteitencentrum. Medio maart 1997 zal het de deuren openen, vooral voor bewoners van Hooge Burch die al in Waddinxveen wonen, maar ook voor bewoners die nu in de vestiging in Zwammerdam wonen. Daarnaast zal 'Klassewerk' dagbeste ding verzorgen voor thuiswonende mensen met een verstandelijke handi cap en bewoners uit Gezinsvervangen de tehuizen. Het nieuwe centrum gaat "klassewerk' heten. Voor de uiteindelijk circa 60 deelnemers zullen er activiteiten ko men op het gebied van werken met produkten, hout en verpakkingen en verder activiteiten als vorming, creati viteit en 'keukenprojecten'. Ook zal er een winkel komen, waar bewoners ei gen produkten en produkten van colle ga-zorginstellingen te koop aan bieden. De buurtbewoners van de Vondelwijk worden op dinsdag 10 september door het gemeentebestuur van Waddinx veen en de directie van Hooge Burch uitgenodigd voor een informatieavond. Deze zal vanaf 19.30 uur plaats vinden in buurtcentrum De Boog', aan de C. Huygenslaan te Waddinxveen. Op zaterdag 7 september worden in heel Nederland deuren open gezet om belangstellenden mee te laten kijken bij vrijwilligerswerk. Onder het motto 'leuk om te doen' trachten vele organi saties de broodnodige vrijwilligers aan te trekken. Speciaal de bestaande vrijwilligers worden hierin betrokken: via de ver volgactie 'Neem een ander mee!' wordt bestaande vrijwilligers gevraagd fami lie, vrienden en bekenden uit te nodig den tot 'meekijken.' Uiteraard hoopt men hier nieuwe vrijwilligers uit te kun nen werven. Hooge Burch maakt dankbaar gebruik van de inzet en het enthousiasme van in totaal bijna 200 vrijwilligers. Toch is dit nog niet genoeg om de ruim 660 bewo ners te bieden wat zij vragen. Zaterdag 7 september is tussen 14.00 en 16.00 uur een flinke groep vrijwilli gers actief, om bezoekers kennis te la ten maken met bijvoorbeeld de hand- werkclub, de sportinstuif, het zwem men, tafeltennis, de activiteiten van de Dienst Geestelijk Verzorging en het le ven in een woongroep. In 'de Speeldoos' wordt men ontvangen met een kopje koffie, een informatiefol der en verdere verwijzing naar de ver schillende activiteiten. Voor nadere informatie of zelfs aanmel ding kan men zich wenden tot de heer Jan Vianen: telefoon 0172-630380. More'. 'BoDean &Exit' komt vervolgens aan de orde op 17 september en de cyclus wordt afgesloten op dinsdag 24 september met 'Galipette, Kidokay Oliver Twist'. Men kan op deze dinsdagavonden te recht tussen 19.00 en 21.00 uur en de toegang is gratis. Om het feest compleet te maken heeft Stoere Maatjes tijdens de modeshow een spetterende aanbieding. Wat dat is blijft nog even een verrassing. Voor alle bezoekers zal er ook een gratis verras sing klaar liggen en natuurlijk wordt men voorzien van een drankje en een hapje. De openingstijden van Stoere Maatjes: maandagmiddag tot en met zaterdag (ook op woensdagmiddag). Voor infor matie: telefoon 0182-618218. Door Karin van Langeraad Waddinxveen -Zoals in vele gemeenten zijn ook in Waddinxveen diverse activiteiten georganiseerd in de laatste vakantieweek. Voor de jeugd van 4 tot en met 12 jaar waren er woensdag, donderdagen vrijdag spelletjes georganiseerd bij 'de grote tent', onder het motto 'Kom in de Kring'. Deze tent was te bezoeken op twee locaties, op de Kuyperhoeve in de Zuidpias en op het Wingerdveld. Er kon geknutseld worden, gezongen of gekeken naar een poppenkast. Ook voorde jeugd van 12 jaar en ouder was er op het Wingerdveld een tent opgeslagen. Computerspelletjes, tafeltennis en tafelvoetbal behoorden hierbij tot de mogelijkheden. Er waren ook wat grotere activiteiten georganiseerd zoals een kindermarkt en een volleybaltoernooi. Door Karin van Langeraad - Waddinxveen-De gemeente Waddinxveen is in de wijk GroenswaardIII begonnen met het uitbreiden van het aantal parkeerplaatsen. Dit creëert echter niet altijd parkeergelegenheid! Waddinxveen- Concordia start opdon derdag 5 september met de cursus Al gemene Muziekleer, naar aanleiding van een geslaagde informatiemiddag in juniNa deze cursus hebben 19 leerlin gen zich aangemeld. AMVis een basiscursus en staat aan het begin van de muziekopleiding. In deze cursus leren kinderen luisteren naar muziek maken en noten lezen. Verder oefenen de kinderen het ritmegevoel, het gehoor en de stem. Tijdens de AMV lessen zingen de kinderen veel, maar daarnaast spelen ze ook op ritme-in strumenten variërend van in de eigen handen klappen tot de grote concert- pauken. De klank/melodische instru menten die gebruikt worden zijn: het kleine en grote klokkenspel, de klank staven, de xylofoon en de blokfluit. De AMV lessen zijn bedoeld voor kinde ren vanaf 7 jaar. Ze moeten kunnen lezen en schrijven. De AMV-1 en AMV-2 worden lx per week gegeven op donderdagmiddag. De AMV-1 cursus van 16.30uurtot 17.20 uur. De AMV-2 cursus van 17.20 uur tot 18.10 uur. De lessen worden gegeven door de heer P. Boer, gediplomeerd muziek docent en dirigent, teven docent aan de Goudse Waarden en de Chr. School Willem de Zwijger in Schoonhoven. De kosten bedragen 190.- per cursus jaar, exclusief de kosten voor een blok fluit en lesboekje (ongeveer 30.-). Voor meer informatie of voor inschrij ving (is nog mogelijk) Joke Bouman, telefoon 0182-619569 of Jan Romijn, te lefoon 0182-616297.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13