ïïieuws Koor zoekt drummer en zangers WV Boskoop Turbulente seizoenstart Pop-in-koor Be Fair Volleybal Dames Directeur Woonpartners Midden-Holland aangesteld Nationale ziekendag op 8 september Klaverjassen in Het Zuidhonk De Windvogel 3% Stichting Professionele Arbeid (SPA) verhoogt de kwaliteit op de werkvloer door praktijkgerichte korte cursussen voor laaggeschoolde werknemers sina 16 Hart van Holland/4 september 1996 Be Fair Heren Zondagmiddagsoos voor ver standelijk gehandicapten Werelddansen in Het Zuidhonk Kinderrommelmarkt Uniek initiatief van bedrijfsleven: Vraag uit het bedrijfsleven Opstap naar een hoger niveau Bedrijfsgerichte elementen Brede steun voor de stichting SPA De scholen zijn weer begonnen. De jeugd vraagt de automobilist weer om enige clementie. Boskoop- Het interkerkelijk gospelkoor Colours of Faith zoekt op korte termijn voor de basisbezetting van het combo een enthousiast drummer. Tevens kan het koor nog enkele zan gers en zangeressen gebruiken. Met name bassen en tenoren kunnen ge plaatst worden. Belangstellenden in de leeftijdscategorie 25 tot 40 jaar zijn van harte welkom om geheel vrijblijvend een repetitie-avond bij te wonen en kennis te maken met het nieuwe koor uit het 'Groene Hart'. Het koor bestaat op dit moment uit ongeveer 20 leden. Iedere woensdag avond is er een repetitie-avond in de Plus-X kerk te Alphen aan den Rijn van 20.15 tot 22.15 uur. Het repertoire vant het koor bestaat op dit moment onder mee ruit liederen van het Oslo Gospel Choire, de Con tinental Singers en enkele Zuid-ameri- kaanse nummers. De helft van de num mers die op het repertoire staan zijn in het Nederlands. De overige zijn in het Engels. Voor meer informatie: Jan van Dijk 0172-216905 of Alfred Klaver 0182- 585211 .Het correspondentie-adres van Colours of Faith is: Nieuwstraat 71, 2771 XH te Boskoop. Boskoop- De WV Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Extra concert Metallica in Parijs op 16 september. Opstappen in Zwolle, Utrecht, Rotterdam of Breda; Hans Dul- fer in Gigant in Apeldoorn op vrijdag 27 september; Andrew Lloyd Webber mu sical gala in het Chassé Theater in Bre da op 18 tot en met 22 en 24 tot en met 29 september en 1 en 2 oktober; Helmut Lotti op 7 en 8 december in het Neder lands Congresgebouw in Den Haag in de PWA-zaal; Starriders Country Ar tiesten gala op 27 oktober in het Chalet Fontaine in Kaatsheuvel; Willeke Alber- ti in Concert op 21 maart 1997 in het Nederlands Congresgebouw in de PWA-zaal in Den Haag. Voor informatie: WV Boskoop 0172- 214644 of WV Zevenhuizen 0180- 632131. De openingstijden zijn: maandagmid dag van 13.30 -16.30 uur, dinsdag tot en met vrijdag 9.30 -12.00 uur en van 13.30 - 16.30 uur, zaterdag van 10.00 - 14.00 uur. Zondag en maandagochtend ge sloten. Boskoop- Op donderdagavond 5 sep tember is de eerste oefenavond van het seizoen voor het Pop-In-Koor. Op deze avond is iedereen welkom, ook "niet- leden". Verwacht worden jongelui (en ouder), die graag zingen, bijvoorbeeld in de auto en/of badkamer. Voor deze doelgroep is 5 september een prima gelegenheid kennis te maken met het Pop-In-Koor in de Tunnel, Reijerskoop te Boskoop, aanvang 20.00 uur. Het re pertoire bestaat uit popsongs van on der andere Madonna, Toto, Chicago, Phil Collins enz. Na deze gezellige start wordt het hard oefenen voor 15 sep tember, wanneer het Pop-In-Koor op treedt tijdens het zondagmiddagcon cert in het Houtmansplantsoen. Op vier podia zullen vanaf 11.45 uur vele arties ten optreden, waaronder Daniël Wayenberg. Het Pop-ln-Koor zal rond 15.45 uur te horen zijn. Nog geen week later zal het koor traditiegetrouw te zien en te horen zijn tijdens de Bos- koopse Braderie. Informatie: Rob, tele foon 212635. Waddinxveen- De selectie van Keuken centrum Waddinxveen Be Fair dames 1 heeft de trainingen op 22 augustus weer hervat. De nieuwe trainer/coach Paul van Yperen kreeg wel met een uitgedunde selectie te maken. Beide libero's Petra Catsburg en Joke Doorn bos stopten met volleybal. Voor aan voerster Marcella Bos is het de vraag of zij na een voetoperatie ooit nog binnen de lijnen zal kunnen acteren. Voorlopig is de actieve selectie niet groter dan zeven dames want Antoinette Wijker zal zich pas eind september bij haar team voegen. Voor Van Yperen is er dus voorlopig genoeg te doen. Positie wisselingen moeten de oplossing gaan brengen. Talentvolle speelsters uit het tweede team zullen worden gevraagd één keer per week mee te trainen om zo de aansluiting voor de toekomst te waarborgen. In de derde divisie zal Be Fair proberen hoge ogen te gooien. Het snelle spel en de scherpere blokkering van de tweede divisie moeten het gedegradeerde Be Fair in de derde divisie voordeel ople veren. Ondanks de gehavende selectie verwacht Van Yperen dan ook in de top van de derde divisie mee te kunnen draaien. Teamgeest en hard werken zijn op nieuw de sleutelwoorden voor de Wad- dinxveense dames. De competitie start op 5 oktober met de uitwedstrijd tegen de Delftse kam pioenskandidaat Delta. In de selectie van Keukencentrum Be Fair Heren 1 zijn twee spelers verdwe nen. Routinier en jarenlange steunpi laar van het Waddinxveense volleybal team Paul van Yperen is gestopt met zijn actieve volleybalcarrière, evenals Martin Leijn. Aan de selectie van trai ner/coach Van Diermen werd Emile Buring toegevoegd. Trainer/coach Van Diermen wil in zijn kleine selectie van acht man een aantal wijzigingen aan brengen. Michael van Maaren zal zijn aanvallende taken neerleggen en het spelverdelersvak weer op zich nemen. Positiewisselingen bij de aanvallers en een verandering van het systeem moe ten tot sneller spel op de buitenkant leiden. Omdat alle trainingen nodig zijn om de diverse wijzigingen te oefenen en in te slijpen is het oefenwedstrijden programma van de Waddinxveners be perkt gehouden. Op 5 oktober wacht de eerste serieuze ontmoeting in de com petitie met een thuiswedstrijd tegen Dosko 1. Be Fair zal het komende seizoen zeker weer meestrijden om een plaats in de hoogste regionen. Waddinxveen- Woonpartners Midden- Holland heeft per 1 augustus een direc teur aangesteld. Drs. René Mascini (39 jaar) is reeds gedurende ruim vijftien jaar in leidinggevende functies in de volkshuisvesting actief. De heer Masci ni heeft na zijn studies aan de Rijksuni versiteit te Utrecht (psychologie en rechten) onderzoek verricht voor de Stichting Woonconsumenten Onder zoek (SWO), onder andere over de the ma's woonruimteverdeling, kamerver- huur en het beheer van de probleem complexen. Vervolgens was hij werkzaam bij de Landelijke Organisatie Belangengroe pen Huisvesting (LOBH), aan welke consumentenorganisatie hij van 1984 tot 1990 leiding gaf. Deze landelijke or ganisatie van huurders en woonprodu- centen fuseerde in 1990 met twee ander organisaties in de Nederlandse Woon bond. Van 1984 tot 1990 was de heer Mascini lid van de Raad voor de Volkshuisves ting, een adviesorgaan voor de rege ring. Vanaf 1991 tot aan zijn aanstelling in Waddinxveen heeft hij gewerkt bij de Woningstichting Soest" als Hoofd Woondiensten. Sinds 1994 is hij vice- voorzitter van de Landelijke Vereni ging van Huisvesters. De heer Mascini is gehuwd en heeft één dochter. Woonpartners Midden-Holland, Stich ting voor Bouwen en Beheren, is de beheerstichting van de twee Waddinx veense woningcorporaties "Woning bouwvereniging Waddinxveen" en "Stichting S.S.W." alsmede de Woning bouwvereniging "Beter Wonen" uit Ze- venhuizen-Moerkapelle. Woonpart ners is gehuisvest aan de Mercurius- weg 27 te Waddinxveen en heeft een dependance aan de Bongerd 25 te Ze venhuizen. Momenteel heeft Woon partners 35 medewerkers in dienst. In het bestuur van Woonpartners Mid den-Holland hebben zitting twee be stuursleden van elke deelnemende cor poratie en een onafhankelijk voorzit ter. De woningbouwvereniging Wad dinxveen is vertegenwoordigd door de heren G. van der Vlist en O.G. Hartman, de Stichting S.S.W. door de heren H.g! van den Dool en C.G. van den Berg en de Woningbouwvereniging Beter Wonen door de heren J.J.L. Staal en P. van Holst. De heer W. Waterreus is benoemd tot onafhankelijk voorzitter. De heer Wa terreus is woonachtig te Waddinxveen en is daar zeker geen onbekende. Hij is ondermeer lid van de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland en uitvoerend se cretaris van het I.C.W. Boskoop- Evenals vorig jaar wordt de Nationale Ziekendag in Boskoop ge vierd in samenwerking met de Gerefor meerde Kerk, de Nederlands Hervorm de Kerk, de Room Katholieke Kerk, de Vrijzinnig Protestantse Geloofsge meenschap en de Zonnebloem afdeling Boskoop. De gezamenlijke dienst vindt plaats in de Rooms Katholieke Kerk aan de A.P. van Neslaan te Boskoop. Voorganger is Pastoor Krempel uit Bos koop met medewerking van Ds. Lange- laar van de Gereformeerde Kerk, ouderling de heer R. van der Wolf afge vaardigde van de Nederlands Hervorm de Kerk en Dominee Broström van de Vrijzinnig Protestantse Geloofsge meenschap. De dienst wordt opgeluisterd door het koor "Oui Davis" en begint om 10.00 uur. Het thema van de Nationale Ziekendag dat jaar is: Niet storen, "Privacy onder druk." Elk mens heeft behoefte aan een eigen plek. Deze behoefte en dit recht komen on der druk te staan als je ziek bent en van hulp afhankelijk. Na afloop van de dienst is gelegenheid tot gezellig samenzijn onder het genot van een kopje koffie. Voor de kinderen is er limonade. Ter afsluiting is er voor genodigde gasten een broodmaaltijd in de parochiezaal. Iedereen is van harte welkom. Waddinxveen- Op vrijdagavond 6 sep tember wordt in wijkgebouw Het Zuid- honk de eerste ronde van de competi- tie-klaverjas-jaar gespeeld. Zoals be kend zijn ook mensen die graag een avondje willen klaverjassen, zonder gelijk deel te moeten nemen aan een competitie, van harte welkom. Deze avonden worden op elke eerste vrijdag van de maand georganiseerd. De kos ten bedragen 2.50 per persoon per avond, waarvoor per speelavond een aantal prijzen beschikbaar worden ge steld voor degenen met het hoogste aantal punten. De competitie-spelers strijden bovendien om de kampioens beker, die aan het eind van het jaar wordt uitgereikt. Op zondagmiddag 8 september wordt weer een soos gehouden voor verstan delijke gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehou den om met elkaar een gezellige mid dag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Deze week starten de nieuwe volks danslessen. Er worden dansen uit vele landen gedanst: Amerika, Israël, Roe menië, Griekenland, Bulgarije, maar ook uit Nederland. Er is zowel voor beginners als voor gevorderden een cursus. Elke woensdag van 20.00 tot 20.30 uur geeft Ellen Roos cursus aan beginners en van 20.30 tot 23.00 uur aan gevorderden, terwijl Adri Crama elke vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur les geeft aan beginners en gevorderden. Nadere inlichtingen bij Hanny de Vries, tele foon 0182-617889. Op 14 september organiseert de Stich ting Wijkwerk De Zuidpias bij wijkge bouw Het Zuidhonk een kinderrommel markt. Vanaf 9.00 uur kunnen kinderen hun zelf verzamelde of gemaakte spul letjes gaan uitstallen. De verkoop be gint om 10.00 uur. Kosten 1.- per plaats. Helaas gaat de rommelmarkt bij slecht weer niet door. Waddinxveen- Een schoon milieu en nog rente toe! "De Windvogel" heeft het Jaarverslag over 1995 vastgesteld. Met de molen bij het AC-restaurant in Bode graven werd in dat jaar 105.500 kilo wattuur elektrische energie geprodu ceerd. De produktie is door de 'slechte' windarme zomer wat achter gebleven bij de verwachtingen. Per kWh wordt 0,68 kg C02 uitstoot voorkomen. In to taal bespaarde deze windturbine in de afgelopen twee jaar al 5000 m3 aardgas verbruik. De financiële resultaten waren mager, maar het bestuur heeft de ledenverga dering toch een rente-uitkering van 3% voorgesteld; de ledenvergadering is accoord gegaan met dit voorstel. Nieu we leden kunnen nog op oude voor waarden toetreden. "De Windvogel" heeft plannen in ont wikkeling voor het plaatsen van meer- en grotere- turbines. De voorbereidin gen van dergelijke investeringen ver gen echter enige tijd. Nieuwe leden zijn nodig om het draagvlak van de coöpe ratieve vereniging te vergroten. Parti culier initiatief blijkt nodig om gebruik van duurzame energie te bevorderen. Waddinxveen. Op intitiatief van een aantal bedrijven in Midden-Holland is begin dit jaar de Stichting SPA in het leven geroepen. De doelstellingen van deze stichting, die overigens zonder enkele overheidssteun werkzaam is, zijn het initiëren en begeleiden van korte cursussen voor laaggeschoolde werkne mers in velerlei sectoren van het bedrijfsleven. Na een voorbereidingstijd van ruim een halfjaar treedt de stichting nu officieel naar buiten met desgewenst maatwerk cursussen die twee dagdelen omvatten en worden verzorgd door SPA Opleidingen b.v.. Binnen bedrijfsleven, (semi) overheid en instellingen, zo is gebleken, is er een grote behoefte aan opleidingen voor laaggeschoolde werknemers. Daar in vele branches juist deze werknemers veelvuldig in contact komen met afne mers, respectievelijk eindgebruikers, is het belang onderkend van correct opgeleide medewerkers op de gebie den van kennis, motivatie en houding ten opzichte van de werkzaamheden en het bedrijf in z'n totaliteit. Als regel blijven dergelijke trainingen beperkt tot het hoger en midden kader. Voor laaggeschoolden is er op dit ter rein een duidelijke lacune in het aanwe zige opleidingsaanbod. Uit telefonisch onderzoek bleek in eer ste instantie dat juist in sectoren als schoonmaakbedrijven, gemeentelijke onderhouds- en reinigingsdiensten, groenvoorzieningen en dergelijke er een grote behoefte is aan dit soort trai ningen. Spa opleidingen stelde in samenwer king met een aantal ervaren praktijkdo centen een korte cursus samen die uit drie segmenten bestaat: weten, willen en kunnen. Binnen het segment 'weten' worden zaken geleerd die van belang zijn voor een goede uitoefening van de functie. Hierbij moeten we onder ande re denken aan aspecten als veiligheid, milieu en Arbo wetgeving. In dit seg ment wordt tevens de zakelijke kant van het werk behandeld. Welke afspra ken heeft het bedrijf met afnemers en werknemers gemaakt en hoe kunnen deze het best worden nageleefd, zowel intern als extern. In de cluster 'willen' wordt op praktijk gerichte wijze aandacht besteed aan de motivatie van de werknemer. Hier ko men zaken aan de orde zoals interne en externe attitude. Hoe denk ik over mijn werk en hoe breng ik dat naar buiten. De cursisten krijgen hier op eenvoudi ge en heldere wijze training in het pre senteren van zichzelf, de werkzaamhe den en het bedrijf. Klantgericht denken en handelen zijn de trefwoorden waar het omgaat. De derde en laatste stap in het lespro gramma omvat het beheersen en toe passen van de opgedane kennis, het 'kunnen'. Veel aandacht wordt besteed aan vaardigheidsniveaus als luisteren, het hanteren van regels en voorschrif ten, alsmede houding en gedrag tijdens conflictsituaties. Teneinde de cursus voor de cursisten zo beeldend mogelijk te maken, kunnen er aan het lesmateriaal typische be drijfssituaties op maat worden toege voegd. Een dergelijke wijze van aanbie den van de lesstof heeft tot gevolg dat het acceptatie-niveau bijzonder hoog kan komen te liggen, dit door de sterK herkenbare situaties. De cursussen worden gehouden in groepjes van maximaal 15 deelnemer op locatie door het gehele land. voo de randstad wordt gebruik gemaa van het leslokaal te Waddinxveen. Zoals reeds in de aanhef van ditart'// gemeld, is de stichting SPA een inrc tief van het bedrijfsleven en wordt ai aangaande dus ook breed (finance ondersteund door deze sector. In comité van aanbeveling treffen we ook namen als de Kamer van Koop del Midden-Holland, een landelijk uh zendbureau en gemeentelijke o\ Bedrijven die uitgebreide 'n'orn/a' over SPA opleidingen willen ontva g kunnen contact opnemen met de s ting te Waddinxveen, tel: 0182-61-

Hart van Holland | 1996 | | pagina 16