Ronde van Nederland september: Oogstfeest/braderie in Zevenhuizen! Moerkapelle Borstvoeding informatie-avond "De Bloemenstulp" opent tijdens Oogstfeest Loop van Oud Verlaat op 14 september Collecte Kankerbestrijding Klaverjassen Start seizoen Plattelandsvrouwen Organisatoren Tractoren Braderie i m 18e jaargang nummer 682 4 september 1996 De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Moerkapelle start het nieuwe seizoen met een bij eenkomst op woensdag 11 septem ber. Biohorma bv van het bezoekers centrum van A. Vogel laat de dames een film zien over het werk van Vogel. Tevens krijgen zij te horen over "De plant als geneesmiddel". In de pauze kunnen er vragen gesteld worden. Moerkapelle - Op dinsdag 10 septem ber wordt de door La Leche League georganiseerde informatie-avond ge houden bij Ingrid Willems, Akkerweg 22 te Moerkapelle. Aanvang 20.00 uur. De kosten voor deze avond be dragen f5,-. Voor meer informatie: Mevrouw C. Bac, 079-5931365 of me vrouw Kaashoek, 079-5932689. Zevenhuizen - Op zaterdag 7 septem ber opent "De Bloemenstulp" haar deuren voor het publiek. In het pand van voormalig warme bakker Verbeij aan de Dorpsstraat 163 opent Alita Wuite haar 'spannende' zaak. De Bloemenstulp zal meer zijn dan een bloemenwinkel alleen. Alita Wui te, met een jarenlange ervaring in de bloemenbranche en gediplomeerd bloembinder: "Het is een spannende zaak met een geheel eigen gezicht en stijl. Naast allerlei soorten bloem werk zal het assortiment bestaan uit echt leuke cadeaus en kleinmeubelen van binnen en ver buiten Nederland en kunst." Ook het keramische werk van kunste nares Anneke Nap zal hier gepresen teerd en verkocht worden. Oud Verlaat -Op zaterdag 14 septem ber wordt voor de negende keer de Loop van Oud Verlaat georgani seerd. De aanvang is 14.00 uur. Men kan inschrijven vanaf 12.30 uur bij De V ierkap. De afstand is ongeveer 11 kilometer, ledereen kan meedoen. Moerkapelle - De collecte voor de kankerbestrijding, Koningin Wilhel- mina Fonds, wordt gehouden van 9 lot en met 14 september. De organi satie in Moerkapelle is nog op zoek naar enige collectanten. Men kan '•ellen naar mevrouw H. Bakker, 1 ''-5932836 of mevrouw W.S. Vis- Uomp, 079-5932300. evenhuizen- Klaverjasvereniging dot el Vos begint op donderdag 12 september met het nieuwe seizoen. 1 let seizoen loopt van september tot en met april. Men kan drie keer negen "eken competitie spelen. Er zijn ook 'rije kaartavonden, iedereen is wel kom in Hotel Vos iedere donderdag avond. Aanvang 20.00 uur. Donder dag 12 september wordt begonnen roet een ledenvergadering om 19.45 uur. vrienden groot succes Door Gerard Verheiien Moerkapelle/Waddinxveert - Afgelopen zaterdag werd op het land van de heer Van der Torren aan de Bredeweg onder grote belangstelling de jaarlijkse dorsdemonstratie gegeven, waarbij tevens vele antieke tractoren te bewonderen vielen. Een week daarvoor was het graan met een McCormick- korenmaaier uit 1940 al van het land gehaald en te drogen gelegd. Het dorsen, of wel de graankor rels uit de aren slaan, gebeur de met een Westfalia-dorsma- chine van ver voor de oorlog. Aan de ene kant vielen de korrels in de zak, terwijl aan de andere kant de schut blaadjes, het kaf, via een afvoerpijp het land opgeblazen werden. Tijdens het dorsen werd nog een Fordson uit 1939 getest. Deze bijna 60 jaar oude trekker bleek over genoeg toeren te beschikken om de dorsmachine te laten lopen. Verder werden de hal men door een aparte machine, de zogenaamde stroperser tot stroba len gebonden. Overigens zijn de dorsmachine en de stroperser ach terhaald door de combine, die alle bewerkingen van het maaien, dorsen en stropersen in zich herbergt. Vóór de tijd van de dorsmachine werd al les nog met de hand gedaan. Met een zogenaamde dorsvlegel werden de graankorrels tezamen met het kaf van de halmen geslagen. Om het kaf van het koren te scheiden had men dan weer een ander apparaat, de wanmolen. Ook een dergelijk exem plaar was zaterdag te zien. Om een idee te geven wat de technische ont wikkeling voor gevolgen heeft gehad voor de duur van het binnenhalen van het graan: de combine doet over 1 hectare één uur, de dorsmachine had daar 10 uur voor nodig. Met de hand werd door 10 man één hectare Tijdens de dorsshow viel ook een antieke wanmolen te bewonderen. De wanmolen scheidde in vroeger tijden het kaf van het koren. in 60 uur tijd bewerkt. Zonder de hulp van velen zou een dergelijk evenement niet te organise ren zijn. Zonder volledig te willen zijn, moeten in het bijzonder toch .worden genoemd Bert Vermulm, Phi lip Vermulm, Peet Vermeij, Jan Uit hof, Maarten Splinter en last but not least Maarten Bontebal. Hoofdspon sor was de heer Van der Torren, die al jarenlang zijn stoppelland belange loos ter beschikking stelt. Naast het dorsen waren er vele oude tractoren te zien. Zo stonden er naast een Fordson uit 1939 een McCormick uit 1954, een John Deere uit 1948, een Deutz uit 1956, een Fendt uit 1957, een Feldmeister uit 1964 en nog vele anderen. Tractoren die vrijwel alle maal als een wrak opgekocht werden om vervolgens met de hand in de oude staat te worden teruggebracht. De bedoeling van de trekkervrienden is, met als enthousiaste voortrekker Bert Vermulm, om de jeugd te inte resseren voor juist die specifieke techniek van het restaureren van die oude trekkers. En dat het lukt blijkt uit het feit dat al vele tieners voor een habbekrats zo'n antiekertje hebben gekocht. Ze beginnen eraan te sleute len en met de hulp van al die oude, ervaren rotten ontstaat er iets. Een als nieuw ploffend en tuffend ma chientje, dat vele malen méér waard is dan toen het binnenkwam. Maar wat het belangrijkste is, is dat ze er varing hebben opgedaan. Een erva ring die van zo'n onschatbare waar de is. Tijdens de braderie in Zevenhuizen aanstaande zaterdag 7 september zijn de trekkervrienden ook aanwe zig. Op de parkeerplaats in de Dorps straat naast de Marskramer (aan de overkant van het water) geven zij dan weer een dorsdemonstratie. Door Karin van Langeraad Boskoop - Dinsdag 27 augus tus konden velen getuige zijn van een etappe van de Ronde van Nederland. Na de start in Gouda komen de renners hier langs Boskoop richting Ha- zerswoude. Na een radiowa gen, vele auto 's met gasten en begeleiders, de pers en motorpolitie, flitst binnen en kele seconden het gehele pe loton renners voorbij. Zij wor den wederom gevolgd door vele materiaalwagens, volg auto 's en de bezemwagen. Dorsdemonstratie van de trekker-

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1