Verleden wor Parkeren Bijzondere tentoonstelling Bus 171 volgt andere route Programma zaterdag 7 september 10.00 uur: Opening Aan het be gin van de Dorpsstraat - beide zijden - en op het Dorpsplein is een plattegrond tegen een gulden te verkrijgen waarop plaats en tijdstip van alle activiteiten wordt aangege ven. Het op deze plattegrond ver melde nummer is tevens uw lot nummer, hetgeen u elk uur de kans geeft op een leuke prijs. Vanaf 10.15 uur Locatie: Boer derij 'BIJNA' (hoek Noordeinde - Tweemanspolder) tentoonstelling van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle met oude foto's en werktuigen, veelal af komstig en afgestaan door de plaat selijke gemeenschap.Naast deze werktuigen is er een fototentoon stelling en op het erf is een aantal oude koetsen te zien. Verder staat de verkoop van reprodukties van fo to's 'Zevenhuizen Toen en Nu' op het programma. tentoonstelling van oude land- bouwtractoren, legervoertuigen, landbouwgereedschap, miniaturen, trekker-trektractoren en een ui terst moderne combine-dorser. Plaats: Noordzijde dorpskern. het dorsen van het graan met een dorsmachine uit 1925 met een ori ginele dorstrekker en stropakker. Plaats: Catgesplein. bij de oude smederij van de Gebr. Heij, Dorpssstraat Zuidzijde: mi niatuur dorsmachine in bedrijf en spoortrein voor kinderen. aan de overzijde van de smederij tentoonstelling oude stationaire motoren en gereedschappen. tentoonstelling oude motorfiet sen, bromfietsen en auto's. Plaats: Garage Boode tegenover N.H. Kerk. grote rommelmarkt van de Neder lands Hervormde Kerk. Plaats: Op het Kerkplein. oude ambachten: mandenvlech ten, nettenboeten, stoelenmatten, bakken Zeeuwsebabbelaars, pa lingrokerij, zilversmid en nog een aantal. stand van de Stichting De Molen- vrienden. directe radio-uitzendingen lokale radio's. braderie met heel veel kramen en stands; standhouders in oude kle derdracht. de gehele dag - het optreden van straatorkesten - diverse kinderakti- viteiten. Rad van Avontuur. Op het Dorpsplein het bewer ken van het vlas zoals dat in het begin van deze eeuw met de hand werd uitgevoerd. Te zien om: 11.30, 13.30, 14.10 en 15.15 uur. het optreden van de Big Band 'De- ci-ball' met zangeres Angela Rodke. tentoonstelling van oude machi nes en werktuigen uit de veeteelt; rondrit op boerenwagen met Belgi sche paarden. gezellige bar en terrassen. Plein achter het gemeente huis Het Country- en Westernplein met het optreden van de band 'Wanted Badly', omlijst door The North Hill Country Dancers. autotentoonstellling en oude am bachten. gezellige bar. Dorpsstraat de winkels in de Dorpsstraat hebben tal van aantrekkelijke aanbiedingen. straatorkesten. ZEVENHUIZEN Op za terdag 7 september wijzigt ZWN in verband met het Oogstfeest de route van bus 171. De bussen van lijn 171 rijden op die dag niet over het gedeelte Noordeinde tussen de A 12 en Zevenhui zen Dorp. Reizigers van de beide halten op het Noor deinde worden verwezen naar de halten op de Burg. Klinkhamerweg of bij de spoorwegovergang. De wij- ziging geldt voor de gehele ZEVENHUIZEN Hoe meer men zich daarin verdiept, hoe meer men bewondering krijgt voor de wijze waar op vroeger werd gewerkt, hoe men de problemen met be perkte hulpmiddelen wist op te lossen en hoeveel ver nuft daaraan te pas kwam. Maar ook met hoeveel smaak de mensen zich kleedden en hoe moeder de vrouw er in slaagde het huishouden en het gezin draaiende te hou den. 'n d.eze V0"' WOfdt onder andere «el aandacht besteed aan de vlas- bewerking uit vroeger tijden. De eer Huisman uit 's-Gravendeel uie oto van John de Pater) zal sa- r Sf» z'ïn vr'en<len, de gebroe ders Visser en de heer Van der Lin- ïn' °P bet Oogstfeest demonstreren op welke wijze het in de eind|aren zestig. Maar alleen in 's-Gravendeel, ook in en, werd v,as geteeld werkt). Meer informatie over de vlasbewerking kunt u el ders in deze krant lezen. Dat is het beeld dat het Oogstfeest-comité levend wil houden en daaraan elk jaar opnieuw weer een aantal bij zondere aspecten wil toevoe gen. In de afgelopen maanden hebben het Oogstfeest-comite en tal van bedrijven en ver enigingen heel hard gewerkt om gezamenlijk het Oogst feest wederom tot een succes te maken. Dit jaarlijks Oogstfeest, altijd op de eerste zaterdag in sep tember, heeft intussen grote bekendheid verworven en wordt elk jaar opnieuw door heel veel mensen bezocht. Ook voor de vrijdagavond is er weer een aantrekkelijk programma samengesteld. Bijgaand programma geeft u een overzicht van de vele acti viteiten en bijzonderheden van die dag. Nieuw voor dit Oogstfeest is ondermeer de tentoonstelling van de Stich ting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle met foto's, werktui gen en voorwerpen uit het verleden, dit samengebracht in de wagenschuur en op het erf van de boerderij 'Bijna', gelegen aan het begin van het dorp, hoek Dorpsstraat en Tweemanspolder, richting Rottemeren. Helemaal in stijl van het leven op de boerderij zijn de koetsen die op het erf zijn te zien. De basis van het jaarlijkse Oogstfeest vormt de tentoon stelling van de oude land- bouwtracto- ren en -machi nes van organisator en verzamelaar Fred Visser die er elk jaar weer in slaagt om meer leden van zijn ver eniging naar Zevenhuizen te halen. Ook de in vol bedrijf zijnde dorsmachine uit 1925 van een groepje hobbyisten past volledig in dit beeld. Nieuw zijn ook de machi nes en werk- ZEVENHUIZEN/ MOER- KAPELLE Het organi satie-comité verzoekt een ieder om vanaf vrijdag 22.00 uur alle parkeer plaatsen in en rond de Dorpsstraat, zoals het Catgesplein, de Burge meester Boerstraat, het Raadhuishof enzovoort, autovrij te houden. Bezoekers kunnen parke ren aan het Noordeinde (waterzijde), op de Twee manspolder (richting Rot temeren), op het Indus trieterrein, op het plein van het Dorpshuis en langs de Swanlaweg. De parkeerplaatsen worden met borden aangegeven, dit in overleg met de poli tie. tuigen uit de veeteelt uit vroeger tijden van de heer Vreugdenhil, die ook z'n Belgische paarden meebrengt. Vorig jaar was het optreden van de Licht- aartse vlegel dor sers heel bij zonder; op dit Oogstfeest kun- Uitgave van de Stichting Oud Zevenhuizen - /^loeriCapeJIe J vonr''Cr"n® Oud Zevenhuizen-Moerkapelle houdt op zaterdag 7 september in de een i^. wa8enschuur en op het erf van de boerderij 'Bijna' van de familie J. Bos st I.. yz°udere tentoonstelling. Elders in deze krant leest u meer over deze tentoon- mg van oude werktuigen, foto's en koetsen. nen wij zien hoe het vlas in vroeger tijden werd be werkt .Historisch gezien een uniek gebeuren. De vlascul tuur is al heel oud. De oude Egyptenaren hielden zich er al mee bezig. Zover terug gaan wij op het Oogstfeest niet. Het gaat nu om de vlas bewerking, voornamelijk handwerk, zoals dit in het be gin van deze eeuw werd uit gevoerd. Een aantal oude vlassers uit 's- Gravendeel, net als hun voorou ders vanaf hun jeugd werkzaam geweest in het vlas, zal demon streren hoe toen het vlas werd be werkt. Het repe len, het zwinge len, het over de hekel halen, het opmaken en het breien van vlas staarten wordt gedemonstreerd door de heer Huisman en z'n oude collega's. Een verdere uit breiding van de oude ambachten; de oude motor fietsen van Willem Boode. Nieuw is ook de tentoonstelling van oude sta tionaire motoren en gereed schappen van Jan Zeldenrijk uit Abcoude. Verder biedt de Dorpsstraat een kilometer Braderie, een rommelmarkt op het plein van de N.H. Kerk en er is een speciaal ingericht Country- en Westernplein met van af 12.00 uur levende muziek. Met gezellige terrassen, oude klederdracht en met veel acti viteiten voor de kinderen. Met straatorkesten en op het Dorpsplein het optreden van De landbouw- tractoren-ten- toonstelling van Fred Vis ser is ieder jaar weer smullen ge blazen voor liefhebbers van de won dervolle techniek van vroeger.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 21