Night of the Proms krijgt ieder jaar meer allure Het Kraaienest zingt zeemansliederen 1 Programma vrijdag 6 september Gaat u ook naar het "Oogstfeest"??? "Kies eens voor de streekbus!!!" -Jr -O- Programma popkoor Pokomo Openbaar Vervoer 6 en 7 SEPTEMBER 1996 OOGSTFEESTKRANT PAGINA 3 ZEVENHUIZEN The Night of the Proms van Zeven huizen is een concert dat elk jaar meer uitstraling krijgt. Door de keuze van het programma, door de samen stelling van de deelnemers en door de overtuiging om met elkaar het publiek kwaliteit te willen bieden. Het harmonie-orkest 'De Klei ne Trompetter' en hun vaste partners voor The Proms het popkoor 'Pokomo' uit Moor drecht, meer dan negentig dames en heren sterk, geven dan acte de présence. Het thema van The Proms biedt het publiek alle gelegenheid om samen met koor en orkest te kunnen mee zingen en meedeinen, op num mers als Miss Saigon, Copaca- bana en Conquest of Paradise van Vangelis. Nieuw op deze Dorpsplein omgeturnd in openluchttheater Oogstfeest echt orpsfeest ZEVENHUIZEN - Het Oogst feest Zevenhuizen groeit steeds meer uit tot een feest van het gehele dorp. Dat blijkt onder meer uit de samenwerking met steeds meer verenigingen en ook uit de samenstelling van het Oogstfeestcomité. En, dat is vanzelfsprekend van groot belang, een Oogstfeest, dat me de met steun van het bedrijfs leven opgezet kan worden. The Night of the Proms van Zeven huizen van de vrijdagavond en het Oogstfeest van de zaterdag, wordt gesponsord door: Rabobank Zevenhuizen-Moer- kapelle, Eetcafé-Discotheek La Baraque, Bouwbedrijf D. de Graaf, Restaurant De Strand- gaper, Het Mekka Wijn en versspecialiteiten, VA Design, Drukkerij Stimuka, Van Vliet - ETEC - mobiele- en rups graaf machines en shovels, Kantoor Veerman - ING Bank - Reisbu- ro De Zwaluw, Nederlandse \®™arnhngsmaatschappij BV 'NVM), Euro Agro Techniek Bv 'EAT), De Marskramer- Bchotte-De Vakman, De Para sol - Johan Sol, Boode Auto iweewieler Service, Accoun tantskantoor CBTB, Midden standsvereniging Zevenhuizen, alsmede onder dankzegging voor de medewerking en steun van de gemeente Zevenhui- p ^Moerkapelle, de politie, de t-H.B.O. en de brandweer. vrijdagavond van het Oogst feest is het optreden van het Shantykoor 'Het Kraaienest'. Zij zullen een aantal bekende zeemansliederen ten gehore brengen.Het programma wordt be sloten door de dixie- land-band 'The Able Bodied Seaman', een schitterende groep studenten die met elkaar een heleboel lol beleven maar ook voor uitste kende muziek zorgen. Afgelo pen zomer speelden zij op uit nodiging twee weken lang in Cannes.Het Dorpsplein zal voor dit Proms-concert worden omgebouwd tot een echt open luchttheater. Spreekstalmees- ters op deze avond zijn Anne Sytsema, Robin Metselaar en Nico Per dijk. Shantykoor 'Het Kraaienest'. ZEVENHUIZEN - Het Shan tykoor 'Het Kraaienest' be staat uit ongeveer twintig mannen die om allerlei rede nen vaak in het Dorpshuis kwamen. Eind 1995 werd ge zocht naar een mogelijkheid om samen iets bijzonders te gaan doen. Het werd een Shantykoor. Wat zijn Shanties? Shanties of seasongs zijn zeemanslied jes zoals die op de oude zeil schepen werden gezongen, voornamelijk in de tweede helft van de vorige eeuw. Deze liederen hadden een bepaalde functie, het gaf de bemanning verlichting van het zware werk op de schepen. Een voor zanger, de shantyman, gaf het ritme aan en zong de teksten. Op de maat van deze melo dieën werd het anker ge hieuwd (opgehaald) of werden de zeilen gezet. Ook bij het lens (leegpompen) of bij het dekken schrobben van de schepen kwamen deze liede ren goed van pas. De 'Ballades' vertellen iets over het lief en leed van de zeeman. Over de wrede kapi tein, het slechte eten en na tuurlijk over de vrouwtjes die men onderweg ontmoette. Dit alles wordt nu op het Oogst feest bezongen. Programma De leden van het koor zul len de volgende liederen ten gehore brengen. 1. Kraaienestmedley (koor) 2. Blow the man down (Har ry de Jong) 3. Ameland (Kees Wiggers) 4. Baltimore (Hans Sytse ma) 5. Mingulay boat song (Mar tin Heerschap en Klaas van Weeringh) 6. Ketelbinkie (Bert van Sleen) 7. Curacao (Ad Wessels) Verteller: Jan Nadorp. Op vrijdagavond om 20.00 uur begint op het Dorpsplein The Night of the Proms van Zeven huizen met medewerking van De Kleine Trompetter, het popkoor Pokomo, het Shanty koor 'Het Kraaienest' en de Dixiland-band The Able Bo- diedSeamen. De dirigent van De Kleine Trompetter is Wytze Mollema en Pokomo staat onder leiding van Loek van Kersbergen. Wytze Mollema studeert aan het conservatorium in Rotter dam, is bijna klaar en is sinds 1995 de dirigent van De Klei ne Trompetter. Van tot tijd speelt hij bij Joop van den En- de Theaterprodukties en in het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest. In The Able-bo died Seaman spelen twee plaats- of bijna plaatsgenoten: Jan Pieter de Lugt en Jeroen van Brugge. Het geluid wordt verzorgd door Joost Brouwer, ook een bekende Zevenhuize- naar Wat 'Shanties' en Shantyman- nen zijn vindt u elders op deze pagina. Programma: 1. Centennial (Piet Swets). Een concert March met een statige opening, gevolgd door een vlot thema en een rustig koraal en weer eindigend met het eerste vlotte thema. 2. Miss Saigon - Arr. Jary Bo- cook. Dit is een selectie van melo dieën uit de musical Miss Sai gon van de componistClaude- Michel Schönberg. Dit verhaal gaat over een Amerikaanse soldaat en een Vietnamese vrouw die elkaar ontmoeten tijdens de oorlog. In de nada gen van de val van Saigon moet de soldaat hals over kop terug naar Amerika zodat zijn liefde onbeantwoord blijft. Geen musical met een happy end. 3. Stars and Stripes for ever. De Amerikaanse mars tijdens parades en defilées van de marskoning J.P. Sousa. 4. Ouverture Nabucco van Verdi- arr. T. Delhaye. Deze ouverture is uit de Opera Nabucco, gecomponeerd door de Italiaanse componist Verdi. In deze ouverture zit ook het bekende slavenkoor. 5. Copacabana - arr. Johan de Meij. Van de bekende componist, tekstschrijver en zanger Bar ry Manilow. Copacabana het beroemdste strand van Brazi lië en misschien wel van de wereld. 6. 6. Discovery Fantasy (Jan de Haan). Concourswerk voor De Klei ne Trompetter in november a.s. Dit werk is gebaseerd op de herkenningsmelodie van de TV serie: Op zoek naar muziek. 7. Conquest of Paradise - arr. R. Sebregts. Soundtrack van de film 1492. Origineel gespeeld door Vangalis. 8. I will survive - arr. R. Se bregts. Zeer bekend geworden door de vertolking van de Rotter damse studentenband Her mes House Band. 9. Hard to say I am sorry - arr. T. Oud. Een echte popklassieker van de Amerikaanse popgroep Chicago (symfonische rock). 10. Land of Hope and Glory - arr. H. van Lijnschoten. Behoeft geen nadere toelich ting; onmisbaar tijdens The Night of the Proms. Pokomo, het popkoor uit Moordrecht, brengt tijdens de Night of the Proms de volgende liederen ten geho- ren: When the rain begins to fall, Failing in love again, Cali fornia dreaming, Another day in Paradise, Bright ey es, Shout, Africa, Love is all around me,Something ins ide so strong, It's only natur al, You'ree the voice en You' re my inspiration. Koudekerk Hazerswoude Benthuizen Zoetermeer busstation Centum West Waddinxveen Boskoop Moerkapelle (JJJ)[ZEVENHUIZEN (l7l) Gouda Bleiswiik Bergschennoek Oud Verlaat Rotterdam Rayon Boskoop (0172) 21 82 23 Info: 06 92 92 (50 ct p/m) X H

Hart van Holland | 1996 | | pagina 23