Sara! n Lachen voor 'n Knaak JantjeoBeton Winnaars vakantie-kinderhoek] e cl e H a i j van der Wende Familieberichten Hl Gré Haan 1 Hart van Holland/4 september 1996 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Op 9 september ziet onze De felicitaties van: Jolanda,Jos en Kelly Andrea en Marcel Johannes (Jo) Rosbergen ■H ITT Zevenhuizen Waddinxveen Boskoop Beste Hart van Holland-lezer, Foto's in het HART VAN HOLLAND Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a 7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waama men ze een paar dagen later af kan halen. 26.000 exemplaren. ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Na het overlijden van mijn man. onze vader, schoonvader en opa echtgenoot van Antje van der Linden hebben wij het medeleven van velen mogen ervaren. Wij zijn daar zeer dankbaar voor. Het doet ons goed te weten dat hij in veel harten een dankbare herinnering achterlaat. A. Rosbergen-van der Linden Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Zevenhuizen, september 1996. Als elke seconde telt Aanrijdingen: Maandagmiddag vond op de Swanlaweg ter hoogte van het benzi nestation een aanrijding plaats tussen een auto en een motor. Een 33-jarige Nieuwerkerkse motorrijdster haalde een file in richting Zevenhuizen toen vanaf het benzinestation een 26-jarige automobilist uit Rotterdam wegreed richting RW12 waardoor een frontale aanrijding ontstond. Er ontstond uit sluitend materiële schade. Beide voer tuigen moesten worden afgetakeld. Aanrijdingen: Maandagmiddag kwam op het fietspad langs de Henegouwerweg een 17-jarige Waddinxveense bromfiet ser ten val. Oorzaak: een gebroken ket ting blokkeerde één van de wielen. De bestuurder liep een gebroken sleutel been op en is per ambulance overge bracht naar het Bleulandziekenhuis. Woensdagavond vond op de RW 12 een kop/staartaanrijding plaats ter hoogte van het aquaduct. Er waren vier perso nenauto's bij betrokken. Persoonlijk let sel deed zich niet voor. Het slechte weer was vermoedelijk mede oorzaak van het ongeval. Vrijdagavond vond op de Kanaaldijk een kop/staart aanrijding plaats waarbij een 22-jarige Nieuwerkerkse automobi list doorreed. Hij was tegen de achterzij de van een auto opgereden die afremde orn rechtsaf de Coenecoopbrug op te njden. De auto werd bestuurd door een 23-jarige Gouwenaar. Zijn 17-jarige pas- j^Sier eveneens uit Gouda is met nek- pachten voor onderzoek naar het Bleu- hndziekenhuis overgebracht. De 22-ja- nge Nieuwerkerker is aangehouden. Hij wordt er tevens van verdacht gereden Ie hebben terwijl hij onder invloed van alcohol was. Inbraak/diefstal: Op het bedrijvenpark woelwijk aan de Bredeweg werd woens dag ingebroken in een personenauto Men forceerde het linkerportierslot. weggenomen werd een linnentas met autobescheiden. Vrijdagmiddag werd aan de Jan Dorre- keskade Oost een 57-jarige Waddinx veense van haar tas beroofd. Zij had de tas even neergezet om haar deur open te maken toen de tas werd weggegrist. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een bedrijf op Coe- necoop. Er werd een ruit ingegooid waarna een computer werd meegeno men. Bij een autobedrijf in Coenecoop wer den in de nacht van vrijdag op zater dag twee auto opengebroken waarna de radio werd meegenomen. Aanrijdingen: Woensdagavond vond een kop/staartaanrijding plaats op het Plankier. Een 28-jarige bestuurder uit Nieuwlekkerland stopte om het ver keer op de Alphenseweg voorrang te verlenen. Een 42-jarige bestuurster uit Alphen zag dat te laat en botste achter op eerder genoemde bestuurder. Bei de voertuigen moesten worden wegge- takeld. Inbraak/diefstal: In de nacht van maan dag op dinsdag werd in de Ridder- buurt ingebroken in een auto. Men kwam in de auto door het inslaan van een rijruitje. Weggenomen werd de autoradio met toebehoren. Aan de Mendelweg werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een bedrijfsauto. De achterportie ren waren geforceerd waarna gereed schap werd ontvreemd. In de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een bedrijf aan de Zuidkade. Men forceerde een deur om binnen te komen. Binnen is het een en ander opengebroken en doorzocht. Er werd niets weggenomen. Vrijdag werd aangifte gedaan van een inbraak in een clubgebouw aan de Spoelwijksedijk. Er werd een deur opengebroken om binnen te komen. Weggenomen werden geld en een wa terkoker. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een bedrijf aan het Rijneveld. Men is via een deur binnen gekomen. Weggenomen werd geld. Ik werk in de Whopper-fabriek! Na een luxueuze tijd van raft-tripjes, duikcur- sussen, feestvieren en andere plezieri ge bezigheden, is voor mij sinds zes weken een arbeidzame tijd aangebro ken. Dit jaar zou voor mij een werkva kantie worden, dus na een mondaine periode moest er weer eens inhoud gegeven worden aan het begrip 'wor king holiday'. Het betekende dit. dat ik hard op zoek moest naar een job want de financiële middelen raakten uitge put. Het was niet eenvoudig om werk te vinden in Perth, en ik had haast. Mijn bankrekening raakte leeg en je hebt nu eenmaal geld nodig om te eten en om de huur te betalen. Dus: de krant uit spitten, naar het arbeidsbureau, be drijven bellen en uitzendbureaus be zoeken. Gek genoeg hebben deze ac ties niet geleid tot een baantje, maar - zoals altijd- was het weer toeval dat mij aan het werk hielp. Een jongen die op dat moment bij mij in huis woonde, was net gestart met werken bij een vleesverwerkende fabriek. Hij zei ver der niet veel over zijn job, maar ik dacht: laat ik gewoon eens langsgaan om te zien of ze mensen nodig hebben. Dus op een mooie maandagmorgen liep ik naar binnen en vroeg of er nog vacatures waren in de fabriek. De su pervisor ontving mij in een kantoor dat uitzicht bood op de fabriekshal. Meteen werd mijn aandacht getrok ken door de lange lopende banden met hamburgers en impulsief vroeg ik of ik een kijkje mocht nemen. Mijn enthousiasme verbaasde de man maar, hij wilde mij best rondleiden. Hij liet zien hoe het vlees uit de slachterij werd gemalen en gemalen en uiteinde lijk verwerkt tot bevroren schijven, die zowel in Australië als in andere landen worden geconsumeerd, ik zag een hygiënische werkomgeving, Ne derlandse machines en rundvlees, heel veel rundvlees. Na de rondleiding schudden wij elkaar de hand en de man beloofde mij snel te laten weten wat er zou gebeuren. De volgende dag kreeg ik al een telefoontje met het Nog een paar weken werken en dan drie maanden vakantie vieren! bericht dat ik de volgende maandag kon beginnen. Over het werk in de fabriek is een boek te schrijven. Er gebeurt elke dag wel iets vreemds en ik zou dit werk momen teel voor geen goud willen ruilen met een kantoorbaan. Waar zal ik begin nen? Met de elegante outfit die ik elke dag draag (witte broek, witte jas, een paar katoenen handschoenen, een paar rubberen handschoenen en tot slot een wit mutsje om mijn lokken te bedekken) of zal ik vertellen over alle mensen die werken in de fabriek (onge veer vijftien verschillende nationalitei ten). Met alle Polen, Hongaren, Zuida frikanen, Nederlanders, Engelsen en Australiërs maken we verschillende soorten burgers: van 100% rundvlees burgers tot groenten-burgers met maïs, doperwten en broccoli. De fa briek staat in Perth en bevindt zich op 15 minuten lopen afstand van mijn huis. Wat doe ik precies? Ik werk meestal bij de grootste lopende band, waar de Whoppers worden gemaakt en inge pakt. De hamburgers vallen van de band in sleuven en mijn werk bestaat eruit te zorgen dat de burgers van de sleuven netjes in grote kartonnen do zen terecht komen. Soms lukt dat niet en vliegen de hamburgers in het rond. Dat gebeurt als er een paar hambur gers blijven vastzitten in de sleuf, die je er niet zo snel uitkrijgt, in het begin voelde ik me net een slachtoffer van de Verborgen Camera als de hamburgers zich bleven opstapelen en de vloer be zaaid raakte met vlees, maar het schijnt iedereen te gebeuren. Het klinkt misschien mal, maar doordat ik dit werk doe, hoef ik niet meer naar de sportschool te gaan. Doordat ik de hele dag gewichten optil, raak ik gratis en voor niets fit en gespierd. Maar het allerleukste van werken in de fabriek, is natuurlijk de gestage toevoer van allerlei soorten hamburgers richting het vriesgedeelte van mijn koelkast Dit maakt niet alleen mijzelf blij, maar ook mijn zeven huisgenoten genieten van de gratis aanvulling op het menu. Wij grillen de schijfjes in de oven, bak ken ze in de pan, prakken ze fijn door de macaroni en gooien ze op de barbe cue. Bij wijze van kwaliteitscontrole gaan wij ook wel eens naar een filiaal van de bekende hamburger-keten in de stad om te onderzoeken of de Whoppers inderdaad op de juiste manier verwerkt worden. De gratis voorraden verse burgers, de spierontwikkeling en de prettige werksfeer maken het werk aange naam. Wat kan het mij dan nog sche len dat ik om half zes 's morgens moet opstaan? Wat maakt mij het uit dat ik naar de universiteit ben geweest? Wat maakt mij het uit dat ik soms een beetje moet bibberen in de fabrieks hal omdat de thermometer slechts graden Celsius aanwijst? Wat maakt mij het uit dat ik lange dagen maak van soms twaalf of dertien uur? Ik zie de zonnige kant: ik heb het prima naar mijn zin en ik verdien weer geld. En met dit geld zit ik over een paar weken in Azië en dan hoef ik drie maanden lang helemaal niet meer te werken Wat een leven! Overig nieuws: Zondagmiddag ont stond onenigheid in een restaurant aan de Kerkstraat. De onenigheid vloeide voort uit een eerdere onenigheid de afgelopen week. Deze persoon kwam nu met een paar vrienden verhaal ha len. Toen deze met inventaris van het restaurant begonnen te gooien raakte de echtgenoot van de restauranthou der gewond aan het gezicht. Zij is voor behandeling overgebracht naar het Bleulandziekenhuis. Het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton organiseert dit jaar voor de eerste keer een grote loterij: de Lachen voor 'n Knaak Loterij. Sinds de oprichting in 1968 is Jantje Beton voortdurend actief de leef- en speelruimte voor de jeugd in Nederland te verbeteren. Zo worden vakantiekampen georganiseerd, kin derboerderijen en peuterspeelzalen gesteund en speeltuinen gefinancierd. Om ook in de toekomst met deze activi teiten door te gaan, is het noodzakelijk nieuwe financiële bronnen aan te bo ren. Dat gebeurt nu in de vorm van de Lachen voor 'n Knaak Loterij, die van 2 september tot en met 12 oktober a.s. plaats zal vinden. De loten zullen in interne kring ver kocht worden door leerlingen van ba sisscholen of door de jeugdige leden van verenigingen. De helft van de opbrengst van deze lote rij gaat direct naar de deelnemende scholen en verenigingen; de andere helft is bedoeld voor de activiteiten van het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton. Zowel de kopers als de verkopers van de loten 2.50 per stuk) kunnen een groot aantal prijzen winnen. De gehele loterij wordt ondersteund met een nationale reclamecampagne. De kosten van deze campagne worden volledig gedekt door de inbreng van sponsors. Het is de bedoeling dat de Lachen voor 'n Knaak Loterij voortaan ieder jaar georganiseerd wordt. De winnaar van de kleurplaat van vorige week is Pim Smal, Zaaipad 4 in Zevenhuizen. De troostprijs is voor Iwan Nihol, Gravenstein 19 in Bodegraven. De winnaar van het 'sterren tellen' is Jessica Vente, Schielandsingel 25, Zevenhuizen. De troostprijs is voor Marijke Zuid- broek, Julianastraat 116, Moerkapelle. De prijzen liggen klaar op het kantoor van het Hart van Holland, Noordelijke Dwarsweg la in Zeven huizen. Alle prijzen kunnen opgehaald worden tot en met de eerste week van september. Troostprijs 21 augustus: Annelies de Wit, Alphener Brink 41 in Waddinxveen Troostprijs 28 augustus: Laura van Hattum, Graanakker 66 in Waddinxveen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3