Ook voor quilten is men bij De Zilverberk aan het juiste adres! Oogstfeest - Zevenhuizen Vrijdagavond 6 september The Night of the Proms van Zevenhuizen spektakelkrant 4 september 1996 pagina 3 Verwarming - Elektrotechniek JteS^L^8°2 *3344 Dorsmachine uit 1925 in vol bedrijf Bij de tractoren hoort vanzelfsprekend de dorsmachine van Maarten Splinter uit 1925. De tarwe die in augustus in de Zuidplaspolder zal worden ge-oogst zal op het Oogstfeest worden gedorsen. Hiermee krijgt men een historisch beeld van de Oogst uit vroeger tijden. Tentoonstelling Stichting Oud-Zevenhuizen-Moerkapelle op de boerderij "Bijna" Naast de oude tractoren is Fred Visser ook actief in het comité die deze tentoonstelling organiseert. De stichting stelt zich ten doel om de interesse van de plaatselijke geschiedenis le vend te houden. Op deze historische boerderij "Bijna", in de wagenschuur is te zien met welke werktuigen men in het verleden werkte. Deze werktuigen zijn veelal afkomstig en efgestaan door de lokale bevolking. Naast deze werktuigen is er foto-tentoonstelling onder de naam "Zevenhuizen Toen en Nu". De verkoop van reprodukties staat eveneens op het pro gramma. Oude koetsen Helemaal in stijl van het leven op de boerderij van toen zijn de oude koetsen die op het erf van deze boerderij te zien. verder is het ambacht van het maken van wagenwielen te zien. De bewerking van Vlas uit het begin van deze eeuw Historisch gezien een uniek gebeuren. De vlascultuur is al deel oud. De Egyptenaren gaven de Farao's al linnen mee naar dun laatste rustplaats. Zover terug in de geschiedenis gaan Wlj op het Oogstfeest niet. Wij gaan terug naar de vlas- dewerldng uit het begin van deze eeuw en in eind jaren zes- Machines uit de veeteelt/ Belgische paarden Om het beeld uit vroeger tij den verder te completeren zal Cor Vreugdenhil uit 's- Gravenzande met Oogstfeest opluisteren meteen groot aantal machines zoals deze vroeger in de veeteelt werden gebruikt. Ook Cor Vreugdenhil is getroffen door het virus om die oude machi nes te verzamelen en op te knappen. Restaureren zou je bijna zeggen als je bij hem in de oude boerenschuren rond loopt. Hij brengt ook z'n Belgische paarden mee. Oude stationaire motoren en gereedschappen Tegenover de oude smederij van de Gebroeders Hey, aan de zuidzijde van de Dorpsstraat, zal Jan Zeldenrijk uit Abcoude z'n oude stationaire motoren en gereedschappen tentoon stellen. Wat deze familie allemaal op dit gebied bezit is nau welijks op te sommen. Wat Jan op Zevenhuizen zal laten zien moet hij nog bekijken, maar het zal zeker de moeite waard zijn. Oude ambachten Verder komen er een groot aantal beoefenaars van het oude ambacht op 7 september naar Zevenhuizen. Een nettenboe ten een zilversmid, een stoelenmatter, een mandenvlechten een babbelaarbakker, een palingroker, totaal meer dan tien oude ambachten zijn er te zien. Verdere aktiviteiten op de zaterdag - De gehele dag is gevuld met muziek, straatorkesten, de big band "Deri-ball", een speciaal Country- en Westernplein met de band "Wanted Badly", omlijst door The North Hill Coun try Dancers. - Een grote rommelmarkt op het plein van de Nederlands Her vormde Kerk. - De oude motorfietsen, bromfietsen en auto's van Willem Boode, tegenover de Nederlands Hervormde Kerk. - Modeshow's op een speciaal modeplein. - Heel veel voor kinderen; Rad van Avontuur. - Naast deze Oogstfeest-aktiviteiten is er een grote braderie, met heel veel terrassen. ^venhuizen - Quilten is een vorm van huisvlijt die heel po- Pulair is in Nederland. Officieel staat de naam quilt voor lap pendeken en deze vindt zijn oorsprong in Europa in de vijf- e eeuw. Pas echt populair werd de quilt pas in Amerika toen Pioniers op hun trektochten naar het "Wilde Westen" Zlch trachtten te beschermen tegen kou, door allerlei lappen aan eütaar te naaien en deze op te vullen met stro, bladeren atoen. in de achttiende eeuw groeide deze vorm van aardigheid tot een 'u*6 tijdverdrijf waarbij allerlei ^°°ie lapjes stof werden gebruikt en geen vast patroon gold. genwoordig worden de meest prachtige gebruiksvoorwer- en met mozaïeken van stof gemaakt. Van lappendekens, 8rand-foulards en tafellakens tot pannelappen en wiegbekleding enz. enz; er zijn zo veel mogelijkheden. Bij De Zilverberk, gevestigt aan de Noordelijke Dwarsweg 90 te Zevenhuizen, vindt men een opvallende collectie fraaie quiltstoffen die perfect op elkaar zijn afgestemd. De stoffen zijn per meter verkrijgbaar of in lapjes van circa 50 x 60 cen timeter. Verdere zijn alle andere materialen verkrijgbaar die nodig zijn bij het quilten. Behalve voor het quilten kan men bij De Zilverberk voor nog veel meer terecht. De zaak bestaat uit drie afdelingen; een Tuincentrum met o.a. kamerplanten, tuin- en vijverartikelen en tuinhout e.d., de afdeling Novalux met een uitgebreid as- sortiment huishoudelijke artikelen en speelgoed, en de afde ling Creatief met o.a. een collectie van in totaal zo'n 1500 verschillende stoffen voor bijvoorbeeld het quilten, maar ook kinder- en folklorische stoffen. Tijdens het oogstfeest zal De Zilverberk niet op de braderie aanwezig zijn. Door de ver scheidenheid aan artikelen zal het moeilijk zijn om daar een goed beeld te geven van het assortiment van De Zilverberk. De winkel zal ech ter in feestelijke sfeer worden gebracht en op zaterdag 7 september zal men er dan ook verschillende leuke aan biedingen tegenkomen. Te vens is er nu een opruiming van tuinmeubelen waarbij o.a. kussens met 25 tot 50% korting de deur uitgaan. Speciale bijlage van het 'Hart van Holland', in een oplage van: 26.000 exemplaren Redaktie/advertentieadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie algemeen Leon Verschoor De redaktie van Hart van Holland/ Zevenhuizense Spektakelkrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelin gen in deze krant. Bovendien houdt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van de Zevenhuizense Spektakelkrant in Zevenhuizen-Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Voor klachten buiten Zevenhuizen-Moerkapelle, V.SJ». Netwerk telefoon 070-3209898 Al een aantal jaren staat hierbij de beoefening van de land bouw en veeteelt uit vroeger tijden centraal. Passend bij de historie van Zevenhuizen, gelegen tussen de grote steden en woongebieden. Elk jaar opnieuw slaagt het Oogstfeest-comité erin om hieraan een aantal nieuwe dingen toe te voegen. Tentoonstelling oude landbouwtractoren en machines De basis van dit jaarlijkse evenement vormt de tentoonstelling van oude landbouwtractoren en machines van organisator Fred Visser die er elk jaar weer in slaagt om meer leden van zijn vereniging naar Zevenhuizen te halen. tig afliep. Het linnen werd toen verdrongen door kunstvezel. Op het Oogstfeest zullen een aantal oude vlassers uit 's- Gravendeel, vanaf hun jeugd en ook hun voorouders, altijd werkzaam geweest in het vlas, demonstreren hoe in vroeger tijden het vlas werd bewerkt. De heer Huisman en z'n vrien den demonstreren het 'Repelen", het vlas wordt dan ontdaan van de zaadbollen. Na het "Roten", de schorslaag losmaken van de vezel, volgt het "Zwingelen". Hierbij wordt de hout kern verwijderd. Ook dat is te zien op het Dorpsplein. Dan krijgen wij het "Opmaken"; de ruwe grondstof wordt dan over "De hekel" gehaald. De oorsprong van deze uitdrukking stamt dus uit de vlasteelt. Al dat handwerk zal op het Oogstfeest te zien zijn. Hier bij behoort ook het breien van vlasstaarten, een vak apart. Plattegrond Alle aktiviteiten met plaats en aanvangstijd worden op een speciaal uit te geven plat tegrond aangegeven. Voor de prijs van fl. 1,= is men helemaal op de hoogte en doet elk uur mee met een loterij. Nieuw op deze vrijdagavond van het Oogstfeest is het optre den van het Shanty koor "Het Kraaienest". Zij zullen een aan tal bekende zeemansliederen ten gehore brengen. Het programma wordt besloten door de dixieland-band "The Abele Bodied Seaman", een schitterende groep studenten uit Wageningen die met elkaar een heleboel lol beleven maar ook voor uitstekende muziek zullen zorgen. Afgelopen zomer wer den zij voor twee weken uitgenodigd in Cannes. Het Dorpsplein zal voor dit Proms-concert worden omge bouwd tot een echt openluchttheater. Spreekstalmeester op deze avond zijn Robin Metselaar en Nico Perdijk. Dit concert krijgt elk jaar meer uitstraling. Door de keuze van het programma, door de samenstelling van de deelnemers en door de overtuiging om met elkaar het publiek kwaliteit te willen bieden. Het Harmonie-orkest "De Kleine Trompet ter" met hun vaste partners voor The Proms, het popkoor "Pokomo" uit Moordrecht, meer dan negentig dames en he ren sterk. Het thema van The Proms biedt het publiek een prachtige gelegenheid om samen met orkest en kor mee te kunnen zin gen en deinen, op nummers zoals "Miss Saigon", Copacabana en Conquest of Paradise van Vangalis.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 43