Grote collectie reproducties van antiek-meubelen bij Frantzen in Zevenhuizen Het is even zoeken naar het „an tiekzaakje", maar al snel sta ik voor een grappig karakteristiek Zaans huis, midden in het dorpje Zevenhuizen. Op een bord boven de deur is met sierlijke letters ge schreven: Jan Frantzen, repro ducties van antiek". Als ik de piepende deur opentrek, komt een warme sfeer me tege moet. Meneer Frantzen is nog niet aan wezig. Nieuwsgierig snuffel ik tussen de koloniale en oude meu belen. Sfeervol ingerichte eethoe- ken, massale oud-Engelse boe kenkasten, secretaires en allerlei soorten schrijftafels. Inmiddels is eigenaar Jan Frantzen binnen gekomen. We gaan aan een grote tafel, vlak bij de deur.zitten. „Iedere klant moet hartelijk verwel komd worden. Vaak hebben ze er een lange reis op zitten en komen ze speciaal voor mijn meubelen naar Zevenhuizen. De klanten ko men uit het hele land, van Roer mond tot Wassenaar toe", vertelt Frantzen. Mahonie Begrijpelijk. Want wie wil nog dui zenden guldens betalen voor antiek, als replica's van antieke Engelse meubelen er net zo mooi uitzien? Ook is het prijskaartje zeer aantrek kelijk. Voor een William armchair van ma honie betaalt u 495.-. Dit is slechts de helft van de normalè winkelwaar de. Ook heeft u grote keus in het ruime assortiment van meubelen bij Frantzen. Er worden zo'n 162 maho nie tafels aangeboden in allerlei kleuren en maten vanaf 475.-. In een langgerekte ruimte met verschil lende vertrekken beslaat de show room meer dan achthonderd vier kante meter. Hand wei k Op twaalfjarige leeftijd lakte en schuurde Jan Frantzen al oude meubelen. Drie jaar later gaat hij bij Pander Meubelen op de afdeling verkoop werken. Inmiddels heeft Frantzen al en aardige voorliefde voor oude antieke meubelen. In 1973 begint hij voor zichzelf met an tieke replica's. „Je kunt het massa goed en de dumpmarkt opzoeken, maar daar ben ik in hart en nieren teveel vakman voor. Ik houd van kwaliteit, dat gaat samen met een goed belijnd model. Het is nog steeds handwerk wat wij bieden", vertelt Frantzen. Indonesië Alle reproducties van antieke meu belen, die bij Frantzen in de winkel staan, worden in Indonesië vervaar digd. Hier heeft Frantzen contact met een meubelfabriek, die inmid dels van vijf naar tweehonderd me dewerkers is uitgegroeid. Frantzen: „In het begin was het moeilijk sa menwerken. De cultuur van Indone sië is zo verschillend. Die kun je niet begrijpen, alleen maar respecteren. Na een tijdje ontdek je dat hun logis tiek niet de onze is. Maar met veel geduld en door invoering van ratio nalisatie kunnen we nu toch goed samenwerken". Geschiedenisboek Meneer Frantzen ontwerpt vaak zelf de replica's van antieke meubelen. „Ik pak een Engels geschiedenis boek. Dan bestudeer Ik het model en begin zelf te tekenen. Natuurlijk teken ik het niet klakkeloos na, maar ontwerp ik varianten. Dat is leuker, want dan creëer je zelf iets. Onder een achtkandige tafel heb ik bijvoor beeld twee zuilen getekend. Vervol gens gaat mijn ontwerp naar de technisch tekenaar, die misschien nog wat kleine details wijzigt of toe voegt. Dan wordt de tekening naar Indonesië opgestuurd, waar de tafel van massief hout gemaakt wordt", vertelt Frantzen. Groothandelsprijzen Na productie gaan de meubelen in containers op een boot. En in zo'n drie of vier weken komen ze in Nederland aan. Dankzij deze eigen import kan Jan Frantzen de meubelen tegen groot handelsprijzen verkopen. Vandaar het aantrekkelijke prijskaartje. In Ne derland verkoop Frantzen de meu belen rechstreeks aan particulieren. Ook exporteert hij een groot ge deelte naar Frankrijk en België. Engelse stijlen Op zaterdag is de winkel meestal boordevol nieuwsgierige mensen die de oude Engelse stijlen van Queen Anne, Biedermeier en She- reto prachtig vinden. Mahonie stoelen, kasten van oud- Java teak, kabinetten, salontafels en Chinese vaaslampen. U vindt hier werkelijk alles om uw huis stijlvol in te richten. Verder wordt rekening gehouden met al uw wensen. Alles kan op maat worden gemaakt. Frantzen: „Willen mensen een eetta fel van zes meter hebben, dan is dat geen probleem. Dan bestellen wij gewoon dat gewenste meubilair". Kantoorpubiiek Ook wordt de winkel van Frantzen regelmatig bezocht door kantoorpu biiek. „Bijvoorbeeld die achtkantige tafel met twee zuilen is uitermate geschikt voor makelaars- en advo catenkantoren. Want kantoormeu belen mogen niet te stijf zijn. Wel eenvoudig en strak, maar zeker niet saai. Door de warme kleuren en sfe ren die deze meubelen met zich mee brengen voelen zakenpartners zich snel op hun gemak. Ze worden dan ook veelvuldig verkocht", vertelt Jan Frantzen. Heeft u graag een sfeervol huis met Engelse stijlen, maar wilt u niet te duur uit zijn, kom dan eens kijken in deze showruimte vol reproducties van antiek! Er zitten vast meubelen tussen waar u al lang naar op zoek bent. Jan Frantzen Dorpsstraat 125 2761 AN Zevenhuizen (Zuid-Holland) Tel. 0180-632259 Fax 0180-633274 Naast parkeerterrein van de Albert Heyn productions of antiquetumitui^,; I)rae fraaie tafel is mei de hand •■nnaalct van oud mahoniehout Afmeting: 2.30m. x •Grote maten «tktuitó Schrijftafels en n'< reta •Eetfcamersstorlen valk dan 8<)tl M2 sh< iè Dorpstraat 125,2761 AN Zcvwihtiizcn, (Zr) Holland. Tel. 0180 - 63 22 59 FoxOltM-M

Hart van Holland | 1996 | | pagina 55