iri Visser terug van tournee door Canada en Amerika m Aeolus staat voor nieuw seizoen BROUWER DE KONING Dennis van Oye twaalfde tijdens WK O.S.S. start weer met ouder/kindgym Start schaakseizoen Moerkapelle Rentokil-dames weer van start UITVAARTVERZORGING Sjoelen Hart van Holland/4 september 1996 pagina 9 Baseball Hall of Fame All Stars Competitie Recreatie Jeugd KAMERPLANTEN 3 grote begonia's ƒ12,50 Nederlands record Ook Dames-2 uit de startblokken Youri Visser goed voor 120 kilometer per uur. Door Gerard Verheijen Zevenhuizen In januari van dit jaar ontving honkballer Youri Visser uit Zevenhuizen een fax uit Canada om bij een topclub in Ottawa voor vier maanden te komen trainen en spelen. De 14jarige pitcher van de Birds uit Zoetermeer kwam, zag en overwon. Can-Am-toernooi. Can staat voor Cana da en Am voor Amerika. Aan dat toer nooi, dat werd gehouden in New York, deden negen Amerikaanse teams mee en vijf Canadese. Het wordt een beetje eentonig, maar ook dat toernooi werd door het team, waarin Youri als werper fungeerde, gewonnen. Omdat vorige week de school weer be gon is de stageperiode voor de jongere broer van Ingrid Visser (basisspeelster van het nationaal volleybalteam) uit eindelijk tot drie maanden beperkt ge bleven. De eerste twee maanden vorm den een "try-out", waarin naast trainen ook competitiewedstrijden tussen de geselecteerde spelers onderling wer den gespeeld. In die fase werd Youri met zijn team eerste en veroverde hij de kampioensbeker in wat daar de Hou se League heet. Die House League komt neer op het scouten van jong talent. Een selectiemethode die onder dezelf de naam door meerdere topclubs in Canada wordt gehanteerd. Na het be halen van de kampioensbeker volgden de zogenaamde play-offs. Weer een competitie, maar dan tussen de win naars van de verschillende House Lea gues. Ook die reeks van wedstrijden wonnen Youri en de zijnen. Hierna werd Youri geselecteerd voor een andere, hogere groep. Met die ho gere groep speelde hij het zogenaamde Voor de jonge Youri uiteraard een hele belevenis, zo'n succesvolle tour door Canada en Amerika. En een bezoek aan de Baseball Hall of Fame in New York kon natuurlijk niet achterwege blijven. In de Hall of Fame hangen de foto's van de meest bekende spelers uit de honk balgeschiedenis. Daar ook hadden de jongens de kans om te pitchen, waarbij via radar de werpsnelheid per leeftijds categorie werd gemeten. Van de wer per die de bal het snelst gooit, komt dan een foto met naam en toenaam in de hal te hangen, althans voor zolang diens record niet gebroken wordt. En lande lijk Zevenhuizen kan trots zijn, want in de Baseball Hall of Fame hangt nu de afbeelding van één van zijn inwoners, genaamd Youri Visser. Met een werp snelheid van 120 kilometer per uur scoorde hij in zijn leeftijdscategorie het hoogst in de geschiedenis van het honkbal. En naar verluidt hangt zijn foto er nog steeds. Het behoeft geen betoog dat Youri Vis ser in Canada (en Amerika) indruk heeft gemaakt. Dit heeft ertoe geleid dat hij een uitnodiging om aan de All Star-wedstrijden mee te doen. Wed strijden met de beste spelers van de regio Maar omdat die in september werden gehouden en voor Youri pre cies in die maand de school weer be gon, heeft hij besloten daaraan niet mee te doen. Wel heeft hij van acht teams een uitnodiging gehad om vol gend jaar terug te komen. Eén team wilde hem direct daar houden met een studiebeurs voor een jaar. Voor de jon ge ster uiteraard een bijzonder verlei delijk aanbod. Toch koos hij voor te rugkeer naar zijn oude, vertrouwde Zevenhuizen, ook al omdat hij volgend jaar aan het Rotterdams Lyceum eind examen moet doen. Waddinxveen- Maandag 9 september gaat het nieuwe seizoen bij de Wad- dinxveense badmintonclub WBC Aeo lus officieel van start. De competitiespelers zijn sinds half augustus volop in training ter voorbe reiding op de competitie, die in het weekeinde vanl4enl5september aan vangt. in totaal zullen er acht teams deelnemers, twee teams in de Bonds competitie en zes in de Districtscompe- Het eerste team, dat uitkomt in de le klasse Bondscompetitie, wacht gere nommeerde teams uit voornamelijk net Haagse en een streekgenoot - het 1 e peam van BC Flair uit Alphen aan den ni)n. In de 4e klasse Bondscompetitie reit het tweede team met name tegen standers uit het Rotterdamse. Vanaf komende week kunnen de re creatieve badmintonspelers in sport zaal De Duikelaar weer letterlijk aan de slag. Naar gelang het uitkomt kan men zowel op maandag (van 20.30 tot 22.30 uur) als dinsdag (van 21.00 tot 23.00 uur) vrij komen spelen. Naast het vrijspelen worden er gedurende het seizoen enige interne toernooien georganiseerd. Voor de genteresseerden kan er tevens aan een recreantentraining, onder lei ding van een speler uit het eerste team, worden deelgenomen. De recreatiespe ler die dit alles nog niet genoeg vindt, kan in het voorjaar nog deelnemen aan een speciaal door de Bond georgani seerde recreantencompetitie. Belangstellenden, die ook eens kennis willen komen maken met de badmint- onsport en in het bijzonder met WBC sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Aeolus, kunnen een proeflidmaatschap aangaan met de vereniging. Het proef lidmaatschap houdt in dat men gedu rende acht weken voor slechts 40.- kan vrijspelen op zowel de maandag als dinsdagavond. Voor een racket wordt door de vereniging gezorgd. Wat kleding betreft dient men zelf voor een sport- of trainingsbroek en een t-shirt te zorgen. Tevens wordt geadviseerd goede zaalschoenen te dragen om bles sures te voorkomen. Uiteraard zorgt er op de eerste speelavond van een nieuw lid altijd iemand voor een deskundige opvang. Voor de jeugd vangt de training vrijdag 6 september weer aan. Twee eerste teamspelers leiden de training in sport zaal Groenswaard van 18.30 tot 19.30 uur. Aanstaande dinsdag kan er weer worden vrij gespeeld, eveneens van 18.30 tot 19.30 uur, maar dan in sport zaal De Duikelaar. De jeugdcommissie heeft zoals elk jaar weer allerlei andere activiteiten in pet to. Ook voor de jeugd is er een proeflid maatschap. Voor een periode van acht weken betaalt men slechts 25 - voor zowel trainen als vrijspelen. Voor een racket wordt gezorgd. Voor informatie of een (proef-)lidmaat schap kan men bellen met Jolanda Swart, telefoon 0182-610856 Vele soorten perkplanten en Erica winterbloei Prei, boeren- en winterbloemkool, 4 soorten sla, andijvie. Aardbeiplanten N.A.K. gekeurd in soorten Meststoffen, tuinaarde 4 zakken ƒ10,- GEEN KOOPAVOND KWEKfc VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Vorige week namen Sharon en Dennis van Oye deel aan de Wereldkampioenschappen waterskiën in Denemarken. Voor Dennis liep alles naar verwachting. Kampioen worden was onrealistisch, maar een finale plaats zou zeker tot de mogelijkheden moeten behoren. Dat wil zeggen een klassering bij de eerste twaalf. Tijdens het kampioenschap bleek al snel dat zulks alleszins haalbaar was. Tijdens de finale echter was de concurrentie zodanig groot, dat hij genoegen moest nemen met een laatste plek. Voor Den nis desondanks toch een goed toer nooi. Zijn zuster Sharon zat tijdens het kam pioenschap niet helemaal lekker in haar vel. Zoals zij toch ook wel enigs zins vermoedde, was voor haar geen finaleplaats, dat wil zeggen een plaats bij de eerste vier, weggelegd. Vlak voordat Dennis en Sharon naar Denemarken vertrokken, behaalden ze nog wel een nieuw Nederlands re cord. Sharon (17) verbeterde haar Neder lands Junioren Record springen met maar liefst 1.30 meter tot 35.90 meter. Bovendien vestigde ze op de slalom een nieuw record van één boei op 12 meter (was 3,5 boei op 13 meter). Veel belovend voor het Europees kam pioenschap onder de 21 jaar, dat over 14 dagen in Engeland wordt gehou den. Dennis verbeterde het Nederlands re cord springen van Pieter Sloof (53.30 meter) met twee meter tot 55.30 meter en evenaarde zijn eigen record slalom (2 boeien op 11.25 meter). Zevenhuizen - De vakantie is voorbij. De scholen zijn weer begonnen en zo ook de sportactiviteiten. Op donder dag 5 september van 9.00 tot 10.00 uur gaat het ouder- en kindgym van gym nastiekvereniging O.S.S. uit Zevenhui zen weer van start. In dorpshuis Swanla kunnen peuters met hun moeder, vader of oppas ko men gymmen. De kinderen kunnen klimmen en klauteren, dansen op mu ziek, spelen met ballen, hoepels en nog veel meer. Spelenderwijs wordt geleerd hoogte, diepte en afstand te schatten, kleine opdrachtjes uit te voeren en rekening te houden met leeftijdsgenootjes. Samen bewegen zal tevens het contact tussen ouder en kind verstevigen. Kinderen van circa 3 tot 6 jaar zijn welkom bij Jazztiek, elke woensdag middag van 15.30-16.30 uur. Hier wor den dans en muziek gecombineerd met gymnastiek. Dit is een leuk vervolg op het ouder-en kindgymmen. Belangstel lenden zijn van harte welkom om te komen kijken of mee te doen. Moerkapelle-Vrijdag 6 september start de schaakvereniging Moerkapelle het nieuwe schaakseizoen. Na de succes sen in het afgelopen seizoen zijn de verwachtingen voor dit seizoen weder om hooggespannen. De aanvangstijd voor de jeugd is 18.45 uur. Er zal een nieuwe beginnersgroep ge vormd worden. Hierin is plaats voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. Er heb ben zich reeds enkele kinderen opgege ven. Vanaf 20.00 uur zijn de seniorleden aan de beurt. Zij starten, evenals de jeugd, de eerste ronde van de onderlinge com petitie met een open loting. Ook nieuwe seniorleden zijn van harte welkom. In formatie Ben van Geffen: 079-5932238 Waddinxveen- De prijzen bij de Wad- dinxveense sjoelers zijn gegaan naar: André van Gemeren, Kees Kuipers, Dick Dros, Jan Kersbergen, Henk van Beek, Erwin Pleus, Bas Koppenaal. In de tweede ronde naar: Trudy van Dam, Cees van Wijk, Bas Brouwer, Ronald Meyer, Cor Kersber gen, Guus van Renesse en Mien van Renesse. Zevenhuizen - Het eerste damesteam van Rentokil-ZVH is al weer enkele we ken in training en trad afgelopen zater dag in sporthal Swanla in een vierkamp aan tegen de le divisieverenigingen Switch uit Millingen aan de Rijn, Kui pers uit Zwolle en kampioenspreten dent PZ-Dynamo uit Apeldoorn. Overi gens is ook het team van de trainers Willem-Jan van Yperen en Jan Visser niet geheel zonder pretenties. Ondanks het gevoelige verlies door het vertrek van Monique Bijl (naar WC), Ruth Heerschap (naar Link-AMVJ) en Gerda Huijbers (gestopt), is de aanvulling zo danig, dat zeker niet van een minder potentieel mag worden uitgegaan. Van Capelle kwam immers de zeer gerouti neerde spelverdeelster Ilse Verhoef, vanuit Haarlem de voormalig Jong- Oranje speelster Marcha Heerschop, van Sovoco de sterke middenaanval- ster Hedda Meijer en vanuit het eigen tweede team de 16-jarige Jeugd-Oranje speelster Eva Heerschap. Hoewel aan de vierkamp van het afgelo pen weekend geen al te voorbarige con clusies mogen worden verbonden, be haalde Rentokil de meeste punten, ook al werd van PZ verloren. De volgende oefenwedstrijd in dorps huis Swanla is op zaterdag, 21 septem ber wanneer van 13.00 tot 18.00 uur in een driekamp wordt aangetreden tegen de eredivisieteams van Sliedrecht Sport en Zaanstad. Na het prachtige (ongeslagen) kam pioenschap van de promotieklasse het vorige seizoen, is het voor het tweede team zaak geconcentreerd aan de com petitie in de landelijke 3e divisie te be ginnen. Een betere start dan met het aantrekken van trainer Ben van Yperen kon eigenlijk niet gemaakt worden. Hij is zeer goed ingeschoten in de vereni ging, kent de oudere speelsters en is enorm gemotiveerd de jeugdige speel sters naar het niveau van de 3e divisie te brengen. Het team is ook zeer con tent met beslissing van Ank Bijl ook dit seizoen te coachen. Voor de jeugdige Michelle Bijl is het een enorme uitda ging de geroutineerde spelverdeelster Karin Nagtegaal (gestopt) volledig te vervangen. Het vertrek van Manja Scheffer (terug naar Rijnmond) en Eva Heerschap (naar dames 1) lijkt gecom penseerd met de jeugdige Ruth Minder hout (van Voy uit Ouderkerk) en Patri cia Kerver uit Bergschenhoek. Twee talentvolle speelsters uit de regio die voor hun sportieve ambities in Zeven huizen de beste mogelijkheden zien. Van de eigen jeugd wordt ook de nog maar 14-jarige Kim Walter tot de talen ten gerekend; zij speelt het komende seizoen bij dames-3 en traint ook met het 2e team mee. Ook trainer Ben van Yperen heeft een intensief voorberei dingsprogramma gepland. Afgelopen zaterdag trad zijn team aan tegen het 1 e team van Rijswijk, dat in de 2e divisie speelt en met enkele voormalige le di visiespeelsters absoluut een maatje te groot voor de Rentokil-dames was. Het ook nog gehandicapte team gaf zich niet zomaar gewonnen en wist zelfs een set te winnen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9