Woonkrant Zevenhuizen MoerkapeMe Tracing-Vrijwilligers Technica 10 in het Praathuis Pittige start van seizoen Plattelandsvrouwen r Collecteweek Prinses Beatrix Fonds Hart van Holland/11 september 1996 pagina 11 Weideplantsoen 4 (MoevkapetfeT) 15 t/m 21 september Bouw mee aan vakantiebungalows voor gehandicapten "Mijn steen" Het ander werk Het Nederlandse Rode Kruis afdeling Gouda e.o. vraagt Indien u in aanmerking wilt komen voor één van de woningen, genoemd in de advertenties, dient u zich te houden aan de volgende spelregels: Op het woningaanbod kunnen alleen woningzoekenden reageren die ouder zijn dan 18 jaar en een binding hebben met Zevenhuizen- Moerkapelle of een regiogemeente. Regiogemeenten zijn: Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Nedertek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist en Waddinxveen, Wie heeft een binding? -Ingezetene minimaal twee jaar in het bevolkingsregister van Zevenhuizen-Moerkapelle of een regiogemeente ingeschreven staan. - Economische binding werkzaam in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle of een regiogemeente. Géén tijdelijk werk. - Maatschappelijke binding- de laatste tien jaren tenminste zés jaar onafgebroken ingezetene van Zevenhuizen-Moerkapelle of een regiogemeente geweest. In de advertentie staan de voorwaarden genoemd waaraan u in ieder geval dient te voldoen; lees deze voorwaarden goed en reageer niet op woningen, indien u niet aan deze voorwaarden voldoet. De voorwaarden kunnen betrekking hebben op: - het starter of doorstromer zijn; - de leeftijd van de woningzoekende; - het belastbaar huishoudinkomen; - de samenstelling van het huishouden; - de woning die wordt achtergelaten. U kunt uitsluitend reageren door volledige invulling van de woonbon. U mag maximaal twee woonbonnen per woonkrant inleveren. Op de woonbon staat het adres en de sluitingsdatum vermeld. Bonnen die na de sluitingsdatum worden ontvangen, worden niet meer in behandeling genomen; dit geldt tevens voor niet juist of onvolledig ingevulde woonbonnen. Het heeft geen zin om andere stukken (bijvoorbeeld over de woonsituatie) mee te zenden, omdat deze geen enkele invloed hebben op de toewijzing. Toewijzing van een woning geschiedt na toetsing van de gegevens op de woonbon. Indien er na de toetsing meer kandidaten overblijven, worden zij op volgorde geplaatst, die wordt bepaald door: - bij starters: de leeftijd (de L-score) De oudste starter komt het eerst in aanmerking. - bij doorstromers: de laatste verhuisdatum (de B-score). Degene met de langste woonduur in de huidige woning komt het eerst in aanmerking De eerste kandidaat krijgt een aanbiedingen van de verhuurder en gelegenheid de woning te bezichtingen. Reageert de kandidaat niet binnen twee dagen op deze uitnodiging, dan vervalt de kandidatuur. Indien de kandidaat wordt uitgenodigd voor een gesprek, dient hij de volgende bewijsstukken mee te nemen naar de verhuurder: - de meest recente jaaropgave(n) van de leden van het huishouden; de inkomens van inwonende kinderen, kleinkinderen of pleeg kinderen; jonger dan 27 jaar niet meerekenen. - laatste loonstrook; - indentiteitsbewijs (paspoort, Europese reiskaart of rijbewijs); - uittreksel Gemeentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens voor kandidaten die zelfstandig buiten de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle woonachtig zijn met vermelding van de vestigings datum van de huidige woning; - Er wordt alleen bericht gestuurd als u in aanmerking komt. die tenminste ƒ150,- lager is dan de huurprijs van de aangeboden woning, onder voorwaarde dat als gevolg daarvan geen recht op individuele huursubsidie bestaat en/of c. uw huishouden heeft tenminste een jaar bestaan uit 2 of meer personen en u laat een twee- of driekamer woning achter en/of d. u laat een aangepaste of aanpasbaar gebouwde huurwoning achter en reageert op de aanbieding van een niet aangepaste of niet aanpasbaar gebouwde woning. Groep 2: Tot deze groep behoren alle overige woningzoekenden die aan de passendheids- en toelatingscriteria voldoen. Groep 1 krijgt bij de selectie voor de woning voorrang op groep 2 omdat ze een veel gevraagde woning achterlaten. Berekening BL-score Starter: ouder dan 18 jaar 1 punt per maand Doorstromer: 1 punt per maand dat u in uw huidige woning woont. Wie is een starter? Een woningzoekende uit Zevenhuizen-Moerkapelle, regio of daarbuiten, die geen zelfstandige woonruimte achterlaat dus: nog thuis woont op kamers woont personen met een verbroken relatie die geen woning achterlaten. Wie is een doorstromer? Volgorde: Zijn er meerdere woonbonnen voor een woning opgestuurd dan worden de bonnen in twee groepen verdeeld: Groep 1U wordt in deze groep ingedeeld indien: u zelfstandig woonachtig bent in Zevenhuizen-Moerkapelle en: a. u laat een vergunningplichtige eengezinshuurwoning achter met een huurprijs onder de 600,- en/of b. u laat een vergunningplichtige huurwoning achter met een huurprijs Een woningzoekende uit Zevenhuizen-Moerkapelle, regio of daarbuiten, die over een zelfstandige woning beschikt en deze achterlaat voor verhuur of verkoop. Dus woont in: een huurwoning van een corporatie of een particuliere verhuurder een koopwoning Bezichtigen van de woning Het is pas mogelijk de gekozen woning van binnen te bezichtigen wanneer u geselecteerd bent voor de woning en een aanbiedingsbrief j heeft. Wel is het mogelijk vooraf de buurt te bekijken en zo een indruk I te krijgen van de buitenkant van de woning en de woonomgeving. Urgentie Urgentie is alleen in uiterste noodsituaties van toepassing. Meer informatie hierover is verkrijgbaar bij de gemeente, afd. Grondgebied zaken, sektie VROM. Informatie"] Op maandag-, woensdag- en vrijdagochtend van 8.30 tot 12.00 uur; op donderdagmiddag telefonische informatie of op afspraak. Het adres is: Dorpsstraat 89, 2761 AA Zevenhuizen. Telefoon 0180- 637733. Voor een persoonlijk onderhoud wordt u verzocht een afspraak te maken. Onjuiste vermelding Aan een eventuele Onjuiste vermelding in de woonkrant kunnen geen rechten worden ontleend. Huursubsidie Om voor huursubsidie in aanmerking te komen, gelden grenzen voor het (huishoud)inkomen en de huurprijs. Huursubsudie wordt alleen toegekend als de huur te hoog is in verhouding tot het inkomen. De woning wordt niet toegewezen indien de toe te kennen huursubsidie hoger is dan ƒ300,- per maand. Dit geldt uitsluitend voor nieuwe aanvragen. Indien u reeds huursubsidie ontvangt, is het in principe niet mogelijk een andere woning te huren als deze duurder is dan uw huidige woning. Uitzonderingen op deze beperking kunnen van toepassing zijn voor huishoudens die aangewezen zijn op woningen die schaars zijn, zoals woningen voor grote gezinnen en aangepaste woningen |Voorrang Gedurende de eerste vier weken hebben plaatselijk ingezetenen en personen met een economische en/of maatschappelijke binding met Zevenhuizen-Moerkapelle voorrang. Uiterste ontvangstdatum: 17 september 1996 Ondergetekende woont in: zelfstandige woonruimte niet zelfstandige woonruimte Woningnummer: Adres: Naam en voorletters: Huidig adres: Postcode:Woonplaats: Telefoon thuis;Telefoon werk: Geboortedatum:Aantal personen: Totaal huishoudinkomen (bruto) per maand: Maatschappelijke binding: Ik woonde vantot in Zevenhuizen-Moerkapelle J Economische binding: Mijn werkgever is: KENMERKEN; Woningnummer Type woning Woonlaag Aantal kamers Kale huur Servicekosten Stookkosten Totale huurprijs Voorzieningen teeg per Overige Eigenaar Nr. 0035 DUPLEX WONING begane grond 2 (woonkamer 14 m!) 364,50 per maand 8,50 per maand n.v.t. 373,00 per maand cv, tuin, douche, berging 1 oktober 1996 Woonpartners/Beter Wonen Belastbaar gezins inkomen pee jaar {1095} Aantal personen Bijzonderheden HVAT woning 1 pers.: <65 max ƒ35.000,-; >65 max 29.000,-; 2 pers.: <65 max ƒ40,000,-; >65 max ƒ39.000,- 1 of 2 geen Urgentieverklaring d.d: naar waarheid ingevuld. Handtekening: Alleen invullen als u zelfstandig woont. Type huidige woning:huur 3 koop Aantal kamers: Kale huurprijs: Eigenaar: Datum waarop u op uw huidige adres in het bevolkingsregister staat ingeschreven: Aangepaste woning: ja a nee Deze bon dient uiterlijk dinsdag 17 september 1996 vóór 12.00 uur te worden ingeleverd bij de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle, afd. Grondgebiedzaken, sektie VROM, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Op de enveloppe vermelden: "Woonbon". Indien u op twee aanbiedingen wilt reageren, kunt u een Kopie maken van deze woonbon. Met vakantie gaan is voor de meeste mensen heel gewoon. Naar de camping of naar Bali, is vrijwel alleen afhankelijk van de portemonnee. Voor zeker 200.000 mensen en hun familie is die vrijheid niet weggelegd. Ze lijden aan spierziekten en kunnen alleen leven in een aangepaste omgeving. Het Prinses Beatrix Fonds, het nationale fonds ter bestrijding van spierziekten dat dit jaar 40 jaar bestaat, heeft voor deze mensen in de afgelopen jaren 9 aangepaste bungalows ge bouwd. Deze zijn het hele jaar bezet en daarnaast zijn er lange wachtlijsten van mensen met spierziekten die er graag met hun familie eens een weekje tussenuit willen. Daarom is het Prinses Beatrix Fonds in het jubileumjaar een actie gestart om het aantal vakantiebungalows drastisch uit te breiden. De stichtingskosten van zo'n aangepaste bungalow bedragen 500.000. Er worden 10.000 bakstenen in verwerkt. Eén steen kost dus 50.-. Met de collecteweek die 15 september van start gaat, begint ook de giro-actie "Mijn steen". Iedereen die 50.- overmaakt op giro 969 onder vermelding van "mijn steen", krijgt een certifi caat thuisgestuurd. Als bewijs te hebben meegebouwd aan een vakantiebungalow voor mensen met spierziekten. Het Prinses Beatrix Fonds doet natuurlijk meer dan vakantie huizen bouwen. Met het geld van de collecte, legaten en andere particuliere giften wordt jaarlijks veel individuele hulp ver leend en 5 belangenverenigingen op het gebied van spierziek ten, polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Huntington, multiple sclerose en spastici worden ondersteund. Daarnaast worden jaarlijks miljoenen uitgetrokken voor wetenschappe lijk onderzoek naar de diverse ziektebeelden. In dit jubileumjaar wordt bovendien, in samenwerking met de Rijks Universiteit Leiden, een symposium "Zorg om neurologi sche aandoeningen" voor huisartsen georganiseerd. Opzet is huisartsen te informeren en daardoor in staat te stellen met een spierziekte beter te begeleiden. Ingezonden Het zal je maar overkomen: je moet vluchten en raakt alles kwijt wat je maar bezit. Maar het ergste is dat je geen contact meer hebt met je familie. Je bent je kind kwijt. Je partner is door de vijand wegge voerd. Je ouders konden niet meevluchten. Wat zou je blij zijn als er mensen waren die je konden helpen het contact te herstellen! Het is duizenden mensen overkomen. Zij zitten in opvangcentra en zijn in veiligheid. Maar zij zijn vertwijfeld, wanhopig, want zij ontbe ren het contact met hun familieleden. Gelukkig heeft het Nederland se Rode Kruis speciaal opgeleide vrijwilligers die daadwerkelijk kunnen bijdragen aan het opheffen van de onzekerheid omtrent het lot van hun familieleden. U kunt daaraan meehelpen. Als u zich kunt inleven in het genoemde probleem en tegelijkertijd afstand kunt bewaren. Als u open staat voor mensen uit andere culturen en goed kunt luisteren, als u een doorzetter bent en creatief in het vinden van oplossingen, als u tegenslagen kunt incasseren, als u in ieder geval het Engels redelijk spreekt en schrijft en twee woensdagochtenden per maand beschik baar bent, bent u van harte welkom ais tracing-vrijwilliger bij het Rode Kruis. Samen met enkele collega-vrijwilligers vormt u een Tracing Team dat onderdeel uitmaakt van een groot internationaal netwerk. U helpt met het invullen van formulieren. U verwijst door naar andere instanties. U overhandigt persoonlijk teruggekomen berichten. Het werk dat u doet grijpt diep in in het leven van mensen. Vanzelfspre kend wordt u begeleid: u krijgt een introductiecursus en er zijn jaarlijkse bijschoHngsdagen. Als u denkt dat het tracing-werk wat voor u is, neem dat contact op met mevrouw C. Stijnis van het Rode Kruis Gouda en omstreken, te bereiken op maandag tot en met donderdag steeds van 8.30 tot 12.30 uur, telefoonnummer 0182-516319. U ontvangt dan een uitnodiging voor de voorlichtingsbijeenkomst over dit werk, die gehouden zal worden op maandag 30 september aanstaande van 19.30 tot circa 22.00 uur in het Afdelingsgebouw aan de Punt 6 in Gouda. Boskoop- Maandagmiddag 16 september start een nieuwe cursus Technica lOinhet Praathuis, voor meisjes van lOtot en met 12jaar. In deze cursus maken de bezoekers kennis met verschillende vor men van techniek. Er zijn drie onderdelen: werken met hout, werken met elektriciteit en werken met metaal. De meisjes leren omgaan met diverse soorten gereedschap zoals zagen, boren, kniptangen, soldeerbouten enzovoort. Er is plaats voor 10 meisjes. De bijeenkomsten zijn op maandagmid dag van 16.00 -17.30 uur en staan onder deskundige leiding van Elly Stolk. De kosten bedragen 30,= voor 12 bijeenkomsten, inclusief materiaal. Aanmelden en informatie: Praathuis, Rietje Vrielink telefoon 0172-216386. Waddinxveen- Op dinsdag 17 september begint het seizoen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. De heer M. Heerens, van Verstegen Specerijen komt het één en ander vertellen en laten zien. Wat is het verschil tussen kruiden en specerijen, welk deel van de plant wordt gebruikt? Wat gebeurt er voordat specerijen in de keuken gebruikt kunnen worden? De avond vindt plaats op dinsdagavond 17 september om 20.00 uur in Huize Souburgh (3e verdieping). Voor leden is de avond gratis, nietleden betalen entree.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11