"Verhalen betrapt" zondag 15 september Gerrit Komrij schrijft Boekenweekessay Weerzien overzee bestaat 40 jaar n deHaij vanderWende Familieberichten Hart van Holland/11 september 1996 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Willem van Eeden Petersman ll i lilHil Zevenhuizen-Moerkapelle STANDAARD OF MET DOUCHE? Jfi til* OI .li: .U .Lu 0 Waddinxveen Tasjesroof 2 juli opgelost Illegale Polen aangetroffen Tasjesroof Een fietstocht langs verhalen tussen Delft en Zoetermeer De fietstocht Boskoop I 26.000 exemplaren. DVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Met grote verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van op 3 september 1996, te Bleiswijk. Met veel waardering denken wij terug aan de periode, waarin hij als bestuurslid en vanaf 1994 als voorzitter actief was in het bestuur van onze vereniging. Wij wensen zijn familie veel kracht toe om dit verlies te dragen. Namens het bestuur van de Vereniging van Bedrijfsvoorlichting "Midden Zuid-Holland" Als elke seconde telt Aanrijdingen: Donderdagmiddag vond een aanrijding plaats op de Noordelijke Dwarsweg ter hoogte van de oversteekplaats van het fietspad langs de RW 12. Een 17-jarige Zoetermeerse bromfietser stak over zonder te stoppen en botste tegen een personenauto bestuurd door een 51-ja- rige man uit Benthuizen die richting Waddinxveen reed. De bromfietser is met inwendig letsel naar het Academi sche ziekenhuis te Leiden vervoerd. Vrijdagochtend vond op de RW 12 op de rijbaan richting Den Haag ter hoogte van de toerit aan de Bredeweg een aanrij ding plaats waarbij een 29-jarige be stuurder uit Reeuwijk met hoge snel heid eerst achterop een bestelauto botste en vervolgens tegen de vangrail tot stilstand kwam. De bestuurder is met vermoedelijk nekletsel afgevoerd naar het Bleulandziekenhuis. In het zie kenhuis is een bloedproef van hem afge nomen omdat hij vermoedelijk onder invloed verkeerde van een verdovend middel. Inbraak/diefstal: Aan de Herenweg werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een gebouw. Er werd een raam opengebro ken. De buit betrof een TV en een video. Eveneens aan de Herenweg werd woensdagochtend vroeg ingebroken in Eigenlijk kan alles we leveren het zoals u het heb ben wilt Bij Snoei Tuinmaterialen vindt u alles op hel gebied van tumaccessoires. zoals vijverbak- ken vijverfolie, fonteinen (de douches pompen, onderwater- en tuinverlichting. Komt u langs, kijk dan ook even naar het tuinhout en de bestrating. Of loop even binnen bij Snoei Tuinhuisjes Kassen. (JtunpUit \>An tn'iyi Hit. v«n 'I Hutaes 2665 U Bleiswijk Telefoon 010 521565S een woning. Men kwam binnen via een raam. Vermoedelijk is de dader ge vlucht omdat de bewoner wakker werd. Er werd niets weggenomen. in de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in het dorpshuis te Moerkapelle. Men kwam binnen door het openbreken van een raam. Binnen werden nog diverse deuren opengebroken en werd de kluis van de muur gehaald en meegenomen. Woensdag 28 augustus werd op een parkeerplaats langs de Schielandsin- gel een auto aangetroffen die was voorzien van een vals kenteken. Ver der onderzoek leerde dat het chassis nummer was verwijderd en dat in de ruiten een ander kenteken stond ge graveerd. Dit kenteken hoorde thuis in Den Haag en de politie aldaar consta teerde dat daar een auto met dat ken teken reed. De auto werd in beslag genomen en bij onderzoek bleek dat deze auto was "omgekat" voorzien van een nieuwe identiteit). Deze auto bleek in Zeist te zijn ontvreemd. Overig nieuws: Donderdagmiddag werd aan de Huys- mansweg nabij de Zevenhuizerplas te Zevenhuizen een 48-jarige man aange houden die zich had schuldig gemaakt aan het plegen van schennis ten op zichte van twee dames die daar lagen te zonnen. Inbraakdiefstal: Aan de Vlasakker werd in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in een woning door het forceren van het slot van de voordeur. Weggenomen werd alleen een tas met portemonnee. Deze is leeg in de omgeving terug ge vonden. Aan de Peppelhorst werd woensdag ochtend vroeg ingebroken in een wo ning middels een bovenlichtje aan de achterzijde. Toen een bewoner wak ker werd is de dader vertrokken zon der iets mee te nemen. Met de aanhouding van twee Wad- dinxveners van 16en 17 jaar op zondag 1 en maandag 2 september heeft de politie IJssel en Gouwe de tasjesroof opgelost die op 2 juli was gepleegd op de hoek van de Noordkade en de Wil lem de Zwijgerlaan. Dit overkwam toen een 54-jarige Waddinxveense die op de fiets werd klem gereden door twee knapen op een bromfiets en die vervolgens haar tas weggristen. Zondagmiddag werden bij een routi necontrole vijf illegale Polen aange troffen die allen te Moordrecht verble ven. Hun paspoorten werden ingeno men met de verplichting zich maandag te melden bij de vreemdelingendienst te Nieuwerkerk. De auto waarmee zij reden had een vervallen kenteken en geen APK. Betrokkenen zijn tussen de 19 en 33 jaar oud. Zaterdagmiddag werd aan de Pr. Bern- hardlaan een 77-jarige van haar tasje Zoetermeer-Delft - Tussen Delft en Zoetermeer vindt op zondag 15 sep tember een fietstocht plaats met als titel "Verhalen Betrapt". Deelnemers aan de tocht fietsen langs acht loca ties. Op iedere locatie wordt een ver haal verteld. Dit verhaal is speciaal voor deze fietstocht, en speciaal voor die locatie, door schrijvers uit de re gio geschreven. "Verhalen Betrapt" is een project van de Culturele Raad Zuid-Holland in sa menwerking met Vrije Akademie Westvest Delft en de gemeente Zoe termeer en wordt georganiseerd in het kader van Delft 750 jaar Cultuur stad en Zoetermeer Literair. Ruim veertig (amateur)schrijvers fietsten afgelopen mei langs de loca ties op de route, waaronder een be graafplaats, een hofje, een renbaan en een watertoren. Met alle sfeerbeelden en indrukken nog vers in het hoofd volgden ze kort daarna een workshop 'zintuiglijk schrijven', de kunst om de ervaringen met een bepaalde plek om te kunnen zetten in een goed verhaal. Vervolgens kozen de schrijvers een fa voriete locatie en schreven hiervoor of hierover een verhaal. Een professione le jury koos voor iedere locatie het beste verhaal, dat op zondag 15 sep tember door acteurs en vertellers uit de regio wordt verteld aan de deelne mers aan de fietstocht. De verhalen worden bovendien gebundeld in een boekje dat tijdens de fietstocht, en bij de WV's in Delft en Zoetermeer ver krijgbaar is. Er zijn twee startpunten voor de fiets tocht: de 'Vrije Akademie Westvest' aan de Westvest 9 in Delft en het Ge meentehuis in Zoetermeer, Stadhuis plein 1. Vanaf ieder startpunt kan zo wel een korte (20 km) als een lange tocht (35 km) gereden worden. De korte route voert langs vijf locaties. Deelnemers kunnen hiervoor op ie der gewenst moment tussen 11.00 en 14.00 uur vertrekken. De lange route (vertrektijd tussen 10.00 en 12.00 uur) voert langs alle acht locaties. De kosten voor de lange route bedra gen f 10,-; voorde korte f7,50; kinderen tot 12 jaar gratis; rabobank-pashou- ders krijgen op vertoon van hun pas f2,50 korting. Deelnemers aan de fietstocht ontvangen het boekje gra tis. Aanmelden voor de fietstocht kan via de Culturele Raad Zuid-Holland, tele foon 015-2154515. De Stichting CPNB, organisator van de Boekenweek, heeft Gerrit Komrij be reid gevonden het essay te schrijven over het thema van de Boekenweek 1997: Mijn God. Onder dit motto wordt de aandacht gevestigd op reli gie en het religieus gevoel in de lette ren. De 62e boekenweek wordt gehou den van 12 t/m 22 maart. De CPNB geeft sinds 1987 tijdens de boekenweek aandacht aan de essay- vorm. Daartoe wordt een opdracht verstrekt aan een literair auteur die in staat wordt geacht over het gekozen thema een geestverrijkendej/erhande- ling te schrijven. De eerste auteur in de reeks was Rudy Kousbroek, gevolgd door onder andere K. Schippers, A. Al berts en Jan Wolkers. Vorig jaar schreef Carolijn Visser in haar essay 'Het goud van Bonanza' over het thema van 1996: Eeuwig El Dorado. De oplage van de eenmalige uitgave stijgt jaarlijks en was dit jaar 59.000 exemplaren. De verkoop prijs is f4,95. Gerrit Komrij (1944) ontving in 1993 de P.C. Hooftprijs voor beschouwend proza. Zijn omvangrijk oeuvre omvat essays, columns, poëzie, toneel en ro mans. Daarnaast geniet hij bekend heid als bloemlezer van de Nederland se poëzie en, sinds kort, als samen steller van de succesvolle expositie "Kijken is bekeken worden" in het Ste delijk Museum Amsterdam. Het Boekenweekgeschenk 1997 wordt geschreven door Renate Dorrestein. beroofd. Dankzij de oplettendheid van een getuige kon een zo duidelijk signa lement worden opgegeven dat de ver dachte even later aan de Vivaldihof kon worden aangehouden. Het betreft een 17-jarige Gouwenaar. Hij heeft bekend. Hij bekende tevens nog een tasjesroof gepleegd te hebben op 14 augustus op het Jan van Bijnenpad. Deze pleegde hij met nog een persoon die nog moet worden gehoord. Aanrijdingen: Dinsdagmiddag vond op Den Ham een eenzijdig ongeval plaats. Een 42-jarige bestuurder uit Leiden reed daar met een bestelauto met aanhangwagen richting Alphen toen de combinatie begon te slingeren. De bestuurder kon de combinatie niet onder controle hou den en kwam uiteindelijk op de linker zijkant op het naast de weg gelegen fietspad tot stilstand. De combinatie moest worden weggetakeld. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor. Donderdagochtend vond op de Zijde een aanrijding plaats tussen een auto en een fiets waarbij een 19-jarige Bos- koopse fietster gewond raakte aan haar mond. Een 24-jarige Boskoopse auto mobilist die van het Raadhuisplein kwam verleende haar geen voorrang. Inbraak/diefstal: Aan de Zuidkade werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een bedrijf. Men verschafte zich toe gang door het inslaan van een ruitje. De gehele inventaris werd doorzocht, er werd alleen wat geld meegenomen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een in aanbouw zijnde woning aan De Oude Wijk. Om dat de eigenaar wilde voorkomen dat inbrekers zijn nieuw geplaatse keuken zouden meenemen was hij uit voorzorg alvast in de woning blijven slapen. Toen de twee inbrekers binnen waren zette hij ze op de foto. De inbrekers schrokken daar zodanig van dat zij on middellijk het hazenpad kozen. Overig nieuws: In de nacht van donderdag op vrijdag is aan het Reijerskoop een werkplaats uit gebrand. De brand ontstond rond 01.00 uur. Na ongeveer 45 minuten had de brandweer de zaak onder controle. De oorzaak is nog onbekend. Vrijdagochtend zijn aan het Reijers koop en Den Ham bromfiets/verkeers controles gehouden. In het Reijerskoop werden 17 bromfietsers gecontroleerd waarvan er 15 een bekeuring kregen. Er werden onder andere vier uitlaten ge demonteerd omdat zij teveel lawaai maakten. In Den Ham werden vijf bromfietsers gecontroleerd waarvan er twee direct uit het verkeer werden genomen. Bestuurders van andere gecontroleer de voertuigen werden bekeurd voor onder andere overbelading, verkeerde kentekenplaat, inhaalverbod, richting aanwijzers en geen losbreekreminrich- ting. Zevenhuizen- Ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan geeft de Nederlandse Vereniging Weerzien Overzee een jubileumfeest op 26 september in Nisteirode. Op het programma staat een groot showprogramma met medewerking van Conny Vink en Dick Witte. De Nederlandse Vereniging Weer zien Overzee organiseert (vlieg)- reizen naar alle continenten voor haar 20.000 leden. De vereniging is in 1956 opgericht door ouders van emi granten. Oorspronkelijk legde de vere niging zich toe op het begeleiden van de achterblijvende familieleden van Nederlandse emigranten. Later organi seerde de vereniging (charter) reizen naar typische emigratielanden, zoals Canada, Amerika, Australië, Nieuw Zee land en Zuid-Afrika. In de loop der jaren heeft het aanbod zich verbreed en thans manifesteert de vereniging zich als specialist op het gebied van verre reizen. Familiebezoek staat daarbij niet langer voorop. "De meeste ledenreizi gers combineren een verre vakantie met een kort familiebezoek ter plaat se", legt voorzitter Hubert de Jonge uit. "Wat wij willen is ledenreizigers onbe zorgd laten reizen tegen aantrekkelijke prijzen." De vereniging, die op 8 december 1956 in Rotterdam is opgericht, viert haar veertigste verjaardag op 26 september in De Brouwershoeve in Nisteirode. Naast een officieel gedeelte is er het showprogramma van Conny Vink en Dick Witte. Aansluitend is er een diner/ dansant. Ruim 500 leden worden op het feest verwacht. Voor meer informatie kan men bellen met: C.G. van de Heiden, Zwijndrecht, telefoon 078-6198733, L.M. van Zielst, Pijnacker, telefoon 015-3693761 of D. van Vliet, Zevenhuizen, telefoon 0180- 631597. I S£fWng Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redak tie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus Sluiti ngsterm ijn ad verten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3