evenhuizen-Moerkapelle Hans Brouwer opent "De Bloemenstulp" Van Tilburg op WK Superbike Het schaakseizoen is begonnen Kinderkleding- en speelgoed beurs ten bate van Unicef Cursussen Zeven Muzen Sharon van Oye naar Europese juniorkampioen schappen waterskiën Activiteiten Agenda Kerkdiensten Foto's in het Hart van Holland Oproep Stichting Welzijn Moerkapelle Oud papier Moerkapelle Verkoopdag Tryfosa "9 Hartvan Holland/11 september 1996 pagina 5 y'a "C: om bij te blijven... agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zondag 15 september Medische weekenddienst Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld wor den a 7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan ha len. iö. 3 Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Na een intensieve ver bouwingvan de voormalige bakkerij Verbeij aan de Dorpsstraat 163 in Zevenhuizen ging op zaterdag 7 sep tember tijdens het Oogstfeest Alita Wuite'sstille wens in vervulling. Een eigen zaak met een eigen gezicht en een eigen stijl, waar naast allerlei soorten bloemen en bloemwerken ook leuke cadeaus en het unieke keramische werk van Anneke Nap verkrijgbaar is. Op vrijdagavond, tijdens een in formeel samenzijn van familie, vrienden en bekenden, werd "De Bloemenstulp" officieel geopend door Hans Brouwer. In zijn openings woord zei de voormalig wethouder Ruimtelijke ordening, Milieu en Cultuur van de gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle en oud-overbuurman van de fami lie Wuite op de Wielewaal, dat hij toch wel een beetje verrast was toen Alita hem de week daarvoor had gevraagd of hij haar zaak wilde openen. Hij was tenslotte wethouder af en zoals hij zei: "over je graf heen regeren is niet ver standig". Maar zo ging hij verder: "We kennen elkaar inmiddels al zo goed dat ik zo'n vriendendienst niet kon en ook niet wilde weigeren". Brouwer memo reerde voorts dat je een zaak niet zo maar begint. "Je moet over vakkennis beschikken, je moet financieel sterk staan, maar je moet vooral onderne- mersgevoel, lef en doorzettingsvermo gen hebben en teleurstellingen, die er ongetwijfeld ook bijhoren, weten te overwinnen". Overigens vond hij de naam van "De Bloemenstulp" goed ge kozen. "Stulp heeft een paar betekenis- Hans Brouwer sen. Een stulp is een huis. Hier het huis van de familie Wuite. Dus meer dan een winkel alleen, een plaats om te leven met je gezin. Een stulp is ook een glas, waaronder je waardevolle dingen be waart. Ook die betekenis zien we hier terug: waardevolle keramiek van Anne ke Nap en waardevolle zaken om ca deau te doen, dingen die echt gezien mogen worden". Verder vergat Brou wer in zijn openingsspeech het thuis front niet. Het gehele project zou zeker niet gelukt zijn zonder de steun van opent De Bloemenstulp van Alita Wuite. Alita's man Lou en haar zwager: "Lou heeft je, denk ik, tot dit project gestimu leerd. Meer dan dat heeft hij ook bij de realisatie daarvan veel, heel veel ge daan. Samen met jouw zwager heeft bij bergen werk verzet. Het resultaat is er dan ook naar". Na Alita en Lou Wuite en Anneke Nap veel succes te hebben ge wenst met dit nieuwe initiatief, opende hij "De Bloemenstulp" door de dichtge plakte toegangsdeur tot het winkel pand te ontsluiten. Afgelopen weekend mocht de Super sport 400 als bijprogramma rijden op het WK Superbike in Assen. Geheel vol gens de regels voor het WK was er vrijdag een vrije training en zaterdag de tijdtraining. Het was voor het eerst dat Karl op het lange circuit van Assen reed. Tijdens de vrije trainingen zette hij de 19e tijd neer door een ronde van 2.32.34 te rijden. Karl, die nog steeds last heeft van een schouderblessure, verbeterde deze tijd al snel bij de zaterdagtraining. In de zevende ronde reed hij een tijd van 1.28.90 waarmee hij zich kwalificeerde voor de wedstrijd op een 13e plaats. \anaf de vierde startrij vertrok Karl voor de wedstrijd verreden over acht ronden. Rijdend in een groep van zes man pakte Karl in de derde ronde de 13e plek. Na een tweetal uitremacties klom hij in de zesde ronde op naar de 1 le positie. De laatste ronde ingaand zat Karl nog op een 11e plaats met een drietal concur renten vlak achter hem. In de Bult crashte de nummer vier van de wed strijd waardoor Karl op een fraaie 10e plek kwam te rijden. Met een alles op niets poging gooide hij in de GT-bocht met zijn motor het gat dicht waardoor de anderen er niet in slaagden Karl in te halen. De volgende en tevens laatste wed strijd van het seizoen wordt op 29 sep tember verreden op het circuit van Zolder (B). Zevenhuizen: 'edere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. oensdag 18 september: Hervormd Centrum 14.30 uur: Ouderenmiddag mmv schrijfster/dichteres Truus vd Roest, onderdag 3 oktober: Hervormd Centrum 9.30-11.00 uur: koffie-ochtend; spreker r, r~,van den thema HOllen of stilstaan. Kinderoppas aanwezig. naerdag 3/vrijdag 4 oktober: Geref. kerk: kinderkleding- en speelgoedbeurs. kneff^eVens£er' maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; He-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur; <»nfePi£/^4 00 uur: videomiddag; 12 sept.: 14.00 uur: mostafa's magic show; 19 ANBO UUr' ouderenkoor Waddinxveen. 9- etke maandag 14.00 uur in De Zevenster (niet op 23 en 30 sept.); da sm da3: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster Fietsen: lx per 14 11 wverzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur: 13 en 27 sept., Zwa Gzmnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.30 en 11.00 uur; pmmenin zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00,10.00 en 13.30 uur Zeven Muzen: zffcbj?9 sePtember: Geref. kerk 20.00 uur: orgelconcert Herman van Vliet; raag 2 november: Geref kerk 20.00 uur: amateur-muziekavond. Vogelvereniging Zang en Kleur: 14 ne/en/k'averiassen 20.00 uur: 27 sept., 25 okt., 22 nov. en 20 dec.; Vogelbeurs, Alia a)i-Ur: sePt 19 okt. en 16 nov.; Contact-avond, 20.00 uur: 1 okt., 5 nov. viteiten vrinden plaats in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Moerkapelle: hfn r^2e,$°nderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30uur: Soos12 sept., 10 okt.: nov.; 12 dec Oud Verlaat: yjj/rkap; 14 sept. Loop van Oud Verlaat; 20 september klaverjassen Moerkapelle-Wie 55-plus of ouder is en op zoek naar gezelligheid kan een be zoek brengen aan de Soos van Stichting Welzijn te Moerkapelle. Een ieder is van harte welkom op de tweede donderdag van de maand in Dorpshuis'Op Moer van 9.30 -11.30 uur. Informatie: A. Huur man, telefoon 079-5931246. Moerkapelle - Op vrijdagmiddag 6 en zaterdag 7 september kan er weer pa pier worden gebracht in de containers naast de kerk van de Gereformeerde Gemeente. Zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is de containerdienst aanwezig. De laatste container is voor karton. Na 12.00 uur kan er geen papier meer wor den gebracht. De opbrengst in juli bedroeg 17.040 kilogram. Hiep hiep hoera op 15 sept. wordt Davey 1 jaar! van harte papa en mama, opa en oma lang zal ze leven! Martine Bruijstens wordt 14 september 7! papa mama carolien Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds G.J. v Beek; 19.00 uur ds P.L. de Jong, Rotterdam. Oud Verlaat 19.00 uur de heer L. v Rixoord, Ridderkerk. Geref. kerk 9.30 uur drs Th. Fosse, Den Haag; 18.30 uur drs J.A. Koole, Zoetermeer. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur dr C.A. vd Sluijs, Rotterdam; 18.30 uur ds M.A. Kuijt, Veen. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 14 september: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleis- wijk, telefoon 010-5215241. Zondag 15 september: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moer kapelle, telefoon 079-5931687. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Moerkapelle- Schaakvereniging Moer kapelle startte vrijdag met de nieuwe onderlinge competitie. Zowel bij de jeugd als bij de senioren werd hard om de punten gestreden. Nadat bij de jeugd enkele jaren geleden het eerste meisje de rijen kwam versterken, maak te bij de senioren nu de eerste vrouw haar opwachting: Marian van Elteren verloor wel van voorzitter Arie Hoog- duijn, de spelvreugde was er niet min der om. Uitslagen eerste ronde: Jeugd: Sander Hertog-Michael van Eijk 1-0; Hugo van Elteren-Paul van der Meer 1-0; Stefan Rensen-Michiel Rensen 0-1; Ron Droog- Saskia Droog 1-0; Kevin Bakker-Jasper Kamp 1-0; Glenn Krijgsman-Jan van Helden 0-1; Aart-Jan van Vliet-Stephan Hertog 1-0; Stefan Mandersloot-Wouter van Eeden Petersman 0-1. Joyce Bakker en Norman van Rhijn speelden nog niet mee in de competitie. Senioren: Gerben Bergacker-Ben van Geffen 0-1; Ronald Mandersloot-Geer- ten Hoeflaak 1-0; Maarten Vroeginde- weij-Gerard van Ommeren 1-0; Henk Doornhein-Ko Scheepers 1-0; Jacques de Lange-André Corpeleijn 1-0; Dick Bac-Wouter Vroegindeweij 1-0; Arie Hoogduijn-Marian van Elteren 1-0; Cees van Vuuren-Jan van Helden 1-0; Gerrit van Meeteren-Walter Wortman 0-1; Hugo van Elteren-Jesse van Elteren 1-0. Wim Vroegindeweij werd vrijgeloot. Zaterdag namen Dick Bac en Gerard van Ommeren deel aan het dertiende Botwinniktoernooi in Zoetermeer. De hoofdgroep werd gewonnen door Van Haastert. Dick deed lang mee aan de strijd om de prijzen; hij eindigde met twee nederlagen en haalde 4 punten uit 7. Gerard bleef steken op 3 uit 7. Diezelfde dag speelden vier Moerkapel- lenaren in het vierde Open Kampioen schap van Gouda, georganiseerd door Messemaker 1847. De zeer sterk bezet te hoofdgroep werd gewonnen door Internationaal Meester Johan van Mil, voor de Grootmeesters Friso Nijboer en Sergei Tiviakov. De tiende plaats van Ben van Geffen (4 uit 7) in dit gezel schap was keurig. In de tweede groep bereikte Jesse van Elteren een fraaie zesde positie met 5.5 uit 7. Ook Hugo van Eltéi en deed het goed: zijn 4.5 uit 7 was goed voor de veertiende plaats. André Corpeleijn kwam hier niet ver der 1.5 uit 7 en plek 60. De vier Moerka- pelle-schakers legden verrassend be slag op de vierde prijs in het ploegen- klassement. Zevenhuizen- Donderdag 3 en vrijdag 4 oktober wordt er weer een' kinderkle ding- en speelgoedbeurs gehouden ten bate van Unicef. Goede najaars/winterkleding (schoon en heel) en goed speelgoed kunnen worden ingeleverd op donderdag 3 ok tober op de volgende tijden: van 9.00 tot 12.00 uur; van 13.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. Men kan maximaal 42 stuks inleveren. De verkoop is op donderdagavond 3 oktober van 20.00 tot 21.00 uur en vrij dagmorgen 4 oktober van 9.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs, even tueel in overleg. 1/3 is voor Unicef, 2/3 is voor de aanbieder. Voor inlichtingen telefoon 0180-632252 of 632043. De verkoop vindt plaats in de Gerefor meerde Kerk aan de Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen. Moerkapelle- De Zendingsvereniging "Tryfosa" Moerkapelle houdt op vrij dag 4 en zaterdag 5 oktober een Ver koopdag in de zaal van de Gereformeer de Gemeente aan de Kerkstraat 8a. Verkocht worden onder andere hand werken, ondergoed, boeken, kaarten, speelgoed, postzegels, cd's, me's, plan ten, bloemen, eigen gebakken lekker nijen, slaatjes, kaas, groente, fruit, de coratieve cadeauartikelen van natuur- produkten. Op vrijdagavond zijn er ook oliebollen. De opbrengst is voor zen ding en evangelisatie. Openingstijden: vrijdag 19.15 - 21.45 uur en zaterdag 10.00 - 12.30 uur. Zevenhuizen- De Stichting Zeven Mu zen organiseert een cursus "Muziek op schoot" en een cursus "Muziek met baby's en peuters". De cursus bestaat uit acht wekelijkse bijeenkomsten van 1 uur (45 minuten bij de babygroep), inclusief 10/15 minu ten vrij spelen met koffie en thee voor de volwassenen, op dinsdag- of zater dagochtend. Er wordt in kleine groepen gewerkt, maximaal 7 tot 9 kinderen, elk vergezeld van een volwassenen (moe der, vader, opa, oma, oppas). In de cursus worden veel liedjes gezon gen. Bij de baby's zijn dat liedjes voor op schoot en liedjes om te zingen bij de dagelijkse handelingen, zoals wassen, aankleden en naar bed gaan. Als de kinderen iets ouder zijn wordt meer gebruik gemaakt van speelgoed en mu ziekinstrumenten om te luisteren naar geluiden en te experimenteren met klanken, bijvoorbeeld met trommels. Dans- en bewegingsliedjes komen veel aan bod, steeds passend bij de ontwik keling van de kinderen. Voor de oudere peuters gaan de kring- en dansspelle tjes een grotere rol spelen. Voorop staat het samen plezier maken door middel van zingen, bewegen en muziek. De cursus vindt plaats in Dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. De cursussen starten in week 40 (dinsdag 1 oktober/ zaterdag 5 oktober); week 4 (dinsdag 21 januari/zaterdag 25 januari); week 15 (zaterdag 12 april). De kosten bedragen 75,= voor acht bijeenkomsten. Uiterlijk een week voor aanvang van de cursus ontvangt men bericht of de cursus al of niet doorgaat. Aanmelden bij de Zeven Muzen, me vrouw Lidy de Boer, telefoon 0180- 632374. Zevenhuizen - Afgelopen zondag vertrok Sharon van Oye, Nederlands jeugdkampioene waterskiën, naar Engeland. OP donderdag, vrijdag en zaterdag neemt zij deel aan het Europese juniorkampioenschap waterskiën op de onderdelen figuren, slalom en springen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 5