koeiestal tot sport- internaat "Nesselande" Plaats voor nieuwe leden bij Bad mintonvereniging Zevenhuizen C. Nobel Gene raal Kampioen BROUWER DE KONING Waddinxveense Open weer gespeeld Sterke oefenwedstrijden volleybaldames Jeugdkampioenschappen Love '70 Wervelende dansloop bij opening seizoen door T.O.O.S. Veelbelovende start v.v. Moerkapelle UITVAARTVERZORGING Claudia Jonker le plaats bij rolschaatswedstrijd Coopertest Hart van Holland/11 september 1996 pagina 9 Toekomst Krachtcentrum Duivensport Badminton Uitslagen Door Gerard Verheiien Rotterdam - Om een optimaal klimaat voor topprestaties te creëren, kwam bouwondernemer Arend van der Knaap en manager van Rentokil/Zevenhui- zen, op het idee om jonge, getalenteerde volleyballers in een sportinternaat onder te brengen. Dit om ze de mogelijkheid te geven studie en topsport zodanig te combineren, dat ze zich in alle rust op hun maatschappelijke en sportieve carrière kunnen voorbereiden. Voor dit doel werd een door Van der Knaap aangekochte boerderij ingrijpend verbouwd. De verbouwing verliep zó voortvarend, dat het internaat per 1 september in gebruik kon genomen worden. De boerderij alias sportinternaat is gelegen aan de Groeneweg 6. Dit voormalig stukje Zevenhuizen maakt thans deel uit van de gemeen te Rotterdam. Achter de boerderij is een nieuwe wijk gepland, genaamd "Nesselande". Vandaar dat het sportinternaat de naam "Nesse- lande" meekreeg. In eerste instantie is het internaat bedoeld om het sportklimaat voor de volleyballers van Rentokil te verbeteren door hen optimale faciliteiten te verstrekken. Zo biedt het internaat gratis huisves ting aan jonge volleyballers, waarvan de ouderlijke woning op grote afstand van het eigenlijke sportgebeuren staat. Zo hebben Timo Dijkgraaf, Martijn Dieleman, Gijs Ronnes, Jochem de Gruijter en Joost Looman reeds hun onderkomen in het internaat gevonden. De zesde kamer wordt zo nu en dan betrokken door trainer Teun Buijs uit Zaanstad of door spelverde ler Henry Smienk uit Wagenigen. Naast woonfaciiiteiten is in het internaat ook een krachtcentrum aanwezig dat drie keer per week gedurende een uur door Rentokil wordt gebruikt, voorafgaand aan de gebruikelijke training. De start met de vijf volleyballers is een idee van Arend van der Knaap vanuit zijn betrokkenheid bij Rentokil/Zeven- huizen. Voorlopig zal "Nesselande" dan ook alleen door de volleybal worden gebruikt. Maar Van der Knaap staat meer voor ogen. Zo kan hij zich voor stellen dat de gemeente Rotterdam, die veel aandacht voor topsport heeft, straks een beroep doet op "Nesselan de" om daar talenten te huisvesten, te laten revalideren of gewoon van het krachtsportcentrum gebruik te laten maken. Te meer daar in "Nesselande" nog veel meer woonruimte te creëren valt. Ook zou volgens hem het sportin ternaat, op de grens van Rotterdam, een nieuw steunpunt voor het Neder lands Olympisch Comité kunnenzijn en zou "Nesselande" een onderkomen kunnen zijn voor de stichting Top Vol leybal Nederland met het oog op de Olympische Spelen van Sydney 2000. Hierover zijn met TVN-directeur Jos Smulders reeds oriënterende bespre kingen gevoerd, wat geresulteerd heeft in het feit dat TVN het project nauwlet tend volgt. Ook zou Jong Oranje, zo filosofeert Van der Knaap verder, een beroep op "Nesselande" kunnen doen. Per slot van rekening huizen in het in ternaat al drie Jong Oranje-klanten, te weten Martijn Dieleman, Gijs Ronnes en Jochem de Gruijter. Van der Knaap heeft dus hoge verwachtingen van het sportinternaat. Maar hij verheelt niet te zeggen dat, voordat de nieuwe investe ring echt rendabel gemaakt zal worden, eerst maar eens gekeken moet worden of de spelers van Rentokil/Zevenhui- Bas Duyverman in actie in het krachtcentrum van het sportinternaat "Nesselande zen aan de nieuwe accommodatie kun nen wennen. Tot nu toe is iedereen in ieder geval bijzonder enthousiast. De fitnessapparatuur die in het kracht centrum aanwezig is, is hypermodern en afkomstig van het Rotterdamse be drijf Techogym. Deze dealer van het Italiaanse topmerk is tevens subspon sor van Rentokil/Zevenhuizen. Dat de in het krachtcentrum aanwezige toe stellen aan alle professionele eisen vol doen, blijkt wel uit het feit dat betaalde voetbalclubs als Ajax, Feijenoord, Sparta en NAC reeds over dit soort apparatuur beschikken. Zevenhuizen - Badmintonvereniging Zevenhuizen heeft plaats voor nieuwe leden. Iedere woensdagavond wordt gespeeld in de sporthal van dorpshuis Swanla en iedere maandagochtend in de kleine zaal. De vereniging heeft een voornamelijk recreatief karakter. Al leen komen is geen probleem, er is al tijd een tegenstander om een partijtje mee te spelen. Ook zijn er training smogelijkheden en een aantal malen per jaar wordt een onderling toernooi georganiseerd. De vereniging doet tevens in teamver band mee aan de competitie. Tijdens de gemeentedag op 21 septem ber is de badmintonvereniging aanwe zig met een informatiestand. Voor meer informatie kan men bellen met Jane Hiemstra, telefoon 0180-633360 of Peter Alkemade, telefoon 0180-631826. Moerkapelle- Het standaardteam van de v.v. Moerkapelle is de competities tart in de vierde klasse van District West IV sterk en hoopvol begonnen. Afgelopen zaterdag werd het spits afge beten in een uitwedstrijd tegen het «assenaarse blauw-zwart. Vanaf het allereerste begin was Moerkapelle de betere ploeg en werd blauw-zwart on der druk gezet. Na ongeveer 20 minuten in de tweede helft kwam het langverwachte doel punt. Lennart Visser onttrok zich keu rig aan een buitenspelsituatie, kon hier door alleen op doel afgaan na een pass van Danny Pols en schoot met links in. Zo konden de eerste 3 punten mee naar huis worden genomen. Zaterdag volgt de eerste thuiswedstrijd tegen Abbe- res om 14.30 uur. Moerkapelle 11 wist de eerste uitwedstrijd ook in winst om te zetten, met 2-3 werd Sportlust 4 be dwongen door goals van Matjo Jansen, ■eter de Kooter en Dennis den Hertog. Zevenhuizen- De postduivenvereni ging De Stormvliegers had zaterdag een wedvlucht uit Peronne, 258 km. De 389 duiven werden om 10.15 uur gelost en om 13.52 uur werd de eerste duif geklokt door C. Nobel, die zich twee vluchten voor het einde van de competitie al generaal kampioen van de vereniging wist. De snelheid van de eerste duif was 1189 meter per minuut, 71 km p/u. De laatste, 97e, prijsduif arriveerde 18 minuten la ter. Uitslag: 1. C. Nobel, 2-6-7; C. v.d. Graaf, 3-4-5 Joh. Stofberg, 8 Ton en Ank Looye, 10. D.C. Brem, 12. J.S. Heykoop, 14. C.P. Edeling, 16. C. Zweere, 23 E.P. Ver schoor, 28 Gebr. Breedijk, 37. G. Jonge- nelen, 51. P.D. v. Kranenburg, 64. J. van Leeuwen, 96. Jeffrey van der Haak. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Moerkapelle- Afgelopen zaterdag heb ben vijf leden van Rolling '90 meege daan aan de tweede rolrinckelwed- strijd van dit jaar. Deze regionale wed strijd werd op een buitenbaan in Pap- endrecht verreden. Bij de Rolrinckels B. leeftijd 7 tot 10 jaar, behaalde Clau dia Jonker een mooie eerste plaats en mocht een beker mee naar huis nemen. In dezelfde klasse kwam Colette Kamp op een goede zevende plaats en werden Daphna Bontenbal en Shirley van de Poel respectievelijk 14e en 15e. Bij de Rolrinckels C, 10 jaar en ouder, werd Marloes Bukman vierde. Op zaterdagmiddag 12 oktober organi seert Rolling '90 de derde en laatste Rolrinckelwedstrijd van dit jaar. Deze wedstrijd zal in dorpshuis Op Moer verreden worden. Toeschouwers zijn van harte welkom en de toegang is gra tis. Waddinxveen- Zondag 8 september is de 'Waddinxveense Open' gespeeld. Er speelden veel leden van Florida en Ae- olis mee voor de fel begeerde titel van 'Waddinxveens Beste'. De meeste deel nemers streden in twee disciplines: ge kozen uit de enkel, dubbel en gemengd dubbel (één dame en één heer) om zo de vele deelnemers te kunnen verwer ken. Zo enthousiast als de velen zich had den ingeschreven, zo werd er ook ge speeld. De gehele dag werd er dan ook hevige strijd geleverd in sporthal De Dreef. Op elk niveau (B, C, D) was de spanning te snijden. Om te beginnen met klasse-D. Hier werd in de gemengd dubbel-finale een spannende partij af geleverd. Meta van der Weij en Jeroen van Boxtel wonnen in een drie setter van Ria van Prooijen en Ritsert Hars- veld. Ook de strijd bij de Dames enkel in de D-klasse was zeer spannend. Linda Hartwijk werd hier tot eigen verbazing eerste. In de C-klasse bij de Heren was Hans van Grieken te sterk voor Dave Straver. De eerste set ging met een verlenging naar Hans (14-17 en de tweede won hij daarna met 15-8. Bij de Dames C heeft Ellen Bos vervolgens met glans gewon nen van haar tegenstanders in haar poule en was daarmee ook gelijk beste dame in haar klasse, doordat er hier te weinig inschrijvingen waren om in twee poules te spelen. In de Heren dubbel C ging de overwinning naar Hugo van Bergeijk en Emiel van Boxtel. Zij won nen in drie sets van Frank Keizer en Jeroen van Boxtel met de standen 9-15, 15-11, 15-12. In de hoogste klasse (klasse B) was het ook bij de Heren tot het laatste moment spannend. Hier werd ook in één poule gespeeld. Dennis Steenland en Tjeerd Hiilerts streden tot het laatste moment om de eer. Tjeerd delfde het onderspit met 15-13, 14-18, 7-15. Maar ondanks deze uitslag werd hij toch eerste in de poule. Dennis werd tweede, doordat hij tegen andere mensen in de poule min der goed gepresteerd had. Maar Dennis sloeg in de gemengd dubbel. Samen met Miranda Baan versloeg hij verras send de als eerste geplaatste Joeri Kraaijestein en Marloes van Heteren, met de standen 15-6, 11-15, 15-11. gen in een 15-13-winst. Veel stopfouten en een falende aanval leidden tot die achterstand, maar na enkele wissels van coach Willem-Jan van Yperen, haal den de Rentokil-dames deze knap op. Ook in de derde set werd een flinke achterstand opgelopen, mede omdat ook de service haperde. Uiteindelijk werd met 16-14 gewonnen, waarna aan sluitend moest worden aangetreden tegen Mikro, een duidelijke kampioens kandidaat. De eerste set ging gelijk op. Beiden teams oefenden veel service- druk uit, waardoor de pass niet altijd goed liep. Zowel op de 3 meter als op de buitenkant werd echter onvoldoende gescoord, Mikro haalde de meeste pun ten uit (aanvals)fouten van Rentokil- ZVH. Na 15-15 won Micro met 17-16. In de tweede set ontwikkelde zich eenzelf de beeld. Service, pass en set-up kwa men goed uit de verf, maar er werden teveel aanvalsfouten gemaakt. Ook deze set eindigde uiteindelijk in een 15- 13 winst voor Mikro. In de derde set had Zevenhuizen duidelijk het betere van het spel en met een 15-13 winst werd deze nuttige 3-kamp afgesloten. Zevenhuizen - Zaterdag oefende het tweede damesteam van Rentokil-ZVH tegen het eerste team van Be Fair, ook tegenstander in de komende competi tie. In een driekamp werd eerst aange treden tegen een combinatie uit Rijs wijk. Na een moeizaam gewonnen eer ste set, werd de tweede met gemak binnengehaald, waarna de derde in een rally-point werd verloren. In de wed strijd tegen Be Fair ook weer een moei zame start, maar door servicedruk en een uitstekende pass werden alle drie sets winnend afgesloten. Volgens trai ner Ben van Yperen is het zaak de ko mende weken vooral te sleutelen aan de verdediging, zowel aan het net als in het veld, aangezien daar nog te veel punten verloren gaan. Afgelopen zondag trad het eerste team in Rozendaal aan tegen Mikro-Electro uit die plaats en tegen Switch uit Millin- gen aan de Rijn. Net als de week daar voor in dorpshuis Swanla werd het zwakke Switch duidelijk overwonnen. Na een snelle 15-3 in de eerste set, kon een zelfs tot 0-10 opgelopen achter stand in de tweede set worden omgebo- Moerkapelle- De afgelopen twee weken hebben bij het Moerkapelse Love '70 in het teken van de jeugd gestaan. De A- tjes en de B-tjes hebben met verve hun kunsten op de tennisbanen vertoond en de zekerheid gegeven dat de nog wat sluimerende talenten aan het ontwa ken zijn. Onder de geestdriftige leiding van Tine Heesterman en Anja Tepper werd naar de finales toegewerkt die zaterdag jongstleden werden ge speeld. Aan het einde hiervan konden de prijzen verdeeld worden. Junioren tot en met 11 jaar: Single meis jes: 1. Sandra van de Pol, 2. Evelien Boevée; single jongens: 1. Steven Quick, 2. Timme Ham; dubbel jongens: 1. Steven quick en Harmen van Dam; dubbel meisjes: 1. Judith Kooijman en Lenneke Verschoor; Mix: 1. Harmen van Dam en Evelien Boevée, 2. Sander Compeer en Judith Kooijman. Junioren 12 tot en met 17 jaar: Single meisjes: 1. Lisanne Ham, 2. Maaike Ko- hlen; single jongens: 2. Lennard Tep per: dubbel meisjes: 1. Lisanne Ham en Kris Heesterman, 2. Ellen Ham en Man- dy van de Nat; Mix: 1. Lennard Tepper en Mirjam Tuitel, 2. Marieke van de Berg en Martijn Sterk. Waddinxveen - Op 12 september is er een coopertest bij S.C. Antilope in Wad dinxveen. Vanaf 18.30 uur heeft een ieder elk kwartier de gelegenheid zijn eigen afstand te verbeteren. 'ftSJKUttii Door Karin van Langeraari Waddinxveen - Een dansloop vanaf de oude accommodatie aan de Dreef tot de nieuwe zaal aan de Staringlaan heeft zaterdag 7 september symbool gestaan voor de verhuizing van gymnastiekvereniging T.O.O.S.. Begeleid door fijne dansmuziek trokken de jazz-gymnasten door de straten van Waddinxveen. Bij aankomst in de zaal aan de Staringlaan was daar ook nog een spelletjesmiddag, met bouwstenen voor de nieuwbouw als thema. Met alle spelletjes konden de kinderen bouwstenen 'verdienen Tot slot waren en ook nog pannenkoeken en een kinderdisco

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9