Finish Eendrachtruiters Zevenhuizen vieren 50-jarig bestaan met dres- suurclinic door Coby van Baaien BROUWER DE KONING Schaakvereniging Moerkapelle Flyers succesvol in bekertoernooi Norbert Schifferling clubkampioen Uitstekende overwinning Moerkapelle Florida start competitie Eredivisie-volleybalteams in "Swania" Badmintonvereniging Zevenhuizen UITVAARTVERZORGING Sjoelen Hart van Holland/18 september 1996 pagina 19 Basketbal Jeu de Boules Badminton Jeugd Senioren 7pvpnhni7P»n_ 7atoi-Hart 01 i Oud Verlaat Ook dit keer 'wefdZev7nemeant L°°P °Ud ^laat georganiseerd. Waddinxveen- De opening van het bas ketbalseizoen is gewoontegetrouw de eerste ronde van het bekertoernooi. Flyers organiseerde de poulewedstrij- den van groep 6. Hierin waren inge deeld Attacus uit Gemert, Rowic uit Dordrecht, BV Lely uit Amsterdam en Waddinxveen Flyers. De eerste wedstrijd Flyers tegen Atta cus was meteen een kraker. Flyers kwam niet in de wedstrijd en raakte meteen een tiental punten op achter stand. Daarna ging het beter en geleide- lijkkwam Flyers terug. Ruststand 27-29. De tweede helft ging de score om en om en pas in de laatste tien seconden werd de wedstrijd uit handen gegeven. Uit slag 58-60. De wedstrijd Flyers - Rowic was beduidend minder van gehalte. Flyers was de betere ploeg en won de wedstrijd met 65-44. Daar Attacus alles had gewonnen en BV Lely ook een wed strijd had verloren, moest de wedstrijd tussen Flyers en BV Lely uitmaken, wie van deze twee ploegen alsnog over zou gaan naar de volgende ronde. Flyers startte overtuigend en nam de eerste helft een duidelijke voorsprong (25-16). De tweede helft vlotte het niet meer en BV Lely kwam langzaam maar zeker terug. Met nog twee minuten te spelen werd het 38-36. Toch bleek Flyers sterk genoeg en met een 44-40 overwinning werd de tweede ronde bereikt. Dames 1 had in Amstelveen geen enkele moeite om de volgende ronde te berei ken. BV Lely, BV Aalsmeer en VKH/ Joure werden allemaal op een dikke nederlaag getrakteerd en dus kunnen de dames zich opmaken voor de vol gende ronde, waarin alle eredivisie teams zullen meeloten. Voor meisjes junioren is het bekertoer nooi over. De Flyers-meisjes waren in gedeeld in een poule met drie eredivi sieteams en alleen de winnaar ging door naar de volgende ronde. De eredi- visieploeg Grasshoppers werd win naar. W 3 n H i n ir* Ti-v NT1_ - i O i ff i. JJaddinxveen- Norbert Schifferling en Hans Cammeraat hadden na drie speel dagen hetzelfde resultaat bereikt bij de jaarlijkse clubkampioenschappen van de Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen. Een onderlinge barrage moest uitmaken wie zich clubkampioen 1996 mocht noemen. Norbert kwam daaruit «s glorieuze winnaar. ÜP 31 augustus begonnen de clubkam- pioenschappen met de triplettewed- «njden. Winnaar werden Marco van wageningen, Hans Cammeraat en Roy nulskamp. Tweede werden Nel Oudijk, van Bockom Maas en Norbert ^"fferling. De derde plaats was voor wiy Nieuwland, Peter Kortekaas en Ar nold Janssen. Dedoublettewedstrijd op 1 september werd gewonnen door Toos Wubben en jephan Tabben. De tweede plaats was voor Henry van Wageningen en Nor bert Schifferling, derde werden Hans Cammeraat en Roy Hulskamp. 7 September is de laatste wedstrijd ge speeld, Tete a Tete, oftewel tegen één. Eerste werd daarbij Fred van Dij ken, tweede Hans Cammeraat en derde Norbert Schifferling. Ondanks het feit dat Norbert geen enkele eerste plaats bereikte was hij toch in de breedte het sterkste. Op 3 september is de avondcompetitie doublette begonnen. Hans Cammeraat en Roy Hulskamp hebben met drie ge wonnen wedstrijden de leiding geno men. Dankzij een goede lichtinstallatie kan bij de Jeu de Boulesvereniging de hele winter doorgespeeld worden Meer informatie: 0182-616131 of 615875. MoerkaDelle- HPr pprctp f-oam irin A n I O AJ;. !,°e[. pe"e" Het eerste team van de •^Moerkapelle heeft ook zijn tweede wstrijd in winst omgezet en voert nu ®men met Aarlanderve'en de ranglijst ml!' 7f|e'0Pen zaterdag werd Abbenes "5 4-0 naar huis gezonden. 'I e®n aanval van Moerkapelle ver- uimde de keeper van Abbenes de bal P Pakken, maar schoot tegen Len- ert Visser op, voor wie het vervol- s ns een koud kunstje was de bal in het Vr, Jeg,gen- Na ongeveer 35 minuten voorde Lennaert Visser de weer, 2-0. na de rust kwam Moerkapelle zelfs op 3-0 en dit was weer Lennaert Visser, zijn derde doelpunt. Tien minu ten voor tijd ontstond weer een aanval over veel schijven, Martin Lekkerker- ker zorgde voor de 4-0 eindstand. Zaterdag aanstaande speelt Moerka pelle uit tegen Zwammerdam, aanvang 15.00 uur. Moerkapelle zette zijn twee de wedstrijd ook in winst om, met 5-1 werd BVCB4 verslagen. De Moerkapel- se produktie werd verzorgd door Dan ny van Leeuwen, Matjo Jansen, Raschid Boutasgound en Peter Zijderhand. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Daa u. u Gespecialiseerd in thuisopbaring. uag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g g 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen- De laatste vlucht van de Postduivenvereniging De Stormvlie- gers kwam uit Peronne, 254 km. De 217 duiven werden om 10.45 uur gelost, en om 14.25 was het Joh. Stofberg die de eerste duif kon klokken, die een snel heid had gehaald van 1153 meter per minuut, 69 km p/u. de laatste, 54e, prijs- duif werd om 14.50 uur geklokt. Uitslag: 1. Joh. Stofberg, 2. C. Nobel, 3. C. Zweere, 5. C. v.d. Graaf, 13 Ton en Ank Looye, 18. Gebr. Breedijk, 21. C.P Edeling, 29. B. Hertog, 32. J.S. Heykoop. Eindstand natoerkampioenschap: 1. C. Nobel, 2. Joh. Stofberg, 3. C. Zweere. B- groep: 1. Gebr. Breedijk, 2. J. Hoevela ken, 3. M. Verwaal. Eindstand Generale kampioenschap: 1. C. Nobel, 2. Joh Stofberg, 3. C. v.d. Graaf. B-groep: 1. Gebr. Breedijk, 2. M. Jongenelen, 3. J. Hoevelaken. Zevenhuizen- Zaterdag 21 september houdt de landelijke rijvereniging en po nyclub "De Eendrachtruiters" op het verenigingsterrein bij de familie Van Dorp aan de Tweemanspolder 2 in Ze venhuizen de jaarlijkse kringwedstrijd annex kampioenschappen. Tijdens deze kringwedstrijd, die 's mor gens al begint, zal er met paarden en pony's in verschillende categorieën dressuur verreden worden. Aan het eind van de ochtend, begin van de mid dag zal er ook in verschillende catego rieën gesprongen gaan worden. Nadat de laatste combinatie het spring- parcours gereden heeft zal er om onge veer 15.00 uur een dressuurclinic gege ven worden door Coby van Baaien. Deze dressuurclinic wordt georgani seerd door "De Eendrachtruiters" om dat zij dit jaar het 50-jarig bestaan viert en houdt in dat Coby van Baaien tijdens het dressuurrijden commentaar zal ge ven hoe zij haar paard zover krijgt om de speciale verrichtingen te tonen die zij wil laten zien. Coby van Baaien werd bereid gevonden om deze dressuurcli nic te komen geven omdat zij vroeger instructrice van de Eendrachtruiters is geweest. Als dit alles is afgerond zullen de deel nemers van de kringwedstrijd in vol tenue, te paard een parade rijden onder leiding van paradecommandant Mar jan van Veelen, welke instructrice is bij de pony's binnen de vereniging. Als zij alle paarden en pony's op de juiste plek heeft gezet zal de officiële prijsuitrei king plaats vinden en worden tevens de kringkampioenen gehuldigd. De leden van de Eendrachtruiters heb ben op vrijdag 30 augustus j.I. al een gezellige feestavond gehad waarop de leden van het eerste uur extra in het zonnetje zijn gezet, en de huidige leden een prachtig geschenk in ontvangst mochten nemen. Tevens kreeg de vere niging van de overkoepelende organi satie, de Koninklijke Nederlandse Fede ratie, een geschenk in de vorm van een bel waarmee het startsein van het springparcours voor iedere deelnemer zal worden gegeven. Waddinxveen- Uitslagen van de Wad- dinxveense sjoelers: A: 1. Jan Kersber gen 1421, 2. Cees Kuipers 1403, 3. Dirk JanvanDrunen 1371,4. Dick Dros 1370, 5. Frans Bouwmeester 1341, 6. T. van Leeuwen 1330, 7. Teus Visser 1299,8. G. Renesse 1290, 9. Frans Botger 1277, 10. Pascal van Gils 1263, ll.TrudivanDam 1255. B: 1. Cor Faay 1315, 2. Henk van Beek 1277, 3. Erwin Pleus 1271, 4. Cor van Herk 1269, 5. Bas Koppenaal 1259, 6. Adrie Faas 1247, Peter van Leeuwen 1239, 8. M. Renesse 1224, 9. Ed den Drijver 1217,10. Asha den Drijver 1198, 11. Gerard Vos 1197, 12. Corry 't Hart 1188,13. Cor van Gils 1101C: 1. Jan van Beek 1234,2. Sjaan Faay 1159,3. Jan Olie 1157, 4. Marius Kersbergen 1153, 5. W. Slingerland sr. 1134, 6. Cor Kersbergen 1131, 7. Dirk Faas 1130, 8. Simon den Ouden 1097, 9. Ronald Meijer 1057, 10 O. Supusepa 984. D: 1. Ceron van Beek 1062, 2. Jeanette Kersbergen 1042, 3 Ben den Ouden 972, 4. G. Loef 944. E: 1. M.C. Taktor 1037, 2. Yvonne Kers bergen 899, 3. Simon Supusepa 884, 4. Dick Esveldt 865,5. David Sinnema 796. Het gemiddelde van deze avond was: 117.11. Het gemiddelde van de vereni ging is: 117.797. Het totaal van de vere niging is: 96151.000. Foutje, oma dekker is geen oma van 3 maar 4 klienkinderen, wat, bijna 6! sorry hoor! cora d. verloren op braderie: horloge gr. ronde kast, br. bandje 0180-632894 Waddinxveen- fn het weekend van 14 en 15 september begon voor Badmin ton Club Florida het nieuwe competitie seizoen. Bewapend met een raket en een flinke dosis sportiviteit werd de strijd aangebonden met de tegenspe lers. Florida speelt dit seizoen met acht teams in de districts competitie en met een team in de sterkere bondscompeti- tie. leder team speelt op een sterkte die parallel ligt aan z'n eigen kunne. Door de grote instroom van jeugd in de competitie zijn veel teams met jeugdige vitaliteit opgefleurd. Onder andere team 1 (dat in de 2e klasse van de bondscompetitie uitkomt) is een stuk verjongd. Dit team had wat moeite met de vernieuwde samenstelling en kon mede hierdoor weinig tegenstand bie den aan het sterke BCR'91, dat met 8-0 won. Het grotendeels uit jeugd bestaande team 3 had geen startproblemen en won slagvaardig van Unicum 3, met de stand 5-3. Team 4 kwam in een uitwed strijd een gelijkwaardige tegenstander tegen en speelde 4-4. De teams 5 en 7 kwamen beide een enigszins, zwakkere opponent tegen en zij wonnen gemak kelijk met de cijfers 8-0. Als laatste team 9, dat zeer sterk begon, maar uiteinde lijk toch zijn meerdere moest erkennen in Flair 15. Met een klein verschil (3-5) werd er verloren. Zevenhuizen - Zaterdag 21 september vanaf 13.00 uur wordt er in de kleine zaal van Dorpshuis Swania een oefen- driekamp afgewerkt tussen de dames teams van Rentokil-Zvh dat uitkomt in de le divisie, en de eredivisieteams Zaanstad en Sliedrecht Sport. Het belooft een spannende ontmoeting te worden, waarin voor de trainers van Yperen en Visser duidelijk kan worden waar de Zevenhuizense dames staan en wat hun mogelijkheden voor de komen de competitie zijn. Afgelopen zaterdag werd wederom ge oefend in Millingen a/d Rijn tegen Switch en Longa, de kampioenspreten dent van vorig seizoen. De Rentokil-dam'es waren niet in hun beste vorm; in de wedstrijd tegen Lon ga werd elke set een ruime voorsprong genomen, vooral door servicedruk van Aafke Verbruggen en blokkering van Hedda Meijer en Eva Heerschap, maar gingen er toch 2 van de 3 net verloren (15-13, 14-14 en 9-15). Duidelijk werd wel dat Longa niet meer het sterke team van vorig seizoen is; een goed gemotiveerd ZVH moet deze tegen stander in de competitie kunnen ver slaan. In de wedstrijd tegen Switch liep de pass beter. Mede hierdoor kreeg spel- verdeelster Ilse Verhoef meer mogelijk heden en scoorde ook de eerste tempo aanval van Francien Huurman vaker. Met 15-9 en 15-11 werden de eerste twee sets vrij eenvoudig gewonnen. In de 3e rally-point set verslapte de con centratie weer bij ZVH en toen ook de scheidsrechter de lijnen niet meer goed zag was het snel gedaan en ging deze set onnodig verloren met 11-15. Mogelijk dat aanstaande zaterdag voor veel publiek de scherpte er volledig is en het hoge trainingsniveau naar de wedstrijdzaal kan worden gebracht. Zevenhlli7Pn- Aföplnn^n uroolz ie vnov O J Zevenhuizen- Afgelopen week is voor Badmintonvereniging Zevenhuizen het nieuwe seizoen begonnen. Drie teams nemen deel aan de districtscom petitie in district Zuid-Holland. Team 1 een team bestaand uit jonge spelers, speelt dit jaar voor het eerst in de 4e klasse. Woensdagavond ging het de sportieve strijd aan met team 2 van Rijnland. Na een spannende wedstrijd was de uitslag 5-3 in het voordeel van Zevenhuizen. Team 2, uitkomend in de 6e klasse, moest het vrijdagavond in sporthal Swania opnemen tegen team 2 van Lek- kerkerk. Deze wedstrijd eindigde met 7- 1eveneens in het voordeel van Zeven huizen. Na deze successen kon team 3, spelend in de 7e klasse natuurlijk niet achterblijven. Zondagochtend 10.00 uur trad het aan voor de wedstrijd te gen team 4 van Rijnland. Deze wedstrijd eindigde met 6-2 in het voordeel van Zevenhuizen. Moerkapelle- Zowel bij de jeugd als bij de senioren werd de tweede ronde ge speeld van de onderlinge competitie. Favoriet Hugo van Elteren maakte zijn rol waar. Hij versloeg Sander Hertog en nam resoluut de leiding. Ook Michiel Rensen boekte zijn tweede winst ten koste van Ron Droog. Aart-Jan van Vliet deed hetzelfde tegen Kevin Bakker. Ook Jan van Helden meldde zich weer in de voorste rijen. Hij klopte Wouter van Eeden Petersman. In de wat lagere regionen bereikten Jasper Kamp en Glenn Krijgsman een fraaie patstelling, remise dus. Overige uitslagen: Pieter van der Werff Peter van Vuurde 0-1; Michael van Eijk - Stefan Rensen 0-1Saskia Droog - Step- han Hertog 1-0. Stand aan de kop: 1. Hugo van Elteren; 2. Michiel Rensen; 3. Aart-Jan van Vliet; 4. Jan van Helden; 5. Peter van Vuurde. Hier waren enkele verrassende partijen te zien en onverwachte uitslagen te noteren. Favoriet Dick Bac had zijn han den meer dan vol aan Hugo van Elteren, die een zeker verdiende remise aan zijn neus voorbij zag gaan. Routine gaf de doorslag en Dick won. Walter Wortman speelde een fraaie partij tegen Ben van Geffen. Ook hier leek een halfje binnen bereik. Een foutje in de slotfase van Walter leverde Ben toch de volle winst op. Wim Vroegindeweij speelde tegen Arie Hoogduijn het "foute" vietpaar- denspel. Arie kreeg ruim spel en boekte een goede remise. Gerard van Omme ren kon, verrassend genoeg, niet door de stelling van Jan Blok breken en moest berusten in een onbeslist (remi se). De grootste sensatie was de neder laag van Wouter Vroegindeweij tegen Jesse van Elteren. In iets betere stelling zette Wouter pardoes zijn dame en pri se. Na deze blunder wikkelde Jesse de partij snel af. Overige uitslagen: Jacques de Lange - Cees van Vuuren 1-0; René Ordelman - Marius van Vuuren 1-0; Geerten Hoef- laak-Henk van Putten 0-1Gerben Berg- acker - Mark van Putten 0-1André Cor- peleijn - Marian van Elteren 1-0. Stand aan de kop: 1Dick Bac; 2. Ben van Geffen; 3. Jacques de Lange; 4. Maarten Vroegindeweij; 5. René Ordelman.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 19