Komend weekend Al2 tussen Zoetermeer en Gouda afgesloten KEUKENS HALF.GEID ZONDAG GEOPEND met 18! na Eerste paal Districtsbureau geslagen fwrnzrtjwjïrmii? 22 SEPTEMBER ÉmJKENSÉ Brandweerwedstrijden 25-jarig bestaan Basis school 't Reigerbos Koffieochtenden Expositie franse schilderijen Totale afsluiting Gedeeltelijke afsluiting Hulpdiensten Omleidingsroutes Filevorming A makelaardij o.g. NVM :-A A '- v.Sx': 18e jaargang nummer 684 18 september 1996 Moerkapelle - Op zaterdag 28 sep tember is de Jaarlijkse brandweer wedstrijd van de wedstrijdkring De Tien Gemeenten. De wedstrijd wordt gehouden op het terrein van de Binair Groep B.V. aan de Nijver- heidsstraat 8 in Moerkapelle. De deelnemende korpsen komen uit Boskoop, Bodegraven, Waddinx veen, Zevenhuizen, Gouda, Reeu- wijk, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Driebruggen. Het korps van Moerkapelle fungeert op deze dag als gastheer en doet dus niet mee aan de wedstrijden. De brand weer van Boskoop zal het spits afbij ten om 12.30 uur. Zevenhuizen- De openbare Basis school 't Reigerbos viert dit jaar haar 25-jarig jubileum. Naar aanleiding van dit vijfde lus trum zullen er in de loop van dit schooljaar talrijke activiteiten wor den georganiseerd. Het lustrumjaar wordt op maandag 23 september feestelijk geopend met het oplaten van bijna 400 ballon nen. Op deze dag verzamelen de kin- de r, om 13.15 uur op het school plein om de ballonnen de lucht in te laten gaan. Op donderdag 19 december zal een kerstmarkt worden georganiseerd in de aula van het schoolgebouw. Het tweede gedeelte van het jaar zal boi staan van de activiteiten, waar onder een fancy-fair en een feest- week. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen/Moerkapelle - Op de rijksweg A12 tussen Den Haag en Gouda wordt gedurende de eerstkomende vier weekenden verkeerssignalering aan gebracht. Daarnaast worden tegelijkertijd allerlei noodzakelijk reparaties aan het wegdek verricht. Totale kosten 48 miljoen. Weekend afsluitingen A12 Utrecht richting Den Haag U wordt omgeleid via de A20 en de A13 De werkzaamheden zullen ieder weekend plaatsvinden tussen vrijdagavond 20.00 uur en maan dagochtend 6.00 uur. Te beginnen aan staande vrijdag. Op maandagochtend 14 oktober, zo is de (ruime) planning, moet het werk rond de verkeerssignale ring en alles wat daar verder mee sa menhangt zijn afgerond. Met name is het beëindigen van het werk op de maandagochtend om 6.00 uur heel cru ciaal. De aannemers zijn er door Ver keer en Waterstaat met klem op gewe zen dat het werk op dat tijdstip hoe dan ook géén uitloop mag hebben. Op dit moment is er op de A12 tussen Den Haag en Gouda geen verkeerssig nalering. Volgens het ministerie van Verkeer en Waterstaat is de va-keers- signalering nodig voor de verkeersbe- heersing, de verkeersbegeleiding, de filebeveiliging, de ongevallenpreventie en verder voor bijzondere situaties. Om de verkeerssignalering te kunnen aanbrengen moeten damwanden ge heid worden, moeten er betonpalen worden geboord en gevuld, moeten er betonfunderingen gebouwd worden, moeten er detectielussen in het weg dek gezaagd worden en moet er ver lichting in de middenberm worden aan gebracht. Bovendien worden er op di verse plaatsen asfaltreparaties ver richt en worden de viaducten grondig geïnspecteerd. Gelet op de ervaring die Verkeer en Waterstaat met de renovatie van de A13 heeft opgedaan, wordt gedurende de bewuste vier weekenden het baan vak tussen Zoetermeer en Gouda in beide richtingen volledig afgesloten. Tussen Den Haag en Zoetermeer wordt voor het bestemmingsverkeer in beide richtingen één rijstrook open gehou den. Volgens Verkeer en Waterstaat zullen hulpdiensten gebruik kunnen blijven maken van de A12. Dit wordt zonder meer gegarandeerd. Tijdens de afsluiting in het weekend zullen door Verkeer en Waterstaat al ternatieve routes worden aangeboden, die door het gebruik van routeletters gemakkelijk te volgens zijn. Zo staat de U voor Utrecht en de H voor Den Haag. Het doorgaand verkeer wordt over de snelwegen omgeleid om te voorkomen dat de wegen rond Den Haag, Gouda en Zoetermeer vast komen te zitten. Mochten bepaalde sluipwegen deson- 3s<JhOtye<J«ra mrkv&k Den Haag volg raam drecht danks toch teveel worden belast dan overweegt Verkeer en Waterstaat in overleg met de politie die stroom zon der meer in te dammen. Niet denkbeel dig is dan ook dat bepaalde sluipwegen volledig verkeersvrij kunnen worden gemaakt. Het doorgaand verkeer dat normaal gebruik maakt van de Al 2 tussen Den Haag en Gouda wordt omgeleid via de A20 (Gouda-Rotterdam) en de A13 (Den Haag-Rotterdam). Onderzoek heeft aangetoond dat omrijden over de snel wegen hoogstens 10 minuten extra rij tijd kost. Verkeer en Waterstaat verwacht dat er tijdens de werkzaamheden tussen Den Haag en Zoetermeer geen noemens waardige files zullen optreden. Een zonnig weekend daargelaten wanneer veel mensen de auto naar Schevenin- gen nemen. Op werkdagen is de ver keersintensiteit tussen Zoetermeer en Den Haag 112.000 en tussen Zoeter meer en Gouda 62.000. Op de zaterdag en de zondag is dat respectievelijk 70.000 en 45.000. Tijdens de werk weekenden, zo is de verwachting, zal de intensiteit tussen Zoetermeer en Den Haag rond de 25.000 liggen. Nor maal gesproken moet er dan ruimte genoeg zijn om de verkeersstroom op één rijstrook zonder problemen van en naar Zoetermeer te leiden. GROOT AANTAL Hans Verkerk Keukens heeft tot en met zondag een spectaculaire halfgeldactie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans een echte Kroon keuken voor de helft van de door de leveran cier aanbevolen adviesprijs! Kom nu snel echt geld ver dienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Wij garanderen u de beste keu ken en het beste ontwerp voor de beste prijs!! .jl. Waddinxveen Donderdag 12 september is de eerste officiële paal voor het districtsbureau van het district IJssel en Gouwe van de politie Hollands Midden geslagen. Hiermee is het startsein gegeven voor de nieuwbouw aan de Limaweg in Waddinxveen. In zijn toespraak zei de heer C.H. Goekoop, korpsbeheerder van de politie Hollands Midden, dat hij verheugd was dat na lang onderhandelen de start van de bouw nu een feit is. Het gebouw is ontworpen door het Waddinx- veense architectenbureau Stuurman Partners, dat straks drie van hun ontwerpen naast elkaar op de Limaweg heeft staan. Ook hoofdcommissaris Van Hulst is blij met de lokatie op de Limaweg. "Dichtbij de burger en met snelle uitvalswegen naar het gehele district" zo omschreef hij deze locatie. Burgemeester Van der Linden schonk het politiebureau een zeefdruk van het portret van Koningin Beatrix gemaakt door de kunstenares Carla Rodenburg. GOUDA JOUBERTSTRAAT 34 - 0182-525077 70 KEUKEN- EN 15 BADKAMEROPSTELLINGEN ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar h MAKELAAR Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 Benthuizen- Dit seizoen worden weer vier koffie-ochtenden georgani seerd. De eerste is op donderdag 26 september van 9.30 -11.30 uur. Tjits- 1 e Lemstra spreekt over: "Met vreug de vrouw zijn". De koffie staat klaar vanaf 9.15 uur. De toegang is gratis en er is oppas voor de kleintjes. Deze ochtend wordt gehouden in het ver enigingsgebouw "De Bron", Dorps straat 42 te Benthuizen. De andere ochtenden zijn op 16 ja nuari en 15 april. ''nor meer inlichtingen of voor ver voer: telefoon 079-3313856. Hazerswoude-Dorp- Galerie Blijvers aan de Voorweg 129 te Hazerswoude- orp presenteert tot en met zondag 0 oktober een bijzondere tentoon- s elling van schilderijen van Hans var, A'eeren, welke gedurende de tijd ie hij in Parijs heeft gewoond tot stand zijn gebracht. opening van de expositie is op zondag 22 september om 15.00 uur. Galerie Blijvers viert met deze expo sitie haar tweejarig bestaan en ver- eugt zich bij voorbaat op een grote an8steliing van bezoekers uit de en daarbuiten. De openingstij en zijn: woensdag, donderdag en vnj agvan 13.00-17.00 uur, zaterdag mui'uur' zondag van 11 -11.00 uur of op andere tijden 5S707,ef°niSche afsPraak °P 0172- Door Karin van Langeraad

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1