Buurtschap Oud-Verlaat biedt petitie aan Foto's in het Hart van Holland Kerkdiensten Icvenhuizen-Moerkapeile Molens in Zevenhuizen in floodlight Bijbellezingen Jan Nadorp wordt verrast met een kraak Orgelconcert door Herman van Vliet Activiteiten Agenda Gemeente Zevenhuizen 5 Moerkapelle om bij te blijven... Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld wor den a 7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. pagina 20 Hart van Holland/18 september 1996 Voorbereidingsbesluit Zondag 22 september Medische weekenddienst Casema Eneco agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecreta rie, sectie V.R.O.M. Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 10 september 1996, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van de bestemmingsplannen: - "Dorpsgebied Zevenhuizen" voor het perceel aan het Nijverheidscentrum 5 te Zevenhuizen; - "Landelijk Gebied 1990" voor het perceel Middelweg 4c te Zevenhuizen. een en ander zoals in rode kleur is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Het besluit treedt in werking op 20 september 1996. Zevenhuizen, 19 september 1996 De burgemeester voornoemd, L.M. Schoots Door Gerard Verheiien Oud-Verlaat - Door het aanbieden van een in bloemen getooide (oude) TV-schotel bood Oud-Verlaat in de persoon van mevrouw A. vanDrunen (vergezeld van dochter Maaike) en de heerj. Stubbe burgemeester Schoots van Zevenhuizen-Moerkapelle een petitie aan. Het verzoekschrift was ondertekend door 200 inwoners van het onder de rook van Rotterdam gelegen buurtschap. Het verzoek aan de voorzitter van de gemeenteraad was om te on derzoeken of Oud-Verlaat (in casu de Middelweg, WollefoppenWeg, Vlietkade, Rottekade en De Bonk) niet aangesloten kon worden op het televi sie- en radiokabelnet. Dit om allerlei redenen, waarvan de voornaamste toch wel was dat de inwoners van Oud- Verlaat door de commerciële zenders gedwongen worden een nieuwe scho telantenne met toebehoren aan te schaffen. Voor velen blijkt dit financieel gewoon niet haalbaar. Daarenboven iaat de beeldkwaliteit, zeker bij slecht weer, vaak te wensen over. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds G.J. v Beek; 19.00 uur ds G.J. v Beek. Oud Verlaat 19.00 uur ds A. van Eijk, Gouda Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur dr J.C. de Moor, W'veen. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur rev. drs. F.H. Sachs. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds W.C. Meeuse, Sint Annaland; 18.30 uur ds C. vd Bergh, Ridderkerk. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zaterdag 21 september: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-5212500. Zondag 22 september: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zeven huizen, telefoon 0180-631783. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Zevenhuizen- Op initiatief van de bewo ners/molenaars van de Molenviergang in de Tweemanspolder in Zevenhuizen zullen de vier molens de avonden van woensdag 2 oktober tot en met vrijdag 4 oktober in het floodlight gezet wor den. Bij gunstige weersomstandighe den zullen de molens op vrijdagavond in bedrijf worden gesteld. De molenaars van de molens hebben het initiatief genomen de molens te ver lichten om het bijzondere karakter er van extra onder de aandacht te bren gen. Ervaringen elders hebben geleerd dat verlichte molens veel (hobby)fotografen op de been bren gen. De verlichting wordt deze dagen rond half acht 's avonds ontstoken en zal circa tien uur worden gedoofd. De molens van de Tweemanspolder zijn voor velen een bekend en onmis baar element in het landschap langs de Rotte. Om het molencomplex ook voor de toekomst te behouden is naast de Molenstichting ook de Vereniging Mo lenvrienden Rottemeren gebied opge richt. Door middel van het aantrekken van sponsors en donateurs worden gelden ingezameld voor bijzondere projecten die het gewone onderhoud te boven gaan. De bewoners/molenaars zijn blij met dit initiatief en willen hun erkentelijk heid mede op deze wijze tot uitdruk king brengen. Vanwege het feit dat de molens perma nent bewoond zijn dienen bezoekers er rekening meê te houden dat bezichti ging van het interieur niet mogelijk is. Voor eventuele nadere informatie kan men contact opnemen met molenaar/ bewoner.!. Ottevanger, Molenviergang 2, 2761 BK Zevenhuizen, telefoon 0180- 631485. Moerkapelle- Ook dit winterseizoen zullen er gedurende een aantal maan den bijbellezingen gehouden worden door de evangelist Dato Steenhuis. Het onderwerp van de lezingen is dit sei zoen: "Hoe kan een mens rechtvaardig zijn voor God." Dit thema zal worden uitgewerkt in een zevental lezingen aan de hand van de brief van Paulus aan de Romeinen. De eerste lezing zal gehouden worden op 24 september. Een ieder is van harte welkom in ge bouw "de Rank" (t.o. de Hervormde Kerk) Kerkstraat 15 te Bleiswijk. De aanvang is 20.00 uur en na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Voor inlichtingen 079-5932273. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Jan Nadorp, de captain van shantykoor "Het Kraaienest", bereikte vorige week de respectabele leeftijd van zestig. Hij was echt verrast toen tegen 20.30 uur onder luid geloei van scheepstoeters een levensechte kraak van 16.65 meter lang en 3 meter breed via het kanaal zijn achtertuin kwam binnenvaren. Een kraak is een binnenvaartuig met één mast dat voornamelijk in Zuid-Holland thuishoorde. In 1993 werd het casco van dat kraakschip door de Van Waning-stichting aangekocht. Het voor een groot deel vergane schip werd door de scheepswerf Van der Giessen-de Noord, die het in 1879 ook had gebouwd, deskundig gerestaureerd. Zo deskundig dat het in 1995 weer in de vaart kon worden genomen Naast deze historische kraak ontbraken op het feest van Jan uiteraard ook de leden van shantykoor niet. Staande op de "Rijn en Zaan zoals de kraak heet, golfden de zeemansliederen vanuit hun vers gespoelde kelen luid en duidelijk over Zetfenhuizen. Burgemeester Schoots memoreerde in dit verband dat de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle hierover reeds con tact met Casema had gehad. Casema is de eigenaar van de kabel in deze ge meente. Naar verluidt zou Casema heb ben meegedeeld dat Oud-Verlaat op een zodanige afstand van het bekabel- de gebied in Zevenhuizen is gelegen dat aansluiting op dat net een zeer aanzien lijke investering zou vergen. Een inves tering die ten opzichte van het huidige tarief volgens Casema zou neerkomen op een meerbedrag van f 75,- per jaar per inwoner. Dus ook voor de inwoners van de gemeente die thans reeds op de kabel zijn aangesloten. Gezien de hoog te van dat bedrag viel hierover volgens de heer Schoots met het gemeentebe stuur van Zevenhuizen-Moerkapelle gewoonweg niet te praten. Op de vraag hoe dit bedrag dan wel was samenge steld, kon Casema geen direct ant woord geven. Wel zegde Casema toe dat het college van Burgemeester en Wethouders hierover zou worden geïn formeerd. Onverlet deze toezegging vond Casema het meer voor de hand Namens de inwoners van Oud Verlaat overhandigden mevrouw Van Drunen (rechts met dochter Maaike) en de heer Stubbe een versierde schotelantenne aan burgemeester Schoots (links). liggen dat Oud-Verlaat, ondanks dat het tot de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle behoort, op het kabelnet van Rotterdam zou worden aangeslo ten. Dit vanwege het feit dat het buurt schap direct aan Rotterdam grenst. Bo vendien is het zo dat binnenkort met de bouw van de Rotterdamse wijk "Nesse- lande" begonnen gaat worden, wat in houdt dat de kabel tot vlakbij Oud- Verlaat getrokken gaat worden. En aan gezien de eigenaar van de Rotterdamse kabel een andere is dan Casema heeft de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le recentelijk een brief aan het gemeen tebestuur van Rotterdam gestuurd met het verzoek te bezien of Oud-Verlaat niet van de Rotterdamse kabel gebruik kan maken. Het antwoord van de gemeente Rotter dam was dat de bewuste brief ter advi sering was doorgezonden aan Eneco, de eigenaar van de Rotterdamse kabel. Na ontvangst van het advies van die kant komt Rotterdam zo spoedig moge lijk op de brief van B. en W. van Zeven huizen-Moerkapelle terug. En tot zo lang ook blijft Oud-Verlaat in ieder ge val van de kabel verstoken en blijft het verder afwachten. De petitie van vorige week ten spijt. Zevenhuizen- De commissie Kerkmu ziek van de Gereformeerde Kerk en de culturele stichting "De Zeven Muzen" organiseren op zaterdag 21 september een orgelconcert in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat te Zevenhui zen. Sinds het in gebruik nemen van het Van Leeuwen-orgel in 1991 wordt er ieder jaar in de maand, september door een bekende Nederlandse organist een concert gegeven. De laatste twee jaren waren dit Aart Bergwerff, organist van de Lutherse kerk in Den Haag en Chris- tiaan Ingels van de Sint Jan in Gouda. Op zaterdag 21 september zal Herman van Vliet, de vaste organist van de Sint Joriskerk van Amersfoort, het concert geven. Op het programma staan onder andere werken van Johann Seb.Bach, Hermann Grabner, Felix Mendelssohn- Bartholdy, Johann Chr.Oley, Johann Chr.Heinrich Rinck en Charles-Marie Widor. De koraalfinale aan het eind is een eigen compositie van de heer Van Vliet. Het concert begint op 20.00 uur en de toegang is gratis. Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Donderdag 3 oktober: Hervormd Centrum 930-1100 uurkoffie-ochtend; spreke Gerd van den Bosthema HOllen of stilstaan. Kinderoppas aanwezig. Donderdag 3/vrijdag 4 oktober: Geref. kerk: kinderkleding- en speelgoedbeur De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.üuuu 19 sept.: 14.00 uur: ouderenkoor Waddinxveen. Spelmiddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster (niet op 23 en 30 sept-h Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster Fietsen: lx per dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur: 27 sept, okt.; Gymnastiek:gebouwger.kerk dinsdag9.30,10.30enll.00uur; Zwem in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur;. Zeven Muzen: ,,ljpt Zaterdag 21 september: Geref. kerk 20.00 uur: orgelconcert Herman van vii|_ Zondag 13 oktober: Vrijz. herv. kerk 12.00 uur: koffieconcert met saxofoonxw tet; Woensdag 30 oktober: Dorpshuis Swanla 14.00 uur: Kindertheater kinderen van 4 tot 9 jaar; Zaterdag 2 november: 'Geref kerk 20.00 uur: a™* muziekavond; Zondag 24 november: Vrijz. herv. kerk 12.00 uur: koffiecon Vogelvereniging Zang en Kleur: „lhfiUrs, Jokeren/klaverjassen 20.00 uur: 27 sept., 25 okt., 22 nov. en 20dec., Vog 14.00 uur: 21 sept., 19 okt. en 16 nov.; Contact-avond, 20.00 uur: 1 okt., o Alle activiteiten vinden plaats in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Moerkapelle: ,c J4 Iedere 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos.lU o nov.; 12 dec. „v Dona- Dinsdag 15 oktober: dorpshuis Op Moer 20.00 uur (zaal open 19.30 uurj. l teursavond Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 20