De Zevenster en De Vierstroom onder tekenen samenwerkingsovereenkomst Gezelligheid troef bij de plattelandsvrouwen Moerkapelle Roel van Dijk docee Klein Vaarbewijs I Oproep collectanten Dierenbescherming Oogstfeestcomité oogst niets dan lof bij raadsleden 4Pa Pa Paa' in de Wereldwinkel Fotoclub exposeert bij Artique Hart van Holland/18 september 1996 pagina 21 Cursussen Commotie Wordt lid Vacature wethouder Nieuwkomer De docent Op cle voorgrond van links naar rechts: de dames Wubben, algemeen bestuurslid, Pothecary, penningmeester/excursieleider. Landman, voorzitter. Staand van links naar rechts mevrouw Bukman, 2e secretaris en mevrouw Van Heusden, secretaris. Door Gerard Verheiien Moerkapelle Het was een onge dwongen onderonsje met de be stuursleden van de Nederlandse bond voor plattelandsvrouwen van de afdeling Moerkapelle. Als man nooit geweten dat ze zóveel dingen op zóveel verschillende gebieden organiseren. Een enorme variëteit aan onderwerpen waar iedere vrouw zonder meer iets van haar gading bij kan vinden. En bovendien leerzame uitstapjes en excursies, ge koppeld aan een enorme dosis gezel ligheid. Enthousiast vertellen de bestuurs leden over wat ze allemaal doen. De term 'plattelandsvrouwen' mag dan weliswaar achterhaald zijn, maar hij heeft naamsbekendheid, is zonder meer een handelsnaam gewor den. Een ieder heeft op de een of ande re manier wel eens van de bond van plattelandsvrouwen gehoord, zonder zich misschien een volledig beeld te kunnen vormen van wat die organisa tie nu allemaal doet. De naam opent zonder meer ook deuren, wat uiterst plezierig is voor degene, die bepaalde activiteiten moet organiseren. De an dere kant vindt het niet bedreigend, vindt het eerder een eer om iets voor de 'plattelandsvrouwen' te kunnen be tekenen. Om een zuiver beeld van de bond van plattelandsvrouwen te geven en dan met name van de afdeling Moerkapelle: het is geen naaikransje. Integendeel! Het is een club die cursussen organi seert, zich toelegt op cultuur en na tuurlijk op gezette tijden ook stilstaat bij de rol van de vrouw in de samenle ving met name als het gaat om econo mische, ecologische en sociale aspec ten. Verder worden allerlei uitstapjes met een cultureel tintje georganiseerd. De bond onthoudt zich van partijpoli tiek en is toegankelijk voor vrouwen van alle gezindten, van jong tot oud. De afdeling Moerkapelle heeft de vol gende cursussen op het winterpro- gramma staan. Op woensdag 9 oktober Door Gerard Verheijen Zevenhuizen - Naast de afhandeling van de vele agendapunten spraken de raadsleden en het bestuurscollege tij dens de raadsvergadering van vorige week dinsdag hun uitdrukkelijke waardering uit voor het organisatie comité van het Oogstfeest. Het jaar lijkse festijn was mede door de aan dacht die het comité bij radio West bad weten te bewerkstelligen extra onder de aandacht van luisterend 'md-Holland gebracht. En niet alleen {^Oogstfeest maar ook het fraaie, landelijk gelegen Zevenhuizen. De voorzitter van de gemeente raad, burgemeester Schoots, ex- cuseerde zich voor de aanvang van de vergadering tegenover een in- oner van Zevenhuizen, die gebruik e maken van het zogenaamde preekrecht. De bewuste inwoner had en vraag met betrekking tot agenda- Punt 16: Het voorstel tot aankoop van perceel Dorpsstraat 33 te Zevenhui- oh Aangezien deze problematiek sew S (ongewijzigd) aan de orde was 'n de openbare commissiever- saaering Algemeen Bestuurlijke Zaken rpr-m111®6 w.eken terug en het spreek- k j uitsluitend tijdens die gelegen- vr r anteerd kan worden, werd hij Saand aan de raadsvergadering 'n,de gelegenheid gesteld zijn aag alsnog naar voren te brengen. d r'gens werd het voorstel door de mprP- zonder noemenswaardige op- 'ic™gen aangenomen. Mevrouw Lee- Vonr^V| r. VOnd het een S0ed vvn de heer Van E')k van de verhanH k.et <ren g°ed p|an- In dit and achtte hij het tevens belang- is er in het dorpshuis "Op Moer" van 20.00 tot 22.00 uur een dialezing over de schilder Jan Steen door kunsthistorica mevrouw Schippers. Op woensdag 13 november wordt door de heer De Pater China in al zijn facetten onder de loep genomen. Op dinsdag 17 december is er de Kerstviering. Een viering met el kaar en door elkaar. Een viering ook die door de leden steeds weer bijzonder wordt gewaardeerd. Op die avond leest Joke van der Ark dan enkele gedichten voor uit eigen werk. Het volgend jaar, op woensdag 15 januari, wordt de jaar vergadering gehouden. Na de pauze staat mevrouw Bruggeman stil bij "Sjaals knopen, de mode van vroeger en nu". Dan op woensdag 12 februari komt de heer Buitenhuis van de apo thekersorganisatie alles over medicij nen vertellen. De slotavond staat ge pland op woensdag 16 april. Dan is het toneelgezelschap "Maskerade" aanwe zig met "Het spook van Canterville" van Oscar Wilde. Daarnaast worden er in oktober en november vrijwel wekelijks cursussen georganiseerd op het gebied van kalligrafie, kaarten maken, perga- rijk dat meer bedrijven uit de Dorps straat naar het industrieterrein zouden verhuizen. Burgemeester Schoots be nadrukte nog eens het belang dat de gemeente hechtte aan het in handen krijgen van dit uniek plekje Zevenhui zen. Verder ging de Raad akkoord met het parkeerverbod vanaf de hoofdingang van het zorgcentrum "DeZevenster" tot twee meter voorbij de dienstingang van 07.00 tot 18.00 uur. Onderzocht was of de verkeersmaatregel in het weekend achterwege kon blijven. In verband met de bezorging van maaltijden werd dit niet raadzaam geacht. Enige commotie ontstond er bij agenda punt 17: Voorstel tot het benoemen van een lid in het bestuur van de Stichting Uitvaartcentrum Zevenhuizen. Bij schrijven van 26 juni 1996 had voorzit ter Teekens, tevens raadslid voor de fractie PvdA/D66, namelijk laten weten zijn functie van voorzitter en lid van het bestuur van de stichting ter beschik king te stellen. Dit vanwege zijn op han den zijnde verhuizing naar Den Haag. Omdat de andere fracties vonden dat er in de stichting opnieuw iemand van dezelfde partij benoemd zou moeten worden, kwam de PvdA/D66 met twee namen, die van de PvdA'ers Koetsier en Hofmans. De keus werd daarbij overge laten aan de Raad. Na schriftelijke stem ming viel de keus met twaalf stemmen voor op de heer Hofmans. Enige com motie ontstond er toen burgemeester Schoots even vóór de stemming meen de te constateren dat een van de kandi daten, die op de publieke tribune aan wezig was, non-verbaal te kennen gaf mano, bloemschikken, brooddeeg, kunstgeschiedenis en literatuur. Heel bekend is het Moerkapelse huisvrou wenorkest. De vraag naar dit orkest is dusdanig groot dat er voor de optre dens een wachtlijst van meer dan een jaar bestaat. Speciaal voor bestuursleden, maar ook voor niet bestuursleden, worden er vanuit het hoofdbestuur van de Neder landse bond voor plattelandsvrouwen (gratis) communicatiecursussen gege ven, zoals communicatie- en vergader techniek, spreken in het openbaar, stu ren voor besturen. Wie lid wil worden van de bond van plattelandsvrouwen, afdeling Moerka pelle, kan zich voor 1 november aan melden bij mevrouw M.J. Bukman, Schieland 23, 2751 DZ Moerkapelle (te lefoon: 079- 5931723). De aan het lid maatschap verbonden kosten bedra gen f 60,30 per jaar, wat neerkomt op zo'n f 5,- per maand. dat hij voor een benoeming toch niet in was. Waarop mevrouw Leewis onmid dellijk een verzoek tot schorsing van de vergadering deed. Door het vertrek van CDA-wethouder Brouwer (Ruimtelijke Ordening, Milieu en Cultuur) is al enige tijd de discussie gaande of zijn plaats wel of niet opge vuld moet worden. Discussie, omdat het CDA geen vervanger voor de ver trekkend wethouder had. Ondanks het feit dat de SGP/RPF-fractie bij monde van de heer De Vries het handhaven van een derde wethouder, gezien de steeds groter wordende werkdruk, noodzakelijk achtte, besloot de Raad toch anders. De portefeuilleverdeling zal nu waarschijnlijk als volgt worden: Ruimtelijke Ordening wordt in zijn vol le omvang toegevoegd aan de porte feuille van burgemeester Schoots, ter wijl diens onderdeel Financiën terug gaat naar wethouder Zijderhand (ge meentebelangen). Over het Milieu zal wethouder De Gooijer (RPF/SGP) zich voortaan ontfermen. In het midden bleef waar Cultuur terecht komt. Nadat door een commissie van drie uit de Raad de geloofsbrieven waren on derzocht, werd de heer J.Helmer for meel tot lid van de Raad toegelaten. Dit in verband met het vertrek van de heer Teekens, lid van de PvdA/D66-fractie. Door de komst van de heer Helmer, die lid is van D66, bestaat de fractie PvdA/ D66 nu uit twee leden van D66. De voor zitter is mevrouw Kruyt van de PvdA. Zevenhuizen- De Vierstroom en De Ze venster verlenen beide zorg aan oude ren in Zevenhuizen-Moerkapelle. Het verschil is dat bij de eerste de cliënt thuis zorg krijgt en bij de tweede dit binnen de muren van een zorgcentrum gebeurt. Ondanks dit verschil ligt sa menwerking tussen de thuiszorgorga nisatie en het zorgcentrum voor de hand. AI enkele jaren stemmen de orga nisaties de zorg op elkaar af. Op 23 september wordt de samenwerking op papier vastgelegd door middel van het ondertekenen van een overeenkomst. Regelmatig komen De Zevenster en De Vierstroom elkaar bij het dagelijks werk tegen. Sommige bewoners van De Zevenster hebben bijvoorbeeld eerst zorg gehad van De Vierstroom; een soe pele overgang van de thuissituatie naar het zorgcentrum is wenselijk. Anders om is na tijdelijke opname in het zorg centrum goede opvang bij thuiskomst een eerste vereiste. De Vierstroom staat dan voor de thuiskomer klaar. Soms gaat zelfs de 'eigen' verzorger van De Zevenster mee. Mevrouw Gho, ad junctdirecteur Thuiszorg van De Vier- Moerkapelle-Van 16 september tot 16 oktober exposeren de leden van de Fotoclub bij Artique in Moerkapelle. De foto's zijn te bezichtigen op maandag, dinsdag en woensdag van 9.00-12.00 uur, op donderdag en vrijdag van 9.00- 17.00 uur en op zaterdag van 10.00- Zevenhuizen/Moerkapelle- Op de ge meentedag van zaterdag 21 september zal ook Wereldwinkel Zevenhuizen- Moerkapelle vertegenwoordigd zijn in het gemeentehuis. In de stand van de Wereldwinkel zullen de producten van campagne 'Pa Pa Paa' een prominente plaats in nemen. De Wereldwinkel neemt de bezoekers mee op een reis door het zwarte continent, Afrika. Nana Baffour-Awuh is cacaoboer in Ghana. Hij plukt de cacaovruchten ter grootte van een rugbybal van de boom en kapt de vrucht open. Daarna laat hij de cacaobonen, afgedekt met bananen bladeren, een paar dagen broeien en gisten. Dan moeten ze nog een paar dagen in de zon te drogen worden ge legd. Als Nana tot slot de cacaobonen naar de coöperatie brengt en er een goede prijs voor ontvangt zegt hij trots 'Pa Pa Paa' wat het beste van het beste betekent. Deze uitdrukking is alle Afri kaanse levensmiddelen in de Wereld winkel op het lijf geschreven; stuk voor stuk producten van een uitstekende en smakelijke kwaliteit. Afrika kennen we uit het nieuws alleen van hongersnoden, oorlogen en na tuurrampen. Maar Afrika is méér. De levensmiddelen uit het continent be wijzen dat Afrika veel goeds in huis heeft. Daarom komt de grootste leve- stroom zegt hierover; "Wij hebben thuiszorg hoog in het vaandel staan, maar als het beter is om (tijdelijk) te kiezen voor de beschermde muren van een zorgcentrum, dan zorgen wij er voor dat die overgang soepel verloopt." In de toekomst wordt de samenwerking verder uitgebreid. Gedacht wordt aan een belbus zodat de vervoersmogelijk heden van de Zevenhuizenaren worden uitgebreid. Ook zijn er plannen om de specialistische zorg thuis uit te breiden zodat opname in het ziekenhuis of het zorgcentrum uitgesteld of zelfs voorko men kan worden. Een klussendienst hoort ook tot de mogelijkheden. Me vrouw Staal, directeur van De Zevens ter: "Het wordt niet alleen een samen werking op papier. Het is de bedoeling dat de inwoners van Zevenhuizen in de praktijk de vruchten kunnen plukken van deze samenwerking. Ik ben blij met de concrete ideeën die er nu liggen." Wie meer wil weten over de samenwer king, kan bellen met De Vierstroom- Zorglijn: 0182-594500 of De Zevenster 0180-637111. 15.00 uur. Deze expositie wordt gehouden in het kader van het 15 jarig bestaan van de Fotoclub. Een andere activiteit in het kader van het jubileum is een Foto weekend eind september voor alle le den naar het eiland Terschelling. rancier van eerlijke producten in Ne derland, Fair Trade Organisatie uit Cu- lemborg, dit najaar met een keur van nieuwe produkten uit dit continent. Chocolade- en hazelnootpasta (met het Max Havelaar keurmerk) gemaakt van cacaobonen van Nana en zijn collega's uit Ghana en rietsuiker uit Mauritius: De Kilimanjaro koffie (ook met het Max Havelaar keurmerk), een echte Afri kaanse hoogland koffie. Ananasjam, marmelade, mango chutney en chili saus, gemaakt door vrouwen in Swazi land. Katiyo thee uit Zimbabwe die, en dat is bijzonder, ter plaatse is gemengd en verpakt. Zuid-Afrikaanse rode- en witte wijn afkomstig van een wijnplan tage waar de rechten van de zwarte arbeider worden gerespecteerd. En drie smaken wijnazijn van de boerderij De Slange Rivier, ook in Zuid-Afrika ge legen. Men kan op de gemeentedag met deze smakelijke en bijzondere artikelen (in dien alles al voorradig is) kennis ma ken. Voor vijfentwintig cent schenkt We reldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle een heerlijk en eerlijk bakje Kilimanjaro koffie. Uiteraard zijn al deze producten ook na de gemeentedag verkrijgbaar in Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerka pelle, iedere zaterdag van tien tot drie uur op het dorpsplein te Zevenhuizen. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Met ingang dinsdag 8 oktober verzorgt Roel van Dijk gedu rende acht avonden in de bovenzaal van Albert Heijn van 19.30 tot 22.00 uur de cursus Klein Vaarbewijs I. De aan de cursus verbonden kosten bedragen f 250,-, inclusief het ANWB-cursusboek. Het Klein Vaarbewijs I heeft betrekking op rivieren, kanalen en meren en is puur theoretisch van aard. Hij is niet alleen bestemd voor mensen die van plan zijn een boot te kopen, maar ook voor degenen die er reeds een bezitten. Het K.V.I is alleen verplicht voor dege nen, die in het bezit zijn van een boot die sneller dan 20 km per uur kan varen en voor de bezitters van een boot die langer is dan 15 meter. Dat neemt niet weg dat voor de categorie van mensen die hier niet onder valt de cursus toch belangrijk is. Wat kan men van de cur sus verwachten? Tijdens de lessen wordt men geïnformeerd over een breed scala van vaarregels met als ba sis de Scheepvaartverkeerswet. Er wordt gesproken over de betonning, dus de rode en groene tonnen die als bakens dienen. En er wordt uitgebreid ingegaan op de veiligheid aan boord, wat men bijvoorbeeld kan doen om brand te voorkomen. Ook wordt de sys tematiek van het manoeuvreren breed aan de orde gesteld. Gewoon een be langrijke cursus dus. Roel van Dijk werkt al meer dan 10 jaar Roel van Dijk werkt al elf jaar bij de waterpolitie. Daardoor heeft hij veel ervaring met de vaarregels. bij de waterpolitie. Hij heeft dus be roepsmatig veel te maken met de bin nenvaart en heeft daardoor een up to date kennis van de vaarregels. Door zijn jarenlange ervaring kan hij ook veel praktische tips geven, die daarmee de cursus een extra dimensie geven. Voor informatie en/of aanmelden: telefoon nummer 0172-421828. Zevenhuizen- De jaarlijkse collecte van de Dierenbescherming afdeling Gouda en omgeving vindt plaats in de week van 29 september t/m 5 oktober. Het resultaat van de collecte komt vooral ten goed aan het Dierentehuis Midden- Holland te Gouda. In het Dierentehuis worden per jaar gemiddeld 1000 afstands- en zwerfdie ren opgevangen uit Gouda en de regio. Bijna alle dieren krijgen een nieuw te huis of gaan terug naar hun eigenaar. Ook de nazorg wordt niet uit het oog- verloren. Voor de medische controle en de ver zorging van de dieren zijn twee dieren artsen verbonden aan het dierente huis. De opbrengst van de collecte is onmis baar voor het in stand houden van het Dierentehuis en het uitvoeren van di verse dierenbeschermingsactiviteiten. Om een zo goed mogelijk resultaat te behalen doen wij een beroep op u om u aan te melden als vrijwilliger voor de collecte in Zevenhuizen. Voor meer in formatie op opgave Anneke Otting, te lefoon 0180-632881 t.k. perfecte damesfiets tr. remmen 3 versn. ƒ225,-0180-632396 Vandaag 18 september ziet Tonny Abraham. Van harte gefeliciteerd greet gertjan, moeder, jan, dirk

Hart van Holland | 1996 | | pagina 21