De Novib Kalender 1997 Verkoop Woordenlijst Nederlandse taal breekt alle records Naima El Bezaz in de Boskoopse bibliotheek deHaijC vanderWende Familieberichten Voorlichtingsavond over baarmoederoperatie Hart van Holland/18 september 1996 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Jan Gerrit Tump Modeshow bij Bac Fotografie Een onbevangen kijk op de wereld Inspiratiebron tot kunst Doe te bestellen lil Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop 1 26.000 exemplaren. ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Zijn handen hebben voor ons gewerkt. Zijn hart heeft voor ons geklopt. Zijn ogen hebben ons tot het laatste gezocht. Hij heeft zijn taak volbracht. Op 16 september 1996 hebben wij afscheid genomen van in de leeftijd van 62 jaar. En toen opeens stond onze wereld stil; Deze zal ook nooit meer hetzelfde zijn. Elisabeth Tump-Stougie Lia en Jan Marja en Gert-Jan Cornelis Jan en Harriet Annelieke Rien en Astrid Adry en George Fred en Coby Rottekade 51 2761 DW Zevenhuizen Jan is thuis. Donderdag 19 september kunt u vanaf 13.00 uur afscheid van hem nemen. Vrijdag 20 september zal om 15.00 uur de crematieplechtigheid plaats hebben in aula 1 van crematorium Hofwijk, Delftweg 230 te Rotterdam, afslag vliegveld Airport. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer. Jan hield van bloemen. Regio- Op woensdag 25 september wordt in het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda een voorlichtingsavond gehou den over de baarmoederoperatie. Vrou wen (en hun partners) zijn welkom van af 19.30 uur in de Gehoorzaal van de Bleulandlocatie. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot circa 22.00 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie kan men terecht bij het Patiëntenservicebureau, tele foon 0182-566324. Pa en Ma Wesseling al 35 jaar een paar. van harte gefeliciteerd Wim Linda en Boris Zevenhuizen - Op maandag 23 septem ber wordt in de vestiging Zevenhuizen van Bac een modeshow gehouden. De toegang is gratis. Aanvang 20.00 uur. damesfiets met versn ƒ50,- 0182-632921 jaarsma aardgashaard model sorento izgst t.e.a.b. 0182-613483 Eén dezer dagen verschijnt de 1997-editie van de Novib kalender. Een indruk wekkende kalender met een eigenzinnig formaat (26x60 cm), met prachtige kleurenfoto's uit de Derde Wereld. Een heel jaar lang elke maand opnieuw een fascinerend uitzicht op een nieuw inzicht. Topfotografen uit de gehele wereld stuurden hun beste materiaal in, waaruit een internationale commissie de meeste aansprekende foto's koos. Foto's, die het veelzijdige en boeiende gezicht van de Derde Wereld laten zien. Een wereld waar gefeest en gelachen wordt, gehuild en getrouwd, maar bovenal een wereld waar Plaats is voor iedereen. Op de achterkanten van de kalender komen alge mene onderwerpen aan bod als rouw, intimiteit, religie, en het plezier dat mensen in de hele wereld beleven aan kleine vreugdes als een ver- loeiend ijsje of een lekkere portie patat. Wereld wijd delen we lotgevallen en gevoelens. 9e kunstenaar Toyin Loye uit Nigeria maakte Prachtige kunstwerken gebaseerd op foto's it de kalender 1997. een set van 2x3 kunstkaar- en in het resultaat. Met deze kaarten kan men jn wensen op bijzondere wijze kenbaar maken. kan zelfs meedingen naar één van de origi- 'e kunstwerken door het overmaken van een dp i,6" Oe 1.000ste, 2.000ste en 3.000ste inzen- zorgd ^an ^et kunstwerk gratis thuisbe- 37.50) en de set kunstkaar- Srh t kunnen besteld worden bij Novib. jjcnnttelijk: Antwoordnummer 10720, 2501 WB Haag of telefonisch: 070-3421777. Het invoeren van de nieuwe spel lingsregels zorgde dit jaar voor een verrassende winnaar van de Top-100 van best verkochte boeken: 'de Woordenlijst Nederlandse taal' (het 'groene boekje'). Meer dan 500.000 exemplaren, waarvan 184.000 exem plaren via de boekhandel, vonden hun weg naar de Nederlandse consu ment. In de vijfjarige geschiedenis van de Top-100 werden niet eerder van een titel zoveel exemplaren ver kocht. 'De Woordenlijst Nederlandse taal' is het eerste non-fictieboek dat de Top-100 lijst aanvoert. 'De Vriendschap' van Connie Palmen is het op één na best verkochte boek met een verkoop van 182.000 exem plaren. Het thema van de komende Boekenweek 'Mijn God', is nu al goed vertegenwoordigd in de Top-100 met titels als 'De geschiedenis van God' van Karen Armstrong en 'Wie is Jezus' door John Drane. De toenemende belang stelling voor esoterische boeken zet dit jaar door met hoge noteringen voor James Redfields 'Het tiende inzicht' en 'Het Celestijnse Werkboek' en 'Dialoog met de natuur' geschreven door Irene van Lippe-Biesterfeld. De lijst met honderd best verkochte boeken wordt jaarlijks samengesteld door de Stichting CPNB aan de hand van door accountants te verifiëren ver koopcijfers van uitgeverijen. Het be treft uitsluitend de verkoop via de Ne derlandse boekhandel, van boeken die verschenen zijn in de periode 1 januari 1995 tot 1 juli 1996. De honderd boeken zijn gerangschikt in vijf rubrieken. De publikatie van de lijst van hon derd best verkochte boeken mar keert de start van de stemperiode van de Trouw Publieksprijs voor het Nederlandse Boek vindt begin no vember plaats. Winnaars in de vier voorgaande jaren waren 'Indische duinen' van Adriaan van Dis (1995), 'De Tweeling' van Tessa de Loo (1994), 'Heren van de thee' van Hella S. Haasse (1993) en 'In een sluier ge vangen', geschreven door Betty Mahmoody (1992). De winnaar van de Trouw Publieksprijs voor het Ne derlandse Boek ontvangt een sculp tuur van Jeroen Henneman en een geldbedrag van 15.000,=. De Trouw Publieksprijs voor het Ne derlandse Boek is een activiteit van de Stichting CPNB. Boskoop- Op donderdagavond 26 september komt de schrijfster Naima El Bezaz naar Boskoop. Naima El Bezaz is een jonge Marok kaanse schrijfster die als 4-jarig meis je met haar ouders naar Nederland kwam en die nu in Leiden Rechten studeert. Zij debuteerde vorig jaar met haar boek "De weg naar het Noorden", dat door de pers enthousiast werd ont vangen. Ze was onder andere te gast in het programma van Sonja Barend. Op 12 augustus ontving zij te Gronin gen de Ibby-prijs. De Ibby-prijs (De In ternational Board on Books for Young People) wordt elke drie jaar uitgereikt en is bestemd voor een literair werk dat een beter begrip van mensen uit min derheidsgroepen stimuleert. De vijfkoppige jury vindt het boek van de Alphense "een opmerkelijk debuut van een veelbelovend auteur". In haar boek beschrijft zij op boeiende wijze hoe een werkloze jongen Marok kaan hoopt op een beter leven in Euro pa. Hij reist als illegaal via Frankrijk naar Nederland en ontdekt daar dat zo'n leven bepaald geen verbetering brengt. Met haar tweede boek is ze nog bezig. Dit zal gaan over de ongelijkheid tus sen mannen en vrouwen binnen de Marokkaanse gemeenschap. De bijeenkomst vindt plaats op don derdag 26 september in de Openbare Bibliotheek in Boskoop aanvang 20.00 uur. De kaartjes a 7,50 (leeskring 5,=) zijn te koop in de bibliotheek (ook telefonisch te bestellen) en de boek handels. telt Donderdagochtend vond in een wo ning aan De Leeuwerik te Zevenhuizen een ongeval plaats waarbij een 18-jari- ge een ernstige inwendige bloeding opliep. Zij werd overgebracht naar het Bleulandziekenhuis. Aanrijdingen: Maandagochtend vond een aanrijding plaats tussen een 17- jarige Waddinxveense bromfietser en een 42-jarige Waddinxveense fietster. De bromfietser sloeg op de kruising Stationstraat-Kanaalstraat linksaf en verleende daarbij geen voorrang aan de rechtdoorgaande fietster. Deze kwam ten val en raakte licht gewond. Donderdagochtend vond op de Beije- rincklaan een kop/staart aanrijding plaats waarbij vier auto's betrokken waren. Een 42-jarige Waddinxveense bestuurder botste achterop een rij au to's waardoor deze op elkaar werden gedrukt. De veroorzaker raakte ge wond aan hoofd en borst, twee andere bestuurders liepen nekletsel op. Donderdagmiddag vond op de Zuide lijke Rondweg een kop-staartaanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 24-jarige betrokkene uit Rotterdam is voor onderzoek overgebracht naar het Bleulandziekenhuis. Inbraak/diefstal: Aan de Alfensvaart werd in de nacht van zondag op maan dag ingebroken in een bedrijf. Men ver schafte zich met geweld toegang. Weg genomen werd een computer. In de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een bedrijf aan de Nesse. Men forceerde het slot om binnen te komen. Binnen werden twee gokkasten open gebroken en het geld eruit gehaald. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een winkel aan de Passage. Een deurruit werd verbroken waardoor goederen naar buiten wer den gehaald. Vrijdagavond werd in een super markt een 35-jarige Waddinxvener aan gehouden op verdenking van winkel diefstal. Hij werd vervolgens overge dragen aan de politie. Hij kreeg een transaktie van F 220,- aangeboden. Overig nieuws: Donderdagavond werd op de Zuidkade drie personen aange houden die in Gouda betrokken waren geweest bij een schietpartij. Het waren twee duitsers en een Waddinxvener. Zij zijn overgedragen aan de politie van Gouda. In het kader van de acties "wij gaan weer naar school" worden preventieve snelheidscontroles gehouden. Maan dagochtend werd gecontroleerd aan de Chopinlaan, maandagmiddag op de Kon. Wilhelminasingel. Vrijdag werden deze controles, die worden gehouden in samenwerking met kinderen uit groep 8 van verschillende basisscho len, herhaald. In totaal werden onge veer 120 automobilisten staande ge houden die te snel reden en vervolgens door de kinderen op hun rijgedrag wer den aangesproken. Aanrijdingen: Vrijdagmiddag om circa 17.15 uur vond op de Zijde een aanrij ding plaats waarbij een automobilist doorreed. Een 18-jarige bromfietser reed over de Zijde richting hefbrug toen de bestuurder van een donkere Peugeot 205 rechtsaf de Voorofsche weg opreed zonder de bromfietser vrije doorgang te verlenen. De brom fietser kwam ten val en raakte daarbij licht gewond. De politie zoekt getuigen. In de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een kantoor in de Kerkstraat. Men kwam binnen een plat dak. Er werd niets ontvreemd. Overig nieuws FIETSEN KIJKDAG: Zaterdag 21 sep tember zal achter het politiebureau tussen 10.00-16.00 uur weer een fietsen- kijkdag worden gehouden. Zij die een fiets zijn kwijtgeraakt worden uitgeno digd te komen kijken, ook uit de omge ving van Boskoop. Mensen die aangifte van diefstal hebben gedaan worden verzocht deze aangifte mee te nemen. Het is niet mogelijk fietsen te kopen. In het kader van de akties "Wij gaan weer naar school" werden dinsdag pre ventieve snelheidscontroles gehouden op het Reijerskoop en de Puttelaan. Ongeveer 25 overtreders werden staande gehouden en door scholieren uit groep 8 aangesproken op hun rijge drag. 10 zo Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus Slui tings term ijn adve rten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3