G eentedag een groot succes De Week van het Brood wordt in oktober 'De Warmste Maand van het Jaar' Inleveren pakketten voor Polen Weekend voor vogelkijkers Ontmoeting over drempels heen" Mo elle Hart van Holland/25 september 1996 pagina 11 Zaalvoetbal "Op Moer" Concours Hippique Uitslagen Brood en wijn, een lekkere combinatie Brandweer Herfstbroodjes De Grote Broodwedstrijd Oogstbroodjes en Open Huis in--- Regio- Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan geschie den bij: PPE inzamelpunt, Agaat 10 te Zoetermeer op donderdag 3 oktober 17.00 - 22.00 uur. Voor informatie: tele foon 079-3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een verplicht een legitimatiebewijs te to nen. Regelmatig zijn er op het inzamel punt nieuwe adressen van hulpbehoe vende Poolse gezinnen. Een klein pak ketje kan veel voor ze betekenen. Regio- Op zondag 29 september gaat Natuur- en Vogelwacht "Rotta" (Bleiswijk en omstreken) op stap om vogels te kijken en te tellen. Zij doen dit samen met 74 andere vogelwerkgroe pen in ons land die, op belangrijke plaatsen waar vogels naar voedsel zoe ken, slapen of rusten, de soorten en hun aantallen tellen. In het gehele land kan men dit weekend op binnenwateren, langs kusten, in weidegebieden, bos sen en heide, op akkerland, maar ook in de stad de vogelaars tegenkomen. Na- tuur- en Vogelwacht "Rotta" zal dit doen door middel van een fietstocht rondom de Rotte. Vertrek vanaf de par keerplaats bij de Skiheuvel (Hoge Berg se Bos, Bergschenhoek) om 10.00 uur 's morgens. Bijzonder is dat tegelijkertijd ook in andere Europese landen naar vogels wordt gekeken. BirdLife International organiseert dit vogelkijkweekend na melijk in 29 verschillende landen. Bird Life International is de organisatie die wereldwijd actief is voor de bescher ming van vogels en hun leefgebieden. Vogelbescherming Nederland is de Ne derlandse Partner van BirdLife Interna tional, en daarmee de nationale verte genwoordiger van BirdLife Internatio nal in ons land. Aan het einde van zondagmiddag 29 september verzamelt Vogelbescher ming Nederland de vogelgegevens zo wel uit ons eigen land als uit de andere deelnemende landen. Aan de hand van deze gegevens willen de vogelaars la ten zien dat de verschillende leefgebie den in binnen- en buitenland voor ve lerlei vogelsoorten van belang zijn. De zusterorganisatie van PTT-telecom in Japan sponsort dit evenement. Voor elke soort die in Europa of daarbuiten wordt waargenomen, betaalt zij 10,=. Het ingezamelde geld is bestemd voor een nader door BirdLife in te vullen vogelbeschermingsproject. In ons land zetten duizenden vrijwilli gers, aangesloten bij een lokale of re gionale vogelwerkgroep, zich actief in voor de bescherming van de vogels. Deelname aan de fietstocht geldt voor een ieder die wil meefietsen en van het vogelwaarnemen wil genieten. Marian Vonk linksj scoorde voor Op Moer 1-1. viïtk6.11 Publiekstrekker was de zaal- Mni wdstriid in dorpshuis Op dien 'n erkapelle tussen afgevaar- u, v®"de gemeente en de gebrui- an Op Moer". Hiermee werd te vens de gebruik nieuwe sportvloer officieel in haddp'K §enomen- Voor de wedstrijd srhoik1 organ'satoren een strenge Hem.i'ngehuurd: Klaas Huizinga. balvan'o®11!® niets- Ook niet de hands- Heia ar'° Wessels in de eerste helft, eoal u- V0?,r dem wuifde Huizinga de had c,eJ?' ^,ad hij hem wel geteld dan 10 de stand op gelijke hoogte gebracht, want kort daarvoor had John Mebius van Gemeentebelangen een politieke dreun uitgedeeld door de bal hard langs de bestuurder van Op Moer te jagen. Keeper Klaas Oosterhof bleek volstrekt kansloos, 0-1. Wie ook erg op dreef was, was Beertje Kreijermaat of liever gezegd Beer Kre- ijermaat. Zowel binnen als buiten het veld was hij duidelijk aanwezig. Wie binnen de lijnen in zijn Schootsveld terecht kwam, moest snel benen ma ken. Buiten de lijnen was het net Don Leo. "Een beetje hier naar toe! Let op, geen tweede man achter! Bied je aan! pr,.ll'.l/'?en" Zondag 29 sentemher is l opn" erom'ifiinnn" Zondag 29 september is bereiH h jUr weer een dienst, voor- Pels heen°r ne cornmissie "over drem- missio ui 1 voorbereidingscom- geloofsoo^, an uit 'eden van de vier Zen/MoerbmüfC'l,appen in Zevenhui" n'et-kerir i- Pe e hoopt kerkelijke en t ^rxeiijke mensen te begroeten. "«thema is: Europa: Falen en visi- Het YMCA Gospel Choir uit Schevenin- gen verleent vocale en muzikale mede werking. De samenzang wordt begeleid door Jaap Akkerhuis. De heer A. Oostlander, euro-parlemen tariër voor het CDA, zal deze dienst leiden en vertellen over zijn werk, waar- Jongens jullie lopen tegen je eigen ver moeidheid aan te voetballen. Wisse len!!". Maar helaas kon hij niet voorko men dat Op Moer voor de rust nog op gelijke hoogte kwam. Even leek het er op dat de gemeente opnieuw voorsprong zou nemen toen John Wouters van grondgebiedzaken een dot van een kans kreeg. Helemaal vrij voor Klaas Oosterhof maaide hij echter sierlijk over de bal heen. Op Moer startte in de tweede helft vrij agressief. In de draai haalde Carlo Wes sels verrassend uit, 2-1Lange tijd leek het erop dat hij met dit doelpunt het gemeentebolwerk had gesloopt. Ech ter Moerkapelle had buiten de waard gerekend. Lammert Meuleman moest door de "smerige" tackle van Kees Ver hoef het doel van de gemeente voortij dig verlaten. En daarmee was hij er indirect de oorzaak van dat zijn ploeg nog een gelijkspel in de wacht sleepte. Hij werd vervangen door de atletische John van Eijk. De WD-voorman be schikte over een geweldige techniek. Met een fenomenale lob over de hele gaf hij Klaas Oosterhof kort voor tijd het absolute nakijken, 2-2. Een stand die gezien de krachtsverhoudingen zonder meer terecht was. Er werd in de bar van Op Moer nog wat nagekeuveld. Van beheerder Wim van der Lubbe ont vingen de deelnemers een paraplu. "Voor onder de douche", zoals burge meester Schoots het schertsenderwijs uitdrukte. bij het gekozen thema centraal staat. Voor de kinderen is er het bekende programma. Voor de allerkleinsten is er oppas. De kerk aan de Dorpsstraat 107 is om 15.30 uur open. Koffie en limonade staan klaar. Voor meer informatie: 0180-633403. Dnor Gerard Verheijen Het springconcours te In het kader van het 50-jarig bestaan hielden De Eendrachtsruiters een con cours met diverse wedstrijden op de locatie aan de Tweemanspolder. Mede door het mooie weer werd het een ge slaagd evenement, waar de samenwer- ongtussen mens en paard op basis van ontspanning centraal stond. De wed strijdonderdelen dressuur en sprin gen, de dressuurclinic door Coby van haaien en de parade trokken dan ook -gelegenheid van het vijftig jarig bestaan i veel publiek. Het bestuur, bestaande uit Hans van den Bosch, Remco de Bruin, Lenie van Dorp, Arie de Knegt en Bram Voshol, kan zonder meer terug zien op een schitterende demonstratie van de paardensport. Pony's: B-dressuur: 1. Liana Noorlan- der, 167 punten; 3. Arjan van de Bosch, 156 punten. B-springen: 2. Marije van de Wel. L-dressuur: 1. en 3. Leantine van i De Eendrachtsruiters trok veel publiek. Dorp met respectievelijk 172 en 164 punten. L-springen: 1. Arjan van de Bosch. Ml-dressuur: 1. Marije van de Wel, 156 punten. M2-dressuur: 1. Marie ke Duiverman, 158 punten. Kringkampioen pony's: L-dressuur: Leantine van Dorp. M-dressuur: Marije van de Wel. Paarden: B-dressuur: 3. Natasja Buys, 154 punten. Ml-dressuur: 3. Adrianne van Dorp, 150 punten. Ooit begonnen als 'De Dag van het Brood' en bekend geworden als 'De Week van het Brood', is dit nationale fenomeen dit jaar voor het eerst uitgegroeid tot 'De Warmste Maand van het Jaar'. De hele maand ok tober staan er vele, ver rassende acties bij de warme bakker op het programma. Nieuwe broodsoorten als herfst- broodjes en oogstbrood- jes, de Grote Broodwed strijd en kleurplaten voor kinderen zijn slechts enkele voorbeel den van wat de consu ment in oktober bij de warme bakker kan ver wachte. Hêrfstbroodjesjoet en hartig. broodjes met zuidvruchten en noten. Ze worden gebakken in opvallende vor men zoals druiventrosjes en ciabatta. Heel apart en vooral heel lekker. Ook heeft de warme bakker een leuke ver rassing voor de jeugd. Een grote 'mo len- en bakkerij' kaart met als titel 'Open huis bij de warme bakker' laat op een originele en informatieve manier zien wat er allemaal komt kijken bij het bakken van brood. Dat stokbrood en wijn bij elkaar horen is bekend. Er zijn echter nog veel meer broodsoorten die zich heerlijk laten combineren met wijn. Dat is te lezen in de speciaal ontwikkelde folder 'Brood en Wijn, een gezellig stel', die in de laatste week bij de warme bakker kan worden meegenomen. Bovendien wor den de broodjes in een handige Bollen- bus verpakt. Gemakkelijk voor onder weg, gezellig voor thuis op tafel! Zevenhuizen-Moerkapelle - De Gemeentedag van afgelopen zaterdag werd een enorm succes. Zowel de activiteiten in het gemeentehuis als daarbuiten werden druk bezocht. Er was voor elk wat wils. Er kon onder meer kennisgemaakt worden met de dorpswachten, er was een klimmuur op het voorplein, er werden zakken compost verstrekt, de diverse (sportverenigingen presenteerden zich en er was een recreatieve fietstocht. Speciaal voor de inwoners van de kernen Moerkapelle en Oud Verlaat reden er van 10.00 tot 15.00 uur twee busjes naar Zevenhuizen. Om 10.30 uur werd ook het nieuwe brandweervoertuig officieel door het gemeentebestuur aan de brandweer overgedragen. Daarvoor werden er over en weer de nodige speechjes ge houden, waarbij de sleutels van de brandweerwagen van de ene spreker naar de volgende gingen. De eerste die het woord voerde (na een inleidend woord van brandweercommandant Arie Roos), was een afgevaardige van MAN uit Vianen, de firma die het chas sis geleverd had. De volgende was de vertegenwoordiger van Rosenbauer uit Hedel. Deze fabriek had de opbouw verzorgd. Dus van het kale chassis een brandweerwagen gemaakt. Vervolgens gingen de sleutels naar de spreker van Van Leeuwen uit Waddinxveen, waar de brandweerwagen in onderhoud is. Hierna werden ze aan burgemeester Schoots overhandigd, die ze, na enige lovende woorden tot de aanwezige vrij willigers te hebben gesproken, officieel aan de bestuurder van de brandweer wagen overdroeg. OoastbroodiM met zuidvruchten. Ciabstta met pecannoten. De maand gaat van start met de traditionele Week van het Brood. Er liggen dan nieuwe broodjes bij de warme bakker: Herfstbroodjes. Deze broodjes hebben de vorm van een eikeblad en zijn wat betreft structuur te vergelijken met croissants. De brood jes worden gevuld met gele room of vruchten en bestrooid met poedersui ker. Ook is er een hartige variant (ra- goütvulling) verkrijgbaar en zijn er herfstbroodjes met chocoladetopping bestrooid met cocospoeder. In de tweede week staat de Grote Broodwedstrijd centraal. De winnaar van deze consumentenwedstrijd mag een weekje naar, hoe kan het ook an ders, een warme streek. Verder heeft de warme bakker een folder klaar lig gen die over de vele broodsoorten gaat, die de bakker steeds weer bakt. De creativiteit van de warme bakker kent geen grenzen. De derde week is wederom gereser veerd voor nieuwe broodjes. Ditmaal zijn het twee verschillende oogst-

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11