W^dfniveen-Boskoop Iraderie Boskoop in te ken van boerenfolklore Kerkdiensten ttSfïï 1700 ds AA \VONEN eurohome Werkgroep Amnesty International zoekt nieuwe leden Doe mee aan de Nationale Unicef loop Koffieconcerten in het Praathuis RTW FM laat van zich horen Coenecoop College in Maritiem Museum Expositie in Kreater Plattelandsvrouwen presenteren activiteiten Koppelklaveijassen in De Boog Hart van Holland/25 september 1996 pagina 13 «rndag 29 september MToGoSgkerk9'30 enl7 00uurds in Boskoop Zijde 36 0172-214550 Amnesty vraagt uw inzet Meedoen Door Karin van Langeraad Boskoop - Op vrijdag 20 en zaterdag 21 september stond de dorpskern in Boskoop in het teken van de boerenfolklore tijdens de jaarlijkse braderie. Met ongeveer 150 kramen was er van alles te zien en te doen. Oude en nieuwe tractoren, gereed schappen en oude ambachten trokken daarbij de speciale aandacht. Er kon bekeken worden hoe karnen en bijvoorbeeld stoelenmatten in zijn werk gaat. Met diverse muziekoptredens kreeg de braderie een gezellige uitstraling. Ook voor de kinderen was er voldoende te doen. Van koeien melken tot naar een bescheiden kinderboerderij, alles was mogelijk. Men kon desgewenst ook nog de braderie vanaf de Gouwe bekijken, vanuit een kano van Kanovereniging '"t Schouwtje'. Ook waren er diverse 'goede doelen'present. Bij de stand van Amnesty International kon er geraden worden naar de hoeveelheid rijstkorrels in een pot en bij de dierenbescherming konden er verschillende petitielijsten ondertekend worden. Waddinxveen/Rotterdam- Inspelend op de actualiteit van de nieuwe Er- asmusbrug in Rotterdam heeft hand vaardigheidsdocent J. Dijkhuizen van het Coenecoop College zijn VBO-leer- lingen de opdracht gegeven een schaal model van een brug te maken. De leerlingen hoefden niet een tech nisch gezien uitvoerbaar model te ont- werpen. Centraal bij deze opdracht stond de schoonheid van de brug. De originele oplossingen van Arno van der Laan, Nienke Huijzers, Joris Rotte veel en Pamela van Delden zijn op dit moment te bezichtigen in de hal van het Maritiem Museum "Prins Hendrik" te Rotterdam tijdens de tentoonstelling "Erasmusbrug - geschiedenis en bouw", die tot 15 december te zien is. Waddinxveen- Op vrijdagavond 20 sep tember is in het Centrum voor Kunst zinnige Vorming 'Kreater' de negende amateurexpositie geopend door de di recteur van dit centrum, de heer A. horemans. Deze expositie, die een jaar- hjkse traditie heeft, wordt georgani seerd door de gemeente in samenwer king met de Waddinxveense Kunst kring. 'n totaal doen 40 amateurkunstenaars mee en zijn er zo'n 75 kunstwerken te Bezichtigen. De expositie laat een ver scheidenheid aan werken zien. Tech nieken die gebruikt worden zijn onder andere aquarel, olieverf, keramiek en beeldhouwwerk. Een aantal van de te bezichtigen kunstwerken is te koop. De expositie is nog tot en met zaterdag 28 september te bezichtigen in het Cen trum voor Kunstzinnige Vorming 'Krea ter', Kerkstraat 13 en is dagelijks geo pend van 8.30 - 16.30 uur en van 19.00 - 21.00 uur en zaterdagmiddag van 12.00 - 16.00 uur. 3d september ziet Oma Mieke van Dijk Sara! vari harte gefeliciteerd. Yasmin Waddinxveen Ceref. kerk vrijg. 9.30 uur ds E.A. de "oer Krimpen ad IJ.; 17.00 uur ds D. Drutter, Rijnsburg. hlre! 9ntnioetir>gskerk 9.30 uur de er j. beele, Nieuwerkerk ad IJ; 17.00 r sow-vesper in Imm. kerk. u n 'uroanuel 9.30 uur ds A.A. v Boskoop GMn'Prot' Gel°ofsgem: 10.00 uur ds u °'°emendaal, Delft. ufiri ^em' D-30 uur ds R. de Reuver; u,ur ds R. de Reuver. Get-pf6 u j0 uur ds J.H. Langelaar. donk 'is6™ 30 uur ds J.A. v. Hooij- Chr r uur ds J A. Langelaar. vannrilenSem' "Bethel" 9.30 uur Cees ^den Heuvel, Ede. We bedanken alle medewerkers van radio 916 voor het grote jaarmarkt-succes. 2 fans Opa vd Veen hartelijk gefeliciteerd met uw verjaardag. Martijn, Marianne en Els Dinie Peter Kinderen van harte gefeliciteerd met je verjaardag opa's en oma's 25 september is mama jarig! van harte gefeliciteerd van Niels, Demi en Lars, veel liefs Waddinxveen- Op vrijdag 27 septem ber is er weer koppelklaverjassen in De Boog, C. Huygenslaan 2 in Waddinx veen. Aanvang 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld is 8,= per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Waddinxveen - Bij voetbalvereniging W.S.E. start op 27 september het nieu we klaverjasseizoen. Iedere laatste vrij dag van de maand, tot en met april, wordt dit evenement georganiseerd. De aanvang is telkens om 20.00 uur. Deelname bedraagt f3,- per persoon waarvoor men ook een gratis kopje kof fie ontvangt. De contact-commissie, die deze avon den organiseert, gaat het vooral om de gezelligheid, niet om het aantal punten of deelnemers. In het seizoen '95-'96 bezochten 479 mensen de acht klaver- jas-avonden, gemiddeld net geen 60 personen. Iedere kaartavond zijn er leuke prijzen te winnen. Van de acht avonden tellen er zes mee voor de competitie. Onder de mensen die alle acht avonden mee doen wordt op de slotavond op 9 mei 25,- verloot. Hoera, zondag werd manouck 2 jaar nog een dikke kus van je vriendinnetje Kyra Gevr. koelinstallatie voor kleine cel 6m3 0180-632396 Prof. Jan Nel en Fred met jullie 200 km rijnmond skeelertocht grote klasse! Cees M. Waddinxveen - Amnesty International is een organisatie die over de hele we reld opkomt voor de rechten van men sen. In veel landen zitten mensen on schuldig gevangen, soms alleen omdat ze hun ideeën of wensen hebben uitge sproken. Amnesty wil dat deze mensen zo snel mogelijk worden vrijgelaten. Verder vindt Amnesty dat alle politieke gevangenen recht hebben op een eer lijk proces, ook al hebben zij geweld gebruikt. Geen enkele gevangene mag worden mishandeld of vermoord, en niemand mag de doodstraf krijgen. Mensenrechten zijn die rechten die voor iedereen gelden, rechten als het recht op onderdak, op arbeid, op on derwijs en op vrijheid van meningsui ting worden beschouwd als mensen rechten. Deze rechten zijn vastgelegd in de universele verklaring van de rech ten van de mens die in 1948 door de verenigde naties werd opgesteld. Het mandaat van Amnesty International is op enkele belangrijke punten van deze verklaring gebaseerd. Veel mensen denken dat er toch niets aan de schrijnende toestanden als mar telingen, politieke gevangenschap en dergelijke te doen valt. Amnesty Inter national heeft laten zien dat deze ge dachte niet juist is, regeringen zijn wel degelijk gevoelig voor de publieke opi nie. Vooral als ze merken dat mensen vanuit de gehele wereld van hun mis dragingen op de hoogte zijn en bereid zijn daar actie tegen te voeren. De actie ve inzet van mensen voor mensen maakt van Amnesty een unieke organi satie. Ook op lokaal niveau kan men heel wat voor Amnesty International betekenen De meest voorkomende werkzaamhe den voor de werkgroepleden van Am nesty Waddinxveen zijn standwerk, voorlichting geven over het werk van Amnesty op scholen, het organiseren van het maandelijkse brieven schrijven en de actieve inbreng bij de organisatie van acties. Spreekt dit geheel u aan, meld u zich dan aan als werkgroeplid bij Helma Wijnen telefoon 0182-614371 of Karin van Langeraad 0182-617472. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Zaterdag 28 september is het zover. Al ruim 250 scholieren hebben zich aangemeld voor de UNI- CEF-loop. Onder het motto 'Help een handje met je voeten' wordt dit jaar in heel Nederland de Nationale Loop ge organiseerd. Ook nu is er nog een moge lijkheid om mee te doen aan dit evene ment. De UNICEF loop is een gespons orde wandeltocht waarvoor de kinde ren zelf sponsors moeten zoeken. Met deze sponsors wordt van te voren een bedrag afgesproken per gelopen kilo meter. Het sponsorgeld komt geheel ten goede aan UNICEF. Ook op de dag zelf kan er nog besloten worden om mee te doen. Aanmelden kan tussen 10.00 en 11.00 uur bij de Prins W. Alexanderschool op de Win gerd 45. Er kan een route gelopen wor den van 4 kilometer of 8 kilometer, en deze route mag zo vaak gewandeld worden als men wil. De loop wordt feestelijk geopend door wethouder Maria Wientjes van de Gemeente Wad dinxveen en de Cormula's zullen de wandelaars begeleiden tot het begin van het Gouwe Bos. Op de route zijn controleposten en ook de E.H.B.O. is aanwezig. De route is door de politie goedgekeurd. De loop is niet alleen bestemd voor kinderen. Ook vaders en moeders en andere volwassenen kun nen hun beste beentje voor zetten. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot het UNICEF comité Wad dinxveen. Karin Oostindie telefoon 0182-611165 of Joke Zevenbergen 0182- 610335. Boskoop- Zondagmorgen 29 septem ber opent het Praathuis zijn najaarsse rie Koffieconcerten met een optreden van het Zemlinsky-Trio. Het trio wordt gevormd door de klarinettiste Domini que Zwartelé, de celliste Rebecca Smit en de pianist Bas van Westerop. Zij zullen ondermeer werk ten gehore brengen van Felix Mendelssohn-Bar- tholdy en uiteraard ook van de laat- romanticus Alexander von Zemlinsky, naar wie het trio is vernoemd. In de najaarsserie zitten verder nog drie Koffieconcerten. Allereerst is er op zondagmorgen 27 oktober een optre den van de mezzosopraan Lisinka de Vries-Schuring en de harpiste Carla Bos. Het concert van 24 november staat in het teken van het 10-jarig be staan van de Koffieconcerten. Het wordt een extra feestelijke zondagoch tend in het Praathuis met het Roe meens orkest van de vermaarde Roem eense panfluitspeler Nicolai Pirvu, die al een aantal jaren in Reeuwijk woont. Op 15 december tenslotte is er een uniek optreden op twee piano's van het oorspronkelijk Boskoopse piano-duo Ingrid en Karin Hutten. De voorjaarsse rie 1997, die overigens al gehele gepro grammeerd is, begint op 26 januari. Het Kof f ieconcert van komende zondag in het Praathuis begint als gebruikelijk om half twaalf. Volwassenen betalen 7,50 entree, kinderen hebben gratis toegang. Waddinxveen- Op woensdag 2 oktober houdt de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen te Waddinxveen een kof fieochtend voor iedereen. In deze vrouwenorganisatie zijn veel groepjes actief en zij zullen laten zien wat er allemaal georganiseerd wordt. Zo zal er iets te zien zijn van de lees kring, de kreakring, het koor, de fiets club, de bridgeclub en de beleggings studieclub. Ook zal de redactie en het besturn en de reiscommissie een kijkje achter de schermen geven. Een leuke ochtend voor leden om eens te zien of er een activiteit is die aanspreekt. En om eens te horen wat er allemaal komt kijken voordat er iets georganiseerd is. Ook interessant voor dames, die wel eens willen weten wat Plattelandsvrou wen allemaal doen. Een ieder is welkom op woensdagoch tend vanaf half tien in Kreater, Kerk straat 113. Waddinxveen- De lokale omroep voor Waddinxveen en omstreken RTW FM verzorgt zaterdag 28 september de gehele dag live uitzendingen vanaf het winkelcentrum de Passage. Vanaf 10.00 - 16.00 uur worden de pro gramma's live uitgezonden vanuit een grote mobiele studio op het plein voor de Kruiskerk. Op die manier kan het publiek kennis maken met de activitei ten van de RTW en zelf zien en horen hoe programma's tot stand komen en de ether in gaan. Tal van presentatoren en programmamakers zullen die dag hun opwachting maken, zodat de voor velen bekende stemmen ook een ge zicht krijgen. Op allerlei manieren kunnen de bezoe kers genieten van de activiteiten die rond de diverse uitzendingen te zien zijn: het optreden van een Country Dans groep, een Cellogroep en een ac cordeonist van Kreater, De White Ma- sions gevormd door leden van het Mu zikanten Collectief etcetera. Zowel 's ochtends als 's middags wordt onder leiding van de presentator Sander van Dijk een Karaoke wedstrijd gehouden. De prijsuitreiking daarvan vindt om 15.15 uur plaats. Het Rad van Avontuur wordt die dag een aantal malen gedraaid, waarbij leu ke prijzen te winnen zijn die door de winkeliers van de Passage beschikbaar zijn gesteld. RTW FM zendt de gehele week dag en nacht uit en is via de ether te beluiste- renopFM 105.8 en viade Waddinxveen se kabel op 93.1. In haar programma's komen allerlei aspecten van de Wad dinxveense samenleving aan de orde. Naar populaire programma's als 'Nieuwscafé', 'Sportcafé', 'de Waddinx veense Twintig', 'Nederlands op z'n best' etcetera wordt druk geluisterd. Ook de programma's van de gezamen lijke Waddinxveense kerken op zondag en maandag verheugen zich in een pri ma luisterdichtheid. Vanaf zaterdag 5 oktober gaat de nieuwe programme ring van RTW FM van start met tal van nieuwe programma's. RTW FM gaat de band met haar luiste raars verder verstevigen: Het Waddinx veense bedrijfsleven krijgt de mogelijk heid muziek aan te vragen voor een eigen verzoekplatenprogramma, alle Waddinxveense sportverenigingen zijn uitgenodigd mee te werken aan het zaterdagprogramma 'Sportcafé', de donateurs van de RTW krijgen een ei gen programma etcetera. De 70 vrijwilligers van de RTW FM kun nen alleen hun werk voor de omroep blijven verrichten als de luisteraars de omroep ook financieel steunen. Voor hun medewerking ontvangen de vrij willigers geen enkele beloning. De aan schaf van de noodzakelijke apparatuur, de muziek, Bumarechten, de huisves ting en dergelijke vergen echter jaar lijks een stevig bedrag. Afgezien van de inkomsten via sponsoring en reclame, kan de RTW FM niet zonder de geldelij ke steun van het Waddinxveense pu bliek. Daarom is er op zaterdag 28 sep tember ook gelegenheid donateur van de RTW te worden. Voor een minimum bedrag van 25,= per jaar kan men het werk van de omroep steunen en ont vangt men niet alleen vier keer per jaar de 'RTW Actueel', het omroepblad waarin alles staat over de activiteiten van de lokale omroep, maar dingen zij ook mee in een loterij waarbij zij fraaie prijzen kunnen winnen tijdens de pro gramma's van RTW op de feestdagen van Kerst 1996. Inlichtingen: R. Hendriksz, 0182-615282 of P. de Vries, telefoon 0182-616783.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13