igerbos bestaat 25 jaar Sharon negende op EK Foto's in het Hart van Holland Woensdagmiddagactiviteiten in "Op Moer" Kaarten bij Zang en Kleur Rijnmondskeelertocht Open koorles voor volwassenen Leithen sterker dan Moerkapelle Wervelende modeshow bij Bac in Zevenhuizen Country Line dansen in Zevenhuizen Foto-expositie Ralph Noordam bij Salon Verheul Opbrengst collecte kankerbestrijding I Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld wor den a 7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. pa ina Hart van Holland/25 september 1996 Schaken Zevenhuizen - Sharon van Oye nam deel aan de Europese Kampioen schappen waterskiën voor junioren in Engeland. Voor wat betreft de onderdelen springen en slalom bereikte zij de finale. In het alge meen klassement eindigde zij als negende. Moerkapelle- Vanaf 2 oktober organi seert dorpshuis Op Moer iedere woens dagmiddag van 14.00 - 16.00 uur activi teiten voor de basisschool jeugd. De kinderen wordt een zeer gevarieerd programma aangeboden dat op 2 okto ber begint met een kegeltoernooi om de "Op Moer Trofee". De kinderen wor den in teams van 6 a 10 ingedeeld en proberen gezamenlijk zoveel mogelijk punten te bemachtigen met kegelen, het knutselen aan een team-mascotte en het verzinnen van de beste 'yel'. Gezellig en creatief bezig zijn, daar draait het deze middag om. De kosten voor deze woensdagmiddagactivitei ten bedragen 2,50 per keer (inclusief chips en limonade). Vijf keer voor 10,=; knipkaarten te koop in het dorps huis en bij postkantoor van Marle. Op 9 oktober komt er een clown met zijn hondje en sprekende pop de kinde ren amuseren, 16 oktober kunnen de kinderen in de sportzaal onder leiding van Tarzan aan een gymspel deelne men, 23 oktober kan men gewapend met schaar en kwast komen knutselen met Marian Vonk, 6 november staat het maken van foto's centraal en op U november komt sprookjes-goochelaar Karlijn. De woensdagmiddagactivitei- ten lopen voorlopig door tot 18 decem ber en gaan bij succes ook in het nieu we jaar door. Zevenhuizen - Enige enthousiaste country dansers hebben het plan opge vat om in Zevenhuizen te starten met een dansgroep in Zevenhuizen: "The Rednecks Country Dansers". Op donderdag 17 oktober starten zij met danslessen in "La Baraque" aan de Zuidplasweg in Zevenhuizen. De be doeling is dat de lessen iedere donder dag gegeven gaan worden van 20.00 tot 23.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open en de toegang bedraagt f3,- per persoon. Iedereen vanaf 12 jaar is welkom en kan meedoen aan de lessen. Voor meer in formatie kan men bellen met: Dick en Eliza Kooijman, telefoon 0180-633786 of Peter en Marga Swijs, telefoon 079- 3317551. Zevenhuizen-Vrijdagavond 27 septem ber start de vogelvereniging Zang en Kleur weer met de wintercompetitie klaverjassen/jokeren, ledereen is wel kom in het clubgebouw aan de Zuid plasweg om 20.00 uur. Heerjansdam/Zevenhuizen- Zaterdag 21 september was de dag voor de Ne derlandse langeafstandskeelers. De Rottemeren Skeelertocht 200 kilome ter kon dit jaar geen doorgang vinden maar de ijsclub van Heerjansdam trad op als organisator om dit jaarlijkse eve nement te organiseren. De tocht was uitgezet door de gebieden, het eiland van Zwijndrecht en IJsselmonde, Ber- nisse, Brielse Maas, Maasvlakte en dui nengebied van Oostvoorne. Ook de Zevenhuizense Nel van de Ham en Cees Molenaar vergezeld door Bleiswijkse Jan van Berg en Kruiswegse Fred Vermulm waren weer van de par tij. Om 7.00 uur vertrokken ruim 50 deelne mers vanaf het ijsclubgebouw aldaar om daar om 9.00 uur weer terug te Zevenhuizen - Woensdag 2 oktober is er van 20.00 tot 22.00 uur in het kleine kerkje, Dorpsstraat 139 te Zevenhuizen een open koorles voor volwassenen. Deze les wordt gegeven door Margré van Gestel, muziekdocent bij de cultu rele stichting "De Zeven Muzen". De afgelopen twee jaar hebben 14 cursis ten van haar auditie gedaan bij ver schillende koren en zijn daar ook geac cepteerd. Tijdens de koorlessen wordt aandacht besteed aan onder andere de stemvor- ming. Houding en ademhaling zijn bij zingen essentieel. Welk deel van het lijf is de klankkast en is de omvang van de stem uit te breiden? Een ander aandachtspunt is het leren zingen van het blad, dat wil zeggen noten zingen en gelijktijdig de tekst lezen. Het derde punt is de repertoire-kennis, alle stijlen in alle tijden passeren gedu rende de koorlessen de revue. Met deze kennis kan beter worden beoordeeld welk soort koor het beste aansluit bij de individuele wensen. Moerkapelle- De jaarlijkse schaaktwee kamp tussen de bevriende verenigin gen Leithen uit leiden en Moerkapelle vond deze keer plaats in "Op Moer". Er werd geschaakt aan 22 borden. Moer kapelle was enigszins verzwakt door het ontbreken van enkele sterke spe lers. Leithen won verdiend met 13,5 - 8,5. Na het schaken werd er triviant gespeeld. Volgend jaar mag Moerkapel le in Leiden proberen revanche te ne men. Geen onderlinge competitie bij de se nioren derhalve. Bij de jeugd werd de derde ronde gespeeld. Koploper Hugo van Elteren versterkte zijn positie door te winnen van Michiel Rensen. De enige speler, die het tempo van Hugo kan bijhouden is Aart-Jan van Vliet. Hij ver sloeg Jan van Helden. Peter van Vuurde vergiste zich lelijk in de opening. San- der Hertog profiteerde professioneel en won. Stefan Rensen en Ron Dróóg zorgden v.oor de tweede keer pat dit seizoen: remise dus. Kevin Bakker ruk te op door winst tegen Saskia Droog. Wouter van Eeden Petersman klopte Glenn Krijgsman. Pieter van der Werff was te sterk voor Jasper Kamp. Nieuwe ling Stefan Mandersloot verloor zijn eerste partij tegen Michael van Eijk. Stand aan de kop: 1. Hugo van Elteren, 2. Aart-Jan van Vliet, 3. Michiel Rensen, 4. Sander Hertog, 5. Jan van Helden. keren. Een prachtige prestatie van de vier enthousiaste skeeleraars die bij binnenkomst hartelijk werden ontvan gen door bekenden en leden van de Heerjansdamse ijsclub die hen vertel den dat de tocht wel 215 kilometer lang was in verband met diverse omleidin gen. Zevenhuizen - Op maandag 23 september bestond de openbare basisschool "Het Reigerbos" precies 25 jaar. Ter inleiding van het feestjaar dat komen gaat, lieten de kinderen op het teken van burgemeester Schools hun ballonnen omhoog gaan. Directeur Rob Petersen en zijn leraren hebben in het kader van dit feestjaar nogal wat activiteiten op het programma staan. Van 18 november tot 19 december is er een loterij. Dan is er op 19 december een Kerstmarkt met door de kinderen en hun ouders zelf gemaakte artikelen. Op 12 april wordt er een fancy fair gehouden. Het jubileumjaar wordt afgesloten met een feestweek van 16 tot 20 juni. Deze week bestaat uit een sport- en speldag, een muziekdag, een creatieve en re creatieve dag en in die week gaan de kinderen ook nog op schoolreis. De 396 feestballonnen die door de kinderen opgelaten werden, waren tevens bedoeld voor Aad Broere. Deze leerkracht was deze maand 25 jaar aan de school verbonden. Uit handen van burgemeester Schoots ontving hij daarom een prachtige bos bloemen. Moerkapelle- Van 20 september tot en met 31 oktober exposeert Ralph Noor- dam bij Salon Verheul in Moerkapelle een deel van zijn foto's. De afgelopen jaren heeft Ralph zich in het bijzonder toegelegd op natuuropnamen met een voorkeur voor 'wolken, water en de zon'. Ralph is al enkele jaren werkzaam in de Fotoboetiek samen met zijn ouders waar hij naast de reguliere foto verkoop, het vele inlijstwerk voor zijn rekening neemt. Moerkapelle - De onlangs gehouden collecte van de Nederlandse Kankerbe strijding heeft in Moerkapelle f4332,40 opgebracht. De organisatie bedankt alle collectanten en gevers hartelijk voor hun medewerking. Skeelerbond afdeling West komt graag in contact met organisatoren die een skeeiertoertocht of wedstrijd willen organiseren. Een vereiste voor een wedstrijd is een parcours van glad as falt van 800 tot 1600 meter lang en minimaal 4 meter breed. Aan een toer tocht zijn niet of nauwelijks eisen ver bonden. Inlichtingen: Cees Molenaar, telefoon 0180-632395 of Hildebrand Bearda, telefoon 078-6916790. Zevenhuizen - De modeshow bij Bac in Zevenhuizen mocht zich weer verheugen in een grote belangstelling. Met eige .flV0 werd de herfst- en de wintermode met bijpassende schoenen getoond. Bij de dames stonden de merken Tour Mystique, ve0. Roberto Sarto en Inbetween centraal, bij de heren waren dat Odyssee, Pierre Monee, News en El Mior en bij de kinden Locker, Lapagayo, Yell en Exit.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 16