■^S^-tSSL iedere week brievenbussen. Trammm De Kleine Trompetter klaar voor jubileumjaar VEERMAN MAKELAARDIJ Samen werkings contract getekend ^rukkerjip^aat! Film in De Schuilplaats Koffieochtend "Pul in je Moerstaal" Donateursavond S.K.R. uitgesteld D66 raadslid verlaat de raad Commissaris van de Koningin in Boskoop Historie 0lftnfSWe9 la 7 Sma 18e jaargang nummer 685 25 september 1996 VOOR ELKE HYPOTHEEKVORM OF -COMBINATIE Haal onze informatieve hypotheekvideo eens op! Jubileumprogramma Kalenders en wijn Benthuizen - Op zaterdag 28 septem ber wordt in De Bron, achter de Ne derlands Hervormde kerk, door kof fiebar De Schuilplaats de film "Come the Morning" vertoond, ledereen vanaf 14 jaar is welkom. Om 20.00 uur is de zaal open en film begint om 20.30 uur. Zevenhuizen - In het Hervormd Cen trum aan de Dorpsstraat 156 wordt op donderdag 3 oktober van 9.30- 11.00 uur een koffieochtend gehou den. Gert van den Bos komt spreken over het thema: "Hollen of stilstaan". Er is kinderoppas. De volgende bij eenkomsten zijn op 14 november en 12 december. Voor informatie: 0180- 312969, 0180-634485 of 079-5931203. Boskoop - De Stichting Pul organi seert op zaterdag 28 september een feestavond in De Rozenburcht. Het thema is: Pul in je Moerstaal. De Noordhollandse formatie Beethoven is voor deze avond gecontracteerd. Aanvang 20.30 uur. T oegang f 15,- aan de zaal en f 12,50 in de voorverkoop bij sigarenmagazijn Binken op het Reyerskoop. Moerkapelle- Door onverwacht tech nische problemen en ziekte kan de donateursavond op zaterdag 28 sep tember helaas geen doorgang vin den. De S.K.R. heeft de mensen die al een kaartje hebben afgehaald/ge kocht hiervan bericht. Een nieuwe datum is nog niet bekend. Diegenen die de film van het hulptransport graag hadden willen zien, kunnen deze film (tegen een borg van 25,=) lenen bij de Fotoboetiek in Moerka pelle. De borg ontvangt men uiter aard weer terug na inlevering van de f'lm- Bestuur S.K.R. Boskoop- Het D66 raadslid mevrouw Marjan Doornbos heeft het gemeen tebestuur schriftelijk meegedeeld dat zij vanwege familieomstandighe den stopt met haar raadswerk. Naar verwachting zal de heer Ri chard Moerings het vertrekkende 'aadslid opvolgen. In de gemeente- 'aadsvergadering van 17 oktober komt de opvolging van mevrouw doornbos aan de orde. Boskoop- De Commissaris van de oningin in Zuid-Holland, mevrouw Leemhuis-Stout, brengt op n andag7 oktober een werkbezoek boskoop. Na ontvangst van me- n uw Leemhuis door het gemeente- estuur op het gemeentehuis, spreekt de nieuwe commissaris met v°'tallige college van burge- m 'Ier en wethouders over onder- woningbouw, werkgelegen- en verkeer en vervoer in Bos- 1 Daarna volgt een boottocht °or het boomkwekerijgebied in 0: JopOost. Na de rondvaart gaat "vrouw Leemhuis terug naar het "tehuis om kennis te maken 'e 'eden van de gemeenteraad. Door Gerard Verheijen af te sluiten bij o.a. de ING Bank, NMS Spaarbank, Postbank, Stad Rotterdam, AMEV, NN, ZA, NOG, Vezeno, Westland/Utrecht Dorpsstraat 200 Telefoon 0180 - 631866 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefax 0180 - 633178 Zevenhuizen - Volgend jaar op 11 oktober bestaat "De Kleine Trompetter" honderd jaar. Voor het bestuur van de muziekvereniging uit Zevenhuizen reden om met hulp van vele sponsors, in 1997tal van culturele activiteiten te organiseren. Al geruime tijd is een speciaal hiervoor in het leven geroepen comité actief om het eeuwfeest voor te bereiden en tot een onvergetelijke herinnering te maken. Het jaar 1997 lijkt voor velen nog ver weg, maar voor de leden van het organisatiecomité "Honderd jaar De Kleine Trompetter" was het er in 1994 al. Toen reeds lieten Wout Metselaar, Daniëlle van Rijs, Gerard Abbekerk, Rosemarie Molenaar, Dennis Brok en Karei Metselaar hun gedachten gaan over hoe de viering van het honderd jarig bestaan van 'hun' harmonieorkest er uit zou moeten zien. Dat het een spectaculair eeuwfeest zou moeten worden stond voor hen al vast. Immers het harmonieorkest is in Zevenhui zen een absoluut begrip. Om te beginnen is het een echt oorspronkelijk Zevenhuizens orkest. Bekend om z'n voortref felijke jeugdopleiding. Daardoor ook staat het hele dorp achter de spelers. Niet zonder trots wordt wel eens gezegd dat alles wat in het landelijke dorp aan de Rottemeren ver stand heeft van muziek dat geleerd heeft bij "De Kleine Trompetter". Zo hebben veel mannelijke leden als dienst plichtige in de militaire kapel gespeeld. Het jongste talent is Jeroen van Brugge, die met zijn medestudenten uit Wagenin- gen aan de vooravond van het Oogstfeest tijdens de Night of the Proms bijzonder veel succes oogstte. Omdat "De Kleine Trompetter" een stukje kloppend hart van Zevenhuizen is, is er eigenlijk geen evenement waar het orkest niet bij is. Zoals burgemeester Schoots, beschermheer van "De Kleine Trompetter", het zo treffend zegt: "Onze Kleine Trompetter staat bij nacht en ontij in Zevenhuizen, in Moer kapelle, in Oud Verlaat tijdens het St. Nicolaasfeest en the Night of the Proms, bij de Dodenherdenking en de viering van Koninginnedag, om zo voor de vuist weg maar enkele plaatselijke activiteiten te noemen, klaar om bij stand te verlenen of zelfs de hoofdrol te vervullen". En in dit verband mag zeker ook niet vergeten worden dat het or kest sinds mensenheugenis de auto cross van Zevenhuizen (thans op He melvaartsdag) organiseert. Hoe "De Kleine Trompetter" is ont staan, schijnt niet helemaal duidelijk te zijn. Wel was het doel duidelijk: "het geven van concerten, zowel binnen- als buitenkamers en het gevoel ontwikke len van ingezetenen tot een prettige en gezellige volksstemming". Het orkest is vrijwel steeds een fanfare geweest. Om meer jeugd te trekken werd het zo'n 12 jaar geleden een harmonie. Het ver schil tussen een fanfare en een harmo nie is dat een fanfare uitsluitend uit koperblazers bestaat en dat een har monie naast koper ook hout kent, zoals de sax en de klarinet. Voor de muziek was het goed dat er toen omgeschakeld werd. Een andere bezetting met een ander geluid en toen ook gelijk 40 jeugd leden erbij. Wat "De Kleine Trompetter" betreft denkt menig inwoner van Zeven huizen weieens met weemoed terug aan de zestiger jaren. In die tijd werden de uitvoeringen na de pauze besloten met een satirisch cabaret a la Wim Kan. Dan was het poppenkast. Veel leedvermaak met Jan de Ruiter (de bekendste voor zitter van "De Kleine Trompetter") als Katrijn en Leen de Koning als Jan Klaas- sen. En als je als dorpsgenoot, raadslid of notabele niet door de mangel werd gehaald dan was er iets mis met je. Je ervaarde het bij wijze van spreken als een schande als je niet op de korrel genomen werd. Het comité "Honderd Jaar De Kleine Trompetter" is er in geslaagd 1997 tot een echt feestjaar te maken. Om te beginnen is er op zaterdag 22 maart het welbekende voorjaarscon cert met medewerking van de St. Andrews Pipeband en de sopraan Melinda Hughes, de stersoliste bij het orkest van André Rieu. Voor degenen, die niet van concerten houden, is er op vrijdag 13 juni in La Baraque een avond speciaal voor de jeugd. Een bekende DJ zal dan z'n op wachting maken. Op zaterdag 5 september "The Night of the Proms"; dit keer niet buiten, maar binnen en wel in de grote sporthal van dorpshuis Swanla. Naast de Kleine Trompetter doen hier twee koren aan mee met in totaal 120 zangers en zange ressen. Verder is er een top 40 band, het popkoor Pokomo uit Moordrecht en de zanggroep PopCorn uit Schoon hoven. Ook is Angela Groothuizen die avond aanwezig. Zij presenteert de avond en treedt samen met het jubile rende orkest op. Op zaterdag 11 oktober, de honderdste verjaardag van "De Kleine Trompet ter", wordt de officiële jubileumrecep tie gehouden. Het Eeuwfeest wordt af gesloten met de finale-avond op zater dag 15 november. Terecht een finale avond met optredens van de Koninklij ke Militaire Kapel, Gouda's Liedertafel (foto De Kleine Trompetter) en Marco Bakker. Data om alvast in de agenda te noteren. Het behoeft geen betoog dat zo'n jubi leumjaar veel, heel veel geld kost. Na tuurlijk zou "De Kleine Trompetter" dit niet kunnen vieren zonder sponsors. Maar de muziekvereniging doet zelf ook iets om aan het nodige geld te komen. Ze heeft hiertoe een kalender voor 1997 ontworpen met daarin ver schillende foto's die de afgelopen 100 jaar van het orkest zijn gemaakt. Ten eerste leuk om zelf te hebben, maar ook een aardig cadeau voor relaties of fami lie in binnen- of buitenland. In de week van 21 tot 25 oktober zal die voor f 10,- in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat huis aan huis worden aangebo den. Behalve kalenders is er ook wijn te koop f6,95 per fles. Op bovenstaande foto koopt burgemees ter Schoots de eerste fles van de voorzit tervan het jubileumcomité, Wout Metse laar. De wijn is verkrijgbaar bij Albert Heijn, Cl000 en Het Mekka. Zevenhuizen Maandag jongstleden werd in het zorgcentrum "De Zevenster" het samenwerkingscontract getekend tussen de stichting Bejaardenhuis Zeven huizen en de thuiszorg "De Vierstroom". Op de foto van links naar rechts de heren Van der Voorde (penningmeester van de stichting Bejaardenhuis Zevenhuizen), Van Wezemale (directeur/bestuurs lid van De Vierstroom) en Hoogendoorn (voorzitter van de stichting Bejaarden huis Zevenhuizen).

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1