VVV Boskoop In (MB^1 60 n boekJe Kinderboekenweek 1996 - 2 tot en met 12>oktober samen leven samen delen Expositie Liz Venema PERSEUS Heksenketel in Kinderboekenweek in Bibliotheek Waddinxveen ^jgHwtEK bibliotheek Boskoop LIONSCLUB ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Boelhuisveiling in La Baraque op 2 november Lb. v. Artsen Zonder Grenzen *ry^:>w ,f "Allez Mania" in De Tunnel 26.000 exemplaren. Hart van Holland/25 september 1996 pagina 3 Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop De huivering wekkende mythe van Perseus IMME DROS De huiveringwekkende mythe van Met tekeningen van Harrie Geelen De koning bakt een huis Nieuw leesprogramma NATIONALE: COLLECTE1 verstandelijk gehandicapten Gezellige sfeer, interessante veilingstukken op het gebied van curiosa, sieraden, antiek etc. Opgave van aan te bieden kavels: telefoon 0180-633847 iJ.iniMHjiilHülj Als elke telt Aanrijdingen: Woensdagavond vond op de Noordelijke Dwarsweg ter hoogte van het eerste obstakel een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 21-jarige Nieuwerkerkse verleende geen vrije doorgang aan een 49-jarige Zeven- huizense tegenligger. Er ontstond alleen materiële schade. Donderdagochtend vond op de krui sing van de Zuidelijke Dwarsweg en Knibbelweg een aanrijding plaats waar bij een 60-jarige Boskoopse bestuurder zwaar gewond raakte. Deze verleende geen voorrang aan een van rechts ko mende personenauto bestuurd door een 34-jarige man uit Spijkenisse. De Boskoper liep waarschijnlijk een rug-en bekkenfractuur op. De andere bestuur der kwam eraf met de schrik en een nat pak. Beide voertuig waren total-loss. In de nacht van zondag op maandag raakte een 36-jarige Utrechtse automo bilist op de Moerkapelse Zijde naast de weg en belandde in de sloot waaraan hij een nat pak overhield. Overig nieuws: In het kader van de actie "Wij gaan weer naar school" is er maan dag van 12.30-14.00 uur een preventieve snelheidscontrole gehouden met mede werking van leerlingen uit groep 8 van de basisschool. Negen bestuurders wer den door de leerlingen aangesproken over hun rijgedrag. Woensdag werd op de Bredeweg een repressieve controle gehouden waarbij 26 bestuurders werd gefotografeerd van de 692 passanten. De snelste reed 105m km/u. Bij een alcoholcontrole aan de Brede weg in de nacht van maandag op dins dag werd een 60-jarige bestuurder uit Nieuwerkerk bekeurd die teveel had ge dronken. Vrijdagavond werd aan de Zuidplas- weg een bestuurder gecontroleerd die zichtbaar teveel had gedronken. Hij reed slingerend over de weg. Bij een blaastest aan het bureau bleek hij 3,1 o/ oo in zijn bloed te hebben. Zijn rijbewijs is ingenomen. Zaterdagmiddag werd op de Zuidplas- weg een 50-jarige Turkse vrachtwagen bestuurder uit zijn auto gehaald omdat hij zo dronken was dat hij niet op zijn be nen kon staan. Hij slingerde zo dat hij de hele weg nodig had. Omdat hij niet in staat was te blazen is een bloedproef ge nomen. Ter ontnuchtering is hij ingeslo ten. Zijn rijbewijs is ingenomen. Hem werd een transactie aangeboden van ƒ3000,-. Aanrijdingen: Vrijdagmiddag reed een ■u-jarige Waddinxvener over de Abr. lyoesweg. Op een gegeven moment sloeg hij linksaf een erf op zonder op het achterop komende verkeer te letten waardoor hij tegen een personenauto botste bestuurd door een 28-jarige Wad dinxvener. De bromfietser is overge bracht naar het Bleulandziekenhuis we gens verwonding aan een hand. Zondagochtend vond op de RW 12 een kop/staart aanrijding plaats waarbij een z'-jarige automobilist opreed tegen de achterzijde van een 31-jarige bestuur der uit Kamerik. Zij botste tegen de unnelwand waarbij zij tot stilstand kwam. Ze is voor onderzoek naar het bleulandziekenhuis gebracht. diefstal: Dinsdagochtend werd 't de stalling van de scholengemeen- enap aan de Dreef een bromscooter gestolen. Het betreft een donkerrode Malaguti met het verz.nr WRS-681. Dinsdagmiddag werd aan de Staring laan een bromscooter gestolen. Dit be trof een zwarte Kymco met het verz.nr. FPL-720. De bromscooter werd 's mid dags te Katwijk bij een controle uit het verkeer genomen. In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken in een restaurant aan de Dorpsstraat. Men kwam binnen via een lichtkoepel op het dak. Wegge nomen werd geld uit een gokkast als mede een geldkistje. Zaterdagochtend vond een op de Zuidkade een inbraak in een auto plaats. Een portierruit werd ingesla gen en de telefoon eruit gehaald. Overig nieuws: Tijdens een alcohol controle in de nacht van vrijdag op zaterdag werden op de Juliana van Stolberglaan 22 bestuurder gecontro leerd. Niemand was in overtreding. Aanrijdingen: Woensdagmiddag om streeks 12.30 uur verloor een 42-jarige bestuurder van een trekker met opleg ger uit Borsele in de de tunnelbak van de provincialeweg 67 balen lompen met een gewicht van 300 kg per stuk. De weg is twee uur afgesloten geweest. Door het afvallen van de lading werd een gedeelte van de railing vernield alsmede enkele lantaarnpalen. De toe- rit naar de provincialeweg richting Waddinxveen is tot 20.30 uur afgeslo ten geweest. De balen waren in Alphen a/d Rijn geladen. Zaterdagavond was op de Goudse Rijweg een 39-jarige man uit Stomp- wijk met zijn bromfiets de sloot ingere den. Hij is met onderkoelingsver- schijnselen overgebracht naar het Bleulandziekenhuis. Inbraak/diefstal: In de nacht van dins dag op woensdag werd ingebroken in een winkel aan de Linnaeusweg. Men brak een deur open om binnnen te komen. Weggenomen werd geld. In de nacht van woensdag op don derdag vond een inbraak en een po ging tot inbraak plaats in een winkel aan de Koninginneweg. Aan de Zijde werd ingebroken in een kantoorpand. Er werd geld weggenomen. Zaterdagavond werd ingebroken in een woning aan de Voorofsche weg. De achterdeur werd geforceerd. Wegge nomen werden video, naaimachine, antiek servies, bankpas en cheques. Overig nieuws: In de nacht van zater dag op zondag 15 september werden aan de Ridderbuurt vernielingen ge pleegd aan een aantal auto's. Deze ver nielingen bestaan uit het bekrassen van auto's alsmede het eraf trappen van de buitenspiegel. In het kader van het project Wij Gaan Weer Naar School werd woensdagoch tend een repressieve snelheidscontro le gehouden op de parallelweg van de Boskoopseweg. Van de 161 passanten werden 48 overtreders gefotogra feerd. De snelste reed 106 km/u. Donderdagmiddag werd bij een 21- jarige bewoner van de Ing. Egberts- straat de geluidsapparatuur inbeslag genomen omdat hij daar overlast voor de omgeving mee bezorgde. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd tijdens een alcoholcontrole op het Reijerskoop een 33-jarige bestuur der uit Alphen gecontroleerd die te veel had gedronken. Bij een blaastest op het bureau bleek hij 0,9 o/oo in zijn bloed te hebben. Tijdens de fietsenkijkdag afgelopen zaterdag kwamen 68 mensen naar het bureau aan het Torenpad. 2 fietsen konden retour naar de eigenaar. tooP" De VW Boskoop heeft in de I orverkoop onder andere: ernationaal Salsa Festijn op 20 okto- m r ln Amsterdam; The Young Christ- s op 9 december in het concertge- vpmu m Amsterdam; Pearl Jam 7 no- van n in sP°rtPaleis Bercy, Parijs; Dag tp Aaitje op 20 oktober in Ahoy, Rot- r am; Helmut Lotti 7 en 8 december ral ,?/esSebouw Den Haag; Carlie-Musi- Ri'29 januari 1997 in Den Haag; Barter n oktot)er in Den Haag; eet Boys 10 december Martini hal in Groningen The Dubliners 1 okto ber Vredenburg Utrecht; Shadow- lands Rave (houseparty) in Eindhoven op 5 oktober. Kaarten zijn ook verkrijgbaar via VW Zevenhuizen. De openingstijden zijn: maandagmid dag van 13.30 - 16.30 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 - 12.00 uur en van 13.30 - 16.30 uur, zaterdag van 10.00- 14.00 uur. Zondag en maandagochtend gesloten. De 42e Kinderboekenweek - van 2 tot en mei 12 oktober heeft als thema: Heksenketel. Onder dit motto staan sprookjes, mythen, sagen, legenden, fabels en volksver halen centraal: zeer oude verhalen, die mondeling werden overgeleverd en vaak in verschillende versies werden opgetekend. Veel van deze verhalen kennen moderne bewerkingen of hebben auteurs tot eigenzin nige eigentijdse versies geïnspireerd. Ter gelegenheid van de Kinderboekenweek publiceert de Stichting CPNB twee eenmalige uitgaven, beide passend bij het thema. Het Kinderboekenweek geschenk: Geschreven door Imme Dros en geïllustreerd door Harrie Geelen. De produk- tie is van Em. Querido's Uitgeverij BV in Amster dam. De oplage is 239.000 exemplaren. Het Kinderboekenweekge schenk is tijdens de Kin derboekenweek gratis ver krijgbaar bij aankoop van ten minste ƒ19,50 aan kin derboeken, zolang de voorraad strekt. De ver koopprijs na afloop van de Kinderboekenweek is 10,- Het Prentenboek: Tekst en illustraties zijn van Annemarie van Haeringen. De produktie berust bij Uitgeverij Leopold in Amsterdam. De oplage van dit pren tenboek is 82.000 exemplaren. Deze speciale uitga ve ter gelegenheid van de Kinderboe kenweek 1996 kost 3,95. van Ha>-n»g»n De Koning bakt eert huis Van woensdag 2 tot en met zaterdag 12 oktober zijn er in het hele land in boekwinkels, bibliotheken en scho len activiteiten rondom kinderboeken georganiseerd. In de openbare bibliotheek Waddinxveen worden diverse activiteiten georganiseerd in de Kinderboekenweek van 2-12 oktober. Het thema Heksenketel is uiteraard op alle activiteiten van toepassing. Zo kun nen de kinderen zich op woensdag 2 oktober van 14.30 tot 16.00 uur laten schminken als hun favoriete sprookjesfiguur. Op zaterdag 5 oktober van 13.00-14.00 uur speelt Toi-Toi het stuk "De logé van Jan Klaassen en Katrijn" in een levensgrote poppenkast. De toegang is gratis maar de kinderen moeten wel een toegangskaartje halen bij de balie.In de "Sprookjesbios" draait op woensdag 9 oktober van 15.00- 15.30 uur de video "De tovervinger" naar het boek van Roald Dahl. Van 2 oktober tot en met 11 december loopt het nieuwe leesprogram ma. Het thema is reizen. Lezertjes kunnen een deelnemerskaart halen bij de balie. De boeken staan op de kraam "het reisbureau". Verder is er een kleurwedstrijd voor kinderen tot en met groep 3. Kinderen uit groep 4 en 5 kunnen een bezoek brengen aan het Sprookjesmuseum en kinderen uit groep 6 tot en met 8 kunnen meedoen aan het boekenzoekspel. Boskoop- De kinderboekenweek van 2 tot en met 12 oktober staat in het teken van sprookjes, my then, sagen, legenden en volksverhalen. Het motto is 'Heksenketel'. Bibliotheek Boskoop is deze week in heksensfeer. Er is een tentoonstelling van de bekroonde boe ken. Op woensdag 2 oktober wordt er voor kinde ren van 4 tot 8 jaar een CD-I vertoond van de heks "Platvoetje". Er is een voorstelling om 14.30 uur en om 15.00 uur. Deelname is gratis, maximaal 20 kinderen per voorstelling. Voor alle deelnemers is er een kleurplaat. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de balie. Op zaterdag 12 oktober om 12.00 uur is er een theatervoorstelling voor kinderen van 6 tot 10 jaar. De voorstelling heet "Hartstikke heks". Kaart jes a 2,50 zijn verkrijgbaar in de bibliotheek. Voor alle nieuwe jeugdleden ligt er in de kinder boekenweek een kadootje klaar. Samen leven, samen zijn. Dat is samen genieten. Met elkaar en van elkaar. Samen lachen. Samen huilen. Samen spelen. Samen werken. Samen leren. Ook verstandelijk gehandicapten wonen het liefst thuis. Samen met hun ouders of samen in een gezinsvervan gende woning. Maar dat kan alleen als we óók samen delen. Deelt u mee? 7 T/M 12 OKTOBER I tikgg 'OVERMAKEN KAN OOK: GIRO 11 22 22 2 T.N.V. STICHTING NKGG, UTRECHT Boskoop - Op zaterdag 28 september treedt de band "Allez Mama" op in De Tunnel in Boskoop. De band brengt eerste klas feestmuziek vermengd met cajun en zydeco invloeden. De zaal is om 22.00 uur open. Entree ƒ10,-. Gouda- De Waddinxveens schilderes Liz Venema exposeert op donderdag 3, vrijdag 4 en zaterdag 5 oktober in de Agnietenkapel in Gouda met composi ties in olieverf en gemengde technie ken. Liz Venema is lid van de Waddinx- veense kunstkring en exposeerde reeds meerdere malen in de Agnieten kapel en op diverse groepstentoonstel lingen. De Waddinxveense schilderes deelt deze fraaie ruimte met Mimi Kok uit Amsterdam met aquarel, Paula Eys uit Heenvliet met krijt en aquarel, Cora Bokhoven uit Gouda met portretten, Marion Kok uit Zoetermeer met beren van hout, Thea van der Velden uit Veld hoven met panfluiten, Noor Kooijman uit Waddinxveen met diverse kaarten, Ank Evenblij-Sievers uit Hazerswoude- dorp met handvorm keramiek. De Ag nietenkapel is gevestigd aan de Nieuwe Markt 100 in Gouda. De openingstijden van de expositie zijn: donderdag 3 okto ber van 12.00 - 20.00 uur, vrijdag 4 en zaterdag 5 oktober van 10.00 - 17.00 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen. Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redactie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Slui tings te rm ijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3