zevenhuizen Üt Moerkapeiie De duvel is oud, niet Hans de Bruiin 40-Jarig jubileum J.S. Heijkoop De activiteiten Agenda Kerkdiensten Activiteiten Agenda Gemeente om bij te blijven... Hart van Holland/25 september 1996 pagina 5 Oudste piloot van Nederland (Tervisieleggmg vrijstetlingsverzoek Drie generaties werkzaam bij firma P. Visser Zonen Zondag 29 september Medische weekenddienst Na de oorlog agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Geboren: •Nino Benjamin, zoon van Zweere, Gerard en Van Look, Irene C.G., op 14 september 1996; Jannetje Hendrika, dochter van Van der Knijff, Pieter J. en Last, Pieternella M.J., op 16 september 1996; Arian Joshua, zoon van Van de Lagemaat, Marinus P. en Zwijnen- burg, Arina W.H., op 17 september 1996; Myrthe Roosmarijn, dochter van Van Dijk, Johannes H.M. en Scherpenzeel, Diane, op 17 september 1996; Charlotte, dochter van Hermans, Stefan en De Vos, Esmeralda, op 18 september 1996; •Adriaan Cornelis, zoon van Kaashoek, Maarten P. en De Boef, Hendrika C., op 18 september 1996; Gehuwd: Cornelis J. Voorbrood en Teuna D. Tol, op 19 september 1996; Overleden: Tump, Jan Gerrit, op 16 september 1996, oud 62 jaar. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat vanaf 26 september 1996 gedurende twee weken, ter ge meentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89te Zevenhuizen, het volgende verzoek om vrijstelling van de bestemmingsplan voorschriften ter inzage ligt van: - de heer DJ. Zeeuw, voor het vestigen van een indoor cartbaan aan het Nijverheidscentrum 5 te Zevenhuizen. Het vestigen van een indoor cartbaan is in strijd met de voorschrif ten van hetter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen". Dit houdt in dat er geen medewerking kan worden verleend aan het verzoek. Omdat door de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is verklaard dat voor het betreffende bouwperceel een herziening in voorbereiding is van dit bestemmingsplan, overweegt het college opgrond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bestem mingsplanvoorschriften. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisie- legging tegen het verlenen van de vrijstelling schriftelijk beden kingen in te dienen bij het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 26 september 1996 De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, L.M. Schoots De heer C. Wiggers van de Kamer van Koophandel overhandigde de heer J.S. Heijkoop een gouden penning, reversspeld en oorkonde. nam de heer Heijkoop deze zaken in ontvangst. - venhuizen-Het begon allemaal op 20 J/f® 1956. Nu ruim 40 jaar later hui, r Heijkoop uit Zeven- zen nog steeds bij de firma P. Visser /h®"; H'l werd dan ook feestelijk sent L firma Visser had vrijdag 20 U]tooJer familie-en personeelsleden rant n°cvoor een diner in restau- de ;,,„e !r.andgaper. Aan het begin van naar d hield de heer F. Visser, eige- instan3? el plaatselijke verwarmings- t^üahebedrijf een korte en bondige 8 Pra*k- Hierna werd het woord ge- Kamertf v6 he,er C' Wi8gers van de TO «tI ^J P andel te Gouda. Hier- Heiikn nietsvermoedende heer ten e'jkoop nog een verrassing te wach- Tc le"m8£8eanhheiad van, ziin 40"jarig jubi- een ac, 5 1 door de heer C. Wiggers oorknna Penn'ng, reversspeld en orKonde uitgereikt. Geheel verrast Op 20 augustus 1956 trad de heer J.S. Heijkoop in dienst bij de firma Visser, waarmee hij in de voetstappen van zijn grootvader en vader trad. In die 40 jaar heeft hij zichzelf bewezen als zijnde een flexibel inzetbare en gewaardeerd per soneelslid. Van het beslaan van de paarden tot het maken van staalcon structies, nergens draaide hij zijn han den voor om. Tijdens de afgelopen 20 jaar bestonden zijn werkzaamheden voornamelijk in het installeren van cen trale verwarmingsinstallaties. De heer F. Visser en zijn dochter hopen dat de heer Heijkoop nog vele jaren in goede gezondheid en met plezier voor het bedrijf zal blijven werken. Door Gerard Verheijen Moerkapeiie - Op 21 december wordt hij 84 jaar. Neerlands oudste beroeps vlieger. Op 16 september 1936 haalde hij z'n eerste brevet. Hij wilde altijd al vliegenier worden. Om militair vlie ger te worden moest je tenminste ser geant-onderofficier zijn. Dat was hij. Als 20-jarige solliciteerde hij en na ongeveer drie jaar op de kandidaten lijst te hebben gestaan, werd hij opge roepen en goedgekeurd. Dat resul teerde op 10 mei 1936 in een militaire vliegeropleiding op de vliegbasis Soesterberg. Op 16 september daar aanvolgend behaalde hij z'n eerste brevet, een basis-vliegdiploma. We hebben het over Johannes Jacobus de Bruijn uit Moerkapeiie. Na die basisopleiding behaalde hij in 1937 zijn groot militair brevet. In 1939 kwam de mobilisatie. Hans zat toen op Texel als jachtvlieger. Op Amerikaanse vliegtuigen van het merk Douglas-Northrop, waarvan er toen net zo'n 20 nieuw gekocht waren. Vlak voor het uitbreken van de oorlog werd zijn squadron overgeplaatst naar Ypenburg. Elke ochtend tot een uur of negen moesten zij daar van hun com mandant, vanwege de Duitse dreiging, hun motoren warm laten draaien. Elke ochtend vroeg omdat de Duitsers Noorwegen en Denemarken ook 's mor gens vroeg waren binnengevallen. En toen Hans de Bruijn en z'n collega-vlie gers op die bewuste 10e mei weer in die vliegtuigen zaten, ging het alarm af. Vrijwel direct kwamen er een stuk of twaalf bommenwerpers uit het westen vanuit zee overvliegen. Hans de Bruijn: "Je denkt dan óf het zijn Duitsers die in Engeland gebombardeerd hebben óf Engelsen die op weg zijn naar Duits land. Nou we waren goed en wel in de lucht of er kwamen bommenwerpers uit het Oosten. En toen ik omlaag keek, zagikdatiknetoptijd geweest wasHij zag toen ook dat sommige collega-pilo ten nog aan het starten waren, terwijl de bommen om hen heen vielen. De aanvallers bleken allemaal Heinkels te zijn, die goed te herkennen waren aan de kruisen achterop. Hans zat daarbo ven, nam een duik en haalde zo'n Hein- kel-bommenwerper neer. Al klimmen de zag hij dat er een golf van vliegtuigen in aantocht was. Dat bleken Junkers-52 te zijn. Dat waren passagiersvliegtui gen, waar zo'n 20 man in kon. Hans viel ze schuin van achteren aan, vloog langszij en z'n luchtschutter bij nam ze van opzij onder vuur en schoot er zo'n Junker tussenuit. Hans: "Toen was ik weer aan het stijgen en ineens kreeg ik is jaren geleden in het leven geroepen omdat er klachten waren dat op één datum meerdere activiteiten plaats vonden. Dit ten koste van de belang stelling bij de betrokken partijen. Wanneer iedereen die hier belang bij heeft, opgeeft wanneer een activiteit gepland is, kunnen anderen er reke ning mee houden, zodat evenemen ten niet op dezefde datum georgani seerd worden. Geef dus uw activitei ten ruim van tevoren op om doublu res te voorkomen! Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur de heer P. de Graaf, Moerkapeiie: 19.00 uur ds J. de Pagter, Dordrecht. Oud Verlaat 10.00 uur ds GJ v Beek. Geref. kerk 9.30 uur drs J.D.W. Eer beek, Den Haag; 16.00 uur Ontmoe tingssamenkomst. Moerkapeiie Herv. Gem. 9.30 uur ds W. Verboom, Streefkerk; 18.30 uur ds J.H. Lam- mers, Benthuizen. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 28 september dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Zeven huizen, telefoon 0180-631204. Zondag 29 september dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleis- wijk, telefoon 010-5215241. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen. 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Hans de Bruijn, Neerlands oudste beroepsvliegenier ontving van Prins Bernhard een treffer in m'n rechter vleugel. Ik keek achterom en ik zag een Mes- serschmit, zo'n Duitse jager. Ik draaide scherp naar links en toen bleek dat er niet één maar drie achter me zaten. Ik had geen schijn van kans. Ik dook stijl omlaag, waarop zij mij niet konden vol gen. Zij moesten er overheen. Op het moment dat ik weer wou gaan klimmen, begon m'n motor te roken. Naderhand bleek dat een granaat twee centimeter naast de oliekoeler was ontploft. De motor liep vast en toen heb ik een nood landing gemaakt bij Schipluiden in de buurt". Daar had Hans de Bruijn gewel dig mee geboft, want er waren zoveel Duitse vliegtuigen dat het in een tijd van 50 minuten echt gebeurd was. De hele zaak werd compleet uitgeroeid. Van de equipe van Hans de Bruijn was niemand meer over. Van de 22 man waren er in nog geen uur tijd 10 gesneu veld. Er waren er ook een paar, zoals Hans de Bruijn, die weliswaar geraakt of niet geraakt waren, maar die nog net een noodlanding konden maken. Aan het eind van de oorlog kreeg Hans opnieuw een kans om zich als militair vlieger te bewijzen. In Engeland aange komen diende hij in the Royal Nether lands Army Air Force. Daartoe kreeg hij een Form 1250, een soort brevet waar op met rode letters gedrukt stond "Fo reign Dutch". Na de oorlog heeft Hans de Bruijn jaren- een gelukstelegram. lang als instructeur bij de Rijkslucht vaartschool gewerkt. Zijn eerste bewijs van bevoegdheid voor beroepsvlieger kreeghij op 16mei 1961.DieB3-licentie was geldig voor één of meermotorige vliegtuigen tot 2000 kilogram. Na de periode bij de Rijksluchtvaartschool trad hij ais verkeersvlieger in dienst bij Schreiner Airways en charters. In die tijd vloog hij bijna de hele wereld rond. Zo zat hij in Nigeria, Qatar en Jordanië. In dit laatste land werd hij door Schrei ner uitgeleend aan Fokker om daar de Friendship te presenteren. De Bruijn heeft in totaal 20.800 vlieguren ge maakt, waarvan 14.000 als instructeur. Afgelopen zaterdag gaf hij in het Rotter dam Airport Hotel voor zijn oud-colle ga's en zijn vele leerlingen een receptie omdat hij op 16 september 60 jaar als Neerlands oudste beroepsvlieger werkzaam was. Het werd een enorm feest. Onder de aanwezigen luitenant- generaal Droste. Uit diens handen ont ving De Bruijn een zeer bijzondere oor konde met daarop de woorden: Uit res pect en bewondering voor Uw indruk wekkende staat van dienst. Van Prins Bernhard ontving De Bruijn een gelukstelegram, terwijl minister Jorritsma via een video-band haar feli citaties overbracht. Burgemeester Schoots kon niet op de receptie aanwezig zijn. Het gemeente bestuur liet een bloemstuk bij de jubila ris bezorgen. Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Donderdag3 oktober: Hervormd Centrum 9.30-11.00 uur: koffie-ochtend: spreker Gerd van den Bos; thema Hollen of stilstaan. Kinderoppas aanwezig. Donderdag 3/vrijdag 4 oktober: Geref. kerk: kinderkleding- en speelgoedbeurs. Woensdag 16 oktober: Geref. kerkOuderenmiddagmevr. vd Meerschaat vertelt over Maya Indianen. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur; 19 sept.: 14.00 uur: ouderenkoor Waddinxveen. ANBO: Spelmiddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster (niet 30 sept.); Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur: 27 sept., 11 okt.; Gymnastiek:gebouwger.kerk dinsdag9.30,10.30enll.00uur; Zwemmen: in zwembad De Koommolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur;. Zeven Muzen: Woensdag 2 oktober: Vrijz. herv. kerk 20.00 uur: open koorles volwassenen; Zondag 13 oktober: Vrijz. herv. kerk 12.00 uur: koffieconcert met saxofoonkwartet; Woensdag 30 oktober: Dorpshuis Swanla 14.00 uur: Kinder theater voor kinderen van 4 tot 9 jaarZaterdag 2 november: Geref kerk 20.00 uur: amateur-muziekavond; Zondag24 november: Vrijz. herv. kerk 12.00 uur: koffie concert; Vrijdag29november: dorpshuis Swanla 19.00 uur: muziekquiz; Vrijdag 13 december: vrijz. herv. kerk 18.00-21.00 uur: kerstmarkt koor- en blokfluit- groep; Zaterdag 14 december: vrijz. herv. kerk 10.00-16.00 uur: Kerstmarkt koor- en blokfluitgroep; Activiteiten Zeven Muzen in 1997 op 12 en 18 januari; 1 en 16 februari; 22 en 23 maart; 12 en 19 april, 7 en 28 juni. Vogelvereniging Zang en Kleur: Jokeren/klaverjassen 20.00 uur: 27 sept., 25 okt., 22 nov. en 20 dec.Vogelbeurs, 14.00 uur: 19 okt. en 16 nov.; Contact-avond, 20.00 uur: 1 okt., 5 nov. Alle activiteiten vinden plaats in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Moerkapeiie: Iedere 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos;10 okt.: 14 nov.; 12 dec. Dinsdag 15 oktober: dorpshuis Op Moer 20.00 uur (zaal open 19.30 uur): Dona- Qteursavond Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle.j

Hart van Holland | 1996 | | pagina 5