Wethouder Wientjes geeft startsein voor Unicefloop m Foto s in het Hart van Holland S Waddinxveen Cabaret en muziek in De Tunnel Kerkdiensten Open Dag in dierenopvangcentrum Najaarsrommelmarkt Concordia Activiteiten in herfstvakantie Competitie-klaverjassen Het Zuidhonk Christelijke peuterspeelzaal in De Morgenster Kaarten bij De Krooshappers Cursus zelfverdediging voor vrouwen Modeshow senioren Thema-avond Confes sionele vereniging Start activiteiten "De Paddestoel" Theezakjes vouwen VW Boskoop Hart van Holland/2 oktober 1996 pagina 11 Voorbereiding Help een handje nietje voetjes Zondag 6 oktober Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld wor den a 7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Tijdelijk onderkomen Kattenoverschot Collecte Grootste dierenvriend Concert Jeugddisco op andere datum Kerst-workshops Door Karin van I.aneeraad Waddinxveen - Zaterdag 28 september werd in heel Nederland aandacht besteed aan de Nationale Unicefloop. Ook in Waddinxveen is dit jaar voor het eerst meegedaan aan dit evenement. Het 50 jarig bestaan van UNICEF was aanleiding om ook in Waddinxveen aandacht te vragen voor het kinderfonds van de Verenigde Naties. Zo was het rond 10.00 uur een druk te van belang rondom de Prins Willem Alexanderschool aan de Wingerd. Alle scholieren die zich had den opgegeven verzamelden zich bij de school en kregen hun stempelkaart. Wethouder Maria Wientjes-van de Vel de knipte het lint door bij het school plein, en gaf daarmee het startsein. De stemming zat er gelijk goed in door de medewerking van de Cormula's. Onder begeleiding van hun muziek werd het eerste stukje van de loop, richting Gou we Bos, afgelegd. Er kon een route gelo pen worden van 4 kilometer of 8 kilome ter, en deze route mocht zo vaak ge wandeld worden als men wilde. Als voorbereiding op deze wandel tocht heeft het UNICEF comité in Wad dinxveen de meewerkende basisscho len bezocht met een voorlichtingsfilm over het werk van UNICEF. Deze film is vertoond aan de hoogste groepen van het basisonderwijs en heeft daar heel wat los gemaakt. Op de film waren kin deren uit ontwikkelingslanden te zien en ook zelf aan het woord. Hun specifie ke levensomstandigheden lieten zien dat bij hen scholing en onderwijs nog lang niet vanzelfsprekend zijn. Veel vanzelfsprekender is het meehelpen binnen het gezin in het voorzien van de eerste levensbehoeften. Werken voor het gezin, vaak zware lichamelijke ar beid, behoort helaas tot de dagelijkse realiteit. Onder dit motto werd de jaarlijkse UNI CEF loop gehouden. UNICEF geeft de kinderen in ontwikkelingslanden een kans op een betere toekomst. Bijvoor beeld door scholen te bouwen, inen tingsprogramma's en de aanleg van drinkwaterinstallaties. UNICEFzorgt er ook voor dat er dokters en verpleeg sters opgeleid worden en ziekenhuizen worden ingericht. Hierdoor kunnen de mensen in ontwikkelingslanden in de toekomst zichzelf beter helpen. De op brengst van de loop van dit jaar is be stemd voor de bestrijding van kinder arbeid in Bangladesh, India en Paki stan. Waddinxveen- In januari 1997 gaat in Waddinxveen de Christelijke peuter speelzaal De Grote Beer open. Deze peuterspeelzaal wil aansluiten bij de Christelijke opvoeding in het gezin. Kinderen van 2,5 tot 4 jaar kunnen in groepsverband (maximaal 15 kinde ren) spelen en creatief bezig zijn. De peuterspeelzaal zal open zijn op dinsdag- en vrijdagmorgen van 8.45 tot 1115 uur en wordt gevestigd in de nieu we Hervormde kerk "De Morgenster" aan de Sterrenlaan te Waddinxveen. Helaas is bij eerdere publicatie van dit artikeltje een foutief telefoonnummer vermeld. Voor het aanvragen van een informatie-folder of nadere informatie kan men contact opnemen met Caro- lien Kooiman, de Visserhoeve 37, tele foon 0182-630580. Boskoop - Op vrijdagavond 4 oktober treden cabaretier Machiel Pomp en mu zikant Bertje Doperwtje op in De Tun nel. Machiel Pomp wilde eigenlijk een lied jesprogramma maken, af en toe een sympathieke blik de zaal in werpen en zo de harten van heel Nederland vero veren. Het liep allemaal anders, want... Machiel Pomp heeft helemaal geen ge voelige kant. Met armoede als achter- grond en geldzucht als leitmotiv trapt hij met zevenmijlslaarzen zijn abnor male leven tot platgetreden pad. Het tempo ligt hoog en de grappen zijn hard. Goed voor een twee prijs came- retten '95. Na de pauze de Alkmaarse gitaar virtu oos Bertje Doperwtje solo aan de bar met z'n gitaar. De zaal gaat om 20.30 uur open. De eerste voorstelling is om 21.00 uur. En tree f7,50 voor leden, f 10,- voor niet- leden. Boeier,™ n i leden zijn van harte welkom. De overige kaartavonden worden ge- Boskoop - Carnavalsvereniging De Krooshappers in Boskoop start op dinsdag 15 oktober met het nieuwe kaartseizoen. De avonden worden ge houden in De Rozenburcht. Ook niet- 'nnrlart Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds E. u6ijS' Spakenburg; 16.30 uur ds H. bidding, Bunschoten, yeref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J-C.de Moor; 17.00 uur dsP.A.C.Bon- gers. Herv. Immanuel 9.30 uur ds A.A. v ouwelingen; 17.00 uur sow-dienst Gntm. kerk. Boskoop y? d '3rot' Geloofsgem: 16.30 uur ds •j-A. Broström-Bruin. la™ gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; n« c! ^ur F- ®os- Waddinxveen. tek 9.30 uur ds J.A. v. Hooijdonk. ^f-kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- n. uur J A- V. Hooijdonk. u I Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. b. ILast, Veenendaal. ^nstengem. "Bethel" 9.30 uur Dick van Steenis. houden op de dinsdagen 19 november, 17 december, 21 januari, 25 februari en 25 maart. ÉVI - ff m m Waddinxveen- Men kan regelmatig in de krant lezen dat vrouwen worden lastiggevallen. Veel vrouwen voelen zich daardoor onveilig, zowel op straat als alleen in huis. Daarom organiseert de Stichting Waddinxveens Welzijns werkeen cursus 'Zelfverdediging' voor vrouwen. De cursus is bestemd voor vrouwen van 20 tot 50 jaar. Voor meer informatie: 0182-631932. Waddinxveen- Evenals voorgaande ja ren zal ook dit jaar een damesmode show worden gehouden voor alle se nioren in Waddinxveen. Deze show wordt gehouden op dinsdag 8 oktober aanvang 10.00 uur, in de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Iedere bezoeker krijgt naast een gratis toegangsbiljet een lotnummer, waarmee men kan meedingen naar een leuk prijsje. Voor iedereen staat een gratis kopje koffie klaar. Na afloop kan men de getoonde kleding nader bekijken en eventueel kopen. Alle senioren zijn welkom. Waddinxveen- De afdeling Boskoop, Gouda, Waddinxveen en Zevenhuizen, komt woensdag 9 oktober bijeen om haar eerste bijeenkomst van dit sei zoen te houden, met het thema "Kerk en Liturgie". Dominee Kees Bregman uit Zoetermeer is uitgenodigd om over dit thema te spreken. Iedereen is wel kom. De avond wordt gehouden in het Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad en begint om 20.00 uur. Waddinxveen- Door omstandigheden loopt de verbouwing van "De Padde stoel" in de Lijsterbesstraat in Wad dinxveen een beetje uit. Daardoor kon het nieuwe seizoen niet zoals gepland van start gaan op 30 september. Op maandag 7 oktober is het zover, dan gaan alle activiteiten weer starten. Ie dereen is van harte welkom. Boskoop- Op dinsdag 8 oktober geeft de katholieke vrouwenvereniging een cur susavond "theezakjes vouwen". Ria Vermeulen leert de bezoekers die avond de kneepjes van deze creativi teit. De cursus is van 20.00 - 22.30 uur in de Parochiezaal. Opgeven voor 5 okto ber bij Ria Vermeulen, 0172-213426. Waddinxveen- De prijzen bij de sjoelers zijn gegaan naar: Frans Bouwmeester, T. van Leeuwen, Teus Visser, G. Renes- se, Bas Koppenaal, Adrie Faas, Peter van Leeuwen, M. Renesse, Wim Slinger land sr., Cor Kersbergen, Dirk Faas, Si mon den Oude, Ceron van Beek, Jeanet- te Kersbergen, Ben den Ouden, G. Loef, Simon Supusepa, Dick Esveldt, David Sinnema, M.C. Taktor. Tweede ronde: Teus Visser, Jan van Beek, Ronald Meyer, Henk van Beek. Boskoop- Elk jaar vinden tienduizenden honden en katten een tijdelijk onder komen in één van de asielen in ons land. Lieve en gezonde dieren die de pech hadden dat hun baasje niet meer voor ze kon of wilde zorgen. Tijdens de Open Asieldag op zaterdag 5 oktober kan iedereen kennis maken met deze dieren. Ruim 80 asielen openen dan hun deuren voor alle dierenliefhebbers van Nederland. Ook het Boskoopse asiel nodigt iedereen uit eens een kijkje te komen nemen. Meer dan 70.000 honden en katten krij gen jaarlijks in de asielen een tijdelijk onderkomen. Beroepskrachten en dui zenden vrijwilligers zijn dagelijks bezig om het tijdelijk verblijf van de dieren zo aangenaam mogelijk te maken. Met de nadruk op tijdelijk, want een asiel is geen 'afmaakcentrum'. Ruim 90% van de dieren vindt na verloop van tijd een nieuwe baas. In de Nederlandse asielen zitten veel te veel katten. Volwassen dieren en kit tens (jonge katten) die zijn weggedaan door mensen die ondoordacht een nestje namen of er niet voor konden/ wilden zorgen. En er zijn te weinig men sen die dieren in huis willen nemen, met als gevolg overvolle asielen en een stijgend aantal zwerfdieren. Verdienen deze dieren geen tweede kans?? Op zaterdag 5 oktober kan ie dereen zien dat de leukste dieren asiel- dieren zijn. Een asieldier heeft ook nog andere voordelen: meestal zijn de ka- rakter-eigenschappen al bekend en zijn de dieren ingeënt, gecastreerd of geste riliseerd. Met een kat uit het asiel halen lossen we het probleem echter niet op. We moe ten het kattenoverschot inde toekomst zien te voorkomen. Hoewel de Dieren bescherming in principe tegen ingre pen bij dieren is, is castratie/sterilisatie de beste oplossing voor het katten overschot. Natuurlijk is een nestje jon ge katjes erg leuk, maar zolang de asie len overvol zitten is het onverantwoord nog meer dieren geboren te laten wor den. In het Boskoopse asiel kan men op zaterdag 5 oktober een afspraak ma ken, om een dier tegen gereduceerd tarief te laten behandelen. Zo kan men meehelpen het kattenprobleem op te lossen. Het verzorgen van al deze asieldieren kost veel geld, daarom heeft ook het Boskoopse asiel financiële steun hard nodig. Men kan dat doen door te geven aan de jaarlijkse collecte die dit jaar gehouden wordt van 30 september tot en met 5 oktober of door een gift te storten op giro 414072 van de Dierenbe scherming afdeling Boskoop. Wie iemand kent die in 1996 iets bijzon ders voor dieren gedaan heeft, laat het ons dan weten. Wij zullen haar/hem eens in het zonnetje zetten. Deelname formulieren vindt men in de biblio theek en op 5 oktober in het asiel. Ook kan men deze aanvragen via telefoon nummer 0172-211810. Waddinxveen- Het is weer najaar en dat is voor muziekvereniging Concordia uit Waddinxveen het teken om een rom melmarkt te organiseren. Op zaterdag 12 oktober zullen diverse artikelen uitgestald liggen op tafels in de beide lokalen van het clubgebouw De Hoge Noot. Alle spullen worden van te voren gesorteerd, waardoor er per tafel de volgende artikelen ten verkoop zullen liggen; elektrische apparaten (lampen, tv-toestellen, pick-up's, ra dio's etcetera), huishoudelijke spullen (kop en schotels, borden, bestek, gla zen), bloempotten, vazen, boeken, spelletjes, puzzels, schilderijen, etce tera. De rommelmarkt wordt gehouden in clubgebouw De Hoge Noot, Jan Willem Frisoweg 1 van 9.00 tot 16.00 uur. Wie nog bruikbare artikelen in huis heeft kan deze afgeven in De Hoge Noot van 1 tot en met 10 oktober. Op vrijdag 25 oktober doet de harmo nie van Muziekvereniging Concordia mee aan een concert met het gemengd koor Zaboj uit Pelhrimov/Tsjechië, het Waddinxveense koor Krea Musica en Kreater op initiatief van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen- Pelhrimov.De harmonie zal een aantal diverse muziekwerken ten gehore brengen. Het concert vindt plaats in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde 3 te Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. Tot slot organiseert de harmonie een gezamenlijk uitwisselingsconcert met de Muziekvereniging St. Carolus uit Montfoort, tevens onder leiding van Pieter de Boer. Dit concert vindt plaats op vrijdag 22 november, ook in de Ontmoetingskerk. Waddinxveen- In de herfstvakantie or ganiseert "Stichting Waddinxveens Welzijnswerk" op dinsdag 22 oktober en donderdag 24 oktober activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Het thema van de week is "Ontdek kingstocht door het land van Joep". Het programma ziet er als volgt uit: Dinsdag 22 oktober, Joep heeft een stuk land gekregen. Op dit land is weinig aanwezig. Joep nodigt de kinderen uit om het land weer op te bouwen. Donderdag 24 oktober: Het land van Joep is dinsdag aardig opgebouwd. De bezoekertjes gaan op deze dag bekijken wat er allemaal te beleven valt in "Het land van Joep". Om 14.00 uur blijkt er een voorstelling te worden gegeven. Als dank voor de hulp zal Joep de kinde ren uitnodigen naar deze voorstelling mee te gaan. De activiteiten vinden plaats in: Krea ter, Kerkstraat 13 van 10.30-15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt: 2.50 per dag (eigen lunchpakketje meenemen). Mensen die het leuk vinden om bij deze activiteiten te komen helpen zijn van harte welkom. Voor informatie: telefoon (0182)- 631932. Boskoop- VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: De Dijk op 17 oktober in Eindhoven, 1 november in Den Haag; Gipsy Kings op 7 december in Den Bosch; Music Nights in een tent op het Vrijthof in Maastricht op 12 en 3 november; Ten Sharp op 24 oktober in Tilburg; Nederlands Dans theater in Den Haag, kaarten voor di verse voorstellingen; Rob de Nijs kerst concert op 13 december in Den Haag en op 17 december in Utrecht; André Rieu op 16 november in Den Haag; Willeke Alberti op 21 maart in Den Haag; Opera 'De Barbier van Sevilla' 20 april in Den Haag. Kaarten zijn ook verkrijgbaar via VW Zevenhuizen. Met ingang van oktober stoppen de wekelijkse rondvaarten op zaterdag middag. In april/mei gaat dat weer be ginnen. Waddinxveen- Op vrijdagavond 4 okto ber wordt in wijkgebouw het Zuidhonk weer een ronde van de competitie-kla verjas gespeeld. Deze avonden worden op elke eerste vrijdag van de maand georganiseerd. De kosten bedragen 2,50 per persoon. De competitie-spe lers strijden bovendien om de kam pioensbeker, die aan het eind van het jaar wordt uitgereikt. Aanvang 20.00 Op vrijdagavond 11 oktober zou een jeugddisco georganiseerd worden. Het is helaas noodzakelijk gebleken deze te verschuiven naar vrijdagavond 25 ok tober. De aanvangstijd is in verband met de herfstvakantie vastgesteld op 19.30 uur. De disco duurt tot 22.30 uur. Uit de enquête die Stichting Wijkwerk deZuidplasinmei 1996 onder de bewo ners van de wijk Zuidpias gehouden heeft, is duidelijk naar voren gekomen dat er een behoefte is aan creatieve cursussen. Het bestuur heeft besloten in deze behoefte te voorzien en heeft mevrouw Wil de Goeij-Huisman bereid gevonden een aantal kerst-workshops te organiseren. De workshops vinden plaats op donderdagmorgen van 9.30 - 11.00 uur. Het zijn op zichzelf staande bijeenkomsten, maar men kan uiter aard aan alle workshops meedoen. De kosten bedragen 7,50 per keer. Door het maximale aantal van 15 deelne mers, is goede uitleg gewaarborgd. In formatie en opgeven bij Hanny de Vries, telefoon 0182-617889 en Mieke van Velzen, telefoon 0182-611171.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11