Freek en Mary bedankt Tryfosa houdt verkoopdag Straks ons eigen brandje blussen? CARAVAN DISCOUNT Recreatie Verwey Bodegraven winnaar brandweerwedstrijd Clown Teddy's Pretparade in Op Moer Contactavond Zang en Kleur Dominee J.B. Zippro stelt zich voor: nieuwe caravans Is topmerken! voor aebruikte prijzen! 4-5-6 oktober Psalmzangavond Hart van Holland/2 oktober 1996 Opleiding Toelating Calamiteiten Aanmelden Een vreemde vent De wintersporters 3 van 9.00 tot 17.00zondag's open Rottekade 9 Zevenhuizen 0180-633115 pagina 14 Moerkapelle- De Zendingsvereniging Tryfosa Moerkapelle houdt op vrijdag 4 en zaterdag 5 oktober een Verkoopdag in de zaal van de Gereformeerde Ge meente Kerk aan de Kerkstraat 8a. Verkocht worden onder andere hand werken, ondergoed, boeken, kaarten, speelgoed, postzegels, cd's, mc's, plan ten, bloemen, eigen gebakken lekker nijen, slaatjes, kaas, groente, fruit, de coratieve cadeauartikelen van natuur producten. Op vrijdagavond zijn er ook oliebollen. De opbrengst is voor zending en evan gelisatie. Openingstijden: vrijdag 19.15 - 21.45 uur en zaterdag 10.00 - 12.30 uur. Moerkapelle - Ter gelegenheid van de completering van het Flaes-kerkorgel van de Gereformeerde Gemeente wordt op zaterdag 5 oktober een psalm zangavond gehouden. De avond, die om 19.30 uur begint, heeft als thema: Evangelie-verkondiging. Dominee Zip- pro zal de te zingen psalmen kort inlei den. Het orgel wordt bespeeld door Dick Sanderman. Hij zal tevens de ge plaatste Trompet demonstreren. Na afloop is er gelegenheid tot koffie drin ken. Het kerkgebouw bevindt zich aan de Kerkstraat 8a in Moerkapelle. Zevenhuizen -Arie Roos, algemeen com mandant van de vrijwillige brandweer Zevenhuizen-Moerkapelle en tevens postcommandant van Zevenhuizen, luidt de noodklok. Binnen nu en het jaar 2000 gaan er in Zevenhuizen vijf van z 'n mensen met functioneel leeftijdsontslag. Gelet op de inwerkperiode zouden die vacatures nu al opgevuld moeten wor den. Ondanks verwoede pogingen daar toe is dat nog niet gelukt. De jongste aanwinst dateert van zeven jaar geleden, de oudste loopt al zo'n dertig jaar mee. De vrijwillige brandweer in Zevenhuizen behoort normaal te bestaan uit twintig mannen of vrouwen. Ze zijn nu met achttien. Arie Roos: "We hebben bij familie en kennissen genformeerd of ze belang stelling hadden. We hebben posters opgehangen. Het resultaat was nul komma nul. Zoals het er nu naar uitziet hebben we over vijf jaar echt een pro bleem. Want de nieuwkomers moeten eerst opgeleid worden. De meest ele mentaire opleiding (die voor brand wacht, red.) duurt twee winteis. Daar na kun je nog een hele serie andere cursussen volgen, waarvan er een aan tal verplicht zijn. Dus voor je echt all round bent, ben je een paar jaar ver der". Om wat voor opleiding gaat het bij die verplichte basisopleiding voor de vrij willige brandweer. Een opleiding, die volledig gelijk is aan die voor de be roepsbrandweer. Ze bestaat uit drie onderdelen. De eerste is repressie, wat zoiets als tegenhouden betekent. Daar staat het omgaan met kleine blusmid delen centraal. De tweede is die van de levensreddende handelingen, zoals mond-op-mondbeademing, hartreani- matie en stabiele zijligging. De derde module is die van de persoonlijke be scherming. De primaire taak van de brandweer is het leven redden van mens en dier. In dit laatste onderdeel leert men om te gaan met het perslucht masker. De vervolgopleidingen zijn erg divers. Dat kan variëren van hulpverle- Arie Roos voor de nieuwe brandweerwag?fi ning algemeen en vliegtuigbrandbe- strijding tot organisatie en leidingge ven. De eerste twee jaar kost dat inclu sief oefenen twee avonden in de week. Daarna eenmaal per veertien dagen. Om tot de vrijwillige brandweer toege laten te worden, moeten de gegadigden aan een aantal eisen voldoen. Ze moe ten een toelatingskeuring ondergaan en ze moeten werkzaam zijn in Zeven huizen. Met welk soort grotere of kleinere onge lukken wordt de brandweer (bereik baar via 06-11 of 631444) in het alge meen geconfronteerd. Allereerst de gewone huis-, tuin- en keukenbrand. Verder is het opvallend dat de laatste tijd nogal wat gasauto's vlam vatten (zo'n 80% van alle autobranden). Vol gens Arie Roos komt dat omdat bij ge bruik van gas door de benzineslangen geen vloeibare brandstof meer loopt en dat die daardoor uitdrogen. De kans is dan groot dat ze haarscheurtjes gaan vertonen. En bij overschakeling op ben- zine lekt dit door de slang heen op de gloeiendhete motor. Ook wordt de hulp van de brandweer soms ingeroepen bij ernstige auto-on gelukken. Op de vraag hoe de brand weerlieden daar op reageren, 3n woordt Arie Roos: "Dat is erg verschil lend. De één zegt zoiets van ik ben er even niet en draait zich om, de ander doet gewoon z'n werk. Maar tot een traumatische stress heeft dat bij ons nog nooit geleid. Het belangrijkste is om de dingen van je af te praten. Boven dien is daar vakkundige hulp voor. ge lukkig zijn er ook leukere dingen, zoa het redden van opgesloten moeders badkamers en het redden van dieren Mensen met burgerzin die niet snel i ij' willen worden, worden uitgenodigd o zich aan te melden bij de vrijwiiiS brandweer van Zevenhuizen. Naa informatie bij algemeen command3 Arie Roos (telefoon: 0180-6323/- o het gemeentehuis (telefoon. 637777). Door Gerard Verheiien Moerkapelle- Op 9 oktober komt clown Teddy met zijn kinderpretparade naar Moerkapelle. Kinderamusement in dorpshuis Op Moer, een gevarieerd kinderprogramma waarbij met plezier kan worden genoten van een spreken de pop, jongleren, goochelen, borden en ballonnenshow. Teddy is ook muzi kaal, bespeelt de saxofoon, een concer tina en geeft een bellenconcert. Als speciale verrassing neemt hij zijn super ondeugende gedresseerde cir cushondje mee. Aanvang 14.00 uur. Toegang (inclusief limonade en chips) 2,50. Of koop de Op Moer strippenkaart in het dorps huis of bij postkantoor Van Marle. Zevenhuizen- Op vrijdag 4 oktober, aanvang 20.00 uur, wordt er een con tactavond georganiseerd, door vogel vereniging Zang en Kleur. Op deze avond presenteert de vereniging een forum van keurmeesters: de heer P. Dullaard (tropen/parkieten) en de heer K.W.E. van Baarlen (kanaries). ledereen is van harte welkom. Wie vragen heeft over vogels kan deze meebrengen, maar moet dit telefonisch doorgeven op nummer 0180-632271 of op nummer 0182-529948 na 18.00 uur. De contactavond vindt plaats in het clubgebouw aan de Zuidplasweg 6. Door Gerard Verheiien NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW Zevenhuizen - Op de zestigste veijaar- dag van Leen van Reeuwijk ontstond het idee. Een barbecue voor alle vrij willigers van zorgcentrum "De Ze venster". Een denkbeeld dat ont sproot uit het brein van Freek en Mary Wijmans. Afgelopen vrijdagavond re sulteerde dat in een groots feest. Het gebeurt niet elke dag dat Leen van Reeuwijk 60 wordt. Dat moest gevierd worden. Eerst een kopje koffie, daarna 'iets pittigers'. On der de visite bevonden zich Freek en Mary. Freek, een enigszins gezette man met een paar Crooswijkse ogen die van achter twee ronde vensters openhartig de wereld in kijken. Met lippen die con stant in beweging zijn. Naast hem zit Mary. Niet al te groot. Een vrouw met twee vrolijke ogen en een gezicht waar de vriendelijkheid vanaf straalt. Twee mensen die het leven van de zonnige kant bezien en elkaar goed aanvullen. Hij is de haan met zóóó'n kukeleku en zij heeft zoiets van "Freek je regelt het maar". Tijdens die verjaardag hoorde Freek van de dochter van Leen van Reeuwijk over het vrijwilligerswerk in "De Zevenster". Hoevéél mensen dat doen en wat ze doen. Nu heeft Freek een grote waffel, maar wat daar links bene den zit is van goud. "Mary, voor die mensen regelen wij een barbecue". Freek belde mevrouw Staal, directrice van "De Zevenster". "Ik wil een barbe cue regelen voor al uw vrijwilligers". Tiny Staal aan de andere kant van de lijn Mary en Freek Wijmans s wist even niet hoe ze het had. Iemand die een barbecue voor zo'n honderd man wilde organiseren? Wat is dat voor een vreemde vent? Freek herhaalde zijn vraag, waarop Tiny uiteindelijk zei: "Goed ik kom langs, maar wel met z'n tweeën". Het werd een groots feest in de roman tisch ingerichte loods van Freek en Mary. Op de wandtafels binnen een uit gebreid koud buffet en Freek buiten ten met neef Danny achter de barbecue. achter de enorme barbecue.De winter sportvrienden van Freek en Mary wa ren speciaal voor dit feest gecharterd. "Even een seintje naar elkaar en alles is geregeld" is hun motto. Zij bedienden de tap en de disco. Mede door hen werd het een geweldig evenement. Een eve nement waarmee Freek en Mary al die mensen wilden bedanken voor het goe de werk dat ze doen. Een geste die aan de andere kant door de vrijwilligers zeer werd gewaardeerd. Freek en Mary en al die anderen enorm bedankt!! 4 4 Sinds 19 juni 1996 ben ik predikant van de Gereformeerde Gemeente van Moerkapelle. Ik ben de opvolger van ds D. Rietdijk, die op 4 november 1993 na een ernstige ziekte overleed. Samen met mijn vrouw en dochter (Everdine, 11 jaar) mogen we nu wonen in de pastorie aan de Kerkstraat. We beschouwen het als een wonder van God, dat wij in januari gezinsuitbreiding hopen te krijgen. "Moerkapel": een klein dorp, maar een grote kerkelijke gemeente van bijna 1400 leden! Komend van Scheveningen is het voor ons een grote verandering. Van de drukte van de stad in de rust van het dorp. De kerkelijke gemeente kende ik a! langer. Vanuit Scheveningen verrichtte ik hulpdiensten na het overlijden van ds Rietdijk. De leden komen niet alleen van Moerkapelle, maar ook van de plaatsen rondom. De reden waarom ik naar Moerkapelle ben gekomen? De liefde van Christus heeft mij daartoe gedrongen. De tekst van intrede-dienst was: "want de liefde van Christus dringt ons" (2 Korinthe 5:14). Deze liefde drong de apostel Paulus om het Evangelie te prediken aan zondaren. Dit Evangelie is niet alleen een boodschap voor mensen binnen de gemeente, maar ook voor mensen buiten de gemeente. De deuren van de kerk staan op zondag open. U bent van harte welkom. Ik hoop en bid, dat God mijn arbeid wil zegenen. Van deze zegen is al ons werk afhankelijk. 77 Tijdens de brandweerwedstrijden wordt een in ademnood verkerend slachtoffer naar veiliger oorden afgevoerd. Moerkapelle - De brandweer van Bodegraven won de jaarlijkse brandweerwed strijd die zaterdag 28 september in Moerkapelle gehouden werd. Overige uitsla gen: 2. Moordrecht; 3. Reeuwijk; 4. Nieuwerkerk a/d IJssel; 5.Gouda; 6. Waddinx- veen; 7. Zevenhuizen; 8. Driebruggen; 9. Boskoop. Omdat Moerkapelle de wed strijd organiseerde deed dit korps niet mee. Normaal gaan de eerste drie over naar de regionale finalewedstrijden, op zaterdag 26 oktober in Driebruggen, maar omdat Reeuwijk vorig jaar winnaar was en daarom automatisch regionaal gaat, gaat Nieuwerkerk a/d IJssel nu als nummer 4 over naar de regiofinale. De dit jaar voor het eerst door de gemeente Reeuwijk beschikbaar gestelde wisselbeker voor de beste aanvalsploeg ging naar Bodegraven en Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 14