Posterwedstrijd voor kinderen op Werelddierendag Postzegel ruilbeurs 4 oktober DIERENDAG Inloopmiddag Genealogie nieuws "Iemand omkopen is gemakkelijker dan ik had gedacht" 10-Jarig jubileum "Moed en Durf Politieberichten Single Club Alphen viert vieijarig bestaan Concert met Vox Jubilans in Moordrecht Hart van Holland/2 oktober 1996 pagina 17 Behoefte Feest ZONDER UW STEUN HEBBEN DIEREN GEEN STEM r/ucn Uï» HtobtN UltKfcN GEEN STEM TNTmriMn K P Brand in container Verkeersongeval met letsel Acht organisaties die opkomen voor de belangen van dieren zijn op zoek naar de mooiste zelfgemaakte dierenpos- ters. In samenwerking met het NBLC, Centrum voor Bibliotheken, starten de dierenbeschermingsorganisaties op Werelddierendag een landelijke die- rendagposterwedstrijd. De actie loopt tot één november. In alle Openbare Bibliotheken roept Martin Gaus kinde ren op deel te nemen aan deze leuke wedstrijd. Gedurende het jaar komen de dieren beschermingsorganisaties op voor het lot van de dieren. De jacht op dieren, het gebruik van proefdieren en de bio- industrie zijn slechts enkele voorbeel den van hoe mensen met dieren om gaan. Het doel van de wedstrijd is dan ook om kinderen tot dertien jaar op een positieve manier bezig te laten zijn met dierenwelzijn. De winnende poster wordt in productie genomen en komt in alle Openbare Bibliotheken te hangen. Voor alle andere leuke inzendingen wordt een reizende tentoonstelling ge organiseerd die langs de bibliotheken gaat. Uiteraard zijn er allerlei leuke prijzen te winnen zoals CD's van Kids For Ani mals, een weekendje voor zes perso nen op Bungalowpark Hilvarenberg en smurfenpuzzels. De deelnameformu lieren zijn alleen verkrijgbaar in de Openbare Bibliotheken. Alle basis scholen zijn door middel van het Kids For Animals-clubblad reeds geïnfor meerd. Alphen aan den Rijn- Op zaterdag 5 oktober organiseert de afdeling Alphen aan den Rijn van de "Nederlandsche Vereeniging van Postzegelverzame laars" een grote regionale Postzegel-en Poststukken ruilbeurs in gebouw "Na bij" aan het Lauraplein. Een groot aan tal handelaren is aanwezig, maar ook voor onderling ruilen is voldoende ruimte beschikbaar, zodat er voor zo wel de beginnende als de gevorderde verzamelaar voldoende mogelijkheden aanwezig zijn om hun collectie uit te breiden. Een complete wereldcatalo gus, een U.V. lamp en een watermerk zoeker staan gratis ter beschikking. Op ieder heel uur wordt een gratis verlo ting gehouden. Voor leden en jeugd tot 14 jaar is de toegang gratis, niet-leden betalen slechts 1 gulden entree. De ruil beurs is geopend van 10.00-17.00 uur. In gebouw "Nabij", Lauraplein te Alp hen aan den Rijn. Inlichtingen 0172- 421057. Alphen aan den Rijn-Zondag 6 oktober is het vier jaar geleden dat de Single Club Alphen werd opgericht, een mijl paal waar men niet aan voorbij wil gaan. Derhalve wordt er groots feest gevierd. De Single Club Alphen is vanaf het aller eerste moment een succes geweest. "Het blijkt dat veel alleenstaanden het leuk vinden om met elkaar op te trek ken. Het is niet alleen een echte, maar vooral een hechte club geworden. Di rect vanaf het begin is het elke zondag avond enorm gezellig en druk", aldus Ans van Hoorn van de Single Club Alp hen. Dat er behoefte is aan een Single Club, blijkt uit het feit dat de mensen van heinde en verre naar Alphen aan den Rijn komen. "Er zijn mensen uit de regio Rotterdam, maar ook uit Brabant en Den Haag. Ze komen echt overal van daan." De primaire doelstelling van de Single Club is het in contact brengen van al leenstaanden. Soms betekent dat niet alleen een gezellige avond, want er zijn in de loop der jaren heel wat bruiloften gevierd van voormalige bezoekers en - sters van de Single Club. "Veel mensen komen om gewoon gezellig met iemand anders te kunnen praten. Soms klikt het en dan bloeit er een mooie relatie op. Als je dan een uitnodiging krijgt voor een bruiloft van bezoekers, dan doet ons dat heel veel plezier". Op zondag 6 oktober is het feest. Een welkomstcocktail, diverse lekkere hap jes, verschillende live optredens, show en nog vele andere surprise acts, moe ten dat heuglijke feit kracht bij zetten. De aanvang van het feest is 20.00 uur. Het adres van de Single Club Alphen is Sportlaan 3 (Bowling Partycentrum Alphen). Moordrecht- De Stichting Orgelconcer ten Moordrecht gaat haar concertserie voor 1996 besluiten met een gevarieerd concert met koor- en samenzang. Me dewerkenden zijn de organist Jaap Nie- wenhuijse, dirigent/pianist Jan Mulder m *let Jeugdkoor van Vox Jubilans uit Waddinxveen. Hett concert wordt gehouden op zater dag 19 oktober in de Nederlands Her vormde kerkte Moordrecht. Deze kerk bezit een goede akoestiek en een fraai ogend en klinkend historisch pijporgel uit 1773. Jaap Niewenhuijse zal het met werken van Mendelssohn, Reger en leike Asma ten gehore brengen. Bij de orgelsoli zijn enkele samenzangnum- niers opgenomen. Jan Mulder zal deze avond enkele pia- nowerken ten gehore brengen. Tevens neemt hij van achter de (echte) piano de koordirectie voor zijn rekening. Hij studeerde piano, orgel en compositie aan de conservatoria van Rotterdam en Utrecht. Het Jeugdkoor zal het grootste gedeel te van de avond opluisteren met een vlot en speels klinkend programma, waarin ook composities van Jan Mul der verwerkt zijn.Het Jeugdkoor heeft onlangs meegewerkt aan EO-opnamen voor 'Nederland zingt" in de Grote kerk van Maassluis. Het concert op 19 oktober begint om 20.00 uur en de toegang is 7,50 voor volwassenen en 5,= voor kinderen, CJP- en pas 65-houders. Aan de uitgang wordt een collecte gehouden. Mams, gefeliciteerd met je baan! Veel succes. Paps, Pat Lé ■U cl. per minuut) Goed sprekende grijze roodstaart papegaai ca. 7 jaar jong grote kooi 1000,- Zijn roepnaam is Freddie 0182-630628 Poekie Turf, Sam, Misty, 4 naamloze knijnen, Aukje, de parkiet zonder naam en Floor de hond, Gompie, Dikkie en Didi, Otto, Titi en Duvel, Nina, Jip en Janneke, Jaco, Marsha, Timmy en Thomas en de jonge Zaza. Poepie, Blanche, Pablo, Kobus, Ollie, Loeder: dat jullie maar verwend en vertroeteld mogen worden op 4 oktober! De paspoort-problemen vergat ik al snel op de Mount Rinjani. Geachte Hart-van-Holland-lezer, Na een prachtige tijd in Australië (druiveplantjes opbinden in een wijngaard, studenten inschrijven aan de universiteit, Richard Krajicek interviewen voor een Nederlandse krant, rolluiken verkopen aan de te- lefo'on en hamburgers inpakken in een fabriek), is voor mij een heel lange vakantie aangebroken. Niet meer werken, alleen nog maar rei zen en genieten! Helemaal in de vakantiestem ming vlieg ik dus van Perth naar Indonesië, totaal onvoorbereid op de eerste avonturen die mij te wachten staan. Op het vliegveld sta ik ontspannen in de rij bij de paspoort controle, genietend van de hitte en blij dat ik in Indonesië ben gearri veerd. Ik voel me rustig en verheug me op mijn eerste nasi goreng met sateh. Mmm, dat klinkt goed. Als ik aan de beurt ben, overhandig ik met een bre de glimlach mijn reisdocument aan de besnorde beambte en voeg daar vro lijk 'good morning' aan toe. Op dat moment weet ik nog niet dat ik tien minuten later zwetend in een kantoor tje zal zitten met zijn collega, die mij best wil 'helpen', maar alleen als ik hem ook wil 'helpen'. Met een blik in mij paspoort zegt de eerste beambte namelijk dat ik terug moet naar Perth. Ik begin te lachen. Wat een grap. Maar hij is serieus, want hij herhaalt het zelfde zinnetje nogmaals en wijst naar de datum dat mijn paspoort zal verlo pen: over vijf maanden. De beambte kijkt mij aan en legt uit dat toeristen een paspoort moeten hebben, dat minimaal nog een half jaar geldig is. Dat zijn de regels, mevrouw. Daar moeten wij ons aan houden. He, dat klinkt lekker vertrouwd bureaucra tisch. Dat heb ik eerder gehoord. Ik ben nog steeds heel opgewekt, vind het een 'goeie bak'. Maar dat veran dert radicaal als ik verzocht word mee te komen naar het kantoortje, waar mij nogmaals uitgelegd wordt wat de regels precies voorschrijven. Vervol gens zegt nummer twee dat hij niet in moeilijkheden wil komen en laat mij weten dat het vliegtuig op mij wacht. Op dat moment raak ik in een paniek stemming, want ik wil niet terug Au stralië. Het was er geweldig en ik wil ook best weer een keertje terug, maar nu wil ik hier blijven! Ik héb niet voor niets dat eind gevlogen. Dus ik leg uit dat ik Indonesië geweldig vind en graag hier vakantie wil houden. Tja, zegt de man, ik kan u misschien wel helpen, maar alleen als u mij ook helpt. Twee gedachten flitsen door mijn hoofd. Eerst denk ik: hij wil geld, maar daarna besef ik dat het mis schien sex is, waar hij op uit is. Help! Ik denk aan mijn laatste Australische dollars in mijn portemonnee en over weeg of dit bedrag voldoende zal zijn om de man af te kopen. Ik haal diep adem en zeg met een zo arrogant moge lijke stem dat ik hem geld kan geven. Zijn Australische dollars okay? En ik leg de bankbiljetten (ter waarde van onge veer 50 gulden) op tafel. Daarna gaat alles heel snel: beambte nummer twee raakt het geld niet aan, maar zet een paar stempels in mijn paspoort, geeft mij een hand, wenst mij een goede reis en dirigeert mij naar de deur. Twee minuten later sta ik weer buiten, lichte lijk verbaasd over de macht van het geld en ook een beetje giechelig want ik heb voor het eerst van mijn leven ie mand omgekocht. Een totaal andere ervaring dan ik had gedacht en heel leerzaam. De volgende keer gaat omko pen mij veel beter af, dat is zeker. Het is eigenlijk heel gemakkelijk. Bijzonder leerzaam (op een heel ande re manier) is ook de eerste trip die ik maak in Indonesië. Een medereiziger had mij al verteld over een vulkaan die de moeite van het beklimmen waard zou zijn. Het is een driedaagse trip, had hij uitgelegd, en het landschap adem benemend mooi. Nou, dat leek mij wel wat. Dus na enkele dagen uitrusten op een paradijselijk strandje (snorkelen, zwemmen en lezen gaat ook vervelen), besluit ik de tocht te gaan ondernemen. Ik hoef niet eens een gids te zoeken, want de gids vindt mij snel genoeg. Het is een 21-jarige Javaan, die verklaart de berg - Mount Rinjani - tienmaal te heb ben beklommen. Hij legt uit dat de tocht naar het kratermeer drie dagen vergt, maar dat je ook helemaal naar de top kunt klimmen. Dat kost wel een extra dag, maar het uitzicht is prachtig, verklaart hij. Enigszins overmoedig - ik besef dan nog niet hoe overmoedig - besluit ik deze klim ook te gaan maken. Wanneer vertrekken we? zeg ik. De volgende dag blijkt dat de gids nog een klant heeft gevonden voor zijn tocht. Het is een Deen, hij heet Thomas en hij ziet er energiek en fit uit. Ik biecht op dat ik nog nooit een berg heb be klommen. Ik woon immers in Neder land! Maar gids Adis stelt mij al snel gerust: als je fit bent, dan lukt het best. Bovendien hoeven Thomas en ik bijna niets zelf te dragen, alleen onze water fles en onze camera. Alle andere beno digdheden (zoals slaapzakken, een tent, potten, pannen, voedsel, drinkwa ter, zaklantaarns) zal gedragen worden door een drager, die dagelijks ruim 40 kilo op zijn bamboestok zal vastbinden. Ik moet toegeven dat de eerste twee dagen niet eens zo heel zwaar zijn. Na tuurlijk is het verstikkend heet zodat wij lijken op deelnemers aan een 'Wet T-shirt'-verkiezing en de berg is steil zodat wij constant buiten adem zijn. Maar niets van dit alles bereidt ons voor op het lastigste deel van de tocht, de klim naar de top. Wij vertrekken om elf uur 's avonds, want wij willen de top van de vulkaan bereiken bij zonsopgang - zeven uur later. Gehuld in alle kleding die wij mee brachten en gewapend met zaklan taarns gaan wij onderweg. Het pad is smal, vol met stenen en soms met die pe gaten. De duisternis zorgt ervoor dat wij geen idee hebben waar wij heen gaan of hoe het volgende deel van de klim eruit ziet. Maar er is in elk geval een route te onderscheiden. Een paar uur later is er nauwelijks meer sprake van een pad: wij klauteren op stenen, door het zand en langs steile hellin gen. Rond drie uur 's nachts houden wij een langere pauze en dan blijkt pas hoe koud het is. Wij proberen de slaap te vatten door tegen de berg aan te liggen en ons zo klein mogelijk te ma ken. Wonder boven wonder lukt het mij inderdaad om in dromenland te raken. Na deze onderbreking begint het aller moeilijkste gedeelte van de tocht. Als ik vantevoren had geweten hoe zwaar het zou zijn, dan had ik nog eventjes langer nagedacht voordat ik in mijn enthousiasme 'ja' zei. Want het is wer kelijk het zwaarste dat ik ooit in mijn leven heb gedaan. Een nachtmerrie. Hel. Soms vraag ik mij af hoe ik zo stom had kunnen zijn om hierin te trappen. Om te beginnen is het laatste stuk namelijk heel steil. Dit betekent dat je de top ziet maar weet dat het nog vreselijk lang zal duren voordat je daar aankomt. Als je er ooit komt. Bo vendien is het geen harde ondergrond maar gravel en zand, zodat je drie stap pen vooruit doen en vervolgens twee stappen terugglijdt. Dit is nogal frus trerend. Nog frustrerender voor mij is het grote aantal mensen dat mij in haalt. Waar halen zij de energie van daan? Thomas, de fitte Deense berg geit, is allang uit het zicht verdwenen en ik begin mij af te vragen of ik de top eigenlijk wel zal halen. Op de een of andere manier lijkt hij maar niet dichterbij te komen. Gelukkig blijft de gids bij mij. Hij beschijnt mijn 'pad' en spreekt soms wat bemoedigende woorden. Na een klautertocht die eindeloos lijkt te hebben geduurd, kom ik eindelijk op de top van de vulkaan: een plateau- tje van ongeveer twintig vierkante meter waarop nog enkele andere 'ge stoorden' uitrusten. Ik vergeet onmid dellijk dat ik deze vulkaan ooit heb vervloekt. Want aan de ene kant zie ik de zon opkomen uit de zee en de ber gen van Bali, en als ik mij omdraai zie ik het kratermeer en de rest van de vulkaan. De wetenschap dat ik dat hele eind heb gelopen vervult mij met trots. Ik bevind mij op een hoogte van pre cies 3.926 meter en voel me de geluk kigste mens op aarde. Wat ik hiervan leerde? Dat het soms de moeite waard is om niet op te geven! Benthuizen- Zaterdag 5 oktober is er weer een inloopmiddag Genealogie in Oudheidkamer 't Molenhuis, Dorps straat 139 te Benthuizen. Van 13.30 - 17.00 uur houdt een der werkgroepsle den zitting om bezoekers met raad en daad terzijde te staan. De doop-, trouw en begraafboeken van de Nederlands Hervormde kerk alsmede de tienjarige tabellen van de voormalige gemeente Benthuizen liggen ter inzage. Komende maand zal een Zoetermeerse antiquair aanwezig zijn om een Kunst en Kitschmiddag voor de Historische Kring te verzorgen. Zaterdagmiddag is de Winkel van Sin- kei open, men kon er terecht voor ouderwets snoepgoed, kleine present jes en zelfgemaakte kaarten. Inlichtingen bij Wouda Harteveld, tele foon 079-3313408. Benthuizen- De kring minder-validen: "Moed en Durf" bestaat in oktober tien jaar. In 1986 nam één van de deelneem sters het initiatief om mensen, die om gezondheidsredenen veel aan huis ge bonden waren uit te nodigen voor een kopje koffie. Haar huiskamer was al gauw te klein, zodat de activiteiten ver plaatst werden naar het Kruisgebouw. Momenteel komen de deelnemers elke maand één keer bij elkaar om ervarin gen uit te wisselen en elkaar te bemoe digen. Daarnaast zijn er andere activi teiten, zoals een quiz, bingo, praten over hobby's en dia's kijken. Óm dit heuglijke feit te vieren, wordt er voor de deelnemers op 15 oktober een gezel lige ochtend georganiseerd in party centrum "De Tas", de Dam 3, Benthui- Benthuizen- Vrijdagmiddag 27 septem ber werd rond 15.45 uur ontdekt dat een container van een garagebedrijf aan de Dorpsstraat in de brand stond. In de container werden oude autoban den opgeslagen. Door de brandweer is de containerbrand geblust. Benthuizen- Zaterdag 28 september rond 11.05 uur vond op het fietspad van de Hoogeveenseweg een ongeval plaats. Een 16-jarige bromfietser uit Hazerswoude-Dorp duwde een 13-jari- ge fietser uit Hazerswoude-Rijndijk voort. De fietser verloor de controle over de fiets en kwam ten val. Hierbij liep hij verwondingen aan zijn gezicht, heup en arm op. Hij raakte bewuste loos. Door een passerende arts en een politieman werd eerste hulp verleend. Het slachtoffer werd voor nader onder zoek naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 17