Waddinxveen benoemt vaste beleidsvoorlichter W van Holland, iedere week in 26.0 brievenbussen. KRISTALHELDER AANBOD Feestavond v.v. Moerkapelle Oriëntatierit Kaartavond Cursus 'zelfverdediging' Ivoor vrouwen Oliebollen Bedrijfcvolleybal Zevenhuizen 19e jaargang nummer 686 2 oktober 1996 Beperkingen van jonge kinderen in het verkeer Minder snel? Dank u wel! Wherever you go, go Texaco Moerkapelle- Op zaterdag 12 oktober organiseert de activiteitencommis sie de eerste dansavond van het sei zoen. De muzikale omlijsting wordt I verzorgd door The Music Four Com- pagnie en iedereen is van harte wel kom. De avond begint om 20.00 uur in de kantine van de v.v. Moerkapelle en de toegang is gratis. Benthuizen-Zaterdag 12 oktober or ganiseert de ECB een oriëntatierit. De start is vanaf 10.00 uur vanuit "De Tas". Men kan zich aanmelden op 1, 2, 3 en 4 oktober tussen 18.00 en 19.00 uur bij Nico Krol, De Gang 2 of bij Corrie Tuinenburg, Prinses Bea- trixstraat 21. Bij het aanmelden krijgt men de starttijd en het reglement. De kosten bedragen 10,= per auto. Na de prijsuitreiking kan men tegen be taling spare-ribs eten in 'De Tas'. Waddinxveen- Autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen organiseert op 3 oktober de traditionele kaart avond. Aanvang om 20.00 uur. Tij dens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaatsvinden met leuke prijzen. Men kan inschrij- venbij "De Unie", Kerkweg-Oost 226. Waddinxveen-Men kan regelmatig in de krant lezen dat vrouwen worden lastiggevallen. Veel vrouwen voelen zich daardoor onveilig, zowel op straat als alleen in huis. Daarom or ganiseert de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk een cursus 'Zelf verdediging' voor vrouwen. De cur sus is bestemd voor vrouwen van 20 lot 50 jaar. - Voor meer informatie: 0182-631932. Zevenhuizen- Op 7 en 8 oktober zal 'iet dameskoor Vox Jubilans alweer voor de 32e keer oliebollen bakken. Hierbij worden de dames geholpen door enkele bereidwillige buiten staanders, hetgeen het koor zeer op Pdjs stelt. Uiteraard gaan de dames weer langs de deur, maar als men de oliebollenverkoopster heeft gemist kan men naar het bakadres komen: mevrouw van Leeuwe, Dorpsstraat Z'-venhuizen - Het organisatiecomité v''n het bedrijfsvoileybaltoernooi is a volop bezig met de voorbereiding v°or het evenement in 1997. In tegen stelling tot andere jaren wordt het toernooi op twee zaterdagavonden k' speeld in plaats van een donder- dg- en een zaterdagavond. Dit om vgemoet te komen aan de midden- h hhder$/bedrijven die te maken V' *!,en met verruimde openingstij- I" '00rronde wordt gespeeld op za- tgavond 17 mei 1997 en de finale- staat gepland op zaterdag 7 )uni 1997 Verkeerscontrole "De Scholen zijn weer begonnen" Door Karin van Laneeraad Boskoop - Wie donderdagochtend te hard Boskoop binnenreed via de Zuidkade werd opgeschrikt door een signaleringsbord met het aantal gereden kilometers. Door de politie Hollands Midden werden de automobilisten staande gehouden. Scholieren uit groep 8 van de Ichtusschool uit Boskoop stonden daarbij paraat om de automobilis ten uitleg te geven over de gevaren in het verkeer. Ook enkele mede werkers van Veilig Verkeer Neder land gaven uitleg over verkeerson- veilige situaties. De automobilisten waarbij een snelheid gemeten werd tussen de 50 en 65 kilometer per uur kwamen er vanaf met een waarschuwing. Bij hogere snelhe den werd een bekeuring geschre- De verkeerscontrole maakte deel uit van de campagne "De Scholen zijn weer begonnen" met als doel het terugdringen van het aantal ver keersslachtoffers als gevolg van ver keersonveilig gedrag. Deze acties heb ben in de gehele regio plaatsgevonden. Bij de controle op de Zuidkade op don derdagochtend van 7.30 tot 10.00 uur waren er 350 passanten. Vijftig perso nen werden staande gehouden, waar van er acht boven de 65 km/u reden. Zij kregen een proces-verbaal. De hoogst gemeten snelheid was 74 km/u. Ook 's middags werd een controle ge houden en wel op de Reyerskoop van 12.45 tot 14.00 uur. Van de 295 passan ten werden er 24 staande gehouden. Eén persoon kreeg een proces-verbaal. De hoogst gemeten snelheid was 76 km/u. Kinderen zijn kwetsbaar in het verkeer door weinig verkeerservaring en -ken nis. De enorme hoeveelheid verkeers regels Ieren kinderen nu eenmaal niet van de ene op de andere dag. Door hun lengte zijn kinderen bovendien niet of slecht te zien en zij kunnen moeilijk afstanden, snelheden en de remweg inschatten. Jonge kinderen hebben ook hun fiets nog niet goed onder controle. Zij slingeren, hebben moeite het stuur van hun fiets recht te houden en kun nen schrikken als er verkeer vlak langs hen rijdt. Bij de verkeerscontrole werd een folder uitgereikt met betrekking tot deze beperkingen van kinderen. Aan de automobilisten werd verzocht reke- Scholieren uit groep 8 van de Ichtusschool geven hardrijders informatie over verkeersonveilig gedrag. ning te houden met kinderen in het verkeer. Met deze slogan vraagt Veilig Verkeer Nederland aandacht voor verkeers slachtoffers. In 1995 zijn er 1337 doden gevallen in het verkeer waarvan 169 kinderen onder de 18 jaar. Het aantal gewonden wat behandeld moest wor den in een ziekenhuis ligt op 11.686. In de eerste weken na de zomervakantie is het aantal verkeersongevallen met scholieren veel hoger dan in de overige weken van het jaar. Naast de keiharde realiteit van de ongevalscijfers voelen veel voetgangers en fietsers zich uitge sproken onveilig op straat. Minder hard rijden scheelt veel doden en ge wonden. Deskundigen hebben uitgere kend dat 10 kilometer minder hard in de bebouwde kom het aantal slachtof fers daar met de helft kan verminde ren. Dat kost maar weinig moeite maar levert veel op. Waddinxveen- De gemeente Waddinx veen heeft mevrouw W.J.M.A. Jansen (43) benoemd tot beleidsvoorlichter. Zij volgt op 16 december Roel Mostert op, die sinds 4 september tijdelijk deze functie waarneemt. Mevrouw Jansen is op dit moment voorlichter bij de ge meente Groningen. In haar nieuwe functie zal zij woonachtig zijn in Wad dinxveen. Het gemeentebestuur heeft verheugd gereageerd op de aanstelling van de vrouwelijke voorlichter en de stad waaruit zij afkomstig is. Groningen staat landelijk bekend als een toonaan gevende gemeente op het gebied van overheidscommunicatie. Mevrouw Jansen is sinds 1988 voor de gemeente Groningen werkzaam en sinds 1991 ac tief als voorlichter. In Waddinxveen vormt de beleidsvoor lichter het vaste aanspreekpunt voor de media met betrekking tot vragen richting het ambtelijk apparaat en het college van Burgemeester en Wethou ders. Tot de hoofdtaken van de beleids voorlichter rekent de gemeente Wad dinxveen voorts: eindverantwoorde lijk voor publiek- en persvoorlichting; eerste opzet ontwikkelen van een voor lichtingsbeleid; zorgdragen voor inter ne communicatie; het geven van com municatie-adviezen aan het College en het ambtelijk apparaat. Het verstrekken van publieksinforma tie -waaronder het geven van algemene publieksvoorlichting (onder andere gemeenterubriek en publieksfolders) is een taak van Wim Vermeij. Texaco B.V. Bern Swanlaweg 1 2761 BC ZEVENHUIZEN Texaco B.V. Knorrestein Rijksweg A12 nr. 8 Noordzijde 2716 RC ZOETERMEER Texaco B.V. Vrijenban Rijksweg A13 DELFT TEXACO

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1