Rentokil start competitie incompleet Matige start Moerkapeile 3 Derde weekend Florida matig BROUWER DE KONING Volleybaldames klaar voor competitie Badmintonvereniging Zevenhuizen Flyers dames 1 op koers Coenecooploop op 19 oktober E UITVAARTVERZORGING Moerkapeile blijft winnen Van Tilburg op circuit van Zolder Hart van Holland/2 oktober 1996 pagina 9 Schaken Badminton Grote collectie Kamerplanten Basketball Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag presenteerde Rentokil alle nationaal spelende teams aan het publiek. Hierna werd de oefenwedstrijd tussen Rentokil-ZVH heren en Piet Zoomers/ Dynamo gespeeld. Rentokil gaf de Apeldoorners goed partij, maar Piet Zoomers is dui delijk een stuk verder dan de Ze- venhuizenaren. Trainer/coach Teun Buijs begon met het volgende basiszes tal: spelverdeler Gijs Ronnes en aanval lers Matt Lyles, Timo Dijkgraaf, Michiel van der Kuip, Cees van Opijnen en Fer ryvan Hal. Het aanwezige publiek kon zien dat Rentokil een goed lopende midden-aanval heeft. In de derde set sloeg voor Cees van Opijnen het noodlot toe, na een ge slaagde aanval, ging hij door zijn linker enkel. Na onderzoek in het ziekenhuis bleek dat het geen fractuur was, maar een ernstige verstuiking. Cees zal zeker een maand uit de roulatie zijn. Cees werd vervangen door Joost Looman. CoachTeun Buijs wisselde veel in deze wedstrijd en gaf zo zijn gehele selectie speelminuten. Naast de basis beschikt Buijs nog over spelverdeler Henri Smienk en de aanvallers Kristian van der Wel, Martijn Dieleman, Jochem de Gruijter, Joost Looman en Max Bakker. Piet Zoomers won de eerste drie sets met resp 9-15, 8-15 en 7-15. Als toegift werd nog een vierde set volgens het rally-point systeem gespeeld. Deze set wist Rentokil met 15-12 winnend af te sluiten. Het vertoonde spel van Rento kil geeft toch vertrouwen voor de strijd in de vaderlandse competitie, lang zaam maar zeker wordt Rentokil een hecht team. De eerste echte test is aan- (Foto Rentokil) staande zaterdag. Dan spelen de heren in Amstelveen tegen nieuwkomer in de ere-divisie, nu SNS-league genaamd, om 14.00 uur in de Bankras-hal. Deze wedstrijd zal door Studio Sport recht streeks op televisie uitgezonden wor den. Moerkapeile- Het derde team van schaakvereniging Moerkapeile is de RSB-competitie begonnen met een ne derlaag. Tegen EBSV-2 in Bergschen- hoek verloor het veredelde jeugdacht- tal met 4,5-3,5. Voor Moerkapeile scoorden Gerben Bergacker, Sander Hertog en Aart-Jan van Vliet. Jesse van Elteren bereikte remise. Pieter van der Werff, Hugo van Elteren, Gerrit van Meeteren en Adrie van der Werff leden de nederlagen. Op 18 oktober volgt de thuiswedstrijd tegen Groothoofd 3. jn de onderlinge competitie werd bij de jeugd de vierde ronde gespeeld. Kevin Bakker deed goede zaken. Fanatiek strijdend was hij Michiel Rensen de baas. Stefan Rensen was iets sterker dan Wouter van Eeden Petersman. Ron Droog was niet opgewassen tegen Peter van Vuurde. Saskia Droog stond haar mannetje en versloeg Michael van B-ijk. Paul van der Meer was veel te sterk voor Glenn Krijgsman. Stephan Hertog boekte zijn eerste overwinning ten kos te van Stefan Mandersloot. Stand aan kop: 1. Hugo van Elteren; 2. Aart-Jan van Vliet; 3. Kevin Bakker; 4. oander Hertog; 5. Stefan Rensen. Bij de senioren speelden drie schakers van Moerkapeile 1 alvast in Dordrecht tegen het sterke Groothooofd. Gerard van Ommeren (tegen de Chinese Groot meester Peng!), René Ordelman en Wouter Vroegindeweij verloren allen. De overige vijf Moerkapellenaren mo gen op 11 oktober in Op Moer proberen iets te doen aan deze 3-0 achterstand. In de onderlinge competitie werd de derde ronde gespeeld. Jacques de Lan ge maakte het Ben van Geffen wel heel makkelijk. Na een kwartier spelen kon den de stukken weer in de doos. Arie Hoogduijn won simpel een stuk tegen Henk Doornhein en ook de rest was niet moeilijk meer. Marius van Vuuren won van Geerten Hoeflaak, die in goede stel ling een fout maakte. Ton van Delden en André Corpeleijn speelden lang voor de winst. Toen veel stukken geruild waren berustten beiden in remise. Cees van Vuuren en Wim Vroegindeweij speelden een interessante partij. Er gens kwam Cees in het nadeel en al laat op de avond moest hij toegeven dat Wim ging winnen. Stand aan kop: 1Ben van Geffen; 2. Dick Bac; 3. Arie Hoogduijn; 4. Maarten Vroegindeweij; 5. Wim Vroegindeweij. Waddinxveen- Op 28 en 29 september werd door de meeste teams bij B.C. Honda de derde competitie wedstrijd afgewerktHoewel de twee vorige com petitiewedstrijden bij de meeste tot sen redelijk einde waren gebracht, liep net dit weekeinde wat moeizamer, "et eerste team moest zaterdag uit te- Sen Amersfoort. Net als vorige week ™am de teller uiteindelijk op 5-3 te taan in hun nadeel. Er had evenwel net goed gewonnen kunnen worden, ant het lot zat tegen. Van de 5 drie- er® d'e et gespeeld werden, waren n^na al'es was gespeeld 4 in hun nadeel beslist. et tweede team ging het een stuk be lle'?!' b team w°n verdiend van Shut- v 1datvanuit Ter Aar naar Waddinx- n was gereisd. De uitslag was 7-1. ïge week was er door dit team op pm!-fverrassende en ongewone manier - ren van Dropshot. Deze tegen- was daar niet komen opdagen, waarna werd beslist dat de wedstrijd met 0-8 door Florida gewonnen was. Team vier, dat voor het eerste deze competitie thuis speelde, was blijkbaar nog niet gewend aan de eigen hal. Ook dit team speelde tegen Shuttle'74, maar trok zelf aan het kortste eind. Het werd 2-6 in het voordeel van de tegenstan ders. Team zes speelde met invalster Linda Hartwijk en met, sinds kort een vaste kracht, Frank Keizer een zeer redelijke wedstrijd. De tegenstander was Nieuw- veen, een team dat vorig jaar uitkwam in de 3e klasse en nu dus twee klasse lager speelt. Na een overvloed van spannende rally's werd er toch verlo ren, maar zeker zeer verdienstelijk: 3-5. Het laatste thuisspelende team was team 8. Vorige week had het gewonnen met 5-3. Hoewel de overwinningsdrang volop aanwezig was, werd er slechts een gelijkspel uit gehaald. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. Uag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Moerkapeile- Het gaat dit seizoen uit stekend met de voetballers van de v.v. Moerkapeile. Afgelopen zaterdag werd MVKV met een 3-1 nederlaag naar Val kenburg teruggestuurd en dat beteken de de vierde achtereenvolgende over winning, zodat het nu alleen lijstaan voerder is met 2 punten voorsprong op het Leidse Lugdurum. Danny Pols kogelde al na tien minuten vanaf ljnks snoeihard in (1-0). Raschid Boutasgount scoorde 2-0. Kort daarna drong Lennaert Visser het strafschop gebied binnen en werd ten val ge bracht, waarna hij zelf de toegekende strafschop benutte (3-0). Halverwege de tweede helft scoorde Gijs Kraayenoord van MVKV de ver diende tegentreffer (3-1). Zaterdag volgt een bezoek aan LSW uit leiden, aanvang 14.30 uur. Moerkapeile leed de eerste nederlaag, met 2-4 was Spirit de sterkste, Peter Zijderhand was tweemaal succesvol. Cees M bedankt voor het vele kopwerk bij de 200 km tocht je was een kanjer! Ome Dick nog gefeliciteerd met je verjaardag. Dikke kus! 3 okt. is onze pappa jarig. H.G. van Albert, Daniël en mamma Het afgelopen weekend werd er op het circuit van Zolder (B) de 8e en tevens laatste wedstrijd van het seizoen ge houden. Al op donderdag kon het Van Tilburg Racing Team op het circuit te recht voor een vrije training. Hier werd, mede door het nieuwe asfalt op de baan al een tijd van 1.55.70 gereden. Op zaterdag werd de eerste tijdtraining gehouden. Echter door de regen was de baan nog half nat. Karl: "Ik wist dat het 's middags beter zou worden, dus draai de ik constant mijn rondjes." Met een opdrogende baan had de B-groep, die een half uur later trainde, het voordeel. Hierdoor kwam Karl als 38e in de totaal lijst te staan. Bij de tweede training was het zonnig weer met een droge baan. Ondanks een lang oliespoor kon er goed gereden worden, echter was de tijd te kort voor Karl om goed in zijn ritme te komen. Maar met een tijd van 1.54.62 kwalificeerde hij zich toch op een 17e plaats voor de race. Vanaf de vijfdestartrij vertrok Karl voor de wedstrijd. De baan nat was bleek zeer verraderlijk. Hierdoor gingen ver scheidene coureurs onderuit. Karl reed echter geconcentreerd zijn ronden en kroop na een redelijke start langzaam naar voren. Na een paar spannende duels met andere rijders behaalde hij de 11e plaats, die goed waren voor de vijf laatste punten van het seizoen. Hiermee eindigde Karl in de eindstand voor het Nederlands kampioenschap op een 12e plaats. Ten opzichte van de vorige seizoenen is dit de hoogste plaats die Karl gehaald heeft. Grote kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, Witlofwortelen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor ƒ10,- KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Met de pers- en publiekspresentatie van afgelopen zaterdag sloten het le en 2e damesteam een intensieve voorbe reidingsperiode af. Het 2e team, dat zich presenteerde in het wedstrijdshirt van Perdijk Makelaardij, had 's-mid- dags in een 3-kamp overtuigend gewon nen met 3-0 van Befair en met 3-0 van Emmen. Zaterdag 5 oktober om 16.30 uur wordt in Swanla de competitie geo pend tegen Utrecht. Het 1 e damesteam presenteerde zich in een veelkleurige wedstrijdoutfit, waar op ook de namen van enkele bedrijven uit Zevenhuizen, zoals Recreatie Ver- weij, de NVM en Perdijk Makelaardij. Het team was net op tijd terug uit Vught, waar het in een 3-kamp gestre den had tegen WC-2 en Mikro Electra. Beide wedstrijden werden verloren met 2-1. Vooral de pass van de Rentokil-dames laat nog te wensen over, maar de aanval loopt steeds beter. Volgens coach Wil lem-Jan van Yperen is het belangrijk hoe zijn team van start gaat in de com petitie. "Aangezien de vorm er nog niet helemaal is, moet je hopen op enkele wedstrijden waarin je naar die vorm kan toegroeien, zonder dat het punten verlies oplevert." Zaterdag om 14.00 opent ZVH de competitie in het eigen Swanla tegen Gemini Kangeroes uit Voorschoten. Zevenhuizen- Na twee succesvolle eer ste speelweken voor Badmintonvereni ging Zevenhuizen in de districtscompe titie was het vrijdagavond 27 septem ber in sporthal Swanla competitie avond voor team 2. Op het programma stond de wedstrijd Zevenhuizen 2 te gen team 8 van B.C. Nieuwerkerk. Na de enkelspelen stond Zevenhuizen met 3-1 voor; een uitstekende uitgangspositie voor de mix- en dubbelspelen. Team 2 won deze wedstrijd met overmacht; 6- 2. Team 3 van Zevenhuizen ging op zon dagochtend 10.00 uur het duel aan met team 9 van B.C. Nieuwerkerk. Deze wedstrijd werd gespeeld in de nieuwe sporthal in Nieuwerkerk, sporthal Parkzoomhal. Ook deze wedstrijd ver liep voor Zevenhuizen succesvol; na dat alle 8 single-, mix- en dubbelspelen gespeeld waren was de einduitslag 7-1, in het voordeel van Zevenhuizen. Aanstaande week is voor de competi- tiespelende teams een vrije week, waardoor sporthal Swanla gebruikt kan worden voor een invitatietoernooi. Voor dit toernooi zijn alle leden van harte welkom, vergezeld van buren, fa milie, vrienden en kennissen. Waddinxveen- Flyers dames 1 door overwinning op Dunckers nog ongesla gen. Meisjes junioren verliezen van Dunckers. Een mooie overwinning was er voor jongens adspiranten. Dames 1 ging niet met een gerust hart naar Hilversum voor de uitwedstrijd tegen Dunckers. De gehele wedstrijd ging het gelijk op, waarbij de Waddinx- veense dames steeds tegen een kleine achterstand aankeken. Met nog acht minuten te spelen kwam de ommekeer. Drie, vier scores achtereen bezorgden Flyers een voorsprong van een tiental punten en daarna werd deze voor sprong professioneel tot het einde vastgehouden. Uitslag 49-57. Top scoorder; Anita van Unen met 15 pun ten. Bij meisjes junioren -ook te gast bij Dunckers-was sprake van een gelijkop- gaande strijd tot halverwege de tweede helft. Toen liep Dunckers weg van Flyers en verloren de meisjes junioren ook de tweede wedstrijd. Uitslag 59-40. Jongens adspiranten 1 speelde een leu ke wedstrijd tegen Leiden. Vooral de eerste helft was van goed gehalte. Hier in werd ook de basis gelegd voor de overwinning. Met goed teamspel werd Leiden geen kans gegeven om in de wedstrijd te komen. Uitslag 49-33. Topscoorders; Johan Walhout en Mi chael de Levie, allebei met 12 punten. meisjes junioren 2 redde het niet tegen Grasshoppers. Vooral de start was niet zoals die zou moeten zijn en de tegen standers maakten daar goed gebruik van, zodat Flyers al snel op achterstand kwam. Hierna kwam er wat meer even wicht in de wedstrijd, maar Grasshop pers hield het initiatief. Uitslag 34-64. Topscoorder; Rachel Philip met 8 pun ten. Vrijdag 4 oktober om 21.00 uur is de eerste thuiswedstrijd van Heren 1 te gen SBU uit Utrecht. Zaterdag 5 oktober om 19.00 uur Dames 1 tegen Shooters uit Bunschoten. Waddinxveen- De op zaterdag 19 okto ber te houden Coenecooploop dreigt weer een spektakel te worden. Nog steeds staat namelijk het Nederlands record op naam van Greg van Hest, dat hij vorig jaar liep op het snelle Coene- coop-parcours. Veel prominente lo pers zien het als uitdaging dit te breken. Alleen het snelle 10 kilometer Coene- coop-parcours lijkt daarvoor geschikt. Dit jaar is er dan ook een uiterst sterk deelnemersveld. Bij de heren zij dat onder meer Edo Baart, Stan Rijken, Jeroen van Dammen, Jack van Aven- donk, Andries Nelemans, Rachid Ben- meziane (uit Marokko, altijd goed voor een tijd laag in de 29 minuten), Michiel Otten (onlangs nog 3e op het Neder lands Kampioenschap 5 km), Theo van de Abele, Marten Lauret (2e NK 5 km), Warren Petterson (vorig jaar 4e bij de Coenecooploop in 28.40), Tonny Dirks, Greg van Hest (houder Nederlands re cord 10km gelopen op de Coenecoop loop) en Kamiel Maase (mocht net niet naar de Olympische spelen omdat hij slechts één seconde boven de limiet liep). Vooral tussen de Amerika trainende Kamiel Maase en Greg van Hest zal de strijd los barsten. Bij de dames verschijnen aan de start Erma Heeren (ex. Wereldkampioen Triatlon), Carlien Harms, Wilma van Onnen, Gabrielle Vijverberg, Ester Fay- na (uit Kenia, was 2 jaar geleden nog 3e bij het Wereldkampioenschap junio ren). Het nu al sterke rennersveld zal waar schijnlijk nog worden aangevuld door een aantal lopers en loopsters waar mee nog wordt onderhandeld. De organisatie verwacht dat het aantal lopers van vorig jaar, ruim 1.300, ruim schoots zal worden overschreden. Naast de 10km KNAU wegwedstrijd zijn er ook prestatielopen over 5km, 10km en 21km (de halve marathon). Voor de kinderen is er ook de l,2km loop. De 1,2km loop start op 19 oktober om 12.30 uur, de 5km loop om 12.50 uur en de overige afstanden en de wegwedstrijd starten om 14.25 uur. De inschrijving is in het gebouw van Volvo Truck en Bus Nederland bv op het industrieterrein Coenecoop. Inschrijving is mogelijk vanaf 11.00 uur. Voorinschrijvingsfor mulieren zijn verkrijgbaar bij de Rabo bank. Op deze goed verzorgde loop is vol doende kleedruimte en wordt er even als vorig jaar weer voor (gratis) massa ge gezond door een team van fysiothe rapeuten uit de regio die daarvoor be langeloos hun diensten verlenen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9