VW Boskoop Praise-Gospeldienst Aanmelden kandidaten voor bronzen conifeer Tentoonstelling "Muizen" in bibliotheek Kerst-workshops in Het Zuidhonk Kinderboekenweek 1996 heeft thema 'Heksenketel' Kinderen maken fleseend voor Kerkdiensten \X/ONEh eurohome Bijeenkomst NCVB Cleopatra bij Plattelandsvrouwen Zijde 36 0172-214550 Geen bezoek Commis saris van de Koningin Najaarsrit Oriëntatiecursus Christelijk geloof Vreemdelingendienst The Teenage First Love Disco Gezwam over paddestoelen...? bondag 13 oktober 0uLGDref- kerk 1115 uur ds D in Boskoop pagina 11 Kinderdisco Hart van Holland/9 oktober 1996 De tovervinger Hardstikke Reus Boskoop- De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Gipsy Kings in Den Bosch op 7 decem ber; André Hazes op 17 november in Kaatsheuvel; Oudejaarsconference van Freek de Jonge op 29, 30 en 31 december in Amsterdam; BZN op 6 december in de Rijnhal in Arnhem; Ur ban Dance Squad op 13 december in ^addinxveen-Zondagavond 13 okto ber wordt in gebouw Kreater, Kerk straat 13 een Praise-Gospeldienst ge houden. Deze dienst wordt georgani seerd door de Baptistengemeente Icht- us te Waddinxveen. Aan deze dienst zal het Praise-Gospel- koor DEE VEE medewerking verlenen. koor heeft zich in korte tijd o.l.v. D. Arnhem; Evita in Den Haag van 1-9 no vember; Carlie Musical 28 en 29 januari in Den Haag; Jazz Marathon in Gronin gen op 11, 12 en 13 oktober; Komisch circus Paradox in Amsterdam van 12 tot en met 20 oktober. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij de WV Zevenhuizen. Verburg weten te ontwikkelen tot een in de wijde omtrek zeer gewaardeerd jongerenkoor. Het koor bestaat inmid dels uit ongeveer 30 personen. Zij wor den begeleid door hun eigen combo. De spreker op deze avond is de heer G. Bekx uit Waddinxveen. Aanvang 18.30 uur. Na de dienst is er gelegenheid met elkaar koffie of thee te drinken. tiff Waddinxveen Geref kerk vrijg. 9.30 uur ds J.H. uiehake, Leusden; 16.30 uur ds D. wiffioen, Voorburg. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds p Bongers; 17.00 uur ds C.B. ostumus-Meyes, Bunnik. "«v. Immanuel 9.30 uur ds J. v Vliet, kerk n' uur sow-dienst Ontm. flosftoop rijz- Prot. Geloofsgem: 10.00 uur evr. ds M. Driessen, Leiden. 8en>. 9.30 uur kand. A. Slinger end, Rotterdam; 18.30 uur kand. C. Lerg, Waddinxveen. f! 't 9,39 uur ds v- Nieuwpoort. IS kerk9 30 uur ds J- Banga, Ede; a/H D-Pur ds -B Huizebosch, Alphen a/d Rijn Want, Rijswijk; 18.30 uur ds G. v. Roe- Pe'.Nieuw-Vennep. van steenil"1' "Bethel" 9 30 uur Dick Boskoop - De Nederlandse Christen Vrouwenbond heeft een bijeenkomst op donderdag 17 oktober. Elly Oskam uit Benschop, verpleeg- en verloskun dige, komt vertellen met dia's over haar werk in Bangladesh. Belangstellenden zijn van harte welkom vanaf 20.00 uur in de loods. Waddinxveen - Op dinsdag 15 oktober komt mevrouw drs A. van Wiechen een lezing houden over Cleopatra bij de Plattelandsvrouwen Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur in Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan 2 in Wad dinxveen. De entree is gratis voor le- den, niet-leden betalen f6,-. Boskoop - Het voorgenomen werkbe zoek van de Commissaris van de Konin gin op maandag 7 oktober aan de ge meente Boskoop werd afgelast. Me vrouw Leemhuis-Stout heeft de af spraak wegens ziekte af moeten zeg gen. Wanneer het werkbezoek wel doorgaat is nog niet bekend. Waddinxveen- Autoclub De Gouwe Rij ders uit Waddinxveen organiseert op 16 oktober de najaarsrit. Na de rit zal tekst en uitleg gegeven worden wat men wel en niet goed heeft gedaan. De inschrijving van deze rit is vanaf 19.15 uur in Partycentrum Con cordia aan de Bredeweg 66a te Moerka- pelle. De start ligt tussen 19.30 en 20.00 uur. Ook niet-leden zijn van harte wel kom. Men wordt geadviseerd een goed- werkende zaklamp en balpen mee te nemen. Waddinxveen - Op vier dinsdagavon den wordt in gebouw Kreater aan de Kerkstraat een oriëntatiecursus Chris telijk geloof georganiseerd. De prijs van de cursus bedraagt f25,-, inclusief cur susmap. De cursus wordt gegeven op 5, 12, 19 en 26 november van 20.00 tot 22.00 uur. Inlichtingen: 0182-618117 of 0182-619729. Waddinxveen- Op maandag 7 oktober heeft de vreemdelingendienst in sa menwerking met de arbeidsinspectie, in het kader van hercontrole, een be drijf aan de Henegouwerweg en aan de Zijde bezocht. Bij het laatste bedrijf werd een illegale Pool aangetroffen. Tegen de werkgever alsook het Bos- koopse bedrijf die deze persoon "uit leende" zal proces-verbaal worden op gemaakt. In de nabije toekomst zullen meerdere van dergelijke controles worden uitge voerd. Boskoop- De gemeente Boskoop heeft onlangs een nieuwe gemeentelijke on derscheiding ingesteld, De Bronzen Conifeer. Deze prijs wordt verleend aan inwo ners die een bijzondere prestatie heb ben geleverd in het belang van de Bos- koopse gemeenschap. De Bronzen Co nifeer zal door burgemeester Spros voor het eerst worden uitgereikt tij dens de Nieuwjaarsreceptie op het ge meentehuis. De gemeente nodigt verenigingen, or ganisaties en inwoners uit kandidaten aan te melden, die volgens hen voor deze prijs in aanmerking komen. Gemotiveerde aanmeldingen moeten voor woensdag 13 november schrifte lijk naar de gemeente worden gestuurd, ter attentie van het college van burge meester en wethouders, Raadhuisplein 1, 2771 EK Boskoop. Een onafhankelijke jury zal het gemeen tebestuur adviseren wie voor de prijs in aanmerking komt. De gemeentelijk ver ordening waarin het instellen en verle nen van De Bronzen Conifeer is vastge legd kan bij de receptioniste van het gemeentehuis worden ingezien of wordt op aanvraag toegezonden. Voor meer informatie kan men contact opnemen met afdeling Voorlichting, de heer Leo van der Bijl, telefoon 0172- 219553. Boskoop- Wie kent ze niet, die lieve kleine beestjes met hun kralen oogjes en snuffelneuzen. Soms zijn ze wit, soms zwart, bruin of grijs. Er zijn veldmuizen, spitsmuizen, slaap- muizen, muzikale muizen, tijgermui zen, watermuizen en misschien nog wel meer muizen. Ze zijn allemaal te vinden in de bibliotheek van Boskoop. Ze heten Soentje en Poentje, Betje, Mira, Nicolaas, Jannetje, Doedel, Glim en Slim, Philip, Piep, Oscar, Dunstaart, Jos of Jonathan. Dit zijn namen die schrijvers gegeven hebben aan de mui zen waar hun boeken over gaan. De muizen beleven in de boeken spannen de, verdrietige of leuke avonturen. De tentoonstelling is gratis te bezichti gen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Voor meer informatie: 0172-213170. Waddinxveen- Uit de enquête die Stich ting Wijkwerk De Zuidpias in mei 1996 onder de bewoners van de wijk Zuid- plas gehouden heeft, is naar voren ge komen dat er een behoefte is aan crea tieve cursussen. Het bestuur heeft be sloten in deze behoefte te voorzien en heeft mevrouw Wil de Goeij-Huisman bereid gevonden een aantal kerst workshops te organiseren. De work shops vinden plaats steeds op een don derdagmorgen van 9.30-11.00 uur. Het zijn op zichzelf staande bijeenkom sten, maar men kan uiteraard aan alle workshops meedoen. De kosten bedra gen 7.50 per keer. Data en onderwer pen: 31 oktober: borduren op kaart, 1 november: kaarten met perkamentpa pier, 14 november: styropor snijden, 21 november: kaarten met theezakjes-ori- gami, 28 november: kersfiligraam. Door het maximale aantal van 15 deel nemers, is goede uitleg gewaarborgd. Informatie en opgeven bij Hanny de Vries, telefoon 0182-617889 en Mieke van Velzen, telefoon 0182-611171. Zaterdagavond 12 oktober organiseert de Stichting Wijkwerk De Zuidpias in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplas- laan) een disco voor de jeugd in de leeftijd tot 11 jaar. Deze disco vangt aan om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De kosten bedragen 2.50 inclusief een consumptiebon en een lootje voor de loterij. Zoals reeds een keer in deze krant vermeld vindt de jeugddisco van vrijdagavond 11 oktober geen door gang. Deze is verschoven naar 25 okto ber. Aanvang 19.30 uur. Waddinxveen-The Teenage Place en de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseren in de herfstvakantie een spetterende discoavond voor tieners: "The Teenage First Love Disco". Ieder een van 12, 13, 14, 15 of 16 jaar is wel kom op woensdag 23 oktober in buurt centrum "De Boog" aan de C. Huygen- slaan 2 van 19.30 tot 22.30 uur. Toegang 2.50 per persoon. Legitimatiebewijs meenemen. Er worden geen alcohol houdende dranken geschonken en er is voldoende toezicht aanwezig. Boskoop- Hoe groot zijn sporen van paddestoelen? Hoe groeien ze in de grond? Deze en allerlei andere wetens waardigheden komen aan de orde op dinsdag 15 oktober in de Parochiezaal in Boskoop. De Katholieke Vrouwenver eniging heeft Mieke Bult uitgenodigd om aan de hand van dia's, maquettes, posters en boeken te laten zien dat er meer is dan de bruine paddestoel met steel en hoed. Aanvang 20.00 uur. Intro ducés a 5,= per persoon. Iedereen is van harte welkom. Door Karin van l.angeraad Waddinxveen/Boskoop - In de Openba re bibliotheken van Waddinxveen en Boskoop zijn diverse activiteiten in het kader van de kinderboekenweek 1996. Het nationale thema van de kinderboe kenweek is 'Heksenketel' waarbij sprookjes en sprookjesfiguren centraal staan. In de week van 2 tot en niet 12 oktober zijn er in de bibliotheken van allerlei dingen te doen. In Waddinxveen konden de kinderen zich op woensdag 2 oktober 's middags laten schminken. Uiteraard waren vooral sprookjesfiguren populair. De toneel groep Toi-Toi speelde zaterdag in een levensgrote poppenkast het stuk "De logée van Jan Klaassen en Katrijn". Uiter aard was hierbij ook een heks aanwezig. Spannend! Vandaag kunnen de kinderen nog terecht voor de Sprookjesbios. Van drie uur tot half vier wordt de video "De tovervinger" vertoond, naar het boek van Roald Dahl. Door Karin van l.angeraad Waddinxveen - Ter gelegenheid van Werelddierendag 1996 heeft Natuur en Milieu- Educatie Waddinxveen een wedstrijdje georganiseerd voor alle kinderen van de basisscholen in Waddinxveen. Zij zijn gevraagd een fleseend te maken van bijvoor beeld een lege wijnfles, klei, wol, kurk en papier. De werkstukken konden ingeleverd worden bij de kinderboerderij aan het Warnaarplantsoen. In het totaal waren er ongeveer 70 inzendingen. Op vrijdagmiddag 4 oktober heeft de werkgroep Natuur en Milieu-Educatie Waddinxveen de prijswinnaars bekend gemaakt. De beste vijf fleseenden kregen een prijs. Tevens waren er drie prijsjes voor de beste kleurplaat gemaakt door kinderen van groep I tot en met 3. Met het nieuwe leesprogramma bij de bibliotheek in Waddinxveen zijn 'boe- kenmeters' te sparen. Bij de kraam 'het reisbureau' staan mooie en spannende boeken over reizen. Voor elk gelezen boek kunnen de kinderen een sticker krijgen voor hun deelnemerskaart. Als de kaart vol is hebben zij een klein ca deautje verdiend. In de Boskoopse bibliotheek waren er 'levende' sprookjesfiguren te zien. Alle medewerkers hebben zich namelijk ver kleed en zijn heuse sprookjesfiguren ge worden. Ook hier begonnen de activiteiten op woensdag 2 oktober. Een mooie video van Platvoetje stond voor deze middag op het programma. Op zaterdag 12 okto ber kunnen de kinderen nog genieten van het poppentheater van Jasper Kor ving van Platvoet Productions. Zij spelen 'Hardstikke Reus' een spannend toneel stuk met heel veel entourage. Koop voor af een kaartje aan de balie van de biblio theek voor 2,50.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11