"DW&rs door een plas"eerste prijs in fotowedstrijd Uitslag vakantie-fotowedstrijd 100S op Kinderdansdas Politieberichten Laatste overwegingen tracé HSL Kegeltoernooi een groot succes Schaakvereniging Moerkapelle De Vierstroom signaleert toename opvoedingsproblemen ■JOL wedstrijden Kledingcampagne bij plattelandsvrouwen Hart van Holland/9 oktober 1996 pagina 17 - Getuigen van aanrijding gezocht Oplossen woninginbraken Aanrijding met letsel De winnende foto van Leen van Vliet Leen van Vliet neemt, vergezeld door zijn zoon en dochter, de prijs in ontvangst van de heer Noordam van De Fotoboetiek. De jury - bestaande uit Bram, Emmy en Ralph Noordam van de Fotoboetiek uit Moerkapelle hebben onafhankelijk van elkaar een keuze gemaakt uit de vele inzendingen en uiteindelijk drie foto's a's beste' gekozen. De keuze was niet eenvoudig. Uitgangspunt bij de jure- fngwas op de eerste plaats het thema vakantiefoto'. Met fotokwaliteit en op namekeuze is geen rekening gehouden. Dij de foto's is wel gekeken naar sponta niteit en een ongedwongen situatie. Op de eerste plaats is geëindigd Leen van Vliet van de Boslaan 11 in Zeven huizen met de foto die hierboven is afgebeeld. Op de tweede plaats komt de familie D. van Vliet van de Akkerweg 18 in Moerkapelle en de derde plaats is voor HenkvanDongen.de Wielewaal 13 in Zevenhuizen. De heer van Vliet heeft zijn prijs, een fotocamera beschikbaar gesteld door De Fotoboetiek, inmiddels in ontvangst genomen, evenals mevrouw van Vliet. Mevrouw van Vliet uit Moerkapelle ontving van Henk Struckman een prachtige slaapzak. Zij kreeg een slaapzak, beschikbaar gesteld door Struckman aan de Wol- lefoppenweg. De heer van Dongen kan zijn prijs, een waardebon van Boutique des Fleurs, afhalen aan het kantoor van Hart van Holland, Noordelijke Dwars weg la in Zevenhuizen. Regio- De afdeling Gespecialiseerde ezmsverzorging van De Vierstroom eert als één van haar taken het onder tonen van ouders bij opvoedingspro- emen. Vaak blijkt het om gezagspro- emen te gaan maar ook financiën, n 'sv5stinS of een echtscheiding kun- Hi n de veroorzaker van het opvoe- ngsprobleem zijn. Het afgelopen jaar ra een toename in het aantal hulp- §en waargenomen. <!pprriterrMaat' team'eider Gespeciali- ho™ ,Gpzinsverzorging: "De trend gon zich al begin jaren '90 in te zet ten. Elk jaar helpen we meer ouders met opvoedingsproblemen. Vorig jaar bestond 50% van ons werk hieruit, dit jaar is dat al gestegen naar 95%. Waar schijnlijk hoort het bij deze tijd. De opvoeders van nu zijn opgegroeid in het 'laiser faire-tijdperk'; ze hebben bij wijze van spreken geen voorbeeld ge had van hoe je moet opvoeden." De problemen komen in elk soort gezin voor. Riek ter Maat voegt hieraan toe: "Het is wel opvallend hoe ingrijpend het ouderschap soms is voor moeders die zijn opgehouden met werken. Vaak is dit bij het tweede kind. Veel ouders dromen van een soort 'IKEA-gezinne- tje', waar alle kinderen even schattig zijn. In werkelijkheid bestaat die roze droom niet: kinderen hebben heeft leu ke kanten, maar ook zeker minder leuke kanten. Wij leren ouders met beide kan ten van hun kind om te gaan. Helaas is dat meestal pas op het moment dat ouders de positieve kant van hun kind niet meer zien. Maar het is voor de medewerker altijd een leuk moment als ze merkt dat de ouders ook de leuke kanten van hun kind weer zien." Moerkanell». c D Moerkapelle- Zaterdag 5 oktober is in Kina °r, a' Op Moer in Moerkapelle de omo7?ansdaS van de re8io Gouda en tie u ,e uReorgarl'seerd. Deorganisa- Deii» S 'n aariden van Tarzan Moerka- ia2zled(,nangeVuld door enkele TOOS- waarhiidard?nsdag is een evenement eomplétp6 plnderen °P een dag een maken Rn ,dansvoorstelling kunnen lino i. 'i/1 het, geven van zo'n voorstel- d./en H v!el k'ikenl zo zullen de kin- kunnen,!. ans!es moeten aanleren, I hun eigen kleding maken, zal totechnTi11"611 ze z'cd ze'f schminken binneneendboressel\ De Sporthal zal theater veranderen in een echt deelne inde led f verpni J lul en met l u jaar van omgingen uit de regio Gouda. zijndefl'lVtUlerS 3r n De Kinderdansdag de van 5 tot en met lOjaarvan Ook TOOS deed met circa 35 kinderen aan dit evenement mee. Totaal hebben zo'n 200 kinderen meegedaan. De gehele voorstelling stond in het te ken van "Onderwaterwereld". De kin deren waren ingedeeld in groepen, zo waren er bijvoorbeeld snorkels, dui kers, zeemeerminnen, zeesterren en natuurlijk Neptunes. Elke groep speelde een deel van het verhaal en ze mochten hun eigen beno digdheden voor de voorstelling maken. Zo kwam iedereen tijdens de voorstel ling aan bod. De voorstelling die gratis toegankelijk was, werd druk bezocht door vele ouders, opa's en oma's en belangstel lenden. Zij zagen een vlot uitgevoerde en leuke uitvoering van het verhaal. Het einde van de voorstelling was de feestdans waarbij alle kinderen de einddans lieten zien. Waddinxveen- Zaterdag 12 oktober worden in Waddinxveen in sporthal De Dreef de regionale Springwedstrijden van de regio Gouda voor de recreanten en de wedstrijd categorieën A en B gehouden. Tijdens springwedstrijden worden al leen de springonderdelen van het tur nen gedraaid. Alle onderdelen worden met een groep van minimaal 5 spring(st)ers uitgevoerd. De leeftijd van de deelneem(st)ers is vanaf 10 jaar. Daar de springonderdelen vaak specta culair zijn wordt er veel van deze wed strijd verwacht. Totaal zullen ongeveer 350 spring(st)ers meedoen. De wedstrijd begint 's morgens om 10.00 uur en de laatste groep zal rond 16.30 uur springen. De prijsuitreiking wordt verwacht rond 17.00 uur. De toe gang is gratis. Hazerswoude-Rijndijk- Dinsdag 1 okto ber rond 8.30 uur vond op de kruising Rijndijk Da Costasingel parallelweg Rijndijk een aanrijding tussen een 16- jarige fietser en een onbekend geble ven automobilist plaats. De fietser kwam vanaf de parallelweg van de Rijn dijk en stak bij groen licht de kruising over, richting het fietspad van de Rijn dijk. Uit de richting Leiden naderde een vermoedelijk grijze personenauto. De bestuurder van die auto schepte de fietser, die vervolgens ten val kwam en verwondingen aan pols en hand opliep. De bestuurder van de personenauto reed zonder te stoppen door in de rich ting Alphen aan den Rijn. Eventuele getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie Rijn en Braassem 071-5810101. Benthuizen/Hazerswoude-Dorp- Door de politie in Vlaardingen zijn een twee tal mannen, 20 en 21 jaar, beiden zon der vaste woon- of verblijfplaats, aan gehouden terzake woningbraken. Er zijn een zestal inbraken bekend, waar van een in Benthuizen en een in Hazer- swoude-Dorp. Beide mannen zitten nog in bewaring. Hazerswoude-Dorp- Woensdag 2 okto ber omstreeks 12.10 uur vond op de kruising Ferdinand Bolstraat en de Vin cent van Goghstraat een aanrijding tus sen een 6-jarige fietster en een 36-jarige automobiliste, beiden uit Hazerswou de-Dorp plaats. Het meisje fietste op de F. Bolstraat en sloeg bij de kruising met de Vincent van Goghstraat vroegtijdig links af. De haar tegemoet rijdende au tomobiliste kon haar niet meer ontwij ken en ondanks afremmen botste zij tegen het meisje, die vervolgens ten val kwam. Hierbij liep het meisje diverse verwondingen op en werd vervolgens voor onderzoek overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Door de verkeersdienst van het Korps Hollands Midden is een onderzoek naar de oorzaak van de aanrijding ingesteld. Benthuizen- Opl6oktober staat de lan- delijke kledingcampagne "Zit het goed? Staat het beter!" centraal. Deze cam pagne heeft als doel het vergroten van vraag en aanbod van duurzame mi lieusparend en arbeidsvriendelijk ge produceerde kleding. Op deze avond is er een diapresentatie en zal de heer Ed Peters van de firma Peek en Cloppenburg de dames voor lichten hoe het bedrijf met de in- en verkoop van duurzaam geproduceerde kleding omgaat. Aanvang 20.00 uur in dorpshuis De Tas, Sportlaan/Dam in Benthuizen. Entree prijzen niet-leden 7,50. In oktober zullen de kookclub en de literatuurclub weer beginnen. De cur sus "Lezen en kijken met kinderen" be gint in november. Nadere inlichtingen: telefoon 079-3313238. Hazerswoude-Dorp- Nu alle grote par tijen geweest zijn om zich op de hoogte te stellen van de plaatselijke situatie, is het wachten op de uiteindelijke stand punten. In de week van 11 november beslist de Tweede Kamer over het tracé van de HSL: door het Groene Hart - dus door Rijnwoude - of meer naar het wes ten, bijvoorbeeld langs de A4. Als niet alle vertegenwoordigers van de regeringspartijen het kabinetsvoorstel (het Groene Hart-tracé) steunen, zijn de stemmen van het CDA mogelijk van doorslaggevend gewicht. De CDA frac tie-woordvoerder Gert Leers heeft daarom toegezegd het standpunt van de CDA-fractie toe te lichten en voor de laatste keer argumenten uit de regio ter overweging mee te nemen naar Den Haag. Alle belangstellenden zijn welkom op de CDA-afdelingsvergadering op don derdag 17 oktober om 20.00 uur in het Dorpshuis Hazerswoude, met informa tie door en overleg met Tweede Kamer lid Gert Leers. Moerkapelle- Ruim honderd kinderen waren woensdag 2 oktober naar dorps huis Op Moer gekomen om aan de jeugdactiviteiten deel te nemen. Een gezellige drukte, teams van 10 kinderen werkten samen om een mascotte in elkaar te knutselen, een goede yel te verzinnen en natuurlijk ook om zoveel mogelijk kegels om te gooien. De mas cottes werden door een kinderjury be oordeeld, de punten voor de yel en de score van het kegelen werden daarbij opgeteld en dat resulteerde in een dui delijke overwinning voor het meiden team. De zwabbers, housers, het vrien denteam, het grote smurfenteam, de pretletters, de kegelboy's, de mini's, het flippert earn, de kegelmeppers en de gabbers hadden het ook prima gedaan. De meiden gingen echter met de prijzen aan de haal, een mooie medaille voor alle teamleden en natuurlijk de wissel beker waar al hun namen op komen. De start van de woensdagmiddagactivitei ten kan dan ook zeker een groot succes genoemd worden, niet in de laatste plaats door de hulp van een aantal moeders die spontaan besloten deze middag te blijven assisteren. Woensdag 16 oktober is er een gym- spelmiddag met Tarzan. Dat ze bij Tar zan weten hoe ze een gezellig en spor tief feest moeten organiseren is allang bekend. Een ieder heeft zich daar met de kinderdansdag nog eens van kunnen overtuigen. Lieve Oma van der Horst, bedankt voor de eerste keer oppassen. Heel veel kusjes Beau Hoera Trudy Slinger is 12 oktober 30! Haar telefoonnummer: 0182-632561 goed sprekende grijze roodstaart papegaai 7 jr gr. kooi ƒ1000,-0182-630628 Peter, heel erg bedankt voor die handige 'keukenhulp'. Dat is weer 'kaassie' voor zo'n luie huisvrouw als ik! schattige dwergkonijntjes 6 weken oud 0180-638081 Sanne, van harte gefeliciteerd met je vierde verjaardag op 14 oktober Gevraagd: sierklinkertjes 0180-632396 Moerkapelle- Er werd weer volop ge speeld in de onderlinge competities. De jeugd speelde de vijfde ronde. Het duel om de eerste plaats ging tussen de nog ongeslagen spelers Hugo van Elteren en Aart-Jan van Vliet. Aart-Jan speelde een geweldige party, maar zag winst over het hoofd. In Hugo's tijdnood liet hij zich ook nog mat zetten, waardoor Hugo ruim aan de leiding gaat. Sander Hertog en Kevin Bakker besloten na felle strijd tot remise. Hiervan profi teerde Stefan Rensen door Peter van Vuurde keurig met koning en toren mat te zetten. Michiel Rensen trof weer een sterke tegenstander in Jan van Helden, die won. Michiel moet het verloren ter rein zien terug te winnen. Jan houdt aansluiting met de top. Overige uitsla gen: Pieter van der Werff - Saskia Droog 1-0; Wouter van Eeden Petersman - Paul van der Meer 1-0; Stephan Hertog - Ron Droog 0-1; Michael van Eijk - Jasper Kamp 0-1; Glenn Krijgsman - Stefan Mandersloot 1-0. Stand aan de kop: 1. Hugo van Elteren, 2. Aart-Jan van Vliet, 3. Stefan Rensen, 4. Kevin Bakker, 5. Sander Hertog. De senioren speelden de vierde ronde. Hier was het topduel dat tussen Ben van Geffen en Dick Bac. Ben ging weer fel in de aanval. Er kwamen offers en tegenoffers. Juist toen Ben de winst voor het grijpen had, stokte het ritme. Dick kwam vervaarlijk terug en won nog bijna. Remise was het resultaat. Maar ten Vroegindeweij had niet veel moeite met de zwak acterende Arie Hoogduijn, die een stuk verloor. Jacques de Lange herstelde zich knap. Hij versloeg fraai de toch niet geringe René Ordelman, die een toren achterkwam. Hugo van Elteren doet het ook hier goed: een vijfde plaats is zijn deel na een gedegen overwinning tegen Henk Doornhein. Opmerkelijk waren voorts de winst van Walter Wortman tegen Jesse van Elte ren en de zege van Mark van Putten tegen André Corpeleijn. Overige uitslagen: Henk van Putten - Marius van Vuuren 0,5 - 0,5; Gerard van Ommeren - Cees Van Vuuren 1-0; Jan van Vuuren - Gerrit van Meeteren 0-1; Marian van Elteren - Gerben Bergacker 0-1; Geerten Hoeflaak - Bart van Putten 0-1. Stand aan de kop: 1. Ben van Geffen, 2. Dick Bac, 3. Maarten Vroegindeweij, 4. Jac "jues de Lange, 5. Hugo van Elteren.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 17