Informatiemarkt over Dyslexie Kamer van Koophandel Gouda: als geheel fuseren met Leiden Debuut bekroond met eerste prijs ma Volop Jeugdtheater in de Garenspinnerij LIONSCLUB ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Familieberichten Pauliena Meijndert-Geleijnse feUsbr A iaJ3araque op 2 november W.v. Artsen Zonder Grenzen 26.000 exemplaren. Hart van Holland/9 oktober 1996 pagina 3 Gezellige sfeer, interessante veilingstukken opnetgeTOT!'®- van curiosa, sieraden, antiek etc. Opgave van aan te bieden kavels: telefoon 0180-633847 of 0180-633618 of 0182-618080 Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het plotselinge overlijden van onze zeer gewaardeerde medewerkster en collega Door haar enorme inzet en vrolijkheid heeft Pauliena voor ons veel betekend. Wij zullen haar heel erg missen. Wij wensen haar man en dochter en verdere familie veel sterkte toe om dit verlies te dragen. Gebr. Bakkeren en medewerkers Zevenhuizen, 8 oktober 1996 Bedrijfsleven Midden-Holland vindt versplintering absurd Bedrijfsculturele afstand Gouda-Tiel 'Absurditeit' u TTT Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Regio- De verenigingen "Woortblind" en Balans, organiseren op 26 oktober een informatiemarkt over dyslexie (woord blindheid). Op deze informatiemarkt zijn veel deskundigen aanwezig op dit gebied, zodat op vrijwel elke vraag hier over een antwoord kan worden gekre gen. Bijna één op de tien mensen heeft last van dyslexie/woordblindheid. Zij heb ben moeite met goed lezen en/of fout loos schrijven en daardoor ook proble men op het sociale vlak. Niet alleen op school, studie of beroep, maar ook thuis. De vrijwilligersvereniging "Woortblind" komt op voor volwassenen met lees- schrijf en aanverwante problemen en Balans behartigt de belangen van ouders van kinderen met deze handi cap. Natuurlijk is er informatiemateriaal verkrijgbaar over dyslexie: veel van de deskundigen hebben hun materiaal meegenomen; er zijn folders, brochu res en boeken om in te kijken of aan te schaffen. Iedereen is van harte welkom, ook kin deren. De informatiemarkt wordt gehouden in de hoofdbibliotheek, Thorbecke- straat la te Alphen aan den Rijn van 11.00- 16.00 uur. Toegang is gratis. Gouda- De Kamer van Koophandel voor Midden-Holland wil dat haar gehele werkgebied wordt betrokken bij de voorgestelde fusie met de Kamer van Koophandel voor Rijnland (Leiden). In een brief aan de Tweede Kamer zegt zij verbijsterd te zijn door het Advies van de Commissie gebiedsindeling Kamers van Koophandel en Fabrieken waarin gepleit wordt voor versplintering van het werkgebied van de Kamer. De Commissie onder leiding van me vrouw drs. M. Epema-Brugman stelt voor dit Kamergebied op te splitsen in delen die worden toegewezen aan de Kamers van Koophandel in Rotterdam, Den Haag en Tiel. Het overblijvende, grootste deel wordt geacht te fuseren met de Kamer voor Rijnland. 'Deze opzet is uit den boze," zo beklem tonen bestuur en leden van de Kamer yan Koophandel voor Midden-Holland in hun brief. "Bij navolging van het Ad vies van de Commissie Epema wordt de economische samenhang van het ge bied van de Kamer Midden-Holland vol strekt genegeerd." Keer schrijnend noemt de brief dat in bet geval van de Krimpenerwaard, die economisch verankerd is met het Goud se gebied. Dit gebied zou volgens de commissie toegewezen moeten worden aan de Kamer in Tiel. Met alle respect voor onze Tielse colle ga s moeten wij vaststellen dat in ieder geval de bedrijfsculturele en geografi- cne afstand tussen 'Gouda' en 'Tiel' zo iJ°°j 's ^at ^et bedrijfsleven ernstig zal orden benadeeld", aldus de Kamer an Koophandel voor Midden-Holland. ri 8ens deze Kamer kan het niet zo zijn j eeykabinet dat zo de nadruk legt op hJ^^heden en faciliteiten voor het dp? i-Si ven' ^et 'bee omarmt van een n Scj'jke versplintering. Daar komt rip v b® eventuele toewijzing van Krimpenerwaard aan de Kamer in Tiel in schrille tegenstelling staat tot de door de commissie zelf gehanteer de criteria van economische en be stuurlijke samenhang. Voorzitter drs. R.A. Schreuder van de Kamer van Koophandel voor Midden- Holland heeft sterk de indruk dat de commissie Epema geen kennis heeft genomen van alle beschikbare infor matie. "Kennelijk is de verankering van de Krimpenerwaard met het Goudse ge bied bij haar onvoldoende bekend ge weest. Voorstellen dat de Krimpener waard wordt opgedeeld richting Tiel en Rotterdam en uit het hart van het werkgebied wordt weggerukt, grenst op zich aan absurditeit. Het bedrijfsle ven houdt niet op mij dit kenbaar te maken. Het zal dit zelf ook aan staats secretaris Van Dok laten weten", aldus de heer Schreuder. Het bedrijfsleven staat op voortzetting van de full servi ce vanuit de vestiging Gouda. De Kamer van Koophandel voor Mid den-Holland gaat akkoord met een fu sie met de Kamer in Leiden, maar al leen als zij haar gehele werkgebied kan inbrengen. Bij een fusie gaat de com missie uit van de daadwerkelijke op heffing van de bestaande Kamers, in dit geval dus de Kamers in Gouda en Leiden, en de totstandkoming van een nieuwe Kamer. Gelijkwaardigheid van de te fuseren Kamers staat hierbij vol gens de commissie voorop, hetgeen in de te kiezen bestuursvorm tot uitdruk king dient te komen. Bij opheffing treedt het rechtspositiereglement van de Kamers van Koophandel in Neder land in werking. Staatssecretaris Van Dok van Econo mische Zaken neemt het Advies van de Commissie gebiedsindeling Kamers van Koophandel mee naar de minister raad, dat daarna naar de Tweede Ka mer zal worden gestuurd. Moerkapelle "De stijl van 'Gevaarlijk spel' kenmerkt zich door een frisse en actuele verteltrant die aansluit bij de wereld van de jongeren. De relaties in het boek zijn treffend en levensecht getekend; de karakters goed ontwik keld. In dit boek steekt de schrijver zijn nek uit in de aanpak van een moeilijk en belangrijk thema. Hoewel het thema zou kunnen leiden tot een moraliserende aanpak, is hij erin geslaagd het onderwerp verrassend en evenwichtig uit te werken. Na 21 genomineerde boeken te heb ben gelezen en besproken, besloot de jury 'Christelijk kinderboek' met bo venstaande opmerking in haar rap port, de prijs voor het beste christe lijke kinderboek 1995 toe te kennen aan Raymond van den Berg, schrijver van 'Gevaarlijk spel'. Deze aanmoedi gingsprijs in de vorm van het schilde rij 'Het hoogste woord' van kunste naar Rinke Nijburg, werd op 14 sep tember aan hem uitgereikt. De in Moerkapelle woonachtige schrijver is in het dagelijks leven le raar op een basisschool waar hij les geeft aan groep 7/8. Schrijven is één van zijn hobby's en de inspiratie voor het schrijven van zijn eerste boek is voortgekomen uit de tijd dat hij de lera renopleiding deed. Voor zijn afstudeer project 'paranormale ervaringen van kinderen' kwam hij in contact met kin deren die werkelijk paranormale erva ringen hadden en van hun verhalen heeft hij er enkele verwerkt in zijn boek. Het boek is dus gebaseerd op waar gebeurde verhalen en gaat over twee vriendinnen die met behulp van een scrabble-spel en een glas, proberen geesten op te roepen. Het spel blijkt te werken en er gebeurt iets waardoor één van de meisjes onmiddellijk geestelijk r in de war raakt. De vader van het meisje gaat alles en iedereen in haar omgeving de schuld geven. Hij neemt op een heel gewelddadige manier wraak en alles wat met het paranor male te maken heeft, vernietigt hij. De jongens Bas en Joost krijgen bij toeval met de vader te maken en denken grip op hem te krijgen. Zij komen daarbij echter zelf in een si tuatie die geheel uit de hand loopt... 'Gevaarlijk spel' is een spannend boek voor kinderen van twaalf jaar en ouder. Het boek is uit christelijke overtuiging geschreven en heeft als doel dat mensen die het boek hebben gelezen, geen spelletjes als geesten oproepen gaan doen. De gevaren van dit spel zijn groot. 'Gevaarlijk spel' is uitgegeven door Kok Voorhoeve en verkrijgbaar bij 'De boekentafel' van de Hervormde kerk Zevenhuizen en in de boekhan del, voor de prijs van 19,90. i telt Aanrijdingen: In de nacht van vrijdag op zaterdag vond op de Moerkapelse Zijde een een zijdig ongeval plaats waarbij een hek en een boom omver werden gereden. Zo wel de 19-jarige bestuurder alsmede de 20-jarige inzittende, beiden uit Den Haag, zijn gewond afgevoerd naar het ziekenhuis. Inbraak/diefstal: In de nacht van zaterdag op zondag is aan de Tweemanspolder ingebroken in het zwembad alsmede in het kantoor van de camping. In beide gevallen heeft heeft men een raam vernield om binnen te komen. Weggenomen werd geld en computerapparatuur. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een kantine aan de Wollefoppenweg. Middels het boren van gaatjes heeft men een raam geo pend. Weggenomen werd een grote hoeveelheid drank alsmede een perso nenauto waarvan men de sleutels bin nen werden gevonden. Aanrijdingen: Zaterdagavond vond op het Schraven- wildertpad een eenzijdig ongeval plaats. Een 17-jarige bromfietser is in een bocht onderuit gegaan en tegen een hek gebotst. Hij is met een gebro ken been naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. Vrijdagmiddag vond op de Bloemen- daalseweg een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiets. De 81-jarige automobilist uit Waddinxveen kwam uit een uitrit en merkte door een aantal fietsers de 17-jarige bromfietser uit Alp hen niet op. Deze liep wat schaafwon den op. Inbraak/diefstal: Zondag werd ingebroken in een woning aan de Henegouwerweg. Door het for ceren van een deur is men binnen geko men. Weggenomen werden geld en bankpasjes. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een bedrijf aan de Dorpsstraat. Men is via een afdak de eerste verdieping binnen gedrongen door het vernielen van een ruit. Wegge nomen werd computerapparatuur. Vrijdagmiddag werd in een super markt in de Passage een winkeldiefje gepakt en overgedragen aan de politie. Het betreft een 15-jarige Boskoper te gen wie proces-verbaal wordt opge maakt. In de nacht van dinsdag op woensdag werd vanuit de in aanbouw zijnde wijk Zuidpias '90 drie kisten met steiger koppelingen gestolen. Aanrijdingen: Zaterdagmiddag vond in Den Ham een kop/staart aanrijding plaats waarbij drie auto betrokken waren; twee moes ten worden weggetakeld. Een auto was gestopt om een inrit in te rijden. De tweede naderende 42-jarige bestuur der uit Gouda zag dit te laat waardoor hij op de voor hem stil staande auto botste die werd opgeduwd tegen de auto die wilde afslaan. Donderdagavond vond op de Zijde een eenzijdig ongeval plaats. Een 29- jarige automobiliste belandde ter hoogte van het Torenpad met haar auto tegen een boom. De oorzaak van het gebeuren is nog niet bekend. Overig nieuws: Vrijdagavond is een 29-jarige Boskoper bedreigd door een 21-jarige Boskoper. De 29-jarige had zijn auto geparkeerd nabij een supermarkt toen de 21-jarige deze plaats opeiste en dreigde met een honkbalknuppel om de eis kracht bij te zetten. Gouda- Zondag 13 oktober om 14.30 uur is de tweede jeugdtheatervoorstel ling in de Glanszaal van de Garenspin nerij te Gouda te zien. De voorstelling 'De Meiden' van theatergroep Maccus uit Delft is geschikt voor kinderen vanaf 10 jaar. De tekst is van Jean Genet en de regie is in handen van Jos van Kan. 'De Meiden' is een stuk over vriend schap tussen twee meiden die zo hecht is, dat ongelukken haast onvermijdelijk zijn. Een spannende en grappige voor stelling voor iedereen. Manon Nieuwe- y/j boer en Lieke Rosa Altink spelen de meiden. Je hebt met je zus een vriendschap die zo hecht is dat je soms niet meer weet wie je zelf bent. Je hebt het gevoel dat zij tegelijk met jou geboren werd en nooit meer is weggegaan. Dat je altijd denkt zoals zijn en dus de gedachten in je hoofd niet altijd van jezelf zijn. Toegangsprijzen: 7,50 beneden de 16 jaar, 10,= boven de 16 jaar. Voor meer informatie: De Jeugdthea- terschool Zuid-Holland, telefoon 0182- 584877. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redactie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3