Flyers wint in ING-prijsvraag u Matige start Gouwestaete JBV Waddinxveen wint voor de derde maal Maasstadtrofee Rentokil-dames goed van start BROUWER DE KONING Aeolus behaalt uitstekende resultaten Florida uitstapje naar Dutch Open UITVAARTVERZORGING Nieuwe activiteiten bij Marchant Sjoelen Hart van Holland/9 oktober 1996 pagina 9 Waterpolo Heren 1 vecht terug Dames 1 tegen ZWV-Nereus Badminton Grote collectie Kamerplanten Jeu de Boules Badminton Dames 2 treft sterke tegenstander Waddinxveen- De ING-groep heeft voor de Olympische Spelen een prijsvraag uitgeschreven voor haar personeelsle den. Zij moesten raden hoeveel medail les Nederland zou halen bij de O.S. De personeelsleden konden zelf niets win nen, maar werden in de gelegenheid gesteld om een vereniging te spons oren met een geldbedrag. De heer Speet uit Zoetermeer deed mee met deze prijsvraag en onder "druk" van een collega - Anita van Unen, speelster bij Dames 1 - werd Flyers opgegeven als begunstigde. Groot was de verbazing, maar ook de vreugde, toen bij de bekendmaking van de uitslag de heer Speet en hierdoor ook Flyers tot de prijswinnaars behoor de. Afgelopen woensdag 2 oktober werd deze prijs groot 5000,= aan de heer Speet in Papendal overhandigd door de heer Kist, lid van de Raad van Be stuur van ING-groep, bijgestaan door twee bronzen medaillewinnaars te we ten de judoka's Jenny Gal en Mark Hui- zinga. Rondom deze prijsuitreiking was on der andere een spelencircuit georgani seerd voor alle meegekomen jeugdle den. Zij kregen aan het eind allemaal een "gouden" Olympische Medaille. Vrijdagavond 4 oktober heeft de heer Speet de prijs overhandigd aan het be stuur van Waddinxveen Flyers. Flyers is uiteraard ontzettend blij met Flyers-voorzitter Klaas Zwijnenburg ontvangt de cheque van prijswinnaar de heer Speet, geassisteerd door twee Flyers-jeugdleden. (foto Flyers) deze prijs. De bedoeling van de ING- groep is dat dit geldbedrag zal worden besteed aan de jeugdafdeling, hetgeen door Flyers ten volle zal worden onder steund. In zijn dankwoord noemde de voorzit ter Klaas Zwijnenburg de financiële si tuatie waarin zaalsportverenigingen verkeren en hij was mede daarom zo blij met de prijs, omdat er nu de moge lijkheid bestaat om enkele "fun" activi teiten te organiseren ten bate van de jeugd. Te denken valt aan clinics, toer nooien en uitnodigen van bekende trai ners voor het geven van gasttrainingen. Waddinxveen- Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen. In een goedgevuld Gouwebad De Sniep zagen de toeschouwers Gouwestaete in alle wedstrijden verliezen, op heren 1 na dat, na een grandioze inhaalrace, met 10-10gelijk speelde tegen nieuwkomerDWK1 uit Bameveld. Dames 1 verloor, zoals mocht worden verwacht, met 6-12 van de huidige Europese kampioen ZWV/Nereus. Heren 2 kon het niet bolwerken tegen het pas gepromoveerde UZSC3en verloor met 2-6. Dames 2 verloor, na aanvankelijk nog met 2-0 voor te hebben gestaan, met 2-5 van ZWV/Nereus 3. De ploeg van Anton Heiden kreeg de eerste competitiewedstrijd DWK uit Barneveld op bezoek. De Gouwestaete- heren begonnen enigszins verzwakt aan de wedstrijd. Aanvoerder Mare Faber en routinier Niek de Leeuw waren afwe zig, hierdoor was Anton Heiden genood zaakt om Rody Visser en Mark de Gruyl mee te nemen. Nieuwkomer DWK was zeker geen onbekende voor de heren. Twee jaar geleden speelden de heren van DWK ook in de eerste klasse. Dit was toen voor korte duur. De Gouwestaete- heren kwamen goed uit de startblokken. Remko Overdam opende de score, ge volgd door Marcel Ribbens en Jeroen van Tol. Zij zorgden voor een stand op net scorebord van 3-1 na de eerste pe riode. Ondanks de voorsprong van de Gouwestaeteheren was al snel duidelijk dat het krachtsverschil nihil was. In de tweede periode waren de rollen omge draaid. DWK kwam sterk terug en wist nun 3-1 achterstand om te zetten in een 4-6 voorsprong. Voor de Gouwestaete heren wist alleen Mare Mommers te scoren. In de derde periode bleven de ploegen aan elkaar gewaagd. Echter al leen Jaco de Jong scoorde in deze perio de en bracht de achterstand terug tot 5- Dankzij goed keeperswerk van nieu weling Erik van Beek bleef dat zo lang zo. het leek er echter op dat de heren uitge blust waren, want de derde periode werd toch met een 5-9 achterstand afge sloten; de eerste nederlaag leek een feit. Maar de laatste 7 minuten gaven een ommekeer aan de wedstrijd. De heren "nokten voor wat ze waard waren en gaven zich duidelijk niet snel gewon nen. Door doelpunten van Remko Over nam (2x), Jaco de Jong, Jos van de Dool was de achterstand in de laatste minuut teruggebracht tot 9-10. Jaco de Jong wist in deze laatste minuut de verdien de gelijkmaker te scoren. Eindstand 10- 10. De dames van Gouwestaete troffen het niet. Zij moesten de eerste de beste wedstrijd tegen de landskampioen ZWV/Nereus en dan moet je aan de bak. Een periode lang kon dames 1 aardig partij geven, maar daarna nam het tac tisch en fysiek sterke ZWV/Nereus af stand van de Waddinxveners. In de eer ste periode, die met een 2-3 achter stand werd afgesloten, bracht Sandra Borckenkamp de stand op 1-0; Wendy de Frankrijker scoorde 2-2. De tweede periode was echter geheel voor ZWV/ Nereus dat verder uitliep naar 2-6. Be gin derde periode verzilverde Gillian van de Berg een viermeter (3-6), doch ZWV/Nereus bouwde haar voorsprong verder uit naar 3-8. In de vierde periode probeerde Gouwestaete nog een keer het initiatief te nemen. Dit leek te luk ken toen Wendy de Frankrijker 408 scoorde en Gouwestaete nog enkele geweldige kansen kreeg. Helaas werd hiervan niet geprofiteerd en zoals va ker gebeurd, Gouwestaete krijgt de kansen, maar de tegenstander scoort. ZWV/Nereus liep verder uit naar 4-12. Tenslotte scoorde Gillian van de Berg nog 5-12 en bracht Wendy de Frankrij ker de eindstand op 6-12. De bondsteams van Gouwestaete spe len aanstaande weekend uitwedstrij den. Heren 1 speelt zaterdag om 20.00 uur de derby-wedstrijd tegen BZ&PC. Dames 1 speelt om 18.20 uur tegen Po lar Bears in Ede. 25 jaar zorgcentrum De Zevenster 9 oktober Ot en Sien dag vanaf 10.00 uur p hoera, Oma Perdijk is morgen jarig! üe'eliciteerd en dikke kus Bob, Melissa en Susan Hoi Deborah! nog van harte gefeliciteerd en een dikke zoen van je vriendin Wendy Groeneweg F3 gefeliciteerd met jullie eerste overwinning. Ga zo door!! sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Uag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen- Net als twee jaar geleden ging er afgelopen week een groep jeugd en begeleiding van badmintonclub Flo rida naar Den Bosch om daar de Dutch Open bij te wonen. De Dutch Open is het enige echt internationale toernooi wat Nederland rijk is. Wat zeker jammer is, want er komen bij zo'n toernooi vele spelers van over de hele wereld om hier te spelen. Op vrijdag 4 oktober ging er een eerste groep onder leiding van Henk van Box tel en Pascal de Wolf naar de kwartfina les kijken. Hoewel menig Nederlander was doorgedrongen tot deze kwartfina le, zagen zij slechts een enkeling be stand was tegen het buitenlands ge weld. Onder andere Nederlands beste enkel speler Jeroen van Dijk ging onder uit, maar dit was geen schande want zijn tegenstander was later de winnaar van het Heren enkel. Rond zeven uur werd B.C. Florida uitge nodigd voor een rondleiding, door oud international Paula Rip. Zondag was de tweede dag en tevens de laatste. Met een nieuwe groep en enkele enthousiaste jeugdleden werd er nu niet alleen gekeken maar ook gespeeld. In een clinic (een training gegeven door (ex-)internationals) werd de techniek wat bijgespijkerd om zo in de competi tie extra hard terug te kunnen halen. Ook werden er op deze dag finales ge speeld in alle mogelijke onderdelen: de heren en dames enkel, de dames en heren dubbel en de gemend dubbel. De dames dubbel was voor Nederland toch wel het meest interessant, omdat daarin twee Nederlandse dames ver schenen, namelijk Erica van der Heuvel en Eline Coene, waarvoor overigens dit toernooi haar laatste was in haar inter nationale carrière. Toen ze na enige tijd de finale ook gewonnen hadden was er groot feest, versterkt met het geapplau- diseer van de onvermoeibare Florida- jeugd. Ook op regionaal niveau werd er door Florida gebadmintond. Team 4 speelde tegen Hazerswoude 1 en wonnen daar gemakkelijk met 7-1. Dit team is mede door deze overwin ning nog ongeslagen en staat bovenaan in hun klasse. Boskoop - Vanaf dinsdag 15 oktober starten twee nieuwe activiteiten bij sport en saunacentrum Marchant. Van 10.30 tot 11.30 uur is er conditie training voor volwassenen en van 13.30 tot 14.30 uur is er een badminton-in- stuif. Beide activiteiten staan onder deskun dige leiding en kosten f3,- per persoon per keer. Voor meer informatie: 0172- 213500. Grote kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen -10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, Witlofwortelen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor ƒ10,- KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen- Zondag 29 september hebben 12 teams van de Jeu de Boules- vereniging Waddinxveen opnieuw suc cesvol deelgenomen aan het Maasstad- toernooi in Rotterdam. Toos Wubben en Stephan Tabben legden beslag op de eerste plaats. De tweede plaats was voor Marco van Wageningen en Rob van Dijken en de derde plaats voor Roy Hulskamp en Hans Cammeraat. Met deze overmacht viel de Maasstadtro fee voor de derde maal in handen van de Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen. Op woensdag 2 oktober waren de Wad- dinxveense Jeu de Boulers opnieuw succesvol bij Rood Wit Albrandswaard in Rhoon. Op het moment van aan komst bleek het speelveld volledig on der water te staan. Met man en macht is er gehoosd en drie kwartier later dan gepland kon de wedstrijd beginnen. De mentaliteit van de Waddinxveners had daar kennelijk niet onder te geleden. Want met een eerste plaats wonnen Nel Oudijk en Roy Hulskamp anderhalve kilo entrecote. Betsy Lanting en Fran- cisca Laning behaalden de tweede plaats die goed was voor twee kilo bie- flappen. Waddinxveen- De resultaten van de acht teams van WBC Aeolus waren in de derde competitieweek zonder meer goed. Ditmaal behaalden liefst zes teams een overwinning en kwamen slechts twee teams tot een gelijkspel. Het eerste team van Aeolus speelde in Den Haag tegen het eerste team van DES Kortenaer Combinatie (DKC) op nieuw een spannende wedstrijd die in een 4-4 gelijkspel eindigde. Komende zondag speelt het eerste team om 11.00 uur thuis in sportzaal De Duikelaar tegen het derde team van Conservatix/Velo uit Wateringen. Twee dagen later wacht het team de eerste bekerwedstrijd. Waarschijnlijk wordt deze wedstrijd om 19.30 uur eveneens gespeeld in De Duikelaar. De tegenstander is op dit moment nog niet bekend. In Delft stuitte het tweede team op aanzienlijk minder tegenstand. Met een maximale 8-0 overwinning werd het zesde team van BC Delft aan de kant gezet. Het derde team, uitkomend in de Overgangsklasse van de Districtscom petitie, speelt tot op heden zeer over tuigend. Ditmaal werd het bezoekende achtste team van DKC uit Den Haag met 5-3 aan de zegekar gebonden. In Alphen aan den Rijn speelde het vierde team tegen het zevende team van BC Flair. Na het gelijke spel van vorige week bleef men ditmaal met 5-3 aan de goede kant van de score. Het vijfde team liet er thuis tegen het zevende team van BC. Randstad uit Rijswijk geen twijfel over bestaan wie er de sterkste was. Ook invalster Patri cia van Daal liet zich niet onbetuigd. Het resultaat was een 8-0 overwinning. Tegen het zevende team van Printer Veglo kwam het zesde team in Leiden eveneens tot een overwinning. Met 6-2 werd het Leidse team met lege handen achtergelaten. Het zevende team ontmoette thuis het vijfde team van BC Unicum uit Woer den. Men kwam met een 4-0 voorsprong uit de enkelspelen. Uiteindelijk werd de wedstrijd in de laatste partij (de dames- dubbel) in een bloedstollende drie setter met 5-3 in het voordeel van Aeo lus beslist. Het achtste team speelde in Woerden tegen het achtste team van BC Unicum. Opnieuw was het een gelijkopgaande wedstrijd en deelden beide teams met een 4-4 gelijkspel de punten. Waddinxveen- Jan Kersbergen heeft als enige sjoeler boven de 1400 punten gescoord. De totale uitslagen zijn: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 1406, 2. Tine Valenkamp 1390, 3. Teus Visser 1384, 4. Dick Dros, 1380, 5. Henk van Beek 1376, 6. Wim Slingerland jr. 1372, 7. Teuny van Leeuwen 1329, 8. Kees Kuipers 1328, 9. André van Gemeren 1312, 10. Guus van Renesse 1306, 11. Frans Bötger 1292, 12. Pascal van Gils 1277, 13. Bas Brouwer 1255 en 14. Cor Faay 1208 punten. Klasse B: l.Trudvvan Dam 1314,2. Ed den Drijver 1305, 3. Gerard Vos 1284,4. Peter van Leeuwen 1265, 5.Asha den Drijver 1254, 6. Adri Faas 1248 en 7. Jan van Beek 1228 punten. KlasseC: 1. Marius Kersbergen 1209, 2. Cor van Gils 1150, 3. Dirk Faas 1144, 4. Wim Slingerland sr. 1141 en 5. Riet van Wijk 1122 punten. Klasse D: 1. Ronald Meyer 1104, 2. Otto Supusepa 1081, 3. Rien Taktor 1075, 4. Ceron van Beek 1047 en 5. Greet Brou wer 1045 punten. Klasse E: 1. Simon Supusepa 963, 2. David Sinnema 933,3. Yvonne Kersber gen 870 en 4. Dick Esveldt 865 punten. Tegen debutant Gemini/Kangeroes uit Voorschoten kwam het eerste dames team van Rentokil-ZVH goed uit de startblokken. Binnen het uur werd de tegenstander met 3-0 verslagen. In de eerste set nam de tegenstander time outs bij 5-0 en 10-4, maar dat stond een setwinst van 15-5 niet in de weg. De ergste spanning was eraf en dat vertaal de zich in wat minder concentratie in de tweede set. Ook nu weer een snelle voorsprong tot 7-3, maar toen door rommelig aanvalsspel Gemini terug kwam tot 7-6 nam coach van Yperen een time-out en wisselde Eva Heer schap voor Olga van Zaanen. Na een voorsprong van 11-7 en enkele onzuive re passes werd Marcha Heerschop: bij 11-9 ingebracht voor Fanny Lafeber. Met een prachtige service-ace besloot Aafke Verbrugge de set met 15-9. In het begin van de derde set ontwikkel de zich bij 3-3 een verbeten gevecht. Lange rally's met mooi en afwisselend aanvalsspel boeiden het in publiek. Na enkele hoog en diep geslagen service- ballen liepen de RentokiLdames uit naar 7-3 en 12-8. Ondanks een laatste inspanning van Gemini zorgde goed aanvalsspel voor een 15-11 winst in de derde set. Komende zaterdag wacht de uitwed strijd tegen Rijnmond en op 19 oktober om 14.00 uur volgt de thuiswedstrijd tegen Gemini uit Eist. In het competitiedebuut in de 3e divisie had het tweede damesteam aan Utrecht een te zware tegenstander. Het team kwam vooral aanvallend tekort. De jongere speelsters Patricia Kuyk, Ruth Minderhout en Patricia Kervers weerden zich kranig, maar hadden nog moeite met het snellere spel van het ervaren Utrecht. Ook de pass liet te wensen over. Na verlies in de eerste, kwanh Rentokil in de tweede set sterk terug van een grote achterstand. Voor al door gedurfd aanvalsspel werd deze set zelfs winnend afgesloten. In de der de en vierde set wederom een niet ef fectieve aanval aan Rentokil-zijde, wat nog werd versterkt toen routinier Liset- te Mulder met een knieblessure moest uitvallen. Het uiteindelijke verlies met 1-3 was onvermijdelijk, maar er komen zeker genoeg kansen tegen mindere tegenstanders, waaronder volgende week uit tegen Befair.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9